Някой боляло ли го е при вагинален преглед?

  • 2 813
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 55
 ooooh!Здравейте! Датата на термина ми е днес, и по този повод бях на преглед на тоновете на бебчо, като доктора ми направи и вагинален преглед/ Confusedпоне доколкото можа/!Притеснявам се много от това, че в един момент се стягам, когато ръката му влезе по-дълбоко, и болката е ужасна, не мога да се отпусна и това си е! Така и не можа да ми каже какво ми е разкритието и се чувствам ужасно! Случвало ли се е на някоя от вас такова нещо и трябва ли това да ме притеснява и за раждането?

# 1
  • Мнения: 1 878
Боли повече защото тъканите там долу са станали много чуствителни и напрегнати и боли повече от обикновен преглед. НОрмално е и ти да си стегната - не се тревожи сега още мъничко остава, но пък аз позволих вагинален преглед само за приемането ми в болницата иначе не давах да ме пипнат  Crazy

Пожелавам ти леко и безаварийно раждане и да се похвалиш скоро  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4 806
имала съм такива прегледи - болезнено беше, че и прокървявах редовно след тях (това е непоредствено преди раждането). Не мисля, че после се е отразило по някакъв начин.
Бъди спокойна

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Мен много ме боляха тези прегледи.  SickИ прокървявах после, но освен, че ми направиха по-голямо разкритие, други последствия нямаше. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 155
Не обичам вагиналните прегледи, защото болят. Понякога прокървявам след тях.
В болницата, когато щях да раждам нормално, на няколко пъти проверяваха какво става вътре. Дано да имаш леко и безпроблемно раждане.

# 5
  • Мнения: 55
 ConfusedАми така и доктора ме успокои, но аз нали съм си паника, а и ми е първа бременност, и раждането трябва да се случи до седмица, страх ме е да не навредя на бебчето с това стягане, а и чак срам ме хвана днес на този преглед! Благодаря ви много за успокоението, поне сега знам че не съм единствен случай, а и сега съм още по-напрегната защото ми остава от тук нататък само чакането да гушна бебчето по -скоро  и всичко да е наред! Flutter

# 6
  • Мнения: 8 917
Не ми се е случвало Rolling Eyes, но може и да е нормално newsm78

# 7
  • Мнения: 723
Спокойно, и на мен ми се е случвало така в края на бременността, и аз прокървях след това, като повечето мами. Просто си по-чувствителна сега.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, и мен много ме боля при преглед за разкритие непосредствено преди термина SickМного е неприятно, но е нормално. Леко раждане. Peace

# 9
  • Мнения: 4 392
Нормално е.
И за мен беше болезнено в края на бременността.
Имам усещането,че докторите нарочно ги правят тези прегледи накрая,защото така е възможно да предизвикат раждане.
Направо ми беше писнало вече от тяхното бъркане. Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 959
Никога не дадох да ми правят вагинален преглед с ръка през цялата бременност.И да не съм бременна умирам от болка,пък представям си ако съм.

# 11
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Според мен си зависи от доктора, който те преглежда. Когато бях в Майчин Дом за преносването (10 дни) всеки ден ме бърничкаха различни доктори. При някои не усещах нищо, но имаше една лекарка, която беше 1.50 и тя като бръкнеше ми изкачаха очите, предполагам, че пръстите са и били много къси  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 346
Аз все още съм бременна - в края на 9 месец, но последният път като ме прегледа и мен ме болеше, но не нетърпимо. Освен, че сме по-чувствителни, като не се отпуснем боли повече, но аз също никога не успявам да си отпусна таза.. Sick

# 13
  • София
  • Мнения: 3 787
Мен винаги ме е боляло при гинекологични прегледи.Като бях бременна също.Просто много се стягам и не могат да ме прегледат като хората Sad .Ами,гадно ми е,какво да направя Crossing Arms.

# 14
  • Мнения: 7 640
в случая е проверил разкритието, щом си на термин.
Затово те е заболяло, може и да те е подпомогнал, и вече да си мама Grinning

# 15
  • Мнения: 2 039
Винаги ми е адски неприятно като ми правят такива прегледи!Ми то на кой ли му е хубаво да му бъркат по дупките за щяло и нещяло  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
И мен вагиналните прегледи към края на бременността ме боляха. Добре, че не ме гледаха често. Когато влезнах да раждам по едно време вече ми беше все едно кой ме гледа, бързах да раждам Simple Smile

# 17
  • Мнения: 359
мен ме гледаха в края на 6ти месец. не ме болеше но определено беше неприятно, пък и не очаквах да ми прави вагинален преглед Embarassed

# 18
Последният път като се опитаха да ме прегледат опищях кабинета..... Sick Ужасно ме заболя и после прокървях
Като гледам отговорите, това е нормално, така че не се притеснявай.
Леко раждане! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 35 961
пускали са ми кръв при преглед за разкритие - много са гадни тези прегледи  Sick

# 20
  • Мнения: 1 100
Ауу, какви са тези болезнени прегледи, 4е и прокървяване дори, ужас Sick Тук по4ти не "бъркат": прегледа на Шийката на матката го правят с вагинален ехограф и въобЩе не се усеЩа...

# 21
  • Мнения: 7 640
Ауу, какви са тези болезнени прегледи, 4е и прокървяване дори, ужас Sick Тук по4ти не "бъркат": прегледа на Шийката на матката го правят с вагинален ехограф и въобЩе не се усеЩа...
аааа, извинявай, ама за разкритие с ехо не знам как ще те проверят.

# 22
  • Мнения: 1 100
Ауу, какви са тези болезнени прегледи, 4е и прокървяване дори, ужас Sick Тук по4ти не "бъркат": прегледа на Шийката на матката го правят с вагинален ехограф и въобЩе не се усеЩа...
аааа, извинявай, ама за разкритие с ехо не знам как ще те проверят.


С вагиналната сонда на ехографа се проверява. Прегледът е много обстоен и по надежден от всякакви "бъркания", цивилизована работа. СъЩо 4рез сондтата мерят и то4но колко е разкритието, заЩото с ръка само приблизително може да определи Peace

# 23
  • Мнения: 7 640
не знам за такова нещо, но не си много права са относителното.
Всеки лекар си знае колко са му пръстите, но е факт, че документирано на хартия не може да бъде.
Имаш ли такава снимка да видя?
И искаш да кажеш, че се ражда без мануален преглед- невероятно ми се струва Confused

# 24
  • Мнения: 1 100
Ама естествено, 4е се прави мануален преглед. Но по принцип, за да не бърникат всеки път, правят измерване със сондата Peace И ти дават разпе4атка (съЩо като таз на беб4ето) с положението и размера на мато4ната Шиййка и евентуално разкритие.

# 25
  • Мнения: 7 640
ами то всеки път определено не е нормално да те преглеждат вагинално, никъде Shocked
За разкритие вагинален преглед се прави на термин, при постъпване, при изтекли води, при ненавременни контракции, заплашващ аборт и пр.
А вагинален ехограф тук никой не прави поради тази тричина слез 12 г.с.
Школи разни Peace

# 26
# 27
  • Мнения: 5 475
И мен  ме е боляло при преглед за разкритие непосредствено преди термина ...
дори когато ме закараха в болницата с контракции ,разкритието беше още малко,но след прегледа ми изтекоха водите..и ме оставиха да раждам..

Леко раждане Peace

Общи условия

Активация на акаунт