На кого да вярвам?

  • 6 182
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
XuTkO ,благодаря ти !Оценявам го!Просто не искам да давам нищо излишно. Peace
Meryt ,ние бяхме при трима.Личният педиатър,после при неговата колежка(препоръчана ни от него) и накрая при УНГ.Ако броя и рентгеноложката(единствено тя беше практически независима в мнението си ,защото държеше само снимката в ръце)-четирима стават. ooooh! Всички други са си навързани като.. Mr. Green
Май ще търся още поне едно мнение.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Ние сме същите. Всички симптоми като вашите, но без неразположението на стомаха. Сега ще ходим за ново изследване на гърлен секрет. А аз съм се утрепала да се чудя може ли малко дете да има някаква бактерия и да няма Т. Защото АБ е при бактериални заболявания нали така?.
Амарена забелязала ли си от окото да тече белезникав секрет или просто си сълзи?

# 17
  • Мнения: 4 392
Ние сме същите. Всички симптоми като вашите, но без неразположението на стомаха. Сега ще ходим за ново изследване на гърлен секрет. А аз съм се утрепала да се чудя може ли малко дете да има някаква бактерия и да няма Т. Защото АБ е при бактериални заболявания нали така?.
Амарена забелязала ли си от окото да тече белезникав секрет или просто си сълзи?

Ние нямаме проблем със стомаха.
А този гърлен секрет как го взехте? Rolling Eyes
Не,окото само сълзи ,и то  временно.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
А този гърлен секрет как го взехте? Rolling Eyes

Гърлен и носен секрет се вземат с едни дълги пръчки с памук накрая- стерилни са, приличат на гигантски клечки за уши  Grinning Манипулацията я извършват направо в лабораторията- там си имат такива клечки и те бъркат в нослето и гърлото на детето. Също и педито може да го направи, а и ти самата  Peace

# 19
  • Мнения: 326
Хитко, фармацевтите си стоят в аптеката и изпълняват рецептите, предписани от лекари. Да беше учил повечко, за да имаш право да предписваш лекарства. Извини ме за тона, но с ръка на сърцето си кажи не съм ли права?
Амарена, пневмонията е клинична пътека, ако разбираш какво имам предвид. Не се чуди, че се случват така нещата.
Препоръчвам ти хомеопатията - няма антибиотици, няма отрови, няма инжекции, рентгенови снимки много рядко, няма стрес.

# 20
  • Мнения: 408
Ако поискам още едно направление,имам чувството ,че докито ще ме изхвърли от кабинета вече.Аз имам съмнения,че затова ме препрати при другата докторка,защото си е прехвърлил лимита от направления.
Ще се намеся и аз като патила и препатила. Първо да кажа, че за децата няма лимит на направленията! Май месец имах такива проблеми.Дадоха ни направление за педи, ама ни пратиха при конкретно, което каза няма да пиете повече АБ, но докато напише направлението за носен и гърлен секрет ми каза"Пък да взема да ви изпиша един АБ ако зазлеете" #Crazy На другия ден отидох пак при джипката и поисках друго направление за педи. Тя ми отвърна, че не може да ми дава за един месец две напр-я за един и същи специалист. Да, ама НЕ. Говорих с юристконсулт от РЗОК. Можеше да ми даде направление с друга диагноза. Първото беше за ангина, а моите съмнения бяха за пневмония. Както се и оказа #Cussing out, но си платих на частно, защото ми писна от това ходене по мъките. А добър педиатър ми каза, че на тази възраст/1г. и 6м/ няма пневмония без Т.

# 21
  • Мнения: 4 392
Хитко, фармацевтите си стоят в аптеката и изпълняват рецептите, предписани от лекари. Да беше учил повечко, за да имаш право да предписваш лекарства. Извини ме за тона, но с ръка на сърцето си кажи не съм ли права?
Амарена, пневмонията е клинична пътека, ако разбираш какво имам предвид. Не се чуди, че се случват така нещата.
Препоръчвам ти хомеопатията - няма антибиотици, няма отрови, няма инжекции, рентгенови снимки много рядко, няма стрес.

Сръчка,точно това направих и аз . Днес бяхме при класически хомеопат.Отхвърли пневмония.Според нея става дума за бронхит,който върви към подобряване ,въпреки че не сме пили лекарства.
От днес пием Хамомила потенция 15.Ще видим как ще е. Сополите изчезнаха съвсем . А от вчера малката спи по 4 часа следобяд,което не е било никога.
Ако поискам още едно направление,имам чувството ,че докито ще ме изхвърли от кабинета вече.Аз имам съмнения,че затова ме препрати при другата докторка,защото си е прехвърлил лимита от направления.
Ще се намеся и аз като патила и препатила. Първо да кажа, че за децата няма лимит на направленията! Май месец имах такива проблеми.Дадоха ни направление за педи, ама ни пратиха при конкретно, което каза няма да пиете повече АБ, но докато напише направлението за носен и гърлен секрет ми каза"Пък да взема да ви изпиша един АБ ако зазлеете" #Crazy На другия ден отидох пак при джипката и поисках друго направление за педи. Тя ми отвърна, че не може да ми дава за един месец две напр-я за един и същи специалист. Да, ама НЕ. Говорих с юристконсулт от РЗОК. Можеше да ми даде направление с друга диагноза. Първото беше за ангина, а моите съмнения бяха за пневмония. Както се и оказа #Cussing out, но си платих на частно, защото ми писна от това ходене по мъките. А добър педиатър ми каза, че на тази възраст/1г. и 6м/ няма пневмония без Т.
gidimi,успокои ме !  Hug Ще си изпрося направление за гърлен и ушен секрет .

# 22
  • Мнения: 1 116
Хитко, фармацевтите си стоят в аптеката и изпълняват рецептите, предписани от лекари. Да беше учил повечко, за да имаш право да предписваш лекарства. Извини ме за тона, но с ръка на сърцето си кажи не съм ли права?
Сръчке, не те знам каква си ама си бая глупавичка.Постой един час само в аптека да видиш колко хора идват с рецепта "за изпълнение". Току виж дошъл някой , рецепта от много добър лекар , предписал Мукосолван и Бронхолитин на малко детенце.И ти кво трябва да правиш ?! Да се обаждаш на джи пи  да му казваш колко е туп ли?! Ами че той сигурно по цял ден само това слуша. Друг е въпроса че джи питата най-вече изписват такива лекарства , на които е минал медицински представител и им е обяснил за какво става въпрос.Извинена си за тона, ама точно фармацевтите минават през лекарските кабинети на обясняват кое какво е !!!  Ако искаш нещо да ми кажеш още го прави на лични !

# 23
  • Мнения: 408
Друг е въпроса че джи питата най-вече изписват такива лекарства , на които е минал медицински представител и им е обяснил за какво става въпрос.
По този въпрос подкрепям Хитко. Имам близки фармацевти и винаги се консултирам с тях за изписаните лекарства, защото ми е ясно, че много от лекарите изписват антибиотиците, които в момента са на "мода".
Например, когато бяхме с бронхопневмония през май специалистката ни изписа Цефзил 125мг, но тъй като не беше в града да ни прегледа след първата опаковка, това стори джипито. И ни изписа Цефзил 250мг-2 х 5мл #Crazy. На листовката ясно е написано-до 20мг на килограм за денонощие/ако не се лъжа/. Детето беше 9 кг. ДОбре, че не се доверявам изцяло на лекарите.

# 24
  • Мнения: 408
gidimi,успокои ме !  Hug Ще си изпрося направление за гърлен и ушен секрет .
Лошото е, че и самите лекари не знаят нац.рамков договор.
Праща ме педито с направление за носен и гърлен секрет, а лаборантката ме пита: "От къде да взема секрета-от носа или гърлото" newsm78 Зачудих се, ама като не знам и аз как стоят нещата, реших, че е права. Като взехме изследванията джипито ми казва"А къде е гърления секрет". Почнах да и обяснявам всичко това, а тя само отвори на компа приложението с кодовете и ясно видях, че срещу кода на направлението е написано-носен И гърлен секрет #2gunfire

# 25
  • Мнения: 326
Сръчке, не те знам каква си ама си бая глупавичка.Постой един час само в аптека да видиш колко хора идват с рецепта "за изпълнение". Току виж дошъл някой , рецепта от много добър лекар , предписал Мукосолван и Бронхолитин на малко детенце.И ти кво трябва да правиш ?! Да се обаждаш на джи пи  да му казваш колко е туп ли?! Ами че той сигурно по цял ден само това слуша. Друг е въпроса че джи питата най-вече изписват такива лекарства , на които е минал медицински представител и им е обяснил за какво става въпрос.Извинена си за тона, ама точно фармацевтите минават през лекарските кабинети на обясняват кое какво е !!!  Ако искаш нещо да ми кажеш още го прави на лични !

ХЕХЕХЕ, значи уцелих десятката - неосъществен лекар си, затова се бъзваш толкова като ти го кажат в очите. Вместо да се овайваш вземи кандидатствай медицина и мирясай. Горките джи-пита все тъпи излизат. Аз мога да ти кажа защо, но в друга тема, не в тази. Знам ти мнението за хомеопатията, така че няма да се впускам сега в подробности за изясняване на мисълта ми.
По същество - аз съм най-обикновена мама, която си е патила точно от такива арогантни фармацевти. И то преди и след като хомеопатията влезе в къщи. Преди хомеопатията: държах си бебето без лекарства заради това, че фармацевта реши, че е по-компетентен от най-добрата педиатърка в града и оспори рецептата. Докато се изясни случая минаха часове, през които гледах бебето ми с 39,5 и се побърквах от ужас какво ще стане. Като имаш предвид, че таткото е лекар (грамотен човек) си представяй ситуацията каква е била. В крайна сметка педито се оказа права!!! След хомеопатията: фармацевт ме уверява, че Калиум Бихромикум е другото име на Калкарея Карбоника, така че спокойно мога да го давам на детето си. Друг фармацевт ми казва, че потенция 30 е за възрастни, а 15 за деца. Да си взема 15 (защото такава имат в аптеката) и да вземам двойни дози. За съжаление си неграмотен по отношение на хомеопатията, така че не можеш да оцениш колко абсурдно и тъпашко е това.
И дума не може да става, че фармацевт може да замести ЛЕКАР!!! Ако можеше щеше да има кабинет, в който да преглежда пациенти. Фармацевта не е нищо повече от един обикновен търговец, само дето продава лекарства, а не вафлички.
Избий си го от главата, че можеш да лекуваш хора докато е време, преди да си объркал някой човешки живот.

# 26
  • Мнения: 1 116
Щом искаш тука да пишим добре.Кой е тоя фармацевт дето ти е оспорил рецептата ?! Ако  е била такава каквато ти написах аз нищо чудно.И как я оспори ?! Не ти даде лекарствата ли ?!  Таткото уж лекар човека пък гледал детето с 39,5 ?! Да не е и той хомеопат ?! Ти като си много грамотна , защо не вземеш и грамотния татко и да направиш един грамотен анализ на хомеопатичните продукти , та после ела да ми кажеш резултатите.  Simple Smile
Кой лекар не може да замести фармацевта ?! Джи пи-то ли ?! Ставаш смешна   hahaha
А ако си мислиш че фармацевт не може да лекува , пак си се заблудила като заблудена овчица - прочети що е това клинична фармация. Simple Smile
А може би фармацевта на който си попаднал е бил арогантен понеже не си обикновена майка ами от майките от вида- на рецептата пише 3 пъти на ден , а тя милата пита - през колко часа?!
 Май ти си си объркала живота !

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 17:57 от XuTkO

# 27
  • Мнения: 4 392
Честно казано,хич не ми е приятно ,че темата ми става бойно поле. Sad
Благодарна съм ви ,че се включихте,но нека без обиди,моля ви! Wink
Има лекари и лекари,фармацевти и фармацевти,хомеопати и хомеопати.
Трябва ли да слагаме всички под общ знаменател?! Shocked

Друг фармацевт ми казва, че потенция 30 е за възрастни, а 15 за деца. Да си взема 15 (защото такава имат в аптеката) и да вземам двойни дози.

Сръчка , не всички фармацевти,продаващи хомеопатични лекарства са съзнателни.Някои държат хомеопатичните на шкафа с останалите,което е груба грешка.Или пък разменят лекарства и дават различно от това на рецептата #Cussing out.Моят хомеопат ме предупреди за това и ми препоръча една определена аптека.

# 28
  • Мнения: 8 585
За ухото ако има инфекция може да вземете капки с антибиотик, тия отипакс са за болка най-вече.
Лечението на детските отити става само с подходящ АБ.
Ушните капки са забранени за лечение на детски отити от години. Те предразполагат към сраствания в средното ухо и дълготрайни последствия.

# 29
  • Мнения: 8 585
@Amarena

Детето вероятно има остатъчна кашлица, резултат от минали заболявания.
Всичко,което е нужно е добър преглед и добра терапия.
Ако се прецени че има и инфекция, АБ е подходящ в добавка към добра бронхо-дилатативна терапия (Аеролин, Фликсотайд... може и инхалаторни).
Не се дават Аериус, Зиртек, Перитол и др. подобни тук, защото нямат никакво отношение.

Общи условия

Активация на акаунт