Противозачатъчни

  • 4 528
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 21
Противозачатъчните и страничните ефекти ?
Пиете ли и имате ли мнение за определен вид ?

# 1
  • Мнения: 8 937
Пила съм няколко пъти заради поликистоза. За съжаление, не бях доволна. От първите получавах непрекъснати кръвоизливи, май бяха Жанин?! От края на 2016 до края на 2017 приемах Белара - резултат 18 кг отгоре, непрекъснато главоболие, а в момента, в който ги спрях, всичко се върна в изходна позиция. Знам, че са удобен вариант за контрацепция и много жени нямат оплаквания, но при мен това бяха ефектите.

# 2
  • Мнения: 940
При мен страничните ефекти бяха позитивни в началото - цикъла ми стана точен като часовник (и преди беше, но с нормалните отклонения +/- 4-5 дни) и акнето ми се изчисти. Като ги спрях обаче започна кошмара - акне каквото съм нямала дори в тийнейджърските си години, цикъла прескачаше цели месеци, качих няколко килограма... добре че се отървах навреме, това беше преди доста години и съм категорична, че няма да повторя.

# 3
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
И аз се включвам с негативно мнение - години противозачатъчни и никакъв ефект. Същите проблеми след спиране.

# 4
  • Мнения: 2 352
13-14 години с паузи съм пила. Ясмин ми бяха твърде ниско дозирани, Логест и Жанин ми пасваха. Цикълът ми се нормализира, без кръвоизливи. Бях доволна. С годините запичнаха да ми излизат пигментни петна по лицето.
Като оставим това настрана, негативни ефекти не съм имала. Спрях ги, след два месеца забременях.
Не съм напълняла, окосмяването ми беше по слабо докато ги пиех, цикълът без болки. Само дето от по слабо дозираните в един момент ми цапаше по време на овулация, та като ги смених с по високо дозирани, се оправи.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 598
От неправилни хапчета и аз съм имала най-различни проблеми. От постоянно зацапване, през никакво желание за секс, до депресивни мисли.
Но като си пиеш правилните хапчета, всичко е наред.
Нямам странични ефекти и съм доволна.

# 6
  • Мнения: 98
Здравейте! Пия Ясмин от няколко месеца. Вече двърших опаковката и осъзнах, че съм изпуснала едно хапче, тъй като ги свърших с един ден по - късно. Правила съм небезопасем с*кс през този период. Има ли вероятност да съм бременна?

Инако евентуално ми дойде кога да започна с новата опаковка, с един ден напред ли?

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 12:30 от AnMary

# 7
  • Мнения: 25 710
Има ли вероятност да съм бременна?

Ако си пила другите хапчета редовно и си спазвала указанията за прием, описани на листовката, вероятността да си бременна е нищожно малка.
Между другото, там пише какво се прави при пропуснато хапче.

Инако евентуално ми дойде кога да започна с новата опаковка, с един ден напред ли?

Започваш както обикновено – на който там ден е указано в листовката. Последният ден с хапче си е последен ден, нищо че е с 1 ден по-късно.

# 8
  • Мнения: 98
Скрит текст:
Има ли вероятност да съм бременна?

Ако си пила другите хапчета редовно и си спазвала указанията за прием, описани на листовката, вероятността да си бременна е нищожно малка.
Между другото, там пише какво се прави при пропуснато хапче.

Инако евентуално ми дойде кога да започна с новата опаковка, с един ден напред ли?

Започваш както обикновено – на който там ден е указано в листовката. Последният ден с хапче си е последен ден, нищо че е с 1 ден по-късно.
Знам, че пише, но аз не съм разбрала кога съм го пропуснала, а осъзнах чак след като изпих всички хапчета, защото вместо последното да го пия в неделя, го пих в понеделник, така разбрах.

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 12:31 от AnMary

# 9
  • Мнения: 2 352
Най вероятно не си бременна, но можеш да си направиш тест, за да си сигурна. Иначе си ги продължи след 7 дневната пауза. Можеш да посетиш гинеколог за всеки случай.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 598
Изчакай да ти дойде. Ако не дойде тази седмица, тогава тест и лекар и не започвай нова опаковка ако не си сигурна, че не си бременна.

Аз искам да те попитам, кога ти идва, щом ги пиеш до неделя. И аз до неделя ги пия и ми идва чак в сряда, като преди ми идваше във вторник.
И ми е чак до понеделник, а преди ми приключваше в петък.

# 11
  • Мнения: 98
Изчакай да ти дойде. Ако не дойде тази седмица, тогава тест и лекар и не започвай нова опаковка ако не си сигурна, че не си бременна.

Аз искам да те попитам, кога ти идва, щом ги пиеш до неделя. И аз до неделя ги пия и ми идва чак в сряда, като преди ми идваше във вторник.
И ми е чак до понеделник, а преди ми приключваше в петък.

По принцип ми идва до 3 дни след последното хапче и ми продължава много време, но винаги ми е било така, това е единственото нещо, което не успяха да регулират. Бях на преглед, направих и тест, няма нищо притеснително. Лекарката каза, че понякога се случвс и да пропусне.

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,
Пия Джаз от 4 месеца и съм доволна. В четвъртък ми беше последната бяла таблетка при което цикъла дойде. В петък трябваше да започна новата опаковка. Тъй като не можах да ги намеря изпуснах петък и събота. Днес в неделя ми е 4ти ден от цикъла и ги започнах. Някой да ми даде съвет дали това ще доведе до някакъв проблем? Да продължа ли да ги пия или да ги спра и започна на следващия цикъл?

# 13
  • Мнения: 383
И аз ги пиех преди няколко години. Пий си ги не се притеснявай. Щом ти е 4 месец няма проблем . Те се натрупват в организма. Просто ползвай предпазни средства няколко дни след като ти свърши за всеки случай. А + това с хапчетата върви и една малка книжка опътване , в която подробно пише как да постъпиш , ако пропуснеш да изпиеш таблетка . Прочети я. Но като цяло не е станало нищо фатално, започни ди новия блистер и Бъди по - внимателна за напред. А защо джаз? Не напълняваш ли от тях? При мен лично ефекта беше такъв (освен останалите де) и ги смених с Ясмин.  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 10 598
Аз от джаз нямах никакви оплаквания за 2те години, в които ги пиех.
След първото раждане обаче не се нагодихме и минах на жанин. Пих ги до следващата бременност и се повтори същото.
След като родих и спрях да кърмя, минах пак на тях, но ми идваше, когато си реши, за колкото време си прецени.
Сега съм на ясмин.
Обаче този месец едно, че ми дойде в деня на последната таблетка. И второ, че ми свърши след почти 10 дни.... Дано е някакъв инцидет, доста стрес ми се насъбра напоследък.

# 15
  • Мнения: 6
Здравейте изписаха ми противозачатъчни Жанги 0,3 , заради акне и една малка кистичка. Изпих 2 хапчета досега , но заради негативни ефекти ,за които четох след спирането им , реших че не желая да преживявам това !!! Моля ви кажете ми ако ги спра сега след приема на само 2 дали ще има някакви негативни реакции и дали е разумно ?
 Също така в последните 3 дни не се чувствам много добре . Дори днес за първи път имах много силни болки в корема , а аз никога нямам такива по време  на цикъл.

# 16
  • Мнения: 98
Здравейте изписаха ми противозачатъчни Жанги 0,3 , заради акне и една малка кистичка. Изпих 2 хапчета досега , но заради негативни ефекти ,за които четох след спирането им , реших че не желая да преживявам това !!! Моля ви кажете ми ако ги спра сега след приема на само 2 дали ще има някакви негативни реакции и дали е разумно ?
 Също така в последните 3 дни не се чувствам много добре . Дори днес за първи път имах много силни болки в корема , а аз никога нямам такива по време  на цикъл.

Аз ги спрях точно след като писах темста и ми дойде цикъла. Нямам никакви странични ефекти, даже се чувствам по - добре. Мисля, че не е проблем да се спрат, но попитай гинеколог.

# 17
  • София
  • Мнения: 166
Някой имал ли е изтръпване/мравучкане в краката от противозачатъчни?
Изпила съм 12 хапчета Ясмин досега, заради киста, имам още 9, но от вчера имам този проблем, от колената надолу имам изтръпване. Пия заедно с ацетизал кардио 75 мг. вечер.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 598
Аз пия сега Ясмин, от 5 месеца. Нямам такива симптоми.
По-скоро е от липса на магнезий или друг витамин, отколкото от ПЗ.

# 19
  • Мнения: 8 937
Бих отишла на лекар, за да не се окаже проблем с кръвоносните съдове или кръвосъсирването.

# 20
  • София
  • Мнения: 615
elim, аз съм имала такива симптоми от лекарство за разреждане на кръвта.Предполагам, че пиеш ацетизал кардио заради противозачатъчните, опитай да го спреш за няколко дни и ако симптомите ти не отшумят се свържи с доктор.

# 21
  • София
  • Мнения: 166
Бих отишла на лекар, за да не се окаже проблем с кръвоносните съдове или кръвосъсирването.
И аз това си помислих и дали е достатъчен 1 ацетизал.
Не са крампи като от дефицит на магнезий, сутринта ми беше изтръпнала и ръката, от лакътя до два от пръстите.

Иначе попаднах на това:

"Противозачатъчните хапчета могат да доведат до недостиг на хранителни вещества –  за да може организмът да метаболизира противозачатъчните хапчета, черният дроб има нужда от допълнителни количества витамини от група В, витамин С, магнезий и цинк. Оралните контрацептиви могат да доведат до недостиг на цинк, магнезий, селен, витамин С, витамини от група В и фолиева киселина."

P.S.  Чух се преди малко с лекаря, каза да ги спра и ме насочи към невролог.

# 22
  • Мнения: 1 491
Пия от 8 години Ясмин. Искам вече да ги спирам, консултирах се с гинеколога ми. Много се притеснявам какво ще стане - как ще реагира тялото ми, кога ще ми дойде, да не настъпи хаос в организма ми. Някоя от вас имала ли е подобен опит?

# 23
  • Мнения: 2 352
Да. 15 години съм пила. Не настъпи хаос, забременях. Беше желана бременност.

# 24
  • Мнения: 27
Здравейте,
За да не публикувам нова тема, ще попитам тук. Извинявам се, ако не е правилно.
Пия джаз вече втора опаковка. С първата всичко мина както си е описано и на 4 бяла таблетка ми дойде. Продължих с втората опаковка от ден 1 на менструацията, но преди няколко дни ми се появи първо леко зацапване, а в последствие и кървене все едно съм в цикъл и продължава вече 2 дни. Това се случи в периода и на овулация.
Въпросът ми е как да постъпя със следващите хапчета и белите таблетки? Четох, че такова течение е нормално да се появи, но все пак ми е леко притеснено

Благодаря ви!

# 25
  • София
  • Мнения: 10 598
До 3 м е норнално да се появявят аномалии. Ако и след 3те месеца ги имаш, трябва да смениш хапчетата.
Това става също, ако си пропуснала таблетка.

Не разбрах как си продължила втората опаковка. Но се надявам, че не си правила прекъсване между опаковките.

# 26
  • Мнения: 27
До 3 м е норнално да се появявят аномалии. Ако и след 3те месеца ги имаш, трябва да смениш хапчетата.
Това става също, ако си пропуснала таблетка.

Не разбрах как си продължила втората опаковка. Но се надявам, че не си правила прекъсване между опаковките.

Благодаря за отговора. Не, не съм правила прекъсване между опаковките.

# 27
  • Мнения: 25
Здравейте, надявам се обърнете внимание на въпроса ми! Пия противозачатъчни Ясмин, които започнах от края на Юни месец, но ми се наложи да ги прекъсна на 18-то хапче. Изчаках 7 дни и на 8-мия ден след прекъсването им започнах втора опаковка. Естествено с приема на противозачатъчни очаквате, че сте защитени и в деня на оволацията водих полов акт. На 4-тия ден след половия акт имах текло малко количество кръв(няколко капки), което забелязах  в края на деня. Понеже четох доста мнения. Възможно ли е, да има зачеване? Четох, че при него можело да се получи леко зацапване. При тест за бременност би ли отчел правилно.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 598
Тия хормонални таблетки за нищо ги нямате...
Гинеколог ли ти каза да ги пиеш след 7 дни пауза? Ироничен въпрос, освен това и риторичен.
Вероятно не си бременна, но не е изключено.
За тест може би е рано, само Бог знае....

# 29
  • Мнения: 25
Тия хормонални таблетки за нищо ги нямате...
Гинеколог ли ти каза да ги пиеш след 7 дни пауза? Ироничен въпрос, освен това и риторичен.
Вероятно не си бременна, но не е изключено.
За тест може би е рано, само Бог знае....
Гинеколога ми каза влед всяка кутийка да правя пауза 7 и на 8-мия да започна нова. Като ми се наложи да ги прекъсна ми се каза да направя тази пауза и на 8-мия да започна нова.

# 30
  • Мнения: X
Пилa съм дуфaстон и съм доволнa. Когaто пия кaквито и дa е противозaчaтъчни ми идвa,когaто ги спрa ми спирa. От 7 години ходя по лекaри и немогa дa рaзберa кaкъв е проблемa.

Общи условия

Активация на акаунт