Временна раздяла

  • 8 654
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
Докъде ще доведе временната раздяла зависи от хората и отношенията им.
Обаче помага за преосмисляне и изясняване на чувствата, личните чувства насаме със себе си. Така че докъдето и да доведе, има смисъл, ако се е стигнало до необходимост да се изясняват нещата.
Първата временна раздяла е временна и може да е ползотворна, но започне ли да се повтаря - това си е отлагане на края.

Много точно казано. Личното ми мнение е, че от голямо значение е ситуацията, която изисква "временната раздяла".

# 31
  • Мнения: 5 475
Не вярвам във временната раздяла. Според мен това е просто отлагане на проблемите

точно така!  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 39 785
И аз не вярвам във временната раздяла. С моя мъж не сме се разделяли, но от бившето си гадже поисках малко почивка. И веднага се почна с нападките, за други мъже, изневери и т.н. И хич не си заздравихме връзката.

# 33
Да,аз познавам такива хора.Вместо да превърнат дома си в бойно поле,се разделиха.Зависи от хората:тези го направиха културно,интелигентно,дискретно.От разстояние и на спокойствие се мисли по-добре,без дразнител по-лесно се преценят +и- на връзката и партньора ти.В крайна сметка се събраха отново-по-толерантни и компромисно настроени,сякаш и по-близки от преди.Други обаче се впускат в отмъщения тип"Сега ще види тая"и тръгват като невидели по барове и връзки за една нощ-детинщина или простащина е това,не знам,но по-добре хич да не се събират,че пак там ще стигнат.

# 34
Мисля, че когато между двама души има проблем, той се решава с говорене, обсъждане и компромиси и от двете страни, а не с раздяла.
От друга страна, ако им много натрупано напрежение, една почивка би подействала освежаващо. Какво имам предвид - седмица на море сама, уикенд в планината по отделно и пр. Различно е от това, някой да си събере багажа и да се изнесе с мотива, че това е "временно"....

Аз също съм съгласна с теб, че проблемите се решават с говорене и споделяне. Ама "моя", слагам го в кавички, защото вече ме съм сигурна, че е моя, си знае мълчанието и толкова. 4 години вече аз горовя ли говоря, че като има проблем трябва да се споделя, за да се реши и т.н., ама той си знае неговото. Имаме проблем, по-точно той има проблем. Заедно сме от 4 години и 3 месеца, живеем заедно от 4 години. Първо при моите родители, после при неговите, после сами на квартира, до момента. Обаче... Имаме проблем, от много време. Неговите родители нещо са си наумили, че той не е за мен или обратно. Постоянно му говорят глупости за мен, все му нареждат, че аз съм казала това или онова. А истината е, че аз с тях не споделям почти нищо. Преди няколко дни ми изтърси, че иска да се разделим. Аз шах...  Shocked От край време го виждам, че не може да отстоява мнението си пред тях, но все се надявам, това да е временно. Правили сме много компромиси със себе си заради тях и какво ли още не. Оправия няма.
Сега см поставена в много гадна ситуация. Чудя се какво да правя. Казва ми, че не те са проблема, но аз съм убедена, че те са в основата. Моля Help!!!

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Имали сме тримесечна раздяла, но преди да се оженим.Подейства ни отрезвяващо, особено на мен EmbarassedВръзката ни след това навлезе в нов, по-хубав етап Heart EyesПосле миналата година имахме една принудителна раздяла за два месеца - и добре, че беше принудителна, защото иначе сигурно щеше да има по желание hahahaПросто моментът беше идеален той да замине по работа и да останем сами със себе си за малко.Отново ни се отрази идеално.Аз лично мисля по-добре и по-трезво, когато той не е наоколо.Иначе ме разсейва Blush
Така че ако имам нужда, отново бих избягала за кратко.Следователно - да, вярвам във временните раздели.Позволяват на любовта да бъде осъзната в чист вид, без ненужните подробности PeaceАко не можеш да спиш от липсата на другия, много неща ти се изясняват WinkАко пък се чувстваш по-лек и освободен без присъствието му - това ти дава сили да теглиш чертата.

# 36
  • Мнения: 2 336
Абе аз винаги си мисля, че такаве временна раздяла е просто първата крачка към окончателната. Ако двамата искат малко да са далече един от друг- да го направят по не такъв краен начин /поне не официално/. На всеки му иска в даден момент да зацепи всичко- и на мен ми се е искало. Просто ден ми трябва да разбера, че не искам никаква раздяла. Отивам да видя нашите и после се прибирам. Та това е според мен

# 37
  • Мнения: 1 761
Според мен ефекта от временната раздяла зависи от това,дали чужди хора се намесват във връзката.Ако двама души имат нужда да останат за малко сами и да преосмислят отношенията си,чувствата си,желанията си,след това ще им е много по-лесно да ги споделят.Но ако по време на тази раздяла роднини,приятели,комшии и други,дето не им е работа се бъркат и дават съвети,временно разделените едва ли ще се съберат пак.
А и според мен,дори и да се разделят двама души след една такава временна раздяла е по-добре,вместо да продължават да се самозалъгват или да живеят по навик заедно.

Ужасно е да заспиваш до един човек,а да сънуваш друг.Така никой не е щастлив.

Аз живеех с мъжа ми няколко месеца,но този нов начин на живот ми беше много чужд и труден,не можах да свикна с новото място,роднините му и факта,че ще го виждам само вечер след работа.Върнах се в София за 2 седмици,обиколих дискотеките,накупих си нови дрехи,скъсах се от купони и в един момент разбрах,че каквото и да имам,ако мъжа ми не е с мен,няма да съм истински щастлива.И бях сигурна,че искам да живея точно с него.Когато се прибрах и той ме посрещна му казах какво точно ми тежи,как се чувствам,какво искам и какво не искам.От тогава нямаме проблеми,той не позволява на майка си да ми лази по нервите ,а ако прояви такива мераци я реже навреме.Но за мен е важно,че постигнахме консенсус-аз се женя за него, той за мен и други хора нямат място в нашите отношения-роднини,приятели,братя и сестри са добре дошли на кафе или вечеря,но нашият личен живот си е за мен,него и бебето.

# 38
  • Мнения: 1 462
Раздялата помага да помислиш с чувство на необвързаност.  Ако ти е терсене така, значи раздялата е временна.  Ако се почувстваш свободен и щастлив - така си и остава.

# 39
  • Мнения: 1 052
Когато се стигне до там, че да мислиш за временна раздяла, вече е твърде късно. Трябва да се говори и да се срещнете някъде по средата, ако има с кого да разговаряш и той има желанието да те чуе.

# 40
  • Мнения: 394
Когато се стигне до там, че да мислиш за временна раздяла, вече е твърде късно. Трябва да се говори и да се срещнете някъде по средата, ако има с кого да разговаряш и той има желанието да те чуе.
newsm10

# 41
  • Мнения: 1 364
Зависи от ситуацията, но обикновено временната раздяла става постоянна.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 132
За мен такова понятие като временна раздяла не съществува. За 12те години, в които сме заедно с моя съпруг сме имали много разногласия по различни поводи, но никога не ми и идвало на ум на мен или на него да се разделим за малко. Проблемите сме си ги решавали заедно, в семейството, а не на вън. Знам, че разделим ли се веднъж - ще е завинаги и за това и двамата внимаваме. Щом нишката веднъж се е скъсала, въпрос на време е да се скъса пак, защото и да я вържеш възела остава.

# 43
  • Мнения: 1 520
Силно зависи и от двамата индивида. За себе си лично мога да кажа, че предпочитам да го прескоча този етап. Предпочитам категорични решения, отколкото подобно увъртане. Според мен нямаме право да искаме почивка от семейството, в смисъла от отношенията в семейството. Това да не е като на работа - отпуска, почивка и пак като нови.
Та понятието временна раздяла не ми се връзва.

# 44
  • Мнения: 2 152
Не ми се е случвало...Дано и не ми се случи. Според стигне ли се дотам, нищо вече няма да е същото...

Общи условия

Активация на акаунт