Заплата от 350лв

  • 16 433
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А как ви се струва заплата 170лв, шест дни в седмицата, по осем часа на ден, работа, свързана с обучение на хора. И осигуровката си я плащаш съвсем сам, цялата?
#Crazy #Crazy #Crazy Как да ми се струва- абсурдно!

350, 450, 500- няма голяма разлика, все са джобни пари. Според мен приличните заплати започват от 500 нагоре... Ама аз за това и не работя- много са ниски заплатите Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 196
Не ми изглежда добра, нито дори сравнително добра. С по-малко от 600-700 лв. на месец човек едва ли би се чувствал сравнително добре. Според мен това е нещо като задължителен минимум!
Ха-Ха.Извини ме моля те.В София да ама в провинцията Laughingлично аз за 250лв стоях 11 часа на ден права.Имах 8 почивки в месеца-евентуално.Ето и един пример:търсим вишист с английски и комп.грамотност за администратор в хотел.Отивам аз и какво се изисква от мен:да поема цялата администрация на хотела,да чистя и обслужвам кафето във фоайето на хотела,масите покрай басейна също,освен това да сменям чаршафите и да беля картофи в кухнята.За 256лв,от които работодателя си спира до 176 лв за осигуровки.Естествено аз се изсмях и си заминах.Да всеки почва от някъде според мен 350 лв са добро начало.Спор няма че в София се живее по-зорно ,така че смятам че е ок за начало

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зависи от работата.
За една служителка например, която само вдига телефона, даже е много.

абе не е точно така, защото ако не може да "омагьоса" потенциалните клиенти и от тях да паднат парици, тогава какво ще прави фирмата?  newsm78 Та както виждаш, не е само до вдигането на слушалката въпроса...

350лв. като за начало си е ОК. Но трябва да се знае перспективата каква ще е и с какви темпове ще се движи.

# 18
  • Мнения: 899
Зависи от работата.
За една служителка например, която само вдига телефона, даже е много.

Почувствах се лично засегната  tooth Работила съм като телефонен съпорт в интернет доставчик и толкова плащаха за вдигането на телефона, а имах и нощни смени по 12 часа даже. Та тогава понякога ми се е струвало малко, ама съм им се радвала де. Пък и си обичах работата.
Иначе заплатата не зависи толкова от длъжността или квалификацията на служителя, а от статуквото на фирмата - в едни за секретарка дават 300 лв., в други 500.

# 19
  • Мнения: 6 167
зависи, къде живееш, каква е работата, какво е натоварването и тн.
какъв е стандарта на компанията, какви заплати плаща.
в Бългрия тва е много разтегливо понятие. Една чистачка в добра компания може да взима 2 пъти повече от някоя научна сътрудничка
по принцип 350 лв. не са много пари, тоест не са достатъчни за 1 човек, но хора работят и за 150.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не мога да разбера кво се възмущават половината на сумата, като за по-голямата част от страната това е една сносна заплата. Естествено, че парите са малко, не стигат за добър живот, но има много по-фрапиращи случаи, а за малък град това е добро заплащане. В София е различно. Но не гледайте само под носа си.

# 21
  • Мнения: 13 512
А как ви се струва заплата 170лв, шест дни в седмицата, по осем часа на ден, работа, свързана с обучение на хора. И осигуровката си я плащаш съвсем сам, цялата?
#Crazy #Crazy #Crazy Как да ми се струва- абсурдно!
. Ама аз за това и не работя- много са ниски заплатите Crossing Arms
Ти не работищ  не затова,че са ниски заплатите, а затова,че имаш други доходи,от които да се издържаш.Който няма-работи!

# 22
  • Мнения: 8 769
Погледнато само като сума са нищо пари. Ако е само първоначална заплата, за 1 месец изпитателен срок, и след това с тендеция за повишение поне до 500 лв-ок. Независимо за кой град става дума. Все пак, всички сме хора и искаме едно и също.
Ако обаче това е единственото предложение от много време насам, все пак 350 лв е по-добре от 160 лв. Нали?

# 23
  • Мнения: 7 112
Каква е насрещната престация?
Ако завършваш току що и ще те обучават, ще започнеш от АБ там - взимаш си тези 350 лв. и целуваш ръка. Пък ако си тежиш на мястото, скоро ще бъдеш оценена и по-високо. Отнякъде трябва да започнеш. 

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Естествено, че влагам някаква доза хумор. Аз имам възможност да чакам добра оферта. Ако съм на зор обаче- и на 250 лв. ще се хвана- то е ясно...
350 лв. е някъде средната работна заплата... но за какво по-напред ще стигнат тия пари? newsm78

# 25
  • Мнения: 5 370
Не мога да разбера кво се възмущават половината на сумата, като за по-голямата част от страната това е една сносна заплата. Естествено, че парите са малко, не стигат за добър живот, но има много по-фрапиращи случаи, а за малък град това е добро заплащане. В София е различно. Но не гледайте само под носа си.
Извинявай, дафодилче, ама съм убедена, че момичето или мамата като пита-визира точно СОФИЯ.
Ясно ми е перфектно за какви суми се експлоатира хората в другите градове-но за София си е жива еб....ка. Я си представи, че от тези пари трябва да дадеш 100 лева за квартира, поне 30-40 за пътуване и какво-питам аз?
НИКОЛ-тези, дето го "вдигат" телефона-т.нар. къстъмър съпорт-могат да взимат между 600-1000 на месец.
така че не приемам за удачно сравнението ти-сори. Confused

# 26
  • Мнения: 3 216
МАлко извьн темата,но да попитам колко взима един главен готвач?говоря за добьр,класен ресторант,не за кварталните заведения?

# 27
  • Мнения: 8 769
МАлко извьн темата,но да попитам колко взима един главен готвач?говоря за добьр,класен ресторант,не за кварталните заведения?
Знам, че в курортните комплекси тук главни готвачи се пазарят за заплата от поне 1000 лв.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Как ми се струва ли.... Rolling Eyes
Ако това е брутото и смяташ да се издържаш само от него - абсурд Naughty
Ако сте двама и другият е с по-сносни доходи, а на тебе зверски ти се работи и заплатата не ти е приоритет - захващай се Peace
Когато аз започнах първата си сериозна работа, заплатата ми беше всичко на всичко 380 лева hahahaЗначи чисто 300...Мъж ми още учеше, а плащахме и квартира CrazyПък сме още живи Wink
Действай, душа.Парите не са всичко, опитът също е важен.След година пожелавам тройна заплата, ако си я заслужила, разбира се   bouquet

# 29
  • Мнения: 5 370
МАлко извьн темата,но да попитам колко взима един главен готвач?говоря за добьр,класен ресторант,не за кварталните заведения?
1000-1200.
В яките петзвездни мое и 2000 да е.....например Андре Токев от Хилтън едва ли работи за 350. Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт