по-спокойно ли се живее в чужбина?

  • 4 746
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Определено в Америка се усмихвам повече.  Simple Smile

И аз  Grinning
Независимо, че сме тук от година, животът ни коренно се промени. Начинът на мислене и приоритетите - също.

# 16
  • Мнения: 3 423
Ако си в голям град, едва ли ще ти е спокойно. Според мен истината е, че в чужбина се живее по-уредено и хората се радват на дребни неща. Говоря за цивилизованата чужбина, не за Лесото например.

# 17
  • Мнения: 1 393
Не мисля, че живота в чужбина е по-спокоен. Хора, които се тревожат за възглавничките и мушкатата си има както в България, така и извън нея. Лично за мен това не е показател за по-спокоен живот, по-скоро ми прилича на скучен живот  newsm78

ооо, явно не си ме разбрала.
възлгавничките и мушкатата са повече метафора. исках да каж....повече детайли, повече неща, за които в българия просто нямах нерви. не съм искала да ти звучи скучен живота ми.

Лени, доколкото ми е ясно ти деца (още) нямаш,  работата ти е временна и най-вече не е на местно ниво, не контактуваш още много- много с локални хора, живееш в малък град...т.е. може и milf баш правилно да те е разбрала- не знам дали живота ти може да се нарече точно скучен, но със сигурност е доста изолиран, поне така изглежда от това, което пишеш.  Wink

А дали е по-спокоен живота в чужбина- ами не знам...аз съм имала спокойни моменти, но съм имала и такива, в които неспокойствие и/или напрежение са думи, които даже биха били слаби да опишат това, което е било...
Но че е по-сигурен- по тази точка  спор няма и съм напълно съгласна с теб, ако това имаш предвид.  Peace

# 18
  • Мнения: 253
Говоря за цивилизованата чужбина, не за Лесото например.



А извинявай ама Лесото си е цивилизована чужбина. И много много спокойно се живее там. Като сме Африка да не ядем бананите с обелките и не гоним лъвовете по улиците. От това колко е уреден живота зависи според мен спокойствието.

# 19
  • Мнения: 3 367
по-предвидимо живеем,к за мен определя и по-спокойно
не ми е хрумнало за скука-това за мен е изживяване не не-достъ1но интелигентните хора;
"мушкатото" само по себе и е 1удесно нещо,от сърце се радам на хора които успяват да намират време и енергия да го "поливат" (аз не мога много,още ме гони темпото бг стайл)

# 20
  • Мнения: 6 167
...

Последна редакция: нд, 02 юли 2006, 23:14 от 'Elena

# 21
  • Мнения: 337
По-спокойно ми е от гледна точка на финансите например.Не се притеснявам,дали ще ни стигнат парите за сметките,дали този месец ще си получа заплатата,дали ще успеем да спестим пари за почивка...
А от друга страна,не знам дали и с вас е така,но аз изтръпвам всеки път,когато например ме спрат катаджии за най-обикновена проверка.Документите ми са абсолютно редовни,и въпреки това всеки път умирам от страх при "срещи" със закона Laughing Все си мисля,че може да ми намерят някой кусур.В България никога не съм изпитвала подобно нещо newsm78

# 22
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
по-спокойно ми е.  заради самата държава, заради мъжа ми, финансово.
и аз като автора на темата имам време да забелязвам "малките" неща около мен-цветата ми, дома ми, рибите.
най-вече не съм изнервена, вечно крещяща майка и съпруга.
дори като работех имах нервни моменти, но не дори цял нервен ден Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 292
по спокойно ми е.
знам , че има закони и че се спазват.
знам , че има правила и те се спазват.
знам , че имам правя , които мога да отстоявам.
знам, че като си взема заплата мога да си платя сметките и да си позволя почивка и гледачка за детето, и играчки всякакви, и да изляза на заведение, и да ида на концерт, и да си купя дрехи, и обувки и да ми останат  Wink
мушкатите си поливам от дъжд на вятър, за възглаенички хич нямам време да мисля и въпреки това ми е по-спокойно  Wink

# 24
  • Мнения: 1 366
Да, и не само по-спокойно, а по-свободно. А когато човек е свободен - меже да даде повече и да създаде повече.

# 25
  • Мнения: 3 425
Мдаммм,така е...други са проблемите след като са задоволени основните нужди и проблема за плащане на основните разходи(храна и консумативи) го няма...можем да си вдигнем за малко носа и да забележим колко е красиво около нас  Peace   

# 26
  • Мнения: 6 390
По - спокойно ли се живее в чужбина  Grinning
Ами зависи, някой по , други по малко спокойно  Laughing
И аз си мисля че в малкия град със сигурност се живее МНОГО спокойно  Wink но големия град си е стрес и напрежение където и да си  Crazy
Сега ми е спокойно, да - като съм с детето в парка  Laughing но иначе стреса и напрежението във всекидневието и работата ми понякога са били слабо казани силни  Wink Crazy предполагам че са сравними като в бг по сила... но едва ли като по естество  Wink Laughing
Но се чуствам много по сигурна тук  Wink това му е хубавото  Grinning
от там идва някакво спокойствие Wink

# 27
  • Мнения: 1 630
Да, определено съм много по-спокойна от както живея в чужбина, но това не е свързано само със самата "чужбина", а по-скоро с нов етап от живота. 
Преди да тръгна от България се бях забъркала в много лични драми, като на края се сгромолясах физически от стрес. След прекарания 1 месец в болница, преосмислих приоритетите и важните неща в живота си. 
В този смисъл съм много много по-спокойна.
Едиственото лошо е, че с успокояването се трупнаха малко свръх килца  Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 761
Моето "спокойствие" в чужбина е не заради самата чужбина,а заради спокойствието, което имам в къщи.Доста от нещата в Бг тук няма как да ги имам, но за сметка на това се радвам на други,според мен много по-хубави-любим човек,дом и дете,за които в Бг просто нямах време.

# 29
  • Мнения: 3 423
Говоря за цивилизованата чужбина, не за Лесото например.



А извинявай ама Лесото си е цивилизована чужбина. И много много спокойно се живее там. Като сме Африка да не ядем бананите с обелките и не гоним лъвовете по улиците. От това колко е уреден живота зависи според мен спокойствието.

Е, кво му е цивилизованото, щом пращат датски доброволци да учат местните как да садят картофи... Била съм в Лесото и смея да твърдя, че като се говори за цивилизация, едва ли се има това на ум. Добре, на голфигрището зад къщата, в която живеехме, беше цивиизовано, ама а излез привечер на разходка сама, че дори и по бял ден не би се осмелила. И защо къщите са с триста решетки и кодове. Не, там не се чувствах спокойна. Добре, де, зад тристата решетки - мъничко, ама иначе - не.

Общи условия

Активация на акаунт