Нужно ли ми е кенгурото

  • 1 686
  • 52
  •   1
Отговори
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Питам се трябва ли ми изобщо вие до кога го ползвахте и изобщо плзвахте ли го.Имахме Chicco go plus, Соня не пожела да стои е него сега през лятото кавото и да вземем си мисля че ще и е горещо в него и няма да можем да се носим, през зимата ще е голяма и ще понатежава.Мпля споделете за да се реша да инвестирам ли пак или не.

# 1
  • Мнения: 9 903
ние още се носим - по магазини и пазари. Доволна съм. Не му е горещо, то е достатъчно отворено. Но е въпрос на лично усещане как ще ти е по-удобно да си разнасяш бебето. Съветите са едно, твоето усещане е друго.
А всъщност кога Соня не е пожелала да стои в него, тя е само на 2 месеца? тепърва много ще й се променят желанията Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 258
Имам само един опит с кенгуру,когато се опитах да изляза за малко около блока и после така ме болеше кръста,че повече никога не опитах.

# 3
  • Мнения: X
Изобщо не съм ползвала.

# 4
  • Мнения: 5 183
не съм ползвала никога

# 5
  • Мнения: 8 505
Не съм го ползвала.Братовчедка ми завеща нейното,направих няколко опита и дотам беше.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 060
Аз много го ползвах - и в къщи и навън. На пазар ходих само с кенгуру, в къщи си домакинствах така - готвене, раздигане, простиране, дори пране. Мишо не искаше да стои в креватчета, а в кенгъръто му беше много интересно.

# 7
  • Мнения: 1 860
 Моето така и стои, като паметник на модерното изкуство. За теб си мисля, че ще е тежкода го носиш бебо така, много боли гръб после. А и сега лялото на мен не ми се струва най-удобният вариант. Ако имаш постоянно ходене и тичане по задачи и бебо трябва да е с теб, така е по-мобилно, но ако не ти се налага ще са пари на вятъра според мен.

# 8
  • Мнения: 3 478
Ние нашето много си го харесваме и си  го ползваме, както навън така и вътре. Случвало ми се е да си върша и домакинската работа докато малката е в него и не е била на кеф да стои сама. Голям и е кеф да спи в него Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 391
Дадоха ми да ползвам едно кенгуру, пробвах но Пресил доста ми тежи от сега.Ще направя няколко опита още и ще реша дали да го връщам.

# 10
  • Мнения: 11
Аз почти не съм ползвала кенгуро и с двамата младежи. Баткото имаше силни колики и много се носехме- та тогава, иначе ми бяха тежки (5900 и 5500 на 2м) и предпочитах количката или с колата. Можи би са носени по не повече от 10 пъти. Но ими майки при нас, които и почти на 1г си носеха децата в кенгуро като излизаха извън квартала (и то едри деца).

# 11
  • Мнения: 4 806
дали е нужно, можеш да определиш само ти...
едното е как се чувства детенцето в него
другото е, дали имаш практическа необходимост - ние го ползваме само за пазаруване в МЕТРО

# 12
  • Мнения: 510
Малкия го нося в кенгуро почти винаги, като излизаме. Обича да стои прав и да разглежда, а в количката - рев. На мен също ми допада, защото мога да се придвижвам много по-бързо и свободно. Не навсякъде мога да вляза с количка.

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 16:49 от magica

# 13
  • Мнения: 3 334
на мен не ми беше нужно,но сестра ми без кенгуро не можеше,защото племенницата в количка не се возеше,а и според нея е доста практично!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Братовчедка ми ми даде кенгуру. Слагали сме Нати десетина пъти - не и е много удобно. Основно я носехме в Била с него . Ве4е не го ползваме.

# 15
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Една приятелка ми даде кенгуро, когато Ивчо беше бебе. Излизала съм с него точно 2 пъти. Не му беше удобно и ползвахме само количката...

# 16
Ние нашето и за двете щерки много го ползвахме, а и продължаваме с малката хем вече е на 9 месеца. Много е удобно за магазини и пазари, а въобще за излизане по- набързо. Мисля че добре се чувства в него и не се поти,по което съдя че не и е горещо.

# 17
  • Мнения: 8 242
Имаме Chicco Go Plus
Ползваме го откак Тони стана на 1 месец, отначало за малко вкъщи само, като постепенно увеличавахме времето.. Като се замисля, повече от час досега не сме били с него май  newsm78 Ще видим по-нататък. Но наистина е много удобно за бързи излизания  Peace
Татито го носи и много им е кеф и на двамата.. Като е крив бебо и излезем с кенгуруто, веднага заспива  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 911
И до ден днешен ползвам от време на време, страхотно практично нещо. До към петия месец сме ползвали почти само този начин на придвижване - бързо, удобно, бебето никога не реве, стълбите, вратите и пр. препятствия не ти правят впечатление. Но вече си понатежа бебчо доста.

# 19
  • на село
  • Мнения: 1 028
Ползваме го непрекъснато. Дори имаме две - едно за вкъщи и едно "за пред хората" Mr. Green Вечер бебка не иска въобще да стои нито легнала, нито седнала и се налага по няколко часа да се разнасяме. Иначе на вашата възраст въобще не го понасяше.

# 20
  • Мнения: 1 425
Аз лично не съм ползвала, не ми беше необходимо. Но имам приятелка, която непрекъснато го ползваше.

# 21
  • Мнения: 46 511
Трябваше ни само, за да влизаме с нея в Метро, взехме най-евтиното 8 лв.
Иначе смисъл не виждам, не сме  го ползвали по друг повод  newsm78

# 22
  • Мнения: 364
ползвах го много докато стана на 8 месеца - удобство си е, особено като има трудности с изнасянето на количката и много много коли по тротоарите....

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Направи си слинг  Peace
http://www.didymos.de/index.html

# 24
  • Мнения: 1 030
Нашето е на ТСМ - пише, че е до 7, 5 кг. Няма легнало положение, но откъм гръбчето има твърда подложко.Вчера сложих бебка за пръв път в него, щото е на 2 месеца и тежи 5, 5 кг, а ни остава най-много месец и нещо да я нося в него. Мислех да изчакам още малко, но реших да се пробваме вкъщи. Като я сложих - веднага "надуши" гърдите ми и взе да търси да суче...И така я накърмих - както си беше права в кенгурото.
А за спането  в кенгурото - не ми се вижда удобно - освен ако бебето не е в легнало положение. Като е в изправено - като заспи му се килва главичката и изглежда доста нещастно, макар че може и добре да се чувства...

# 25
  • Мнения: 505
Супер практична вещ. И двете ми деца са изкарали доста време в кенгурото. Въобще не съжалявам - преди 4 години купихме едно Чико - беше към 70-80 лв., но си ги изплати до стотинка.  Laughing Сега го ползват племенниците. Доста по удобно е, отколкото да мъкнеш количка по подлези например.  Sunglasses

# 26
  • Мнения: 1 503
Според мен ще ти влезе в употреба и то още от сега.Днес бяхме на ортопед и той препоръча носенето в кенгуру...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Носих каката на кегуруто до годинката.
Сега с малкия все още продължавам да го нося, нищо че той минава 11 кг и че кенгуруто взе да издава багажа и да му се късат коланите. Моето е най-обикновено.
Много ми е удобно, особено като пътувам сама с двамата и трябва да нося и багаж.
Друг е въпросът, че аз не съм от фините майчета и макар че ми тежи издържам.

# 28
  • Мнения: 7 186
Имам, но не съм го ползвала изобщо. Нямам и намерение. bowuu

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Е, бебе на 2 месеца е малко за кенгуру, ортопедите казват след 2,5 - 3 месеца да се слага.
Зависи колко тежи и дали ти е удобно.
На мен му беше много приятно да нося децата така и съм ги носила до годинка и малко.
Като по-малки ги носех с лице към мен, после - с лице напред да гледат.
С кенгуру ми беше по-удобно, особено зимата - слагам бебо под якето и вътре сме си супер.
Не качваш колички по автобуси и по стълбища, спокойно влизаш в магазини (в някои е тясно за количка, а не ми се ще да ми я задигнат, докато пазарувам)

Освен това има още една възможност - слинг - това е нещо от плат, в кърмаческия под-форум обменят модели - погледни - не съм ползвала, но ми изглежда удобно.

# 30
  • Мнения: 723
дали е нужно, можеш да определиш само ти...
едното е как се чувства детенцето в него
другото е, дали имаш практическа необходимост - ние го ползваме само за пазаруване в МЕТРО
Точно така. Ние имахме няколко неуспешни опита - нито на Алекса й беше удобно, нито на мен. Пък и все се плашех как мога да залитна и падна напред...

# 31
# 32
  • Мнения: 2 353
  Направо го спукахме от носене нашето кенгуро! Беше леко бебче и си правехме градски преходи нон-стоп. Отпред кенгурото с бебка, отзад раницата с пюре, вода, пампи и прочие. Смъкването на всичко това беше като странен танц тип ДопикаМиСе Joy Обаче всяко бебе си е различно. Едни предпочитат да се ширят в количката и никой да не им се пречка, други да се гушкат в мама...Ти най-добре ще си усетиш съвсем скоро.

# 33
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нашето е на ТСМ - пише, че е до 7, 5 кг. Няма легнало положение, но откъм гръбчето има твърда подложко.Вчера сложих бебка за пръв път в него, щото е на 2 месеца и тежи 5, 5 кг, а ни остава най-много месец и нещо да я нося в него. Мислех да изчакам още малко, но реших да се пробваме вкъщи. Като я сложих - веднага "надуши" гърдите ми и взе да търси да суче...И така я накърмих - както си беше права в кенгурото.
А за спането  в кенгурото - не ми се вижда удобно - освен ако бебето не е в легнало положение. Като е в изправено - като заспи му се килва главичката и изглежда доста нещастно, макар че може и добре да се чувства...
Моите обожаваха да спят в кенгуруто. Не им се килва главата, а се обляга на мен. Каката беше много ревлива, но в кенгуруто мируваше и се държеше за мен с две ръце, като малко маймунче.
А понеже в кенгуруто краката на бебето стоят разтворени, това е добра профилактика за луксация на тазобедрената става.
Когато каката беше бебе, кенгуруто беше още екзотика и много често са ме спирали разни баби да ми кажат, че "не му е удобно така разкрачено", ама не са прави, за краченцата е по-полезно така. А за удобството - бебо обича да е гушнат в мама.

# 34
  • Мнения: 1 410
На мен ми беше много удобно. Не навсякъде може да тръгнеш с количката. До 7-8 месеца си я носех, после започна много да тежи и трябваше да се откажа от това удоволствие. Иначе кенгуруто беше най-обикновено.

# 35
  • Русе
  • Мнения: 170
Аз също ползвах с пъвото си детенце. Започнах от втория месец. Елица (детенцето ми) не бе от най -спокойните бебчета, а с него се преобразяваше. Разхождахме се с него до 5-6-я месец , когато много натежа .Сега след 2 месеца отново ще имам бебече. Кенгурото ще е първото нещо което ще си купя . На мен ми бе много удобно,.. на Ели също ... така следко и бързо заспиваше, а и всеки ден бяхме навън.. на дълги разходки

# 36
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Ние също имаме кенгуро и е много удобно особено когато съм сама и ми се налага да пазарувам няма по удобно нещо на Макси Кози е и е предназначено от първия месец с твърдо гръбче newsm10

# 37
  • Мнения: 1 046
за мен е една от малкото излишни вещи, за които не съм давала пари, виси си като паметник на културата, един два пъти се опитах да готвя и да гладя и подреждам в къщи ами аз само бели правя с малкия, т.е. подреждам и след неговите ръчички.

# 38
  • Мнения: 47 981
аз изобщо не го ползвам,тежи ми,а и мисля че на бебето му е неудобно вътре,топло ни е,а и се чувствам тромава и все мисля че някой ще го блъсне
е слагала съм го 2-3 пъти,когато се очертава носене дълго време на ръце

# 39
  • Мнения: 4 621
Ползвахме кенгуро съвсем малко -  само когато сме ходили в Метро.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ползвам го още но по-рядко че вече сме големи.Много съм доволна че го купих.Понякога и в къщи сме го слагали когато не може да заспи и е крива,а да не говорим за ходене до магазина.За мен беше голямо улеснение.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 434
Въпроса опира до дете, баткото обичаше да стои в кенгуро и го разнасях насам-натам, но на малката й е неудобно, мрънка в него, препочита количката.

# 42
  • Мнения: 8 769
Ползвахме кенгуруто изключително много.
Със сина исках да ползвам слинг, тъй като се твърди, че е в пъти по-удобно нещо от кенгуруто (както са те посъветвали някои момичета), но не съм сръчна в ръцете, за да си направя, а не бих могла да дам много пари за това нещо Blush
Ако можеш да се пробваш със слинг ще си много по-доволна, сигурна съм!

# 43
  • Мнения: 8 917
Питам се трябва ли ми изобщо вие до кога го ползвахте и изобщо плзвахте ли го.Имахме Chicco go plus, Соня не пожела да стои е него сега през лятото кавото и да вземем си мисля че ще и е горещо в него и няма да можем да се носим, през зимата ще е голяма и ще понатежава.Мпля споделете за да се реша да инвестирам ли пак или не.
Ползвала съм го 10-15 пъти и бях много доволна Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 44 101
ползвам го все още - доста. така ходим на магазин (не на всякъде можеш с количка, а  и на мен хич не ми е удобно с нея), на консултация или разни такива места, понякога и на кратки разходки. като имаше колики съм го люшкала вътре и мн се успокояваше. Все още не ми е тежко да го нося (е след като ми виси около 2 часа на врата вече ми идва малко повече), но тук смятам, че има голямо значение какво ти е кенгуруто. Тези българските, не ми изглеждат хич удобни, та ако решиш да купуваш дай повече пари, но си купи нещо качествено - ние сме с чико go plus и мисля, че е страхотно Wink

# 45
Ние го ползвахме не повече от два месеца. Първо педиатърката ни каза, че бебето трябва да стане поне на 4 месеца, преди да го сложим вътре, после сина ни вече натежа, и след носенето и аз и мъжа ми имахме болки в гърба. Според мен не е задължително да го имаш. Peace

# 46
  • Мнения: 2 614
Продължаваме да го ползваме все още, най-вече при ходене до магазин и ако имаме бързо излизане!
Калина е в него от първия месец!
Много сме доволни и аз и мъжа ми! Нaшето е Chicco Go Plus!

# 47
  • Мнения: 2 241
На мен ми се струва полезна вещ, аз доста носех насам-натам Ники докато беше по-малък, не че пак не ме болеше кръст, ... после като понатежа щафетата пое баща му.

Дори скоро си спомняхме как сме ходили така на Витоша - кенгурен турист беше той Grinning

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ползвала съм го точно 2 пъти и то у дома, не ми беше удобно

# 49
  • Мнения: 7 474
Опитах един път - надуха ми се краката  от тежестта и повече и не пробвах  Naughty

# 50
  • Мнения: 507
На мен ми се струва полезно, ползваме го при ходене до магазин и ако имаме бързо излизане!
А през периода на коликите на каката направо бях влюбена в него Laughing

# 51
  • Мнения: 1 272
Ползвам го, особено когато трябва да излезем набързо за пазар, на консултация, или места, където е трудно да си с количка. Много е удобно и за мен и за нея, даже заспива там. Проблемът ми е, че при по-дълго стоене вече ми натежава на гърба.

# 52
  • Мнения: 2 672
купих си най-обикновено - 12 лв беше. Понякога си беше удобство ,кагато ходехме някъде за бързо. Затова не исках да инвестирам повече, щото обикновено бях с количката

Общи условия

Активация на акаунт