Кога отписвате даден човек?

  • 7 029
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 161
При най-малката издънка.Не считам за нужно да давам втори шанс.

# 46
  • Мнения: 5 647
Не обичам предателите и използвачите. Видя ли такъв човек го отписвам моментално.  Иначе смятам, че е необходимо да се даде втори шанс на човек.

# 47
  • Мнения: 1 006
Съпруга си не мога да отпиша от списъка на живите.Първопричината е, че е баща на децата ми  Heart Eyes, които са смисъл на живота ми.Той си остава номер едно.Оттам нататък мога и виждам от 2 до безкрайност Hug.

Любовник  Mr. Green не съм отписвала също, просто защото такъв не ми е давал поводи да го правя, а напротив - записвам си го с дебели букви в сърцето ми.

Приятели също не съм отписвала.Имам приятелства от повече от 20 години  Hug Не всеки обаче наричам приятел, а само тези които наистина са ми такива и пораждат същото у мен.

Колежка обаче отписах, защото умишлено и целенасочено влоши отношенията ми с единия ми шеф, като тенденциозно и злонамерено изкриви мои думи и намерения по отношение на работата.Дълга и широка е за разправяне, няма да откривам тема по повода.Но съм доволна, че успях да се справя единствено със себе си, като не я забелязвам и пропускам всичко казано от нея, освен общите служебни въпроси, които ме касаят.Не можах да се лиша от удоволствието и задължението да защитя достойнството си, което ценя много високо и сдържано и възпитано й казах всичко, което мисля, както и че очаквам от нея по някакъв начин да ми постеле пред шефа, за да си оправя отново отношенията с него.В резултат на думите ми тя се разплака и ми каза, че иска да ме прегърне.Не, благодаря.Бях до тук.

# 48
  • Мнения: 2 309
Без значение кой стои насреща ми,било то приятел от детство или роднина,в момента в който почувствам заплаха от човека и се усетя използвана,аламинут го отписвам.
Примери мога да давам доста.Мисля,че не е нужно.Нещата са индивидуални при всеки и най-вече се усещат...

Последна редакция: ср, 05 юли 2006, 22:25 от rojbo

# 49
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Кога отписвате от живота си даден човек (Без значение дали той е съпруг, любовник, приятел, колега)
Има много голямо значение дали е съпруг, любовник, приятел или колега, освен това има значение дали имате общи деца.  Също така има значение какво търпиш - лошо отношение поради небрежност, глупост, т.е. неволно ИЛИ умишлено (съзнателно или не) подиграване.

Много съм съгласна.  Peace
Но по принцип, когато даден човек не оправдае доверието ми, когато от отстрещната страна не срещам отношение, равнозначно на това, което аз давам, когато няма какво повече да си кажа с този човек. Списъкът може още да се продължи.
Но все пак това са само теории. Реалните ситуации с точно определени обстоятелства са нещо различно.

# 50
  • Мнения: 704
Най-трудно е да прощаваш!

Кога отписвате от живота си даден човек (Без значение дали той е съпруг, любовник, приятел, колега)...Кога настъпва момента на тегленето на финалната черта.

Моментът настъпва именно когато НЕ мога да простя...

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
[quote author=Kremi (двойна доза) link=topic=111489.msg2022715#msg2022715 
 -Когато липсата на чувството му за мярка надхвърли моето търпение.
-Когато в неблагодарността си е стигнал до крайност...
-Когато разбирам, че не може да управлява себе си...
-Когато ме разочарова повече, отколкото мога да приема и да простя...
-Когато виждам, че добротата му е лицемерна. Няма нищо по-лошо от лицемерната доброта. Тя отблъсква повече от откровенатата злоба...
-Когато започне да ми изтъква, че съм длъжна аз да се интересувам винаги от него, аз да съм на разположение по всяко време, а от другата страна е трудно да се зададе въпроса към мен - ами ти как си ?...
 
МНого добре си ги систематизирала!То4но поради тези причини съм отписала една колежка дето отна4ало бе6е много мили4ка и добри4ка, но от година насам се държи точно по начините, които си описала! newsm10
[/quote]
ей затова отсвирих една докторка и дъщеря й тука!баси навлеците и егоистите!

# 52
  • Мнения: 5 140
Когато ме предаде, или се присмее на сериозен мой проблем.

Абсолютно съгласна. Peace

# 53
  • Мнения: 2 353
  Когато става дума за приятелство - отрязвала съм само веднъж. След двайсетгодишно приятелство. Ако нарека някой "приятел", значи го обичам зверски. Прощавам предателства, лъжи, манипулации, крясъци... ако са въпрос на слабост, на временна глупост...но не повече от 20 години. За да отрежа, значи съм разбрала, че този човек нищо не може да го оправи.
  Гаджетата съм ги рязала и за глупости.
  Познатите - много лесно. Вече много трудно превръщам познатите в приятели, защото съм изпитала на гърба си доста разочарования.
  Съпружеското тяло - трудно бих го отрязала. Там нещата са много по-сложни, защото след най-тъмната нощ винаги следва едно такова топло и слънчево утро...Как да го отрежеш?!
  Най-общо казано отрязвам, когато разбера, че един човек в същината си е зъл и съзнателно не иска да бъде по-различен.

# 54
  • Мнения: 3 405
Не отписвам. Винаги тая надежда, че всъщност човекът не е лош, че не е постъпил зле от злоба, а поради ред причини, които бих уважила. Говоря за най- близките си хора и най-добри приятели. Peace
Останалите ги вписвам и отписвам без особени чувства.

# 55
  • Мнения: 3 146
Много бързо и естествено става. Взискателна съм в отношенията си , дори може би прекалено. В замяна се старая да се държа по начина, по който изисквам и другите да се отнасят към мен. Сложно е, но имам хора, на които наистина мога да разчитам. И те на мен.
Не говоря за роднини (вкл.съпруг - той не е роднина, ама...) - те са особена категория.

# 56
  • Мнения: 27
Страхотно е, да не ти се е налагало да "отписваш" някого!За съжаление при мен се е случвало,макар и не често.Наистина зависи от типа връзка, която имаш с този човек, понякога просто разбирам, че с този човек няма какво да си кажем и не изпитвам нужда вече да е близо до мен, тогава безболезнено прекратявам отношения във времето и пространството.За съжаление съм осъзнавала това и спрямо роднини, тогава оставям нещата такива каквито са, но винаги усещам горчивия привкус на едно общуване без съдържание... За мен празноот общуване с хора, които са ти били близки, е най-болезнено.

# 57
  • Мнения: 1 761
В момента , в който усетя,че нещо не е съвсем така,както изглежда се отдръпвам и интуицията ми ми подсказва да се пазя от този човек....лека-полека се отскубвам от него,колкото и да ми е трудно.

# 58
  • Мнения: 2 125
Отписвала съм само веднъж.
"приятелка" от университета......налиташе много грубо на всичките ми гаджета и когато я хванах да натиска поредното (на купон в тях), й казах "Край, до тук бях  Naughty. Запомни, че за мен повече не съществуваш!". Имаше манията да си купува същите неща, каквито и аз и да ходи облечена като мен...бяхме като близначки, а твърдеше, че много ме цени и обича...много ми тежеше това "приятелство" Thinking
След това съм я виждала, но я отминавах...не мисля, че разбра къде е сгрешила.

# 59
  • Мнения: 1 150
Много бързо, малко съм безкомпромисна в това отношение.
Като се оака веднъж, а и ми засегне семейството - вече е пътник.
Да се отчета, за тази година - 2 бр. отписани вовеки, плюс още двама от последния месец. Равносметка - 4бройки аут  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт