Какво разбирате под термина родих?

  • 3 826
  • 73
  •   1
Отговори
Аз все си мисля, че жените които раждат по естествен начин имат право да казват, че са родили - сами с всички съпътстващи болки, страх и голяма доза смелост! Т.е. те са участвали активно в самия процес нали?
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?

# 1
  • Мнения: 637
Глупости! Извинявай. Grinning
Ако проявяваш интерес, ще ти кажа и защо мисля така.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 569
ами аз в повечето случаи казвам родиха ми ги.
Но терминът , които използват медиците е раждане не операция - иначе ще стане обърквация, така е придобило гражданственост, а пък все пак е раждане, не е само оперция.
А ти от любопитство ли пускаш темата интересно ми е да зная -аз питам от любопитство. ( ако искаш не ми отговаряй) Rolling Eyes  Confused

# 3
  • Мнения: 7 837
Shocked  Shocked  Shocked
Ама, как ви идват такива мисли бе хора??????????

# 4
  • Мнения: 46 535
Родих = дадох живот!

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: kinga
Аз все си мисля...

И на мен глупости ми се струва... "А моето бебе го оперираха и го извадиха от мен на ... дата"...
Родих, разбира се, няма значение кой как.

# 6
  • Мнения: 5 370
Е не-няма да съм ги РОДИЛА,щъркелот ще да ги е донесъл.Нали все пак следствието от тази "операция"е рожба-а при операцията нещо се реже за да се ОТСТРАНИ,нещо,което е ненужно,нали така?

# 7
  • Мнения: 470
A тези, дето са родили секцио не планово, а по кофти стечение на обстоятелствата след 1 век контракции и на тях ли са им ги родили? ooooh!  Thinking  ooooh!  Thinking

# 8
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Щом е тъй, изчакай 3 години до второто, намери добър лекар и роди нормално. Така ще имаш опит и с двете Wink

# 10
  • Мнения: 46 535
Роди си следващото нормално и готово!

# 11
  • Мнения: 637
Е, никой не ти се сърди! На мен ми стана смешно, честно!

Аз моите съм ги родила със секцио по медицински причини, макар много да исках и да се напъвах да родя нормално. Ама не стана. Просто преди време щях да си умра млада и зелена, барабар с бебето, а сега съм благодарна, че съществува този метод на родоразрешение, защото той ми даде възможността да стана майка. И, повярвай ми, не се чувствам по - малко майка. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 965
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


Абсолютно съм съгласна  Grinning .
Какво значи, съпътстващи болки, страх и смелост? Аз също съм ги изпитала (въпреки секциото). И не са само те - едно РАЖДАНЕ е съпътствано от много повече чувства и емоции и те не зависят от това КАК си родила, а дали си готова да бъдеш МАЙКА.
Родих, защото станах майка на 2 прекрасни момиченца. Не са ме оперирали, защото не съм била болна. Бях бременна, а всяка благополучно протекла бременност завършва с РАЖДАНЕ.
Между другото, аз лежах 3 дни преди раждането в Патологията с непрестанни контракции, които усещах въпреки лекарствата и системите; бяха ми изтекли водите и имах 7 см. разкритие и мога да твърдя, че и по време на болките и контракциите, и по време на "операцията" чувствата, които изпитвах, бяха напълно еднакви, а те бяха - притеснение дали всичко ще мине добре и дали бебки ще са добре, уплаха, нетърпение да прегърна децата си, радост от наближаването на нашата първа среща и много, много други (трудно е да се опишат).
А представяте ли си как родените със секцио дечица, когато порастнат, започнат да обясняват - "Аз съм бил опериран от мама (или нещо подобно) на ... еди-коя си дата." или "Мен са ме оперирали в ... еди-кой си град.", вместо "Роден съм ...".

Направо съм изумена от подобен тип необмислени изказвания като това в заглавната тема  #Puppy dog .

# 13
  • Мнения: 800
ama kak moje da govori6 taka?ta az sa6to sam rajdala/za6toto za men si e rajdane/sektio.Taka kakto si go napisala zna4i spored teb nie s operaciite ne sme maiki.Taka li?

# 14
  • Мнения: 4 965
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!


А защо го проспа, а не си поиска местно упойка  Wink ?
Аз родих с местна упойка и хем не почуствах нищо, хем не изпуснах раждането.

Off: Да се извиня за "чуВствата" в предишния ми постинг - нещо се разсеях.

# 15
  • Мнения: 421
Мен пък повече ме е страх от секциото, тоест не бих го предпочела...но ако е по мед. причини...няма начин:) ...това в коя категория ме слага според теб...
аз не съм някаква смелчага...просто едното е операция, и човек се възстановява по-бавно, отколкото от едно нормално протекло раждане...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


Абсолютно.Какви са тези глупави въпроси?

# 17
  • Мнения: 928
Я престанете да спорите и се замислете за това,какво изпускат мъжете;как никога няма да усетят онези ''сладки болки'',онова особено и неповторимо чувство,когато  даваш живот на едно малко същество;как със сълзи на очи,тръпнеш в очакване да го дариш с първата целувка,първата прегръдка и най-дълбоката и истинска любов-от МАМА.

# 18
  • Мнения: 1 616
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!

Simple Smile Една от най-незабравимите "емоции" на моето раждане беше двуседмичната болка в задника от огромни хемороиди..Simple Smile..Не съм забравила и трите поредни нощи,в които не можах да спя от болки,а през деня ми биеха Диазепам,за да поспя,но не ме хващаше...Simple Smile..Да не говорим за грубото отношение на акушерките... Confused Не бих упрекнала никоя жена за това,че е родила секцио-независимо какви са причините..Все пак най-важното е,че даваме живот на здрави и хубави бебчета..Не си струва да се съжалява-появата на дете е достатъчно радостно събитие,за да омаловажи всички обстоятелства около раждането!..Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 19
  • Мнения: 17 407
Въпросът ми се вижда смешен. Една колежка все ми натяква, че не съм изпитала удоволствието от нормалното раждане. Ми да беше дошла тя да роди нормално седалищно предлежане! Секциото не ни прави по- лоши майки!

# 20
  • Мнения: 1 502
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


  202uu   202uu   202uu
Абсолютно съм съгласна, аз  родих със секцио, не защото съм се страхувала от раждането, а защото тъпите доктори след 22 часа напъвания и опити да стане нещо, установиха, че бебо е много голям за моите размери  и нищо няма да се получи, та благоволиха да ме резнат. Идеше ми да ги:2gunfire:

# 21
  • Мнения: 90
Ами ти ако така го чувстваш за себе си, можеш така да си казваш. Моето раждане започна като нормално и след 5 часа мъки в родилното се наложи да ме оперират, но не защото предварително така съм искала. Не мисля, че притесненията и болките са ми били спестени. ..

# 22
  • Мнения: 4 629
Po estestven pat ili sekcio - rajdaneto si e rajdane. Neznam po kakvi prichini nqkoi bi si pomislil, che ednoto e rajdane, a drugoto ....kakvo operaciq li??????????????

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Съгласна съм с майката, която казва -да родиш, значи да дадеш живот.
Майките със секциото ги боли не по-малко, само че след това. И рискът за майката е голям.
Това е ненужен спор, има ли значение как???
А тези жени, които раждат естествено, а после изоставят детето, могат ли да кажат "родих"???
Казва се раждане с операция и толкоз...

# 24
  • Мнения: 3 394
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ![/size] Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out Но ми е жал после за тези , които са РОДИЛИ с операция , защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry Но да родиш значи да сътвориш най-неповторимото нещо на света, да дадеш живот на една нова и необикновена по своему душа е ВЕЛИКО Flowers Four Leaf Clover

# 25
  • Мнения: 46 535
Цитат на: Adriana
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ! Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out


Не разбирам само хвалиш ли се с това? По-добра майка ли си? Повече майка ли си от нас? Трябва да се чуствам виновна, че съм родила секцио ли? И в крайна сметка какво спечели от това?

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: kinga
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?

Абе жена, ти в ред ли си #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 27
  • Мнения: 46 535
Цитат на: Adriana
AЗ РОДИХ - В 18 ЧАСОВИ КАНСКИ МЪКИ И ПИСЪЦИ![/size] Затова се чудя защо всички напоследък говорят само за секцио, епидурални упойки и т.н.? Толкова ли сме кекави българките или просто лекарите си правят техните далавери за наша сметка /в случая ваша, защото аз съм в UK/ #Cussing out Но ми е жал после за тези , които са РОДИЛИ с операция , защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry Но да родиш значи да сътвориш най-неповторимото нещо на света, да дадеш живот на една нова и необикновена по своему душа е ВЕЛИКО Flowers Four Leaf Clover


Промени го, но и на него ще отговоря!
Родих секцио след 9 часа контракции, болеше първите 2 часа след секциото/но не толкова като при контракциите/, на 8 ден не чуствах нищо, възстановяването е индивидуално! Да, аз знам какво са контракции и мога да сравня двете ситуации, за разлика от теб, затова казваш 'СИГУРНО'
Цитат на: Adriana
...............защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry ...............


Хайде говори за неща, които си преживяла, а не за градски легенди!

# 28
  • Мнения: 4 965
Адриана,
Не знам дали съм кекава, но по-добре ти опитай да родиш близнаци по естествен път - при положение, че едното бебе е заседнало в таза и не може не само да мръдне, а дори няма къде да расте повече.
Относно далаверите - никой не си е правил такива на мой гръб, защото родих напълно безплатно и условията бяха повече от прекрасни.
Възстановяването ми не беше кошмар - напротив. Още на другата сутрин станах, а на 5-тия ден раната ми се беше затворила (вярно е, че толкова бързо възстановяване е рядкост, но все пак).
При положение, че съществуват упойки не бих родила в кански мъки, а този, който е измислил секциото (лично мое мнение) е направил едно велико добро на човечеството.
И още нещо (и аз не разбрах дали се хвалиш, що ли) - това, че си в UK с нищо не променя нещата - тръгне ли да излиза едно бебе, обикновено излиза от едно и също място (в случая от едно от двете) - независимо в коя точка на света се намираш.

# 29
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Adriana
...............защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry ...............


Хайде говори за неща, които си преживяла, а не за градски легенди![/quote]

  202uu

# 30
  • Мнения: 781
Ако е до писъците и аз мога да си попищя на воля след секциото, но едва ли това ще ме направи по-истинска майка и ПО-РОДИЛА Grinning  Хей вземете се образовайте малко защото като чете човек какви глупости пишете /някои от вас/ за секциото направо косите му настръхват и има чувството че се е върнал в 15 век!!!! Wink

# 31
  • Мнения: 5 468
Цитат на: beep
Въпросът ми се вижда смешен. Една колежка все ми натяква, че не съм изпитала удоволствието от нормалното раждане. Ми да беше дошла тя да роди нормално седалищно предлежане! Секциото не ни прави по- лоши майки!



Да, то пък един кеф нормалното раждане, едно възвишено...  аре нема нужда.
Въпросът е много тъп и в стил 18-ти век.
Аз не съм раждала. На 30-ти април ме оперираха и А!!! в корема ми имало бебе! Сега си го гледам Embarassed.

# 32
  • Мнения: 1 381
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!


това е най-вярно

# 33
  • Мнения: 5 255
Crossing Arms NO COMMENTS  Naughty
Няма ли кой да сложи катинарчето  Thinking

# 34
  • Мнения: 5 228
Пасивни наблюдатели?????????????????????????????? Не мога да повярвам, че може да ти хрумне такава глупост. Аз родих със секцио след часове мъки и болки в опит да родя естествено, и последното нещо, което бих казала е, че съм била пасивен наблюдател.  #Crazy  И вече един месец пасивно си наблюдавам бебето в нас, щото са ми го извадили от корема, а не от друго място.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 569
Цитат на: azaf
Цитат на: Adriana
...............защото тяхното възстановяване е кошмарно , сигурно Cry ...............


Хайде говори за неща, които си преживяла, а не за градски легенди!


  202uu[/quote]

Присъединявам се към мнението с 2 ръце - на 4 -тия ден вече тичах по коридорите от родилно до неонатология, от 7-мия се грижа сама за бебетата,а от 20-тия правя по 50 (вече по 100) коремни преси на ден - при всеки е СТРОГО ИНДИВИДУАЛНО.

# 36
  • Мнения: 2 491
Цитат на: Sim
Пасивни наблюдатели?????????????????????????????? Не мога да повярвам, че може да ти хрумне такава глупост. Аз родих със секцио след часове мъки и болки в опит да родя естествено, и последното нещо, което бих казала е, че съм била пасивен наблюдател.  #Crazy  И вече един месец пасивно си наблюдавам бебето в нас, щото са ми го извадили от корема, а не от друго място.


  202uu   202uu   202uu

# 37
  • Мнения: X
Виж сега - имах родилна дейност цяла нощ преди секциото, не е като да незнам какво е, на сутринта ме оперираха и си бях там, АМА СЪВСЕМ СИ БЯХ ТАМ. И да го бях проспала, и да нямах никакви болчици преди това има ли дете - има. Значи съм родила. Комплексите, че не си добра майка 'щото си спала докато си раждала си ги избивай другаде и не мисли, че ако си се мъчила една седмица си щяла да си по-добра майка. То си иде отвътре! Crossing Arms

# 38
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: kinga
Аз все си мисля, че жените които раждат по естествен начин имат право да казват, че са родили - сами с всички съпътстващи болки, страх и голяма доза смелост! Т.е. те са участвали активно в самия процес нали?
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?

Смятам, че това което си написала е глупост.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: kinga
Аз все си мисля, че жените които раждат по естествен начин имат право да казват, че са родили - сами с всички съпътстващи болки, страх и голяма доза смелост! Т.е. те са участвали активно в самия процес нали?
Смятам, че майките родили със секцио би трябвало да пишат
"оперираха ме"! Като по-скоро пасивни наблюдатели!
Вие как смятате?

Абсолютно, ама абсолютно съм съгласна с теб!
Това не значи, че родилите със секцио са по-малко майки или по-лоши майки. Просто термина "раждане" свързвам със самия акт на излизане на бебето от корема по естествен начин - т.е. през родовия канал,.
А секциото за мен си е операция. Жената слабо участва в процеса, да не кажа хич.

# 40
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Съгласна съм с Никол
РОДИХ = ДАДОХ ЖИВОТ

# 41
  • Мнения: 4 358
Цитат на: nikol78
Родих = дадох живот!

И аз това имам предвид  Wink

# 42
  • Мнения: X
Цитат на: Gercho
Абсолютно, ама абсолютно съм съгласна с теб!
Това не значи, че родилите със секцио са по-малко майки или по-лоши майки. Просто термина "раждане" свързвам със самия акт на излизане на бебето от корема по естествен начин - т.е. през родовия канал,.
А секциото за мен си е операция. Жената слабо участва в процеса, да не кажа хич.


Мдаааа, на нас със секциото щъркела ни ги носи tooth  stork-boy  stork-girl

# 43
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: Casey
Shocked  Shocked  Shocked
Ама, как ви идват такива мисли бе хора??????????

Подкрепям напълно...

# 44
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Интересно полу4ава се , 4е едното си дете съм го родила, а другото със секцио какво !? не го не. Това е накакъв абсурд, ако приема логиката на Кинга.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 352
Цитат на: pandora
Цитат на: Gercho
Абсолютно, ама абсолютно съм съгласна с теб!
Това не значи, че родилите със секцио са по-малко майки или по-лоши майки. Просто термина "раждане" свързвам със самия акт на излизане на бебето от корема по естествен начин - т.е. през родовия канал,.
А секциото за мен си е операция. Жената слабо участва в процеса, да не кажа хич.


Мдаааа, на нас със секциото щъркела ни ги носи tooth  stork-boy  stork-girl

 Stuck Out Tongue  Просто такава асоциация правя. Не съм искала да обидя майчетата, които са родили със секцио. Както казах не смятам че са по-лоши майки или нещо подобно... Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 46 535
Акушерките си имат един лаф, че няма бременна, дето да не е родила, ама като гледам се намериха умници и това да оспорят!

# 47
  • София
  • Мнения: 717
Цитат на: new*
Цитат на: beep
Въпросът ми се вижда смешен. Една колежка все ми натяква, че не съм изпитала удоволствието от нормалното раждане. Ми да беше дошла тя да роди нормално седалищно предлежане! Секциото не ни прави по- лоши майки!



Да, то пък един кеф нормалното раждане, едно възвишено...  аре нема нужда.


Ню, хич не съм съгласна, недей така.........Тук става въпрос за нещо строго индивидуално. Всяко раждане е уникално само по себе си и след като си родила секцио не можеш да знаеш какво е нормалното.....
Иначе спор няма, раждането, независимо как е протекло, не ни порави повече или по-малко майки!

# 48
  • Мнения: 61
Честно казано и аз си бях задавала същия и анестезиоложката ми ме постави много точно на място. Представяш ли си как някои мамета се мъчат по 10-12 часа и не могат да изкарат бебчо и това е. И след всичките им мъки трябва да преодолеят и болката и последствията от секциото. Е, не можем да кажаем, че те не са раждали! И пак повтарям, въпросът е по-скоро философски, нали Laughing ! Поздрави!

# 49
  • Мнения: 285
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.

# 50
  • Мнения: X
Цитат на: Ина
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.

Да така е. За съжаление ако беше достатъчно само да родиш нормално в кански мъки, за да си добра майка, всичко щеше да е много лесно. А то истината е, че всичко започва мноооого преди да се появи бебчо....по един или друг начин.

# 51
  • Мнения: 496
Цитат на: Ина
Нов Живот! Това е истината, която една бременна жена извървява до момента на раждането. Според мен, изобщо не може да се конкретизира единствено момента на самото раждане...всичко е наниз от мигове...новината за новия живот, първите сладки ритничета, всички онези нощи в които мечтаем, изборът на име...Самото раждане е просто финалът на всичко това и смятам, че изобщо няма значение как е протекъл той. Индивидуално е!!! При мен например беше много леко, само за час и някакви минути...нормално раждане, станах след час и половина и повече не легнах...
Истината за мен е в цялата магия на бременността. Майка - това означава да изградиш в мечтите и мислите си и да дадеш с тялото си новият живот. Останалото е просто взаимозависимо...специалисти, нашите психически възможности, физически също и прочие.



Много съм съгласна с това твърдение!!!! Flutter
Забелязах, че в този форум майките са ужасно заядливи, само някой да се усмели да пусне тема, която не им се нрави и айдеееее - изяждат го жив  Twisted Evil
Хайде стига де, хората си имат различни мнения и право на тях! Аз лично когато прочета нещо, което не ми харесва просто не пиша в тази тема, а не се заяждам ненужно, но явно има доста агресия, която има да излиза  Thinking
Защо не си отворите една тема: Боксова круша ", например и не си подхвърляте крушета там като ви е нервно?!?
Хе-хе, мен може да ме нападате колкото си искате на мен не ми пука, нищо не е в състояние да ме извади от радостта ми, че ще ставам мама!!! Heart Eyes
И съм пълна с любов и добро настроение, може и вие да опитате ...
Целувки на всички  Hug

# 52
  • Мнения: 5 468
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

# 53
  • Мнения: 2 792
А, че са били бременни могат ли да казват, поне cry

# 54
  • Мнения: 1 263
Ами аз съм от тези, които не са раждали Embarassed ... А!....т'ва малкото от къде се появи? Thinking Като си гледам белега, едва ли съм била само наблюдател....
Цитат на: ralitza03
Ако е до писъците и аз мога да си попищя на воля след секциото, но едва ли това ще ме направи по-истинска майка и ПО-РОДИЛА Grinning

Хе-хеее! Сетих се за "българките" с по-тъмния тен - като раждат  пищят колкото може повече, за да ги уважава родата.... Страшна логика!

# 55
  • Мнения: 562
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.



 Joy  Joy  Joy  Joy

  202uu   202uu   202uu

# 56
  • Мнения: X
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.


   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 57
  • Варна
  • Мнения: 5 540
Цитат на: pretty_witty
A тези, дето са родили секцио не планово, а по кофти стечение на обстоятелствата след 1 век контракции и на тях ли са им ги родили? ooooh!  Thinking  ooooh!  Thinking

Тъй като не знам откъде се вземат иконките Good posting мога да кажа само браво на това, което си написала.
Е аз като пробвах да раждам 6 часа със системи и други, накрая взеха, че отнякъде ми извадиха едно бебе.
Ама наистина някой хора нямат какво да правят по цял ден.

# 58
  • Мнения: 4 965
Добре, съгласих се  Imp .
Мен са ме извадили от корема на майка ми като тумор, а децата ми случайно са ги открили в корема ми при рутинна коремна операция.
8-те месеца, в които носих децата си и треперих за живота им, лежах по болници и всекидневно се молех да са живи и здрави + трите дни мъки, контракции и болки - са били само във фантазията ми.
Ама няма ли кой да заключи тази тема, че стана прекалено  Close .
Само искрено се надявам Кенга да не се "изпусне" някой ден пред детето си, че не го е родила, защото децата имат много богата фантазия...

# 59
  • Мнения: 4 965
И още нещо (последно от мен). Ако някой ден имам и трето дете (дай Боже) и него мисля да не раждам  Twisted Evil .

# 60
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

 
Според мен  поне с този постинг е казано всичко  202uu   202uu   202uu   friendship

# 61
  • Мнения: 3 146
Цитат на: azaf
Добре, съгласих се  Imp .
Мен са ме извадили от корема на майка ми като тумор, а децата ми случайно са ги открили в корема ми при рутинна коремна операция.
8-те месеца, в които носих децата си и треперих за живота им, лежах по болници и всекидневно се молех да са живи и здрави + трите дни мъки, контракции и болки - са били само във фантазията ми.
Ама няма ли кой да заключи тази тема, че стана прекалено  Close .
Само искрено се надявам Кенга да не се "изпусне" някой ден пред детето си, че не го е родила, защото децата имат много богата фантазия...


Сигурно Кинга искаш да кажеш? Аз слава богу не съм участвала в тази тема - просто не виждам какво бих могла да кажа.А и ми се струва, че това е нарочна тема за скандал, за раздвижване на форума.Така че момичета не се впрягайте.

# 62
  • Мнения: 4 965
Мама Кенга,
Много, много се извинявам - наистина не съм имала предвид теб, а Кинга.  Embarassed
За скандала наистина си права.
Съжалявам още веднъж.  Grinning

# 63
  • Мнения: 496
Цитат на: Despina

Тъй като не знам откъде се вземат иконките Good posting мога да кажа само браво на това, което си написала.
Е аз като пробвах да раждам 6 часа със системи и други, накрая взеха, че отнякъде ми извадиха едно бебе.
Ама наистина някой хора нямат какво да правят по цял ден.


Аз да кажа за иконките мила - когато пишеш отговор отстрани точно под другите иконки пише : "Виж всички Emoticons"
Та, от там!!!  Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 496
Е, хайде някой да заключи темата, че не е хубаво да се ядосваме за глупости!!! Макар че, аз не виждам за какво толкова се нервирате - много ясно, че всички сте раждали!!!
Това е, точка по въпроса!
Идва Коледа  Close-mas: !!!

# 65
  • София
  • Мнения: 18 679
Само за протокола да питам - такива като мене, дето хем са "родили"/през родовия канал демек/, хем не ги е боляло/епидурална/, какъв точно термин ни се позволява да употребяваме???
Както вече писах по-горе, жената явно е луда!Проявете съчувствие към хората с болна психика Wink

# 66
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: bomboto
Цитат на: new*
Тази тема, е още едно доказателство, че има хора из форума с психически увреждания. Хора, които се фукат най-пошло, колко болки са изтърпели, в името на бебето си. Които се опитват да насадят чувство за вина, на тези със секцио, че не са изтърпели болките и разбира се, веднага има майки, които се опитват да се "защитят" пред психарите, че те са взели да раждат естествено, ама не са могли и после се наложило секцио. Демек - и аз съм видяла, какво е болка при раждане.
Искам да кажа, че точно тези, които пускат такива теми, са отвратителните свекърви след време и сега още не им се забелязва това, защото са млади и може би, симпатични. Когато одъртеят и освирепяват съвсем, та се превръщат в онези дърти свекърви, които все мърморят - Ние раждахме така и  нищо ни нямаше. Ние правихме така и ей така... Отвратително!
Гледайте си работата и се мъчете колкото си искате. Болките си не ги навирайте в очите на другите, а си ги запазете дълбоко в съкровените си кътчета на сърцата.

 
Според мен  поне с този постинг е казано всичко  202uu   202uu   202uu   friendship


подкрепям напълно менеието!
Ама, че глупост! Че то след секцио дали неболи, как мислите! Как се гледа малко бебе с рязан корем, ама хайде да не се разпрявяме! Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 92
Цитат
Родих = дадох живот!


Да не би майките родили със секцио да са бременеели по-малко и т.н. ,днес всеки може да избира как да роди ,на някои им се налага един или друг начин без право на избор ,други сами предпочитат кои предимства и кои недостатъци за типа раждане е най-приемлив за тях  ,все пак сме 2004 ( т.е. 21 век)и нищо по -малко майчинско не виждам в една епидурална или секцио ... Раждах нормално ,без упойки - не се чувствам ПОВЕЧЕ РАЖДАЛА от майките родили по друг начин.

# 68
  • Мнения: 4 414
Цитат на: fusion
Цитат
Родих = дадох живот!


Да не би майките родили със секцио да са бременеели по-малко и т.н. ,днес всеки може да избира как да роди ,на някои им се налага един или друг начин без право на избор ,други сами предпочитат кои предимства и кои недостатъци за типа раждане е най-приемлив за тях  ,все пак сме 2004 ( т.е. 21 век)и нищо по -малко майчинско не виждам в една епидурална или секцио ... Раждах нормално ,без упойки - не се чувствам ПОВЕЧЕ РАЖДАЛА от майките родили по друг начин.


ПОДКРЕПЯМ!   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

аз, честно казано, изобщо не виждам смисъл от тази тема и съвсем пък не разбирам защо се превръща в поредния скандал Rolling Eyes

# 69
Няма смисъл от разсъждения и то на таква тема. Явно става въпрос за допитване на някой журналист (форумите са изключително благодатна почва за такива проблеми от мои приятели журналисти знам това) и повярвайте ми ще излезе добър материал от вашите мнения Wink

# 70
  • Мнения: 6 315
Тая тема е някаква глупост! Явно е с цел хората да се изпокарат!

Всяка майка, която е носила и е дала живот може да каже родих детето си! Няма значение дали е родила бебето си със секцио или по нормален начин.

# 71
  • Мнения: 768
Направо си е тема за дебати.
Ама няма смисьл от нея.
Раждането си раждане независимо дали е естествено, планово секцио или нобходимо секцо в последния момент.
Аз родих естетвено, ама не смятам че жените РОДИЛИ сьс секцио са оперирани. Смятам че са РОДИЛИ! Grinning

# 72
  • Мнения: 3 200
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!


http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=99170&highlight=#99170

 newsm34

# 73
  • Мнения: 6 315
Цитат на: evpraksia
Цитат на: kinga
Не ми се сърдете аз така съм родила Embarassed И то защото ме беше страх от раждането, а не по медицински причини!
Не мисля например да описвам как са ме рязали, но се възхищавам на тези майки, които са родили по естествен начин това е всичко! И когато чета за емоциите  им чак ме хваща яд, че аз съм проспала такъв велик момент Cry
Обожавам мойто бебе повече от всичко на света!


http://www.bg-mamma.com/viewtopic.php?p=99170&highlight=#99170

 newsm34


А така! И сега, драга кинга, как всъщност си родила? Секцио и нормално наведнъж ли? Безобразие! Предлагам веднага да се сложи ключ!

Общи условия

Активация на акаунт