ЗА или без задръжки???

  • 4 687
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 447
а как бихте дефинирали,кое е нормално и общоприето?
кой ги е определил тези неща?
Мнозинството ги е определило Simple Smile "Общоприето" е това, което мнозинството е наложило. За мен може да не е "нормално", но ще се съобразя. Предпочитам да отида някъде, където споделят моите разбирания за "нормалност" и ще се чувствам в свои води, отколкото да се навирам с рогата напред в обществото, за да докажа нещо някому Simple Smile

# 46
  • планетата Земя
  • Мнения: 112
Голотата и задръжките много зависят от времето в което живее човек и от нравите.
Преди 30 години (които хич не са много) колко жени са ходили на плаж без горница? Да не говорим преди примерно 80 години, че банските са били като пижамки.  Laughing От друга страна аз не знам как е било в Бг, че съм бил малък ама 70-те в щатите са били доста освободени години - с хипитата и пр.
Като погледнем исторически - древните гърци са издигали в култ красивото голо човешко тяло. И оригиналните Олимпийски игри са се играли без дрехи.
По-късно Църквата налага мнението че голото тяло е едва ли не нещо лошо и срамно и чак през Ренесанса се завръщат донякъде класическите гръцки идеи.
Аз лично не се притеснявам от тялото си и ходя облечен защото такива са правилата в обществото. Иначе не ми е проблем и гол да ходя.  Laughing А вкъщи направо така си правя.  Sunglasses

Според мен голото човешко тяло е красива гледка. Поне в годините на младостта и зрелостта. Е разбира се има и изключения.

И аз съм на същото мнение. Можеби, ако повечко ходехме голи, щяхме и повечко да се грижим за телата си, отколкото за парцалките, с които се обличаме... Wink

# 47
не си падам по нудизма ,но и нямам нищо против нудистите всеки си има право да живее както си иска

# 48
  • Мнения: 13 512
Аз съм консерва в това отношение. Не ми е приятно там където аз ходя облечена да виждам съблечени. За детето - не знам - да си решава, като порасне.

 Peace
И аз съм така..Децата си никога не съм ги водила голи на плажа-Неприятно ми е да виждам голи деца на плажа-жал ми става за тях,че са подложени  на унижение- за мен е унизително да си без дрехи.

# 49
  • Мнения: 2 978

..... Веднъж бяхме на един отдалечен плаж с мъжа ми, на който естествено имаше и голи хора. Всичко добре, но когато жената на съседната хавлия (гола беше, да уточня) реши да си  оправя кърпата надупена право към нас, ми дойде малко в повече  Stop

Хахаха по този повод..
Мой познат отишъл на нуди плаж...като се върна беше с ужасно изгорял гръб.
Попитах го какво е станало...а той хем се хили, хем му се плаче.
Каза, че тръгнал да се разхожда...По пътя видял някаква мацка и естествено му станало мъжкото достойнство Wink и той кво да прави легнал по корем, уж да се пече..
Да, ама оная ми ти мръстница Sunglasses, решила, че ще се пече близо до него...по гръб Crazy Laughing с крака срещу него Shocked Laughing..Стоял той, стоял, като си мислел, че ще му отмине..е, да ама не Naughty Laughing...И така около 30мин..добре че на нея и станало топло, както и на 5-те и приятелки Mr. Green та влязли във водата и той бегом обратно Joy

# 50
  • Мнения: 2 550

..... Веднъж бяхме на един отдалечен плаж с мъжа ми, на който естествено имаше и голи хора. Всичко добре, но когато жената на съседната хавлия (гола беше, да уточня) реши да си  оправя кърпата надупена право към нас, ми дойде малко в повече  Stop

Хахаха по този повод..
Мой познат отишъл на нуди плаж...като се върна беше с ужасно изгорял гръб.
Попитах го какво е станало...а той хем се хили, хем му се плаче.
Каза, че тръгнал да се разхожда...По пътя видял някаква мацка и естествено му станало мъжкото достойнство Wink и той кво да прави легнал по корем, уж да се пече..
Да, ама оная ми ти мръстница Sunglasses, решила, че ще се пече близо до него...по гръб Crazy Laughing с крака срещу него Shocked Laughing..Стоял той, стоял, като си мислел, че ще му отмине..е, да ама не Naughty Laughing...И така около 30мин..добре че на нея и станало топло, както и на 5-те и приятелки Mr. Green та влязли във водата и той бегом обратно Joy


ХАХАХАХАХАХХААХАХХАХААХАХАХАХАХАХХА

# 51
  • Мнения: 515
Аз съм консерва в това отношение. Не ми е приятно там където аз ходя облечена да виждам съблечени. За детето - не знам - да си решава, като порасне.

 Peace
И аз съм така..Децата си никога не съм ги водила голи на плажа-Неприятно ми е да виждам голи деца на плажа-жал ми става за тях,че са подложени  на унижение- за мен е унизително да си без дрехи.

А аз между деца и деца правя разлика. Между дете в пуберитета и дете на 2 г. да речем разликата е огромна. Иначе детето си бих го оставяла голичко на плаж или море. Аз говорих за онзи ден, в който то само ще си реши как да ходи на плаж или море.

Иначе за нудизма- еми не ми е приятно. Не че ставам и си събирам багажа, като видя един -двама нудисти да се разхождта сред не-нудисти, но все пак на мен лично ми се разваля душевното спокойствие. Макар и за кратко, но МИ прави впечтление.
Затова се определям като консерва. Не съм нудист - но детето да си решава само какво да бъде, като порасТне и тръгне само на плаж.

# 52
  • Мнения: 3 405
Въпрос на личен избор. Никсъна, ако има как гол ще си ходи. До по-миналото лято на плажа беше без бански, но като стана на 6 години аз реших, че не е прилично, все пак Thinking Но ако оставя на него ще си се цамбурка по дупе  Wink
Аз някога ходех на нуди-плаж, но вече не мога - имам алергия от слънцето и стоя под чадъра, обилно намазана с мляко с висок фактор и цял бански ooooh!

# 53
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
за мен е унизително да си без дрехи.


Ужас.
Сигурно ти е много трудно да се къпеш...

# 54
  • Мнения: 4 621
Нудизмът не ме влече и ми се ще детето ми да ходи облечено...  Wink
Peace

# 55
  • Мнения: 819
И да добавя, освен че не е хигиенично/ най-вече за децата говоря/, много по-естетично ми се вижда да е с бански!Много повече ми харесва-малко детенце с хубав бански-много по-сладурско е. А като ги гледам някои деца и на по 5-6 г. ходят голи...нещо не ми е по вкуса!
Може и да ми се смеете, ама дъщеря ми беше на 4 мес. когато за 1-ви път видя морето и...беше с бански + джапанки + шезлонг/бебешки/. Е такава гледка нямаше!  Joy

# 56
  • Мнения: 197

..... Веднъж бяхме на един отдалечен плаж с мъжа ми, на който естествено имаше и голи хора. Всичко добре, но когато жената на съседната хавлия (гола беше, да уточня) реши да си  оправя кърпата надупена право към нас, ми дойде малко в повече  Stop

Хахаха по този повод..
Мой познат отишъл на нуди плаж...като се върна беше с ужасно изгорял гръб.
Попитах го какво е станало...а той хем се хили, хем му се плаче.
Каза, че тръгнал да се разхожда...По пътя видял някаква мацка и естествено му станало мъжкото достойнство Wink и той кво да прави легнал по корем, уж да се пече..
Да, ама оная ми ти мръстница Sunglasses, решила, че ще се пече близо до него...по гръб Crazy Laughing с крака срещу него Shocked Laughing..Стоял той, стоял, като си мислел, че ще му отмине..е, да ама не Naughty Laughing...И така около 30мин..добре че на нея и станало топло, както и на 5-те и приятелки Mr. Green та влязли във водата и той бегом обратно Joy


ХАХАХАХАХАХХААХАХХАХААХАХАХАХАХАХХА
newsm10 newsm62

# 57
  • Мнения: 431
Не ми допада нудизмът... Който иска, нека си го практикува, но на определените за това места. Не ми е приятно да гледам голи хора, повечето от които естетически не са приятни за гледане.

# 58
  • Мнения: 8 505
Не съм.И не смятам,че нудизмът е нещото,което определя дали си със или без задръжки.А ако дъщеря ми я влече-няма лошо,сама ще си е направила избора.

# 59
  • Мнения: 13 512
И да добавя, освен че не е хигиенично/ най-вече за децата говоря/, много по-естетично ми се вижда да е с бански!Много повече ми харесва-малко детенце с хубав бански-много по-сладурско е. А като ги гледам някои деца и на по 5-6 г. ходят голи...нещо не ми е по вкуса!
Може и да ми се смеете, ама дъщеря ми беше на 4 мес. когато за 1-ви път видя морето и...беше с бански + джапанки + шезлонг/бебешки/. Е такава гледка нямаше!  Joy
Peace

Общи условия

Активация на акаунт