кръщене

  • 4 646
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

За първи път чувам, че кръстника не трябва да кръвен роднина  newsm78 . На нас със сестра ми кръстник ни е вуйчо ми (брат на майка) и попа знаеше това.

А, той попа гледа само да прибере парите, а дали е по правилата не е толкова важно. Нашите кръстници са леля и свако на съпруга ми. Аз не съм кръстена и го казах това в църквата, когато щяха да кръщават сина ми с надежда да се отложи нещо, но не би - пак ми го кръстиха синчето.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 

За първи път чувам, че кръстника не трябва да кръвен роднина  newsm78 . На нас със сестра ми кръстник ни е вуйчо ми (брат на майка) и попа знаеше това.

А, той попа гледа само да прибере парите, а дали е по правилата не е толкова важно. Нашите кръстници са леля и свако на съпруга ми. Аз не съм кръстена и го казах това в църквата, когато щяха да кръщават сина ми с надежда да се отложи нещо, но не би - пак ми го кръстиха синчето.


Поначало няма значение дали родителите са кръстени има значение дали кръстника е кръстен.

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Поначало няма значение дали родителите са кръстени има значение дали кръстника е кръстен.


При нас и това нямаше значение, защото кръстницата ни не е кръстена, но и никой не ни пита. Въобще за някои ритуали има много неща, които трябва да са спазени, но поповете не ги спазват, понеже рискуват да изтърват печалбата от ритуала. Това е мое мнение, но не измислено, а подплатено с реалност.

# 33
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Поначало няма значение дали родителите са кръстени има значение дали кръстника е кръстен.


При нас и това нямаше значение, защото кръстницата ни не е кръстена, но и никой не ни пита. Въобще за някои ритуали има много неща, които трябва да са спазени, но поповете не ги спазват, понеже рискуват да изтърват печалбата от ритуала. Това е мое мнение, но не измислено, а подплатено с реалност.

А кой писаха в документа? Защото и аз знам такъв случай кръстницата не кръстена, тя се кръсти няколко години след това и това се случи в една църква във Варна.

Поначало много несериозни духовни лица има, които просто не спазват всичко.

# 34
  • Мнения: 376
Благодаря на dorothy за пожеланията. Дай Боже още християнчета, това е смисъла на живота. Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 1 511

Поначало няма значение дали родителите са кръстени има значение дали кръстника е кръстен.


При нас и това нямаше значение, защото кръстницата ни не е кръстена, но и никой не ни пита. Въобще за някои ритуали има много неща, които трябва да са спазени, но поповете не ги спазват, понеже рискуват да изтърват печалбата от ритуала. Това е мое мнение, но не измислено, а подплатено с реалност.

А при нас искаха кръщелното на кръстника при оформянето на документите...Нямаше начин да не е кръстен и да кръщава...взаимоизключващи се действия... Confused

# 36
  • Мнения: 1 561
А майката присъства ли в църквата, защото и това чух, че не трябва да присъства.Може ли да се снима с камера , или пак се опира до пари и плащане и за такова разрешение?

# 37
  • София
  • Мнения: 498
Няма причина майката да не присъства, освен ако не е преди 40 -ият ден на бебето....
Погачата по принцип е една...но и 2 може, че даже и 3.
А ако кръстникът не е кръстен е  малко тъпо...то се обезмисля самият ритуал, нали кръстникът е нещо като духовен учител на детето.
Винаги съм смятала, че самото "Кръщаване" е хубаво да се прави само когато хората са вярващи....
То иначе ядене и пиене и роднински сбирки всеки ден може да има. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 8 917
Няма причина майката да не присъства, освен ако не е преди 40 -ият ден на бебето....
Погачата по принцип е една...но и 2 може, че даже и 3.
А ако кръстникът не е кръстен е  малко тъпо...то се обезмисля самият ритуал, нали кръстникът е нещо като духовен учител на детето.
Винаги съм смятала, че самото "Кръщаване" е хубаво да се прави само когато хората са вярващи....
То иначе ядене и пиене и роднински сбирки всеки ден може да има. Simple Smile

И аз знам, че се иска кръщелното на кръстницата - т.е. трябва да е кръстена и тя newsm78

# 39
  • видин
  • Мнения: 358
за питката, виното и кърпата ясно,но да се включа и аз с въпрос защо е нужна и бутилка олио!?
това ни го искат от лопушанския манастир.
иначе за снимането си има тарифа - една за фотоапарат,друга за камера.

# 40
  • Мнения: 3 886
ето на мене какво ми пише в бележката която ми даде попа за кръщенето на ДИДИ
1.КРЪСТНИКЪТ или КРЪСТНИЦАТА  да са православно кръстено
2.голяма кърпа за кръщавания,кърпа и сапун за ритуално измиване
3.цвете(китка)за поръсване
4.свещи за св.кръщение-1голяма за кръщавания
-3по малки за купела и колкото са хората обикновени свещи за тях
5.името на кръщавания
6.датата на раждане на кръщавания
7.месторождение
8.трите имена на бащата
9.3 те на майката
10.3 те на кръсника(кръсницата)

 това е попитах го нещо друго а тои айде може само 1 кутия бонбони бягаи си с здраве при което аз #Crazy newsm78 #2gunfire #Cussing out #2gunfire #Crazy newsm78 Sick

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 10:24 от DIVA_ORHIDEQ

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
за питката, виното и кърпата ясно,но да се включа и аз с въпрос защо е нужна и бутилка олио!?
това ни го искат от лопушанския манастир.
иначе за снимането си има тарифа - една за фотоапарат,друга за камера.

Защото църквата е решила,че това им трябва. Иначе за попа кърпа и сапун. Таксата каква ви е.

Аз като ми кажат, че за нещо им трябва олио в даден момент им казвам ето ви 5 лв да речем да си купите 2 бр. В др момент пък друго им трябва. Олио при нас спряха да искат

# 42
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Олиото е за доливането на кандилата!

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ето на мене какво ми пише в бележката която ми даде попа за кръщенето на ДИДИ
1.КРЪСНИКЪТ или КРЪСНИЦАТА  да са православно кръстено
2.голяма кърпа за кръщавания,кърпа и сапун за ритуално измиване
3.цвете(китка)за поръсване
4.свещи за св.кръщение-1голяма за кръщавания
-3по малки за купела и колкото са хората обикновени свещи за тях
5.името на кръщавания
6.датата на раждане на кръщавания
7.месторождение
8.трите имена на бащата
9.3 те на майката
10.3 те на кръсника(кръсницата)

Наистина ли точно така ти го е написал попът, защото в първа и десета точка има две много сериозни грешки. И в твоите 10 точки не срещнах да се иска кръсТницата да е кръстена, явно не на всякъде има значение.

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
ето на мене какво ми пише в бележката която ми даде попа за кръщенето на ДИДИ
1.КРЪСНИКЪТ или КРЪСНИЦАТА  да са православно кръстено
2.голяма кърпа за кръщавания,кърпа и сапун за ритуално измиване
3.цвете(китка)за поръсване
4.свещи за св.кръщение-1голяма за кръщавания
-3по малки за купела и колкото са хората обикновени свещи за тях
5.името на кръщавания
6.датата на раждане на кръщавания
7.месторождение
8.трите имена на бащата
9.3 те на майката
10.3 те на кръсника(кръсницата)

Наистина ли точно така ти го е написал попът, защото в първа и десета точка има две много сериозни грешки. И в твоите 10 точки не срещнах да се иска кръсТницата да е кръстена, явно не на всякъде има значение.


Православно  кръстени значи кръстени и то в източно праволавната вяра - т.1

Общи условия

Активация на акаунт