Пращате ли подаръци в България?

  • 5 010
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 283
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз изпращам подарък само на племеника си, за коледа/нова година/рожден ден - роден е на 1 януари. на другите роднини нося подаръци когато си ходим. преди изпарщах и на децата на братовчедките ми, но се изчерпах и постепенно изоставих този навик. не толкова заради цените на пощенските услуги, в щатите не са толкова скъпи, а поради времето и усилията, които трябва да отделя за избирането на подаръците. с опашката, която влача след себе си по магазините, вече дори зареждането на хладилника ми представлява усилие...

# 2
  • Мнения: 676
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има

# 3
  • Мнения: 3 611
Пращаме винаги.
Пощенските раzходи са определено поносими.
Тая година обаче ще сме си в БГ . А чантата с подаръците е вече нагласена Close-mas:

# 4
  • Мнения: 4 399
Да изпращам, кога подаръци, кога пари, както дойде и както е по-подходящо за момента. Но никога не съм пращала по пощата. Изпращам по хора. Не знам защо, и през ум не ми беше минало Че мога да пращам по пощата.  Embarassed  И затова не пристигат винаги в най-тоЧния момент, а когато има кой да ги пренесе.  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И аз изпращам, обаче символични подаръци. На племеника си и на новородената си племенница изпратих чорапчета за Коледа, пълни с дребни неща. На близките си изпращам снимки на детето в коледна рамка или смес за горещ шоколад в малки пакетчета, специално приготвени за Коледа; изпращала съм и малки Коледни свещи, календари и др. Те нямат нужда от нищо специално; просто жест на внимание от моя страна. Те пък от своя страна изпращат на моето дете дерболийки, като компакт диск с Коледни песни, Коледни украшения (не че тук няма, но друго е, когато са от Баба! Ето, сега когато баба я няма,  Sad в стаята на детето висят един малък дядо Коледа и едно малко венче от майка ми, които ще пазим завинаги.) За мен символиката е по-важна от стойността. Същото важи и за роднините на съпруга ми. И на тях им изпращаме символични подаръци. В крайна сметка Коледа е за това, да зарадваш близките си с подарък, а бил той и символичен.

# 6
  • Мнения: 7 430
Аз до сега винаги съм изпращала по хора - все има някой да си ходи (става въпрос за Новогодишните празници) и това страшно ме улеснява.....наистина тук в Монреал пощенските услуги са много скъпи Close .Ако нямаше кой да ми вземе сега подаръците - може би и аз бих прибягнала да пращам само пари.
Днес даже ще ги нося на приятелите ни, които си заминават за Бг. Close-mas:

# 7
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И аз изпращам, обаче символични подаръци. На племеника си и на новородената си племенница изпратих чорапчета за Коледа, пълни с дребни неща. На близките си изпращам снимки на детето в коледна рамка или смес за горещ шоколад в малки пакетчета, специално приготвени за Коледа; изпращала съм и малки Коледни свещи, календари и др. Те нямат нужда от нищо специално; просто жест на внимание от моя страна. Те пък от своя страна изпращат на моето дете дерболийки, като компакт диск с Коледни песни, Коледни украшения (не че тук няма, но друго е, когато са от Баба! Ето, сега когато баба я няма,  Sad в стаята на детето висят един малък дядо Коледа и едно малко венче от майка ми, които ще пазим завинаги.) За мен символиката е по-важна от стойността. Същото важи и за роднините на съпруга ми. И на тях им изпращаме символични подаръци. В крайна сметка Коледа е за това, да зарадваш близките си с подарък, а бил той и символичен.


Laura съгласна съм с теб и до последната дума която си написала, стоиноста на подаръка не е от зна4ение, а жеста е по-важен.
Когато си ходих сега до БГ и майка ми си беше направила кът на нещата които съм и пращала, а стените й бяха покрити с наши снимки. Аз по същия на4ин пазя вси4ко което са ми пратили и особенно една новогодишна елхи4ка от дядо му на мъжът ми /който ве4е го няма/. Всяка коледа си я поставяме някаде.
Но тази година ще преско4а с колета защото неможах да се организирам понеже скоро се прибрах от БГ и ако го пратя сега този колет ще пристигне доста късно Tired . И така зависи от ситоацията си4етавам или пари или колет4е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 444
И ние изпращаме често.Вече пуснах Коледните подаръци, дано пристигнат.Тук пощенските такси са направо смешни-за 10 кг ми излиза около 15 USD и пристигат за около 20 дни със самолет.

# 9
  • Мнения: 676
Цитат на: idaraiza
И ние изпращаме често.Вече пуснах Коледните подаръци, дано пристигнат.Тук пощенските такси са направо смешни-за 10 кг ми излиза около 15 USD и пристигат за около 20 дни със самолет.


Еееее...ама това е супер, много евтино.
Аз като бях в Пунта Кана /а това е много близко до Санто Доминго/ само за едно писмо до Канада ми взеха 2.50$ Щатски, оба4е от резор за по4ивка, а там направо ти смъкват кожата.

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
досега съм пра6тала само с автобуса беz да поzнавам хората...но от това те иzкарват парички zа себе си,така че не ме е страх, че не6то сте липсва..и всичко си е пристигало беz проблем zа ден и половина в Бг zа около 10 Е или 20 Fr.....и аz доволна, и те доволни.... Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Krassy
Цитат на: HOLY
Искам да ви питам дали пращате подаръци на близки и роднини в БГ?Аз много оби4ам да правя подаръци,но тук в Канада са страшно скъпи пощенските услуги!Колет от 2 кг. със самолет за 3 седмици струва 100$,а за 1 седмица-300 $:shock: Ужас!Има и услуга за 3 месеца-с кораб,която е 50$ за 2 кг.Аз я ползвах тази услуга и подаръка за племенни4ката ми пристигна един месец след Коледа и 2 месеца след рожденния й ден! #Shocked А тук е залято с китайски боклуци. #Silly В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?


WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


Никога не съм давала толкова малко пари за изпращане на колет (35$). Shocked  И аз живея в Торонто. Shocked Вече 6-та година пращам... Shocked  
Лятото платих около 30 долара за едно малко пакетче (нямаше килограм) - 3-4 дрешки за малкото детенце на една приятелка Shocked
Краси, в кой район си, да идвам от там да си пускам колетите? Twisted Evil  Wink

# 12
  • Мнения: 1 194
Ох , пращам по-рядко отколкото трябва май. Embarassed Пощенските услуги съм ползвала само веднъж-излезе ми по-скъпо от самите подаръци, ама май аз нещо обърках с вида на услугата, щото други хора не се оплакват от цените ...? Пращам по хора и също (рядко)по автобусите, но най-вече изпращам пари. Да си купят каквото им трябва.

# 13
  • Мнения: 3 394
Цитат на: HOLY
В крайна сметка реших да да им пратя малко пари4ки на де4ицата,да си купят нещо от там,вместо да ги давам на Канада пост.Вие какво правите?

А така и ние решихме миналата година да пратим пари-на всеки по £20 Imp И познайте-кой ги изпил, кой платил сметката за тока, а на племениците ми така и не разбрах какво им купиха Sad Затова тази година пратихме по майка ми подаръци

# 14
  • Мнения: 1 283
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има
[/quote]

И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking

# 15
  • Мнения: 2 452
Цитат на: HOLY
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking[/quote]


В понеделник изпратих 2 пратки до Европа - цената зависи не само от теглото, но и от размерите на пакета. На мен пощенската служителка ми помогна много, като ме разубеди да използвам красивите Коледни кутии, а вместо тях сложих подаръците в пликове с bubble wrap, като тя специално ми избра възможно най-малките (аз лично не вярвах, че нещата ще се съберат вътре, но тя ги напъха). В резултат, за малък пакет (под 0.5 кг) в най-малкия размер плик платих около 8$, а за големия пакет ((между 0.5 и 1 кг) в среден размер плик цената бе 23$ за изпращане със самолет.
Може да ви звучи абсурдно, но съм изпращала колети от България (от много малък град при това) с обикновена поща, които пристигат в Канада за по-малко от седмица! Говоря за много на брой колети!

Аз лично не вярвам цената на услугата да е различна в Квебек и Онтарио. Поне нямам подобни спомени (то може да се провери в сайта на Канада Пост). Според мен разликите идват от опаковката на пратката и размера.

Последно: тази година българската общност в Отава изпрати съобщение, че българи организират транспорт на пратки до България; размерите бяха огромни (до 90 кг), като цените бяха много приемливи (максимум 80$), но приемаха пакети до края на ноември, за да гарантират получаване за Коледа. За догодина може да се възползвате.

# 16
До сега пращахме символични подаръчета на роднините. Но до тази година. Тази година пари (имаме оставена кредитна карта ва Б-я ) Цените са зашеметяващи, обикновенно пощениският разход излиза по-скъп от покупката вътре. Предпочитам сумата за Пощите да я дам за харч какъвто и да е той в Б-я. А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги) Сегашните новогодишни портретни снимки катой ей тази отдолу в подписа ми, ще заминат 6 дена след Нова Година по сестра ми. Поне ще съм сигурна, че ще пристигнат. Grinning

# 17
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Honda
А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги)


Като спомена за снимки и пак се ядосах  #Cussing out  Досега винаги изпращах снимки с препоръчано писмо и винаги са ги получавали. Последният път обаче реших да ги пусна без препоръка, защото на новото място където живеем пощата ми се пада далечко, а и снимките не бяха много. Сложих ги нарочно в един леко прозиращ плик да се види, че са снимки, а не нещо много ценно и да го отворят. Почти 2 месеца вече и още не са ги получили (няма и да ги получат Sad ), а иначе пристигаха за няма и седмица. Не ми е за друго, ама кой знае къде се търкалят захвърлени снимките на детето ми. Какво има толкова в едни снимки, че да ги крадат не мога да разбера
Така, оплаках се... Embarassed

# 18
  • Мнения: 3 611
Цитат на: *Biba*
Цитат на: Honda
А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги)


Като спомена за снимки и пак се ядосах  #Cussing out  Досега винаги изпращах снимки с препоръчано писмо и винаги са ги получавали. Последният път обаче реших да ги пусна без препоръка, защото на новото място където живеем пощата ми се пада далечко, а и снимките не бяха много. Сложих ги нарочно в един леко прозиращ плик да се види, че са снимки, а не нещо много ценно и да го отворят. Почти 2 месеца вече и още не са ги получили (няма и да ги получат Sad ), а иначе пристигаха за няма и седмица. Не ми е за друго, ама кой знае къде се търкалят захвърлени снимките на детето ми. Какво има толкова в едни снимки, че да ги крадат не мога да разбера
Така, оплаках се... Embarassed


Понеже пиша редовно писма и още по - редовно пращам снимки, то съм zабеляzала, че писмата, които са по - тежички (около 15 грама) ми се крадат почти винаги.
Тъй че ако пращам снимки, то винаги са по 3 в плик...и нищо друго. Neutral Face

П.С. И един съвет от мен. Купувай си винаги от най гроzните и обикновени пощенски марки...има много филателисти иz БГ пощи #2gunfire

# 19
  • Мнения: 172
Ние изпращаме подаръци за племенниците постоянно или с колет или по хора, но пък тази коледа направо се улях.Майка ми е тук за известно време да ми помага  и преди коледа ще си отиде за няколко седмици до БГ и познайте-няма място да си вземе никакви нейни дрехи, целия багаж е само подаръци .Ама и на нас ни изпращат,даже днес дойде дядо Коледа от БГ.
Нали са празници-да се забавляваме,а какво по хубаво от това да зарадваш някого.

# 20
  • Мнения: 1 975
Пращам само по познати..... Иначе не пращам по пощата....... абсурд.........  Imp ......

# 21
  • Мнения: 444
Цитат на: Krassy


Еееее...ама това е супер, много евтино.
Аз като бях в Пунта Кана /а това е много близко до Санто Доминго/ само за едно писмо до Канада ми взеха 2.50$ Щатски, оба4е от резор за по4ивка, а там направо ти смъкват кожата.

Нееееее, не е близко за тукашните разстояния.И Пунта Кана е най-скъпия курорт на острова, затова са ви одрали така.

# 22
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: HOLY
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking



В понеделник изпратих 2 пратки до Европа - цената зависи не само от теглото, но и от размерите на пакета. На мен пощенската служителка ми помогна много, като ме разубеди да използвам красивите Коледни кутии, а вместо тях сложих подаръците в пликове с bubble wrap, като тя специално ми избра възможно най-малките (аз лично не вярвах, че нещата ще се съберат вътре, но тя ги напъха). В резултат, за малък пакет (под 0.5 кг) в най-малкия размер плик платих около 8$, а за големия пакет ((между 0.5 и 1 кг) в среден размер плик цената бе 23$ за изпращане със самолет.
Може да ви звучи абсурдно, но съм изпращала колети от България (от много малък град при това) с обикновена поща, които пристигат в Канада за по-малко от седмица! Говоря за много на брой колети!

Аз лично не вярвам цената на услугата да е различна в Квебек и Онтарио. Поне нямам подобни спомени (то може да се провери в сайта на Канада Пост). Според мен разликите идват от опаковката на пратката и размера.

Последно: тази година българската общност в Отава изпрати съобщение, че българи организират транспорт на пратки до България; размерите бяха огромни (до 90 кг), като цените бяха много приемливи (максимум 80$), но приемаха пакети до края на ноември, за да гарантират получаване за Коледа. За догодина може да се възползвате.[/quote]

Аз само Канада Пост ползвам и понеже знам 4е и размера има зна4ение, колетите ми винаги са в по-големи кутии за обувки и никога не съм плащала пове4е от $15 но винаги ги пращам с кораб.

# 23
  • Мнения: 3 394
А и снимки вече не пращам-последния път изчезнаха 54 бр. Баси някой е видял къде сме се мотали с мъжа из Англия, чудо велико. Но не стигнаха по предназначение #Cussing out Затова вече снимки замо по и-нет Bulb Тъпо, но няма как, щом и тях крадат

# 24
  • Мнения: 1 502
И ние пращаме, на родителите си и на най-добрите ни приятели. Няма смисъл да се повтарям, че при нас също са много скъпи пощенските улуги, но няма как жертваме се един път в годината. Обикновено, пращаме видеокасети, снимки и нещо малко, те най-много на снимките и касетите се радват. Да чукам на дърво, засега всичко е пристигало без проблем.
Но смятам да променя нещата. Не знам вие как пращате пари до БГ, но ние 2-3 пъти пращахме и в БГ им взеха почти половината от изпратените пари, чрез разни комисионни. В тази връзка много българи тук, включително и ние се присъединяваме към "метода" на дебитните карти. Отворих си дебитна карта, в друга банка (сега в петък ще е готова) и ще я пратя на майка си в БГ. Отделно тук всяка банка предлага на клиентите си да имат нетбанка, т.е. спокойно ще си внасям пари в дебитната карта и в същото време ще следя какво има в нея. А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна. Така има ли някакъв повод, теглят парички и отиват и си купуват подаръка, край на колетите.
Между другото по този начин, ще си поръчвам разни неща и те ще ми ги пращат без да ги обременявам в разходи. Дори вече съм си набелязала неща от "Данет"- нетмагазина на БГ-Мама.
Смятам, че идеята е много добра, поне за нас.

Малко се увлякох, но исках да ви я споделя, може и за вас да се окаже удачна.

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ох маи не съм единствената дето нещо и е из4езнало Sad
при нас в Испания колеат струва 17 евро първия килограм и маи по 2 евро нататък. По рано пращах доста , главно неща за спомен ,СЪС САНТИМЕНТЛНО ЗНА4ЕНИЕ. до миналата година да ви кажа пристига6е вси4ко . но тази като 4е нещо се промени ... моя позната бяха изпратили (със специална поща и гаранция)  скъп подарък - златни гривна и кулие с тюркоази мисля и пристигна само кулието Sad . та  естесвено никои не им върна стоиността на гривната (а вси4ко уж бе6е описано !!!).Добре 4е майка и не знае6е какво е трябвало да бъде и все още си мисли 4е вси4ко е наред Sad иан4е  щеше да и се допла4е на женицата(50 годишен юбилеи).
пък на мен друго ми се слу4ва .. не знам ве4е какво да си мисля... тази година съм изпратила поне 20 писма до БГ и Русия  ииии пристигат ссамо писмата до една моя позната (вси4ки !!!!) а другите се губят по пътя Simple Smile . така ме е яд и толкова " псувах"  дори новогоди6ните карти4ки  за миналата 2004 не са полу4или
хората .....  и немога да си обясня на кого му трябва една карти4ка която не е адресирана до него. даже пробвах разли4ни видове доставка и пак същото .  и понеже нещата не стигат и до двете държави  се 4удя къде ли е  проблема ....
сега с много страх ще си пусна дори и писъмцата пък дано стигнат да зарадват някои стар 4овечец Simple Smile

# 26
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Mama Vessi
А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна. Така има ли някакъв повод, теглят парички и отиват и си купуват подаръка, край на колетите.
Между другото по този начин, ще си поръчвам разни неща и те ще ми ги пращат без да ги обременявам в разходи. Дори вече съм си набелязала неща от "Данет"- нетмагазина на БГ-Мама.
Смятам, че идеята е много добра, поне за нас.

Малко се увлякох, но исках да ви я споделя, може и за вас да се окаже удачна.

 таксата е приблизително 2,5 евро поне за карта на Viza  в Servi Red mрежа(маи мрежата няма зна4ение) на трансференция .
та зна4и поне при нас е по- добре да изтегли6 еднократно голяма сума отколкото няколко пъти малки

# 27
  • Мнения: 676
Направо съм изненадана #Shocked как така из4езват тези писма.
На мен до сега за 5 години ми се е загубило само 1 писмо със снимки преди 3 години и си го обяснявам, 4е е било заради соматохата около Нова Година и натоварените пощи. Аз редовно пращам снимки с обикновенно писмо и то по 10 снимки в плик, а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

# 28
Цитат на: Krassy
...а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

Краси, от Б-я и аз всичко получавам ама не всичко дето аз пратя се получава там. Вчера говорих с майка ми и я питах дали са ми получили картичката. ПРатена е преди 10 дена ако не и повече вече и я няма. Никоя и от приятелките ми все още не са ги получили. Какво търсят тия пощаджии или който е там по пликовете. ЕЙ, ПРОЧЕТЕТЕ МЕ. НЕ СМЕ БАЛАМИ ДА ПРАЩАМЕ ПАРИ В ПЛИКОВЕТЕ. ПРЕСТАНЕТЕ ДА КРАДЕТЕ. Imp


Цитат
Mama Vessi написа:
А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна.  

Мамо Веси, ние процедираме така от 3 години насам. Таксата за нас е 2.50 паунда на теглене. За това когато сме там теглим винаги максималната сума за деня, която е равностойността на 200 паунда. И с дебитни и с кредитни карти могат да се ползват всички банкомати.

# 29
Упс и за за протокола. От тук могат да се пращат и пари по пощата. Съвсем законна услуга си е на британските пощи. Плаща се мисля беше 3.50 паунда застраховка на сумата пратена вътре или  ценни документи. Стойността на възстановителната застраховка е 200паунда. Та първата година имахме глупостта да пратим пари по пощата и познайте дали стигнаха #2gunfire  #2gunfire . Поне Бритнаските пощи поеха разследването(нали за това сме си платили) и нещата стигнаха естествено до Б-я и край , от там нататък никой нищо не може да каже- Те ни възстановиха сумата от 200 паунда въпреки, че не бяхме пратили толкова, но вътре беше и английският акт за раждане на Симона.
От тогава - сори. Само по познати, а с парите съм описала по-горе как сме решили проблема.

# 30
  • Мнения: 10 257
аз не чъм съм пращала, но съм се замисляла. но от как една позната тук ми каза че последния път като пратила колет и искали от майка и мито да му плаща и се въздържам(пратила некви дреболии-дънки на сестра си, петниче, блузка нищо повече). каква е тая просотия не знам. аз съм пращала не с повод колети и никога не е било мито да търсят на наще, но това момиче ме срази. тя е от сливен. а като знам че и да има такова нещо наще няма да ми кажат и ще си го платят без една дума да кръстосат със служителите и не смея да пращам. може би това е било едини1ен случай но не пращам. парички най-добре.

# 31
  • Мнения: 1 072
ПраЩаме подарьци около празницитеи рожденните дни.Пари се праЩат сьЩо, даже напоследьк предпо4итам пари4ки да изпратиме вместо да се главобльскам какво да купя за племенника ми ( вьзраст ни рак, ни риба). Всяка седмица заминават бус4ета за БГ., така 4е ми е много удобно изпраЩането,( като колетите се таксуват ( по мое мнение на око)   Stuck Out Tongue Winking Eye
Относно писмата през 2002г. много изпраЩах и много полу4авах, може би само едно се изгуби там и едно тука.Когато сьм праЩала карти4ки без плик само с марка вьв Видин винаги са полу4авани, а в София до "Дьрвеница" и "лЮлин" един пьт не стигнаха Angry Не си го обяснявам.

Не сьм наясно как стои вьпроса с изпраЩането по поЩите,  никога не сьм се интересувала Blush

# 32
  • Мнения: 2 655
Пратих 2 колета.
Единият с подаръци за племеницата ми /тогава неродена, сега на 6 месеца/, още го чакат.  Shocked
Вторият за РД на майка ми-ОГРАБЕН без парфюма, защото е най-скъпото нещо и два крема.
Повече нищо няма да пратя от тук!!! Embarassed

# 33
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Krassy
Направо съм изненадана #Shocked как така из4езват тези писма.
На мен до сега за 5 години ми се е загубило само 1 писмо със снимки преди 3 години и си го обяснявам, 4е е било заради соматохата около Нова Година и натоварените пощи. Аз редовно пращам снимки с обикновенно писмо и то по 10 снимки в плик, а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

даже нарочно ходя да ги тегля и слагам по гголеми марки , плюс това ги давам на пощальона , и пак.....  а ве4е предпо4итам да се обаждам . а от снимките една не е стигнала - баща ми си ги свалят от нета и  си ги принтират !!!! по4нах да психясвам дажв 4е нешо не пи6а адресите правилно - и внимавам ама много ..Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 502
Honda, поздравлявам ви, че сте се сетили толкова рано. Е, вече и ние сме в това число, по-добре късно от колкото никога. А тази такса, знам че идва по-малка от комисионните, които трябва да се плащат при изтегляне на пратените пари. освен това, тук проблема е, че тукашните банки не могат да превеждат директно парите до БГ банки, трябва да минат през най-малко 2 кореспондентски банки, които да извършат трансфера и това още повече го оскъпява. Както и дае, картата ми вече е готова и утре я пращам за БГ.

# 35
  • Мнения: 676
Цитат на: vici75
аз не чъм съм пращала, но съм се замисляла. но от как една позната тук ми каза че последния път като пратила колет и искали от майка и мито да му плаща и се въздържам(пратила некви дреболии-дънки на сестра си, петниче, блузка нищо повече). каква е тая просотия не знам. аз съм пращала не с повод колети и никога не е било мито да търсят на наще, но това момиче ме срази. тя е от сливен. а като знам че и да има такова нещо наще няма да ми кажат и ще си го платят без една дума да кръстосат със служителите и не смея да пращам. може би това е било едини1ен случай но не пращам. парички най-добре.


Така се полу4ава когато се пише много висока стоиност на колета /това ми го обясниха в пощата/
зна4и, преди да  пуснеш колета те питата колко е като стоиност и ако се надуе цената на стоката в него, когато той престигне в съответната държава му се плаща мито.
Това е няма нищо сложно, просто не казваите голяна сума, аз винаги пиша около $60 и съм нямала проблеми.

# 36
Цитат на: Mama Vessi
...А тази такса, знам че идва по-малка от комисионните, които трябва да се плащат при изтегляне на пратените пари. освен това, тук проблема е, че тукашните банки не могат да превеждат директно парите до БГ банки, трябва да минат през най-малко 2 кореспондентски банки, които да извършат трансфера и това още повече го оскъпява.

Абсолютно същото беше положението и тук с банките и им показахме  Hands Fist . И тяхната такса беше далеч по-висока. Помня, че за сума от 200 паунда ни искаха 50 паунда за трансфер.  Twisted Evil

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами и аз праЩам подаръ4ета като вси4ки останали около Коледа и за рождени дни. Не съм праЩала никога досега по поЩата заЩото имам кофти опит с бг поЩи. Винаги има разни познати които си ходят до Бг и обикновено давам на тях. Опитах да пускам и по автобусите които си патуват до София но ми казаха 4е непридружен багаж макар и среЩу заплаЩане не приемат Imp Пари4ки обикновено слагам в плик и праЩам както подаръците по хора. Снимки само по нета или по 4овек ако са хартиени. Confused

# 38
  • Мнения: 1 116
Аз съм пращала за племенниците преди да се родят, после за рожденните им дни, винаги и за Коледа, и без поводи също и до сега всички колети са се получавали. Колетите винаги са в порядъка на 4-5 килограма, до 100$ обявена стойност мито не се плаща в БГ. Бонбони никога не бях пращала, ама свекърва ми много държи на бонбоните, та за миналата Коледа сложих и една торбичка с коледни бонбони, е колета пристигнал само с 3 бонбона в торбичката. Това го разбрах наскоро, свекърва ми беше тук, племенника имаше рожден ден и аз пратих колет и я чувам по телефона как им казва подробно какви неща съм пратила и аз се ядосах, нали е изненада, е тогава тя ми каза, по-добре да знаят какво трябва да има в колета, щото бонбоните за Коледа така и така.... Е само този колет закъсня много, пристигна там за около 40 дена, вече го бяхме отписали.
Тази Коледа обаче няма да пращам колети, щото свекърва ми си замина преди месец и имаше страшно много подаръци за всички. Мислех да нароча някои за Коледа, да ги опаковам и да им кажи да си ги отворят на празника, ама така и не се организирах. Само на нашите трябва да пратя, че нещата за тях не се събраха в куфарите на свекърва ми Simple Smile Ама така като гледам колко съм организирана май и за Коледа няма да си ги получат, но те поне не се сърдят.
Снимки пращаме почти всеки месец, и то най-малко по 30 в плик и до сега само веднъж не са се получили за тия 3 години, това лято беше. Бяха два плика със снимки, единия се получи, другия не.

Общи условия

Активация на акаунт