кога е най-удобния момент за второ дете

  • 3 108
  • 52
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Имам син на 4 години.Сякаш ми се иска вече да имам и второ дете ,но нещо не ми достига смелост .
Съпруга ми в момента не работи и разчитаме единствено на моите доходи.
Имаме и кредит Sad Стана нещо като искам, ама не ми стиска.
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
при мен разликата е 4 години. ако сте решили, действайте. newsm10 пари за децата винаги ще се намерят. те са много важни, но не са основни. хубаво е да имаш две. newsm04 няма да съжалявате. успех и пълен напред newsm03

# 2
  • Мнения: 6 618
По -добре да изчакате съпруга ти да си намери работа,защото чувството ,че единствена си отговорна за финансите  и бременността ще те изнервят много.

# 3
  • Popovo
  • Мнения: 571
Дали изобщо има удобен момент. Аз го чакам удобния момент вече 3 г. Ако и двамата със съпруга ти искате второ дете, ами действайте, може би всичко ще се оправи, той ще си намери добра работа и всичко ще е наред.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
АЗ също си задавам този въпрос, но при теб ситуацият е по-различна. Подкрепям мнението, че съпругът ти трябвма да си намери работа, за да можеш да изкараш една нормална и спокойна бременност. А иначе смятам, че разликата е идеална. Моят син е много по-малък, но и аз вече искам, обачи и мен финансите ме притесняват. Дано всички с по едно дете да решим да имаме второ!!!

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
знаете ли моята работа иначе не е свързана с работно време
но е.... както на запад ..т.е. правя кариера
и си мисля че ако с една бременност и после отглеждане на детето временно спра,тъй като на нас няма кой да ни помага,всичко ще рухне .
Толкова е трудно да се докажеш и направиш нещо .
ох ,незнам.
Но да определено ще изчакам съпруга ми да започне работа .
Иначе да ви кажа имам добър съпруг и страхотен баща.
Всеки би бил доволен от това. Laughing Heart Eyes  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 618
мирка201   Peace

# 7
  • Мнения: 3 360
За мен удобен момент  за това няма! Naughty.../ако го бях чакала,все още нямаше да имам деца/Или работата  ,или парите,жилището или  кредита, или ремонта на колата.......Живота си тече със приливи и отливи и всичко минава Laughing
п.п.дано си ме разбрала ...че се отплеснах EmbarassedЧудесно е да имаш две дечица Heart Eyes

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пълен напред! Давай и не му мисли!
От толкова много мислене, че аз да почна работа, че договорът ми да стане постоянен, че да изплатим заема, че бла-бла до утре..., разликата на децата ми е 7 години.

# 9
  • Мнения: 2 631
И аз те съветвам - ДЕЙСТВАЙТЕ! Wink
И нашата разлика е 4 г. и засега баткото прекрасно възприема малката - без капка ревност /но и го подготвихме доста добре/!. Точно такава разлика искахме - нито много малка, нито твърде голяма. Peace

Аз също правя кариера, но за мен семейството ми винаги е стояло преди всичко и винаги съм искала 2 деца!!! Heart Eyes В моята професия, да имаш две деца се възприема нещо като лукс /дори са ми го натяквали/, но на мен не ми пука!  Rolling Eyes След майчинството много бързо се влиза в професионална форма, така че и това да не те притеснява!

Това с вашия тати - трябва да го обмислите.  Thinking Аз лично смятам, че не е такъв проблем. Щом правиш кариера, а той няма работа, може да се разберете, след болничните той да поеме грижите по бебчо. Все ще рамерите разрешение! Hug
УСПЕХ!  bouquet

# 10
  • Мнения: 72
При мен удобният момент все още не е дошъл.Имам дете на 10г и все не се решаваме за второ.Мъжът ми е против,а пък и мен ме е малко страх.Абе не ти ли се иска хиляди причини можеш да си намериш Confused,но ако и двамата го искате действайте смело Peace

# 11
  • Мнения: 114
пет години са идеалната разлика... Laughing

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-удобният момент е когато и двамата родители го поискат. Другите неща се пренареждат според "новият приоритет".

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Наистина ли повечето от вас мислят, че деца се гледат без пари, само с любов?  Shocked

# 14
  • Мнения: 490
малко встрани от темата , но да питам-защо е прието семействата да имат по 2 деца ,имам чувството,че има нещо недоизказано в това, някой ще ме светне ли?

# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз лично мисля че не е прието,просто въпрос на вътрешно усещане.
Лично аз вече се затъжих за чисто бебешките проблеми и неща.
Но.............. има и друго,съпругата на брат ми беше осиновене дете и при нещастен инцидент почина.
Как мислите как се чустват тези родители ..... нямам думи,никаква подкрепа ,никакъв близък човек ...просто нищо.
остана им една прекрасна внучка на вече 8 години.

# 16
  • Мнения: 817
Най-удобния момент е, когато си готова психически и физически да отгледаш още едно бебче, с всичките му плюсове и минуси, ако не те плаши това, действай смело! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих се навила на второ, ако мъжа ми е без работа.Семейство със 160лева... Twisted Evil
Но, щом го искате, в момента в който  имате финансовата възможност - пълен напред GrinningАз лично чакам да си направя апартамента и се хвърлям в борбата HugА това с двете деца хич не е вярно - ние например винаги сме искали три, повечето ми познати също.Две деца сякаш е по-присъщо на поколението на родителите ни.Сега по-му се ражда на народа.Което е фантастично  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 2 967
малко встрани от темата , но да питам-защо е прието семействата да имат по 2 деца ,имам чувството,че има нещо недоизказано в това, някой ще ме светне ли?

И на мен винаги ми е било чудно?!
Аз също искам 2-3 деца да имам, ама аз ги искам, за да ми е пълна къщата. Но като кажат: две деца трябва да има човек, ми звучи като закон.

# 19
  • Мнения: 5 577
Наистина ли повечето от вас мислят, че деца се гледат без пари, само с любов?  Shocked



 hahaha hahaha hahaha  Peace

# 20
  • Мнения: 494
За мен удобен момент  за това няма! Naughty.../ако го бях чакала,все още нямаше да имам деца/Или работата  ,или парите,жилището или  кредита, или ремонта на колата.......Живота си тече със приливи и отливи и всичко минава Laughing
п.п.дано си ме разбрала ...че се отплеснах EmbarassedЧудесно е да имаш две дечица Heart Eyes

Няма такъв момент ако сте готови действайте. newsm10

# 21
  • Мнения: 4 155
Аз обожавам децата и исках да имаме и 2-ро. Мислех си, че тъй като имаме много неща от баткото, няма да са ни необходими много финанси за 2-то. Не съжалявам, че имаме второ дете. Даже страшно много му се радвам. Но има моменти, в които се изнервям и депресирам. Особенно когато трябва да си събираме стотинките, за да купим нещо за ядене. При нас е по-лесно. Баща ми ни помага много, а и аз все пак взимам някакви пари. Но бебето си има своите разходи и поне 100-на лева на месец отиват за него - за памперси, козметика и лекарства.
Много искам и 3-то. Но реших, че ще сме само с 2 - не искам другите 2 деца да страдат и да им липсват елементарни неща само защото обичам бебета.

Бих те посъветвала да започнеш да си отделяш по малко пари във фонд "бебе". Дори и да не събереш много пак ще са ти от полза като се роди (ако се решите). Ако много закъсате може да използваш тези пари.

# 22
  • Мнения: 2 804
Когато си решите !
Или както стана при нас дойде без да искаме и решихме да го задържим , наистина сега ми е малко трудно , но след година ще си правят компания , а и така съм се отчела и поне за момента няма да мислим за друго .

# 23
  • Мнения: 1 364
Незнам дали има удобен момент.Аз също си задавам този въпрос. Дъщеря ми е на 3 год. и ми се струва, че е идеална разликата, но...
Финансите не са най важното, но без тях...от там тръгват проблемети!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз като другите мами смятам, че удобен момент няма.
А знаете ли какво казва свекър ми : "Трябва да имате две деца! Едното за Господ, другото за да му се радвате!" . Така били казвали старите хора, но на мен ми звучи много, много тъпо. По повод на тази реплика, мъжът ми каза :"Ние ще си се радваме на това, а Господ ще почака!" Peace Та това е отговора на въпроса ви защо трябва според старите хора да имаме по 2 деца  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 5 577
И аз искам още едно, но първо мисля да поработя поне година.

# 26
  • Мнения: 5 289
Ние изчкахме 15 години   Heart Eyes. Мисля, че финансов въпрос е много важен   bouquet!

# 27
  • Мнения: 5 647
И моето дете е на 4 години и въпреки това нямам смелост и аз за второ. Нещо съм го ударила на работа и не ми се прекъсва за 2 години.

# 28
  • Мнения: 1 180
Ами, аз си исках две деца - въпроса също беше кога е "удобния" момент за второ? Мислих, мислих...нищо не ме спираше /като финанси/ и реших, че трябва да приключа с ражданията преди да стана на 35. Та, момента винаги е "удобен", стига да го искаш на истина! Преди винаги питах майките с две деца как се справят - "о, много е лесно". Е, аз стигнах до извода, че не е точно така - второто се гледа по-лесно, но с две е определено по-трудно! Но пък любовта ти става.....двойно безкрайна~~~~~~~~~

# 29
  • Мнения: 2 274
  И ние изчакахме 7 г. - да завърша, да си намеря работа, да купим апартамент... и честно казано ако бебето "само " не беше станало, едва ли скоро щяхме да се решим! Сега сме с огромен кредит и ако мъжът ми не работеше едва ли щяхме да оставим бебето  Tired! ами с тези 160лв. за кое по напред - за кредита, за ученика, за бебето или за сметките! Иначе и аз исках децата ми да са с 4-5г. разлика! Обсъдете го с мъжа ти и в момента в който се почувствате готови - не се колебайте!

# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
малко встрани от темата , но да питам-защо е прието семействата да имат по 2 деца ,имам чувството,че има нещо недоизказано в това, някой ще ме светне ли?
В книгата на някакъв педиатър (не помня кой) четох, че семейтвото става "истинско" с раждането на второто дете.

# 31
  • Мнения: 1 202
Истината е , че дете освен с любов се гледа и с пари . След като искаш още едно съкровище изчакай мъжът да си намери работа за да може да си изплащате и кредита . И после действайте .  luvbed

# 32
  • Мнения: 14 133
Истината е , че дете освен с любов се гледа и с пари . След като искаш още едно съкровище изчакай мъжът да си намери работа за да може да си изплащате и кредита . И после действайте .  luvbed
А иначе и за мен четири години са добра разлика.

# 33
  • Мнения: 4 965
Най-удобният момент е, когато и двамата го искате и сте готови за това.
В случай, че не искаш да се отделяш от кариерата, работата, доходите си и т.н., а таткото е безработен - прехвърли на него майчинството. Така ти ще работиш, а той ще гледа бебчето, а и ще му тече стаж.
Моя колежка така се решиха на 3-то дете. Двете им деца бяха вече големи (на 14 и на 9 г.), а той беше останал без работа, но искаха още едно дете. Познат го назначи фиктивно във фирмата си и после той си остана вкъщи - справяше се страхотно с бебчето, а майката се върна на работа веднага след болничния.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 390
Имам син на 4 години.Сякаш ми се иска вече да имам и второ дете ,но нещо не ми достига смелост .
Съпруга ми в момента не работи и разчитаме единствено на моите доходи.
Имаме и кредит Sad Стана нещо като искам, ама не ми стиска.
Какво ще ме посъветвате?
И аз мисля, че трябва да изчакате мъничко. Може би 1-2 години. Съпругът ти сигурно вече ще работи,а и разликата от 5-6 години също не е лоша.

# 35
  • на село
  • Мнения: 3 916
Ние изчакахме 15 години   Heart Eyes. Мисля, че финансов въпрос е много важен   bouquet!

При мен е по подобен начин, само че 12 години.
Първо да завърша, после да си намеря работа, че хайде да поработя, после смених работата, не ставаше веднага да излезна и в майчинство и така 12г. след първото забременях  Grinning.
Най -добре сами си преценете, когато сте готови тогава, няма универсален отговор  Hug.

# 36
  • Мнения: 959
Ако трябваше да чакам удобния момент,който никога не идва,щях да дочакам внуче вместо второ дете.

# 37
  • Мнения: 160
ние не чакахме много.. скоро идва беба надявам се да се справим 1год.4мес. ще е разликата Laughing

# 38
  • Мнения: 1 288
и аз мисля, че удобен момент няма. причини за отлагане все се намират. все пак имате вече едно дете, доста от нещата няма да купувате отново. а и си мисля, че второто дете ще е много добър стимул на таткото да си намери бързо работа.
при нас ако не беше таткото да настоява, още щях да чакам да си оправя кариерата и финансите преди да родя.
наистина деца не се гледат само с любов, но пък дават страшна сила да се вземеш в ръце и да направиш и невъзможното. за мен няма нищо по-хубаво от пълна къща, пък било то и не палат.

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Подходящата разлика е тази, за която сте готови  Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Удобен момент няма. Или го искате, или - не. Когато бебеправехме второто дете, живеехме на квартира (все още живеем така) и двамата с мъжа ми имахме заплати не високи и без надеждата, че ще се увеличат, но ИСКАХМЕ да имаме детенце. Е, искахме и определена зодия да е, ама не улучихме датите.
Така, че ако го искате ще си го изгледате. На всичко му се намира колая. Но момент удобен - такова животно нема.
Успех в правилния избор   bouquet

# 41
  • Мнения: 1 462
кога е най-удобния момент за второ дете
Когато ти си по гръб, краката ти са високо вдигнати и увити около кръста му, а той крещи от кеф.

после пълен назад
после пълен назад
после пълен назад
после пълен назад

...

# 42
  • Мнения: 9 699
Няма по-хубаво нещо от децата и аз не съм открила топлата вода по темата. Разликата им ще е супер. Имай смелост и всичко ще се нареди!

# 43
  • Мнения: 5 475
Удобен момент няма. Или го искате, или - не.

Успех в правилния избор   bouquet

и аз мисля така!  Peace

# 44
  • Мнения: 888
Ако и двамата искате дете направете го...Няма перфектна разлика за възрастта на децата, когато се чувствате готови действайте...а средства за гледането на детенцето ще се намерят, ако чакате първо да сте в перфектно финансово състояние и после да си имате друго детенце, може никога да не се решите...

# 45
  • Мнения: 3 268
Колкото и да не ми се иска да го кажа,но само с любов деца не се гледат,трябват и пари.Изчакайте ,детето ти е малко,защо си се разбълзала.Моите деца са с 12 години разлика и е страхотно,много ми е лесно,баткото ни е бавачка като излизаме някъде,а и няма  наплежение,защото синът ми е голям човек и не ми създаво грижи.Нека мъжът ти си намери работа и действайти,иначе....лошо.

# 46
# 47
  • Мнения: 2 241
Много са ти го казали - няма удобен период, прежалваш се просто в един момент и... така

# 48
когато е поотраснало другото ,та да помага Joy

# 49
  • Мнения: 1 187
И аз мисля, че ако мъжът ти си намери работа и се почувствате финансово сигурни ще е добър момент да си подарите второ дете.  Моите са с 2 години разлика.  Wink

# 50
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Според мен всяка разлика си има и минусите, и плюсовете.
Голямата разлика е добре, че порасналото дете помага, а малката   защото растат заедно и са като приятели в игрите.

# 51
Когато се роди дъщеря ми си обещах, че ще си съдера задника, но ще и дам богатия живот, който тя заслужава. Времето тече бързо. На всички въпроси за второ категорично винаги съм отговаряла, че такова няма да има, ясно осъзнавайки, че ако богатия живот по принцип не е химера и някога го постигнем, това няма да е скоро.

Ами...ето дъщеря ми е на 15. Ние сме в чужбина и задоволени, дете в елитно училище, ние-с престижни професии. Взех да се замислам вече-отървахме се от бедността, но...
-сега ми падна да работя най-сетне за добри пари и не искам да испускам шанса.
-дори да искам да забременея, едва ли ще се случи вече.
-рисковете за плода на тази възраст са прекалено високи.

Ето, пак не е момента и явно вече няма да го бъде. Така че...смених желанието за дете с желание за домашен любимец. Всъщност, да не кажа голяма дума, но и такъв се страхувам да взимам-не съм убедена че ще имам достатъчно сили и време и за него.

# 52
  • Мнения: 819
Когато се роди дъщеря ми си обещах, че ще си съдера задника, но ще и дам богатия живот, който тя заслужава. Времето тече бързо. На всички въпроси за второ категорично винаги съм отговаряла, че такова няма да има, ясно осъзнавайки, че ако богатия живот по принцип не е химера и някога го постигнем, това няма да е скоро.

Ами...ето дъщеря ми е на 15. Ние сме в чужбина и задоволени, дете в елитно училище, ние-с престижни професии. Взех да се замислам вече-отървахме се от бедността, но...
-сега ми падна да работя най-сетне за добри пари и не искам да испускам шанса.
-дори да искам да забременея, едва ли ще се случи вече.
-рисковете за плода на тази възраст са прекалено високи.

Ето, пак не е момента и явно вече няма да го бъде. Така че...смених желанието за дете с желание за домашен любимец. Всъщност, да не кажа голяма дума, но и такъв се страхувам да взимам-не съм убедена че ще имам достатъчно сили и време и за него.

В съседната тема не каза ли, че нямаш деца? Извинявай,ако не съм разбрала!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт