Кой е "родителят" във вашата връзка?

  • 2 561
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 479
Може би не задавам въпроса си правилно, но понякога се чувствам като майка на гаджето ми, както пък ми се случва и него да чувствам като мой татко  Rolling Eyes , но първото състояние май е по - често. Та ми е интересно дали това е от разликата в годините (аз съм с 2 години по - голяма от него) или е характерно за повечето мъже да се поглезват, когато има при кого...
Споделяйте.. Всичко, което напишете ще ми е интересно и от полза  Hug Peace

# 1
  • Мнения: 8 505
А трябва ли да има?'щото при нас май няма,но ако е задълже,ще взема да се понапъна малко,пък току виж съм го измислила.

# 2
Да, повечето мъже обичат да се глезят и ако има кой да върви след тях и да ги обгрижва би им се харесало. Обаче ако ги научиш по другия начин свикват да не  се глезят  Laughing Аз определено не съм родителя.

# 3
  • Мнения: 1 492
Ами мисля, че по равно всеки е "родител" на другия. Аз се грижа за него за някои неща,точно като майка/говоря за неща от домакинството например или когато се чувства зле, споделя с мен, както детето ми би споделило по същия начин/ и обратно той е като баща за мен - опора на която разчитам и съм почти безпомощна без него или поне нерешителна. Абе, взаимно си се грижим един за друг, не мога да го обясня с думи Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 38 488
Мъжа ми доста често се опитва да ми се прави на баща и да ми дава тон в живота, ама аз му се зъбя! Та аз дори съм по-голяма от него. Иначе обича да го глезя и да си купува играчки.
Та общо взето, всеки влиза в разни роли, зависи от ситуацията.

# 5
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Май-май е ТОЙ Embarassed. Аз съм малко вятърничава и непрактична и най-често като съм наранена или възмутена тичам при него да ме гушка. Дава ми сила и ми е голяма опора, но понякога и ме смъмря - най-вече , че развалям дисциплината. Кучето и детето били глезени и ми се качвали на главата!!!. Да бе! Те са просто обичани - и двамата са малки още.

# 6
Въпроса звучи ужасно според мен.
Прези години имах гадже, с което поживяхме известно време и което само седеше и чакаше да го обгрижвам - ако нещо не беше по вкуса му - почваха скандалите и обидите. Не си мръдваше пръста за абсолютно нищо. Например - да му правя закуска сутринта - добре, но настояваше и да му подбирам и приготвям дрехите сутрин, което за мен е смешно и жалко.
В един момент ми хрумна, че се чувствам като майка с ужасно капризно дете и просто няма на кой да се опра в трудни моменти. Все едно бях съвсем сама. И се чудех не дай Боже, ако му бях родила дете как щях да се справя да търча подир "голямо" и малко дете. Тази аналогия не излезе от главата ми, докато не се разделихме...
Мисля, че за в бъдеще започна ли така да се възприемам дори и за кратко като "майка" на партньора си, значи връзката е приключила... Родителите ми са едни, не съм в особено добри отношения с тях и също така не желая по никакъв начин да усещам бащинско отношение от партньора си.
Ние просто се грижим един за друг, поглезваме се понякога и сме равни - мъж и жена.

# 7
  • Мнения: 5 475
Ние просто се грижим един за друг, поглезваме се понякога и сме равни - мъж и жена.
  Peace и при нас нещата са поставено по същия начин!

# 8
  • Мнения: 8 917
Да, повечето мъже обичат да се глезят и ако има кой да върви след тях и да ги обгрижва би им се харесало. Обаче ако ги научиш по другия начин свикват да не  се глезят  Laughing Аз определено не съм родителя.
Peace
Аз се опитвам да не бъда и мисля, че успявам все повече, след първоначалното ми сомокороноване Wink

# 9
  • Мнения: 1 113
Ние сме две деца, избягали от родителите си и правещи каквото си искат Laughing
А сериозно по темата - не мога да определя на кой от двамата се пада ролята на родител. И в домакинството, и в работата се случва така, че понякога единият от двамата полага повече усилия. Може би от психологическа страна той е по-силния и в напрегнати ситуации има по-реален поглед върху нещата от мен, но като цяло живеем в хармония един с друг.

# 10
  • Мнения: 3 164
  newsm78 хмм.....той е детето ми до обед, а аз съм майка му в останалото време Mr. Green
имаме и обратни дни  tooth

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
При нас определено е мъжът ми! И аз съм по-голяма от него - с 1 година...значи не е от това. Той е много земен, практичен, последователен, обмисля нещата докрай и тогава действа. Аз съм точно обратното - искам всичко да става сега и веднага и съответно действам в тази посока, без много да му мисля, прекалено емоционална и чувствителна съм, мога да си се кача на едно облаче и да си се рея безгрижно.../образно казано, разбира се/. А като се разлигавим с Калина и обърнем къщата наопъки, се чувствам наистина като ненаиграло се дете...Същевременно, при взимане на решения, винаги се допитва до мен. Явно още не е вдигнал съвсем ръце... Wink

# 12
  • Мнения: 2 241
Не мога и аз да определя кой е "по-родител" Simple Smile

Сменяме си ролите, глезим се взаимно, е, може би с лек превес към мен в домашното дундуркане, т.е., аз повече или по-често си го глезя, но го намирам за нормално, нали мъжете са нежен пол и трябва да бъдат старателно обгрижвани Wink

Иначе за практичните неща аз съм абсолютно безпомощна, не знам една сметка къде, как и кога се плаща, например и т.н.

# 13
  • Мнения: 7 474
Аз съм родител с две деца - моето и на свеки  newsm47

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мисля, че сме равностойни във връзката ни и нямаме излишни изисквания един към друг.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз,аз. Sunglasses

# 16
  • Мнения: 479
Направо ме успокоявате  Flutter Като гледам колко са мъжките "деца" в двойките  Joy Майка ми все ми се кара, когато ме види, че го глезя.. Може би, защото при тях нещата са поставени по съвсем различен начин и това за нея и баща ми би било немислимо май.. Иначе и той ме поглезва доста, но при мен май по - често избива майчинския инстинкт  Mr. Green Да взема да раждам вече, че глезенето да си отива на точното място... baby_neutral

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние просто се грижим един за друг, поглезваме се понякога и сме равни - мъж и жена.
  Peace и при нас нещата са поставено по същия начин!
Също Peace

# 18
  • Мнения: 2 274
   Като се роди синчето така се бях улисала в грижи по него и не усетих как от майка на един се бях превърнала в майка на двама  Mr. Green! Като поотрасна малко детето се освестих и си поговорих с мъжо! Сега с гордост мога да кажа, че вече се глезим и си помагаме по равно  Hug!

# 19
  • Мнения: 179
В нашата връзка ние сме родители на децата си.Помежду си сме съпрузи.Смятам,че ако единият упражнява функцията родител над другия,семейството ще бъде изкривено като смисъл.Нали и двамата сме натрупали опит от родителите си за да се грижим за собствени деца.Мисля,че между партньорите не трябва да има родителско отношение.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами аз съм родителят и е много гадно на моменти. Вместо мъжът ми да ме "закриля", то става обратното. Не е от възрастовата разлика, защото при нас той е с 2 години по-голям. #2gunfire

# 21
  • Мнения: 6 155
Няма такъв  Tired

# 22
  • Мнения: 54
Мисля че сме равностойни.Помагаме си и се поглезваме.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 761
Ех ако бях майка на моя мъж... щях го спукам от бой Simple Smile
Нямам амбиция и най-вече желание да съм майка и на съпруга си.

# 24
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Равностойни сме. Глезим се и си помагаме поравно.

# 25
  • Мнения: 515
Аз-  веднага взимам  роля, когато импулсиите му надделеят. Стига да ми се даде възможност обаче... Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 914
Опитваме се да балансираме..
 Обаче малко глезотене не е вредно Peace

# 27
  • Мнения: 569
 

  Ами и двамата по равно уж, за някои неща той учи мен, за други аз него.

# 28
  • Мнения: 2 085
 newsm78 хмм.....той е детето ми до обед, а аз съм майка му в останалото време Mr. Green
И ние сме така Tired

# 29
  • Мнения: 1 446
Ами аз съм майка , а той свекърва. Laughing

# 30
  • Мнения: 235
Аз съм родител на себе си той на него , никой никого не закриля

# 31
  • Мнения: 794
Ами аз съм родителят и е много гадно на моменти. Вместо мъжът ми да ме "закриля", то става обратното. Не е от възрастовата разлика, защото при нас той е с 2 години по-голям. #2gunfire

хехе.. мноого познато  Confused...
аз се грижех за всичко... като започнеш от най-елементароното - например винаги като сме в къщи да има какво да се вечеря... може би някой би вметнал, че това е женска работа, но аз не смятам така... просто и двамата партньори трявба да поемат еднакви отговорности...

Твърдо бях против това да съм "майката".... обаче така е получи... и тъй като това определено не го удобрявах... вече не съм!

# 32
  • Мнения: 1 364
Ние сме две деца, избягали от родителите си и правещи каквото си искат Laughing
А сериозно по темата - не мога да определя на кой от двамата се пада ролята на родител. И в домакинството, и в работата се случва така, че понякога единият от двамата полага повече усилия. Може би от психологическа страна той е по-силния и в напрегнати ситуации има по-реален поглед върху нещата от мен, но като цяло живеем в хармония един с друг.
И при нас е така

# 33
  • Мнения: 1 432
 CrazyАз,която винаги съм искала някои да ме закриля и да бди над мен /не 4е в известен смисъл не е така Flutter/, скоро 6те си имам второ мом4енцеее. hahaha.На 22 години 6те имам две деца с разлика 26 такива.Едното 1.85м, 85 килца. другото около 55см, 4,00 килца Joy hahaha

# 34
  • Мнения: 116
Мама ми даде нейната рецепта за щастлив брак: Омъжиш и се бъди готов да си майка  не само на него ,но и на неговите родители! Знам ,че звучи пресилено и много от пишещите няма да се съгласят, но баща ми още е влюбен в майка ми и не понася да са разделени повече от два дни, и така 28 години!

# 35
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ех ако бях майка на моя мъж... щях го спукам от бой Simple Smile
Нямам амбиция и най-вече желание да съм майка и на съпруга си.

Абсолютно подкрепям. Аз обаче не само, че щях да го спуквам от бой, ами и куп наказания бих му замислила веднага.
 Не съм сигурна, че ако се почувствам като родител на съпруга си това би довело до нещо друго освен до тотална загуба на уважението ми и оттам разни други последствия.
 

# 36
  • Мнения: 4 733
Аз съм родителя, той повече набляга на финансовото родителстване Mr. Green

# 37
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Ами аз съм майка , а той свекърва. Laughing
това ме изкефи, защото аз като е крив казвам, 4е мърмори като свекърваи то дърта!

# 38
Повярвай ми не е от годините. Просто повечето мъже са такива! С моето мъж имаме доста голяма разлика, но в 99% от случаите се чувствам сякаш имам не едно, а две деца! newsm64

# 39
  • Мнения: 6 472
При нас е относително. За някои неща аз се чувствам като майка и трябва да го покровителствам, а за други се държа като дете и много разчитам на неговата подкрепа.

# 40
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз преди време казвах "родих едно, гледам 3" Simple Smile - дете, мъж, котарак, (рибките не ги броя, оправят се и без мен).
Котака нещо се мотае в къщи и мяука, Дияна заявява "той плаче за мама" и ме гледа влюбено Simple Smile
Всяка от нас в един момент се е чувствала като майка на съпруга си, но съм се убедила, че не можем да превъзпитаме половинките си... така, че си свирук, свирук Simple Smile

# 41
  • Мнения: 5 577
И на него и на мен ни се е случвало да кажем "Имам две деца".
В различни ситуации различно.

Общи условия

Активация на акаунт