Като в затвор съм...

  • 3 802
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 394
Как се озовахме.Родителите на мъжа ми са участвали в строежа на блока.Та от  там.

И другия "-" е че са над нас Rolling Eyes

опс, ето това си е нож с две остриета!

мъжът ти какво мисли по въпроса или само ти искаш да се преместите?

А свекърите?

# 16
  • Мнения: 4 195
глупаво - това пък как ти хрумна, живея на края на Нови Искър - след мен е Дефилето, имам външна тоалетна на 30 м от етажа ни, под нас на първия етжа е на мъжа ми леля му, вуйчо му, двамата му братовчеди и жената на единя с бебето им, на втория полуизмазан сме аз, детето, мъжа ми, свекито, свекъра и зълва ми, а в малка къща до нас - майакта на свекърва ми, в двора има 4  #Crazyгаража, две кучета, градината на бабичката - и сети се дали ма място да си седим с децата - нема, улицата ни не е асфалтирана - тоест или е прашна или е кална, вода при нас на втория етаж не се качва - църцори по два часа, за сведение от 4 години насам или се поливам или ходя при майка да се къпя, защото мъжете в къщата ги мързи да сменят запушениете тръби, освен това сме на високото и е едно изкачване - все едно Еверест - така че напълно те разбирам
с мъжа ми затънахме в заеми, но си купихме малко местенце в центъра на града, лека полека ще вдигнем и две стаи с баня и тоалетна- малко, но цивилизовани, мои си, спокойни, чисти и със всички условия за нормален живот
така че - бягайте на квартира, вземете ли акт 16 - грабвайте големите пари, защотот там незнайно защо е адски съпо, и си купете жилището на вашите мечти Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 966
Арвен.Мъжа ми се дърпа.От там идват скандали.В такива моменти просто рухвам.
Веднъж се опита да говори с техните-от там се вдигна нечуван скандал.Майка му почнала да реве и се тръшка.Как 10години от живота си дала да прави апартамент,и после да го затрием.
А все едно не разбират че ние няма да го подарим,а просто ще се преместим на др.място и ще бъдем по-щастливи.
Може би от там мъжа ми се стресна...
Та общо взето положението е малко безизходно:(

Moon Walk ,това което ти си преживяла-направо незнам как си издържала.Милата.Но важно е че сте намерили решение...

# 18
  • Мнения: 3 394
ле ле, момичета, моята предишна викторианска квартира си е била просто песен Sad

душата, няма ли как полека лека да обработиш мъжа ти или направо да идеш при майка му и право куме в очи всичко да й кажеш пък каквото сабя покаже?

направо ме втриса, когато чуя,че старите решават как да живеят младите и не им дават да мръднат от тях, брррррррррррррррр

чак късмет съм извадила с моята

# 19
  • Мнения: 174
Честно казано положението ми звучи много отчайващо. Щом съпругът ти има толкова твърда позиция по въпроса, а и не разполагате с алтернативен вариант, който да е очевидно по-добър, според мен ако го принудиш да се изнесете под наем ще ти излезе през носа. Разбира се ако няма друг начин да се пооспокоиш и да се чувстваш нормално просто действаи. Но все пак помисли и за други варианти. Изкарай курс и вземи шофьорска книжка - не е чак толково трудно, а и цял живот ще ти е от полза. Купи си кола - може да е малка и евтина, но да ти е винаги на разположение. Последното ми предложение маже би е даже малко налудничаво, защото никога не съм била в този раьон и незнем точно как стоят нещата, но ако е възможно си направи градинка до блока с цветя, трева, а може и някое дравче. Щом нямате съседи едвали някои ще ти се пречка в междублоковото пространство.

# 20
  • Мнения: 3 394
ами да-благоустройство на квартала-цветенца и прочие, поне да се занимаш с нещо докато навиеш мъжа ти

# 21
  • Мнения: 817
А аз си мислих ,че тези блокове са необитаеми............ .До к олкото съм запозната преди Лафазански е спъвал нещата/бившия гл. архитект/ а сега предвид скорошното изграждане на един комплекс /точно под околовръстното/ ще се задвижат нещата Flutter
Моят съвет е да изкараш едни шофьорски курсове и да си вземеш кола и ще те чакаме на гости при нас в Симеоново Laughing

# 22
  • Мнения: 1 680
Иначе като изкарат на този акт 16 ще може да го продадем вече на доста добра цена/понеже и района е  хубав/
Не съм съгласна, че районът е хубав, ти самата се оплакваш от него. Може да им се вдигне цената като пооправят инфраструктирата, но не по-малко от 7-8 години ще минат.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами Самсара,така поне пишеше във вестника.Че като се оправи инфраструктурата цените ще са доста покачени,заради Витоша.Незнам.Уж се действа строежа на пътища в квартала.Догодина най-късно щяло да стане.Но в някои моменти мисля че и месец няма да мога да изтрая ooooh!
Явно засега трябва да изкарам книжка,поне да джиткам с дребосъка по София,пък ще мине и през mam4e_mia  Wink
Утре си взимам листовките.

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Явно засега трябва да изкарам книжка,поне да джиткам с дребосъка по София,пък ще мине и през mam4e_mia  Wink
Утре си взимам листовките.

Браво на теб!   bouquet Ето това е разумно решение на въпроса. Grinning
Имай предвид, че цените на имотите в този квартал ще се вдигат, не бързайте да продавате, при всички случаи ще сте на загуба сега...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Хайде, скоро да се похвалиш със шофьорска книжка и ведро настроение  Peace. Май това е най-удачния вариант за момента.
Успех и не се предавай!  bouquet

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Важно е да имате единно становище по проблема с мъжа ти. Да не се превръща този проблем в началото на друг, по- дълбок, между вас двамата.
Успех с вземането на книжка! Пък скоро да се похвалиш и с ново жилище! Praynig

# 27
  • Мнения: 2 641
Ух да напиша и аз. През колко перипета минах........... С мъжа ми живеехме на квартира и ни беше супер в Стрелбище. Обаче забременях и реших да се преместим при майка ми за да спестим някой лев и да си купим жилище ковто да изплащаме а не да даваме наеми на хазяите и без тва супер богати. Е това беше огромна грешка. Макар и бременна брат ми и гаджето му не пипваха нищо. Идваха ядяха и серяха и си излизаха. Майка ми и аз чистехме, а тя естествено на страната на брат ми  Shocked Колко пъти от нерви и от отчаяние влизах болница ........а и квартала е дин смотан - Слатина няма къде да излезеш само една противна улица мръсна и шумна колкото искаш. Но аз дадох зор и мъжа ми склони да иска наи сетне някви пари от техните за да купим апартамент. 6 месеца бременна обикалях да тарся. Колко сделки се провалиха. Важното е че най накрая купихме страхотно апартаментче в Младост 2 - мястото е рай - дочно до парка, чисто няма коли и рейсове, Витоша е насреща ми. Преместихме се Ема като стана на 10 месеца. А в Слатина от стрес и преумора едва не я прибих. На блока едни високи сталби щях да я изсипя от количката - направо не ми се мисли как се бях отчаяла и депресирала.
НО...............за да се промени нещо и при вас трябва да деистваш. Човек сам си прави нещата или поне при нас е така. Вярно че сега сме с огромни заеми, и работа почнах Ема като стана на 1 година но така е ......... сега съм щастлива в новата ми къща и сме си сами с татито и Ема.

# 28
  • Мнения: 7 386
                "Малинова долина" съвсем няма да бъде лош квартал,ако се направи както трябва - даже ще стане престижен защото е на хубаво място.А за да е в това положение са виновни строителите и общината,едните настроиха блокове без инфраструктура,а другите разрешиха това.Хайде,не се отчайвай аз когато отидох да живея на "Бъкстон" газехме кал до колене,а сега иди да провериш какъв е и какви са цените там.
                Докато се нервиш нещата може да се разрешат.Да не мислиш,че в други квартали е много по-добре.Принуден си да стоиш със спуснати щори цял ден защото съседа ти гледа в спалнята,за мръсотията,изровените улици и т.н. не ми се говори.
                Хващай си компания и хайде по поляните - по-добре е от колкото да водиш детето си в пясъчници пълни с котешки изпражнения. Mr. Green паркове препълнени от посетители и панайрджийски сергии. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 4 195
Ух да напиша и аз. През колко перипета минах........... С мъжа ми живеехме на квартира и ни беше супер в Стрелбище. Обаче забременях и реших да се преместим при майка ми за да спестим някой лев и да си купим жилище ковто да изплащаме а не да даваме наеми на хазяите и без тва супер богати. Е това беше огромна грешка. Макар и бременна брат ми и гаджето му не пипваха нищо. Идваха ядяха и серяха и си излизаха. Майка ми и аз чистехме, а тя естествено на страната на брат ми  Shocked Колко пъти от нерви и от отчаяние влизах болница ........а и квартала е дин смотан - Слатина няма къде да излезеш само една противна улица мръсна и шумна колкото искаш. Но аз дадох зор и мъжа ми склони да иска наи сетне някви пари от техните за да купим апартамент. 6 месеца бременна обикалях да тарся. Колко сделки се провалиха. Важното е че най накрая купихме страхотно апартаментче в Младост 2 - мястото е рай - дочно до парка, чисто няма коли и рейсове, Витоша е насреща ми. Преместихме се Ема като стана на 10 месеца. А в Слатина от стрес и преумора едва не я прибих. На блока едни високи сталби щях да я изсипя от количката - направо не ми се мисли как се бях отчаяла и депресирала.
НО...............за да се промени нещо и при вас трябва да деистваш. Човек сам си прави нещата или поне при нас е така. Вярно че сега сме с огромни заеми, и работа почнах Ема като стана на 1 година но така е ......... сега съм щастлива в новата ми къща и сме си сами с татито и Ема.
аз пък в Слатина съм родена и израсла и си мислех че е перфектен квартал - между всички блокове има градинки, има стадион, на 15 мин от центъра е, има парк - горе над стадиона...........какво му е лошот, но пък разни хора разни идеали, само споделих ио аз за слатина Peace

Общи условия

Активация на акаунт