Мога ли да забременея при тези стойности?

  • 2 267
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 26
ЗДРАВЕЙТЕ имате ли бременност по естествен път с такива стойности. Нямам финансова възможност за инвитро.... На 42 години съм
Рrogesteron 0.29
LH 9.68
FSH 17.73
Prolactin 364.5
Estradiol 60.96
Testosteron 0.08
AMH 0.54

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 12:26 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 2 653
Пробвай с прием на циклопрогинова (В България е под друго име) под лекарско наблюдение. Той сваля ФСХ, а АМХ не ти е толкова зле. Аз така забременях, още при първия прием на лекарството, докато се готвех за инвитро и докато имах хормонални нарушения и липса на цикъл. Не съм на твоите години, но пък съм доста поизчерпан резерв в следствие на изрязан при операция яйчник. Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 13 492
AMH ти е ниско. Под 1 говори за намален яйчников резерв. Консултирай се със специалист да ти изпише поне добавки.

# 3
  • Мнения: 2 653
AMH ти е ниско. Под 1 говори за намален яйчников резерв. Консултирай се със специалист да ти изпише поне добавки.

Не и е ниско за годините, по-скоро ФСХ и е високо, но то се регулира, за разлика от АМХ.
Авторката може да пие също добавки за подобряване яйчниковия резерв. Въпреки всичко, възможността да забременее не е голяма, но не е и невъзможно.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 492
АМХ и ФСХ са свързани, затова най-добре да се консултира със специалист и да не пие нищо на своя глава. С подходящо лечение може да успее да подобри нивата. Ин витрото не е винаги решение. Може с лека стимулация и евентуално инсеминация (или дори само с редовна фоликулометрия, която да докаже наличието на овулация) да се забременее и с по-малко средства.
Партньорът правил ли си е спермограма?

# 5
  • Мнения: 2 653
Циклопрогиновата играе горе долу същата функция, стимулира яйчниците. При това е на цена под 10 лв, поне в чужбина е толкова.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 492
Циклопрогинова е под същото име и в България, но се изписва като хормоналнозаместваща терапия при естрогенов дефицит на жени в менопауза.
Не е редно по форумите да се препоръчват лекарства, особено хормони!

# 7
  • Мнения: 2 653
Почти сигурна съм, че лекар точно това би изписал. Доста далеч бях от менопауза, когато го пих. Просто споменах, че има възможност да се забременее макар и не-много висока, с евтини методи, което съм го изпробвала на собствения си "гръб". Сигурна съм, че за целта има и още алтернативи. Консултация с репродуктивен гинеколог е наложителна.

# 8
  • Мнения: 15 356
Задължително консултация с репродуктивен специалист.Спермограмата на партньора е много важна.
От април т.г. фонда финансира инвитро на АМХ минимум 0.5.Вижте в сайта на ЦАР.
Вижте и във вашата община какво и колко финансира общинската програма.Във Варна за изследвания на стерилитет ,инсеминации и всякакви манипулации се отпускат до 2000 лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 642
Той фонда финансира при АМХ 0,5, обаче жената е на 42. За да кандидаства с неизяснен фактор ѝ трябват 4 процедури...

Консултирайте се с репродуктивен специалист, той най- добре ще ви каже какви са възможностите и шансовете ви.

# 10
  • Мнения: 15 356
Аз разбрах всичко това,не знаем кога навършва 43,защото и за 4 месеца може да се направят 4 инсе.Не знаем и дали е неизяснен стерилитет.
Освен това,ненапразно съм посочила общинските фондове,защото те финансират ,освен изследвания и инсе и инвитро след 43 г,или с ДЯ и на двойки изчерпали опита си по фонда.Поне във Варна е така,дамата да провери в града където е.
Мисля,че има доста алтернативи,но действително в клиниката ще ви насочат най-добре.Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 13 492
Общинските програми финансират жени на възраст до 50 г. Най-добре е авторката да се насочи към тези програми.

# 12
  • Мнения: 26
Благодаря Ви много момичета

Какво е това циклопрогинова.... И с какво име е в България?

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 17:53 от AnMary

# 13
  • Мнения: 15 356
Циклопрогинова е под същото име и в България, но се изписва като хормоналнозаместваща терапия при естрогенов дефицит на жени в менопауза.
Не е редно по форумите да се препоръчват лекарства, особено хормони!
Тук е написано,но най-добре е лекар да прецени ,не е разумно да се пият хормони на своя глава.

# 14
  • Мнения: 54
Как приемахте циклопрогинова и кога забременяхте .Не са ли на принципа на противозачатъчните , които трябва да се спрат за евентуално забременяване. И кога трябваше да Ви бъде инвитрото. Извинявайте , че Ви питам така подробно, но аз съм в същата ситуация .
Трябва да започна приема на циклопрогинова на 2 ден от цикъла и след това стимулация за инвитро. Аз съм с нисък АМХ , който предполагам че е от нисък Витамин Д . Тръбите са ми били запушени , но са ги отпушили по време на цветната снимка . И като се замисля може би има шанс за нормално забременяване и мисля да говоря с лекаря ми да отложим стимулацията за инвитрото. Но се чудех дали да започвам циклопрогиновата, както ми е назначена.

 
Пробвай с прием на циклопрогинова (В България е под друго име) под лекарско наблюдение. Той сваля ФСХ, а АМХ не ти е толкова зле. Аз така забременях, още при първия прием на лекарството, докато се готвех за инвитро и докато имах хормонални нарушения и липса на цикъл. Не съм на твоите години, но пък съм доста поизчерпан резерв в следствие на изрязан при операция яйчник. Успех

# 15
  • Мнения: 2 653
АМХ няма нищо общо с Вит Д. Циклопрогинова ми бяха назначили за 4 месеца за регулиране на хормоните, сваляне ФСХ, но аз забременях още след първата опаковка. Не са на принципа на противозачатъчните, защото не блокират овулацията, затова може да се зачене докато се пият.

# 16
  • Мнения: 892
Без мамография ,в никакъв случай хормони!Женските полови хормони ,ускоряват деленето на раковите клетки в Млечните жлези!

# 17
  • Мнения: 171
АМХ няма нищо общо с Вит Д. Циклопрогинова ми бяха назначили за 4 месеца за регулиране на хормоните, сваляне ФСХ, но аз забременях още след първата опаковка. Не са на принципа на противозачатъчните, защото не блокират овулацията, затова може да се зачене докато се пият.
АМХ се влияе от стойностите на витамин Д, говоря от собствен опит. След като вкарах витамин Д в норма (беше 12), АМХ ми се повиши с една единица.

# 18
  • Мнения: 26
Какъв витамин Д си купувате и по колко го приемате...

# 19
  • София
  • Мнения: 3 412
Вигантол по 10 капки на ден в продължение на 3 мес. После го сваляш на 5 капки като успоредно с него приемам магнезии с витамин б-комплекс на Абофарма по 1 таблетка на ден за по-добро усвояване. Има ефект и то голям поне при мен в тази комбинация с тези дози.

# 20
  • Мнения: 26
Момичета намерих Вигантол... Започвам го от днес... По-нататък пак ще си направя изследвания!

# 21
  • Мнения: 26
Момичета възможно ли е с тези стойности да съм в критическа възраст
Рrogesteron 0.29
LH 9.68
FSH 17.73
Prolactin 364.5
Estradiol 60.96
Testosteron 0.08
AMH 0.54
Имам проблеми с менструацията.
Януари не ми дойде и сега също октомври месец. Чакам да видя как ще е ноември и другата седмица съм на преглед!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт