Какво давате за гризкане, щом има зъбки???

  • 1 277
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 674
май бисквитка или хляб като начало newsm78 - иначе после като видях ,че "ръфа" - нямаше зъби, но имаше желание - всичко почти, каквото аз ям това му давах да опитва и той

# 16
  • Мнения: 1 860
Аз от един месец му давам бебешки бисквити, парченца банан, а вчера му дадох и малко кашкавал. Давам му и сухари и корички хляб, но по-рядко. Днес го загледах и се е научил много добре да си сдъвква и дори и да отхапе по-голямо парче, си го върти в устата докато го раздроби достатъчно. Гледай го като му даваш и имай готовност да реагираш веднага, като виждаш, че отхапва парче с което ще му е трудно да се справи в началото.

# 17
  • Мнения: 46 536
Давах хляб, ябълки и солети, но все се давеше, посиняване, кашляне, ужас, изкарвах си акъла всеки път.
Отказах се, като й дойде времето, сама се научи да дъвче, от това "учене" смисъл няма  Tired

# 18
  • Мнения: 5 140
Освен бисквити,солети и подобни,много гризеше моркови Mr. Green На чесалките не обръщаше никакво внимание.

И моята Ния обожаваше да гризе моркови и сега си е така.
Солети съм и давала, защото бисквитите ги ядеше на големи парчеета и се давеше постоянно.

# 19
  • Мнения: 1 999
Давам солетки. Незнам колко ги яде, защото около нея винаги е пълно със ситни парчета. Laughing

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 446
Към 8-ия месец започнах да им давам парченца хляб, да се учат да дъвчат. Сега им давам  бисквити Закуска и Чичи бебе, царевични пръчици, парченца плод, парче краставица ( под строго наблюдение).

# 21
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Има едни много вкусни турски бисквитки с банан Cici bebe. Обожаваме ги и тримата в семейството Twisted Evil. Давала съм и солетка, обаче няколко пъти се нарани с нея като си убоде небцето и сега го е страх от солетата  Crazy hahaha

# 22
  • Мнения: 1 190
Давам солетки, царевични пръчици, бебешки бисквитки cici bebe с ванилия и още какво ли не вече от всичко опитва ooooh!

# 23
  • Мнения: 2 674
Има едни много вкусни турски бисквитки с банан Cici bebe.

 ooooh!  така ли се казвали тези бисквитки  ooooh! много съм зле
Гледам пише доста пъти "чичи бебе", едва като прочех - "турски бисквитки с банан" - разбрах че ставало въпрос за тях.
Голям мерсаж на Зузи, че ме светна Hug

# 24
  • Мнения: 1 555
Аз от 7 месец давам бисквити и отначало се давеше независимо че нямаше тогава още зъби ги чупеше с венците  #Crazy и се давеше от големите парчета, затова давах от бисквити Закуска, защото бързо се топът в устата, но после след като ни избиха долните 2 зъба вече да чукна на дърво нямаме проблеми и яде всички видове твърди бисквити  Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 2 217
Давах хляб, ябълки и солети, но все се давеше, посиняване, кашляне, ужас, изкарвах си акъла всеки път.
Отказах се, като й дойде времето, сама се научи да дъвче, от това "учене" смисъл няма  Tired

Добре че има едно такова мнение, че вече си мислех, че само ние се давиме още от всичко Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 15 239
Нищо не съм давала-нито бисквити, нито солети, нито каквито и да е парченца плодове и зеленчуци.... Научи се да дъвче сам като му дойде времето.

Не мога да бъда набедена във вманиачаване на тема здравословно хранене Wink, но наистина не виждам никаква полза от това да тъпча бебето си с тестени произведения като солетки, бисквитки, корички и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт