Червени петна по лицето на новородено?!

  • 16 259
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, след раждането по лицето на моята принцеса се появиха две червени петна - в средата на челото и на клепача на едното оченце. Лекарката каза, че това били кръвонасядания, които щели да минат. Но кога? И от какво се получават?
Вашите бебчовци имали ли са такива след раждането и кога избледняха?
Притеснявам се, защото вече трета седмица не са й минали.

# 1
  • Мнения: 2 047
  Зареди се с търпение, защото може да не изчезнат скоро. Дъщеря ми има върху двата клепача, между веждите и зад едното ухо. Наистина доста избледняха след третия-четвъртия месец. Сега й изпъкват като се разреве.

# 2
  • Мнения: 4 392
Абсолютно нормални са,не се притеснявай! Петната по лицето изчезват,белезите по клепача -също. На белезите по клепача немците му казват"ухапано от щъркел",минава най-късно при навършване на годинка,а петната-дори много ,много преди това.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
Ние имаме такова на ръчичката.От едната страна е позибледняло,от вътрешната не.
Казаха ни че до към 3 години щяло да изчезне,така че има време;)/ако изчезне де../

# 4
  • Мнения: 492
И моята дъщеря имаше на клепача.Изчезна към края на третия месец.Спокойно, ще се махнат!

# 5
  • в стаята
  • Мнения: 469
И ние имаме такива повече на единия клепач и две точки между веждите. И аз много се принеснявах педито каза, че е протрито от околоплодните води и ще изчезне до към 6 месец.

# 6
  • Мнения: 1 006
И ние имаме такова петно на левия клепач,но не се притеснявам,защото знам че е нормално и ще се махне.

# 7
  • Мнения: 3 116
Момичета, след раждането по лицето на моята принцеса се появиха две червени петна - в средата на челото и на клепача на едното оченце. Лекарката каза, че това били кръвонасядания, които щели да минат. Но кога? И от какво се получават?
Вашите бебчовци имали ли са такива след раждането и кога избледняха?
Притеснявам се, защото вече трета седмица не са й минали.

Ние имаме същите, това са родилни петна Simple Smile
Ще изчезнат но иска време, нашите са избледнели, но още ги има. Аз съм имала точно такива като вашите и като тези на мойта дъщеричка и са изчезнали. Не е нищо страшно Simple Smile
Аз често казвам на Майчето, че там господ я е маркирал за да може мама да я целува точно на тези местенца  Blush

# 8
  • Мнения: 8 917
Нормални са - родилни петна Peace Ще изчезнат с времето Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря за отговорите, момичета!
А имате ли представа каква е причината за появата на родилните петна?

Ритка, много е сладко това с "маркировката от Бог"  Wink

# 10
  • Мнения: 3 116
На мен ми казаха, че най-вероятно е от притискане. Беба беше седалищно, главичката и беше все в ребрата ми и нищо чудно, на челото да са й отпечатани моите ребра  Whistling

# 11
  • Мнения: 3 521
Споко могат да се zадържат и до 2 годишна въzраст, но повечето иzбледняват до годинка...само ще внеса малко уточнение към Amarena_ухапаното от щъркел са петънцата по тила(един вид zа там го е носил щъркела), а теzи по лицето и клепачите са енджълкус (целунато от ангел_фръц, фръц Heart Eyes).

# 12
  • Мнения: 3 334
и ние имахме такива петна,даже и по главичката.Избледняха след месеци,а на главичката до годинката.Не се притеснявай,нормално е!

# 13
  • Мнения: 158
За хемангиомите ли говорите или става въпрос за някакви други петна? Защото ние имаме хемангиом на ръчичката - представлява едно доста наситено червено петно, което е даже малко релефно. Ема е на 8 месеца  и половината вече и е изчезнал, казаха че до година-две и по-голямата част от останалото ще се махне, ако не - маха се с лазер много лесно.

# 14
  • Мнения: 240
И ние имаме такова петънце на клепача , но вече започва да избледнява.Със сигурност ще изчезнат с времето , не се притеснявай. Hug

# 15
  • Мнения: 698
И Борис имаше на единия клепач. Обаче вече не помня на кой.  Grinning
Не се тревожи и се зареди с търпение, изчезват с времето.  Hug

# 16
  • Мнения: 1 937
Ако се окажат хемангиоми - не се страхувай! Писах вече по темата.
Като си помислиш само, с какво име са известни още, ще се усмихнеш, сигурна съм... - "Целувката на ангела"!

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не се притеснявай, на моя приятелка детето имаше такова петно на челото, но не изчезна много бързо, до 1г. и половина някъде се личеше. Сега е на 2г. детето и нищо му няма. И дори не си личи, че е имал някога. Не се притеснявай.

# 18
  • Мнения: 9 990
Да, моето момиченце имаше такива петна.След около няколко месеца се зачервяваха само при плач, а днес, като прочетох твоята тема се сетих-всъщност не помня от кога не съм ги забелязвала тези петънца-просто вече липсват... Hug

# 19
  • Мнения: 2 631
Моята принцеса също има родилни петна - на челото, на двата клепача и на нослето, по косичката, на тила. Доста ми е нацелувана от ангелчета и от щъркелчета, милата!  Cry Ще изчезнат - всички така казват, но се чака мнооого. Rolling Eyes

Тези петна всъщност си са хемангиоми, но по-друг вид от тези кавернозните, които понякога искат терапия. Е, ние и такъв кавернозен хемангиом си имаме - на палеца на едната ръчичка... Cry Cry Cry

В здравния форум бях пускала тема за майчините петна, имаше и няколко теми за хемангиомите. Можете и там да погледнете!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
Моята принцеса също има родилни петна - на челото, на двата клепача и на нослето, по косичката, на тила. Доста ми е нацелувана от ангелчета и от щъркелчета, милата!  Cry Ще изчезнат - всички така казват, но се чака мнооого. Rolling Eyes

Тези петна всъщност си са хемангиоми, но по-друг вид от тези кавернозните, които понякога искат терапия. Е, ние и такъв кавернозен хемангиом си имаме - на палеца на едната ръчичка... Cry Cry Cry

В здравния форум бях пускала тема за майчините петна, имаше и няколко теми за хемангиомите. Можете и там да погледнете!
може ли линка към темичката Wink

# 21
  • Мнения: 1 937
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104747.0

Това е темата, в която съм участвала!

# 22
  • Мнения: 1 428
Споко-ще минат.И моето дете се роди с такива петна на окото и на челото.Казват им ангелска целувка и минават за около 2-3 месеца.

# 23
  • Мнения: 1 938
Ще се радвам да обясните защо им викат "целувката на ангела". Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 097
ние имаме точно такива, каквито описваш - по средата на челото и на дясното оче. Ето снимка - http://snimka.bg/photo.php?photo_id=840032
ако са такива - няма страшно, ще мине до няколко месеца. На мен ми обясниха, че е от ръката на бебето, понеже то се роди с ръка на челото.

# 25
  • Мнения: 1 446
Нормални са - родилни петна Peace Ще изчезнат с времето Peace
Peace

# 26
  • Мнения: 2 631
Оооох, аз вече станах колекционер на линкове по темата ...  #Crazy Ама нали на страхът очите са големи... Shocked

Но да предупредя всички мами - всички плашещи неща, които са изписани НЕ се отнасят за т.нар. родилни/майчини петна по главичката /точно, като тези на снимката на Лео по-горе/, които основно се обсъждат в настоящата тема, защото те изчезват от самосебе си и НЕ СА проблем! Hug

Пак да кажа, че моите притеснения са за кавернозния ни хемангиом!!! Sad

П.П. Когато започнах да търся инфо по проблема, не съм предполагала - колко често срещани са тези петна от всякакъв вид... Shocked


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25266.0


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=94836.msg1667394;topicseen#msg1667394

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83568.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83262.msg1433845;topicseen#msg1433845

http://medicalbg.com/zdrave/questions/print_selected.php?id=771
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=96728.msg1691972#msg1691972


http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/001440.htm

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=104747.0;all

# 27
  • Мнения: 1 937
За да няма объркване на родилни петна и хемангиоми, ще ви покажа нашият хемангиом.

На снимките Ралица е на 4 месеца и на 6 години!






Ако мога да съм полезна на някого с опита си в тази посока, питайте.

# 28
  • Мнения: 2 631
Вили,
много е полезно, че си сложила снимки! Hug
Разкажи - вие третирахте ми го нещо хемангиома или от само себе си е избледнял така?
Много благодаря!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 937
envia, четири инжекции с Kenalog A10! В самият хемангиом. Две от които с пълна упойка -  още, когато Ралица беше на 4 месеца. Споменатата вече д-р Стефанова, детски хирург в Пловдив, водеше лечението. Последната е правена преди 2 години.

# 30
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И двете ми деца се родиха с такива петънца Дъщеря ми имаше точно по средата на челото между двете оченца и на левия клепач. При синът ми са на същото място, но са доста по-бледи. При нас избледняха след доста време, но така или иначе се скриха. Те са толкова често срещани, че въобще няма от какво да се притесняваш. Но това е само за родилните петънца.

# 31
  • Мнения: 1 046
май всички бебчета се раждат с такива петна и аз съм имала и майка ми си е мислила че е от форцепса, с който са ме измъкнали.
Да де ама синът ми  е роден със секцио ,съвсем нормлано и той имаше на челото и по двете очички и вече е почти на 9 има някакво леко на челото ама почти не се забелязва , а около 4-5 месец изпъквше само като плаче ,така че споко.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 272
Направете изследвания за черния дроб. Моята дъщеря имаше и се оказа че е признак за увреждане

# 33
  • Мнения: 1 937
Направете изследвания за черния дроб. Моята дъщеря имаше и се оказа че е признак за увреждане

Кое?
Хвърли ме в смут!!!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 750
Благодаря на всички за отговорите   love001
Научих от вас нови полезни неща.

След показаните снимки мога да кажа, че петънцата на малката ми принцеса не са хемангиоми. А са точно като тези показани от crazybrat . На мен докторите не ми обясниха от какво са се получили, само казаха, че били кръвонасядания. Очната лекарка пък каза, че не били кръвонасядания, но така и не уточни какво са точно.

За протокола - аз също родих със секцио, защото бебка беше седалищно предлежание - това има ли връзка?

Tanija, дай подробности - кой вид петна са сигнал за проблеми с черния дроб?

# 35
  • Мнения: 2 672
не е имал - роди се беличък, май се срещат при по-мургави бебета

Общи условия

Активация на акаунт