Добри шофьори ли са жените?

  • 2 406
  • 52
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Моето мнение е че жените са по- вниматлни на пътя.
А за това дали са професионалисти...... ами всичко с карането. Flutter
Които са по-често на пътя, сигурно са по-добри.
А вие как мислите?

# 1
Жените шофират по внимателно и спазват правилника.

# 2
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мисля, че за зависи от човека , а не от пола. И жени и мъже има колкото добри, толкова и лоши шофьори.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 444
Лично аз не само по мое мнение съм добър шофьор и доста мъже слагам в малкото си джобче. Може би е въпрос на практика, но и на усет, който или го имаш или го нямаш. Смятам за доста ограничено мнението, че жените са лоши шофьори. Вярно е, че има разни доста трагични мадами зад волана, които е редно да се усетят и да намерят кой да ги вози, тъй като са опасни направо за околните. Но има жени, които са невероятно координирани, с усет за двигателя, за габаритите на возилото си, които шофират със уместно самочувствие и се чувстват сигурни на пътя.  bouquet
Повече мъже има самонадеяни, които хем не могат, хем настъпват газта и създават страшно рискови ситуации #2gunfire
Обожавам да шофирам, независимо че е изнервящо през деня в центъра. Налага ми се да минавам през цяла София и се натъквам на страшни екземпляри и от двата пола  #Crazy

# 4
  • Мнения: 221
има добри и лоши както мъже така и жени... много е относително...
но по принцип по-голямата част от жените не карат много добре.. и аз съм била свидетелка на поне 1000 такива ситуации.. НО има и мъже, които не могат да карат.. изключване таксиджиите и маршрутките..

# 5
  • софия
  • Мнения: 495
За съжаление винаги познавам кога кара жена.

# 6
  • Мнения: 677
не,не са!някой да е виждал жена професионален шофьор?може би десетина таксистки само...разбира се има и изключения,потвърждаващи правилото...

# 7
  • Мнения: 6 155
Всеки път като видя неадекватно движеща се кола - или е пиян или е жена.    33uu
Много малко са изключенията, но по-важното е, че ги има  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 406
Лично аз не само по мое мнение съм добър шофьор и доста мъже слагам в малкото си джобче. Може би е въпрос на практика, но и на усет, който или го имаш или го нямаш. Смятам за доста ограничено мнението, че жените са лоши шофьори. Вярно е, че има разни доста трагични мадами зад волана, които е редно да се усетят и да намерят кой да ги вози, тъй като са опасни направо за околните. Но има жени, които са невероятно координирани, с усет за двигателя, за габаритите на возилото си, които шофират със уместно самочувствие и се чувстват сигурни на пътя.  bouquet
Повече мъже има самонадеяни, които хем не могат, хем настъпват газта и създават страшно рискови ситуации #2gunfire
Peace Peace Peace
Определено съм отличен шофъор.
не,не са!някой да е виждал жена професионален шофьор?може би десетина таксистки само...разбира се има и изключения,потвърждаващи правилото...
Тони, стига де  Laughing аз, когато си сменях колата един месец само с такси- повярвай, когато имаше жена зад волана ми идше да и кажа "слез, моля те, аз да се закарам"  Laughing това ли са ти супер "профитата"??
А имам и един случай пак с такси- на един отворко му казвам "спри тук за малко", а той ме гледа отвисоко и ми казва "тук и Господ не може да паркира- няма място" - и познай, не ме хвана в настроение, та с две маневри му паркирах таралясника.
И изобщо не се шегувам   bouquet

# 9
  • Мнения: 677
евала мацка!явно си в "изключенията"..а за таксистките примера беше,че само май там има жени-упражняващи тази професия,а не че са "добри шофьори"..

# 10
  • Мнения: 936
А защо трябва да делим шофьорите на жени и мъже? Смятям, че аз съм добър шофьор, мъжът ми също. Има както жени, така и мъже при които не бих искаа да се возя .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 444
Дразня се адски на такива изявления, защото и аз съм паркирала на мъже колите пред нас, в центъра. Карат си пичовете и хоп-центъра на София, фраш от коли и хора и те са дотам, почват едни безмислени маневри, една мъка....................подобни проблеми нямам, няма място, където да не мога да се навра или да вляза с колата. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 354
не,не са!някой да е виждал жена професионален шофьор?може би десетина таксистки само...разбира се има и изключения,потвърждаващи правилото...

Да, виждал съм и познавам жени професионални шофьорки. Работят в градски транспорт или управляват камиони. Има повярвай ми много добри жени шофьори, както и много некадърни мъже. Като цяло жените са по-неориентирани и затова създават повече проблеми на пътя. Вярно е че са по-внимателни, но само да не са под някаква емоция. Тогава става една - да не си им на пътя. Жените имат по-малко самочувствие на пътя, което идва от по-малкият опит. Когато се уплашат от нещо, трудно може да ги успокоиш и накараш да повярват в себе си, за да преодолеят ситуацията. Мъжете - повечето 20-25 годишни ефенца, карат така, сякаш са сами на пътя. Миналата седмица имах неприятни изживявания с такива ентусиасти. Такива които искат да карат колкото колата може, нека да се пускат на затворени отсечки и да си трошат главите и колите щом искат.

# 13
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Добри са,разбира се.Колко жени имат възможността да шофират толкова време ,колкото шофират мъжете? ThinkingПовечето от нас се качват зад волана в екстрени случаи.Доброто шофиране се постига с опитване.
Мои приятелки,които шофират постоянно, са спецове в шофирането Peace

# 14
  • Мнения: X
Според мен, ако си поставят за цел могат да са по-добри, всъщност не само при шофирането е така - навсякъде. Няма мъжка/женска работа. Въпросът е, че масово положението може да е друго.

Абе не е важно кой е по-добър, ако това, че ще ме считат за некадърен шофьор по презумпция, защото съм жена ще направи пътищата по-безопасни и жертвите по-малко - нека е така!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 530
Да, добри сме. Лично за себе си мога да кажа, че съм много добра. На ден изминавам около сто км. градско и опита който съм натрупала много помага. Няма да се дам на нито един мъж шофьор. Защо те да са по- добри от нас?

# 16
  • Мнения: 653
За съжаление винаги познавам кога кара жена.
ох, и аз
... Вярно е, че има разни доста трагични мадами зад волана, които е редно да се усетят и да намерят кой да ги вози, тъй като са опасни направо за околните. Но има жени, които са невероятно координирани, с усет за двигателя, за габаритите на возилото си, които шофират със уместно самочувствие и се чувстват сигурни на пътя.  bouquet
и аз съм от тия вторите  Wink


Само едно не мога да разбера - масово жените не спират на пешеходна пътека - Защо? Притесняват се, че не могат да тръгнат ли после???

# 17
  • Мнения: 730
Мисля, че за зависи от човека , а не от пола. И жени и мъже има колкото добри, толкова и лоши шофьори.

И аз така мисля Peace

# 18
  • Мнения: 6 472
Не бе най- лошите шофьори на света сме! Време е вече на жените със закон да им се забрани не само да карат, ами и в кола да се возят! Всъщност и по пътищата изобщо не трябва да стъпват, жена ли е - през подлез. Крайно време е да се освободят пътищата от досадните неориентирани жени, за да има повем пространство за гъзарлък и мерене на пи.... от страна на перфектните във всяко едно отношение мъже шофьори. Всъщност те маъжете може даже и изпит да не държат, а направо книжка да им дават. Те по рожденеие могат да карат кола, защото татковците им също са били велики шофьори и са ги учили още от пеленачета, като са ги взимали в скута си на шофьорската седалка.

Напече ме слънцето нещо.... яхам колата и отивам в парка с децата, до като още не са ми взели книжката поради некадърност.

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 14:47 от Luluto

# 19
  • Мнения: 677
ох,само предупреждавай за маршрута,че да не минаваме от там .. smile3533

# 20
  • Мнения: 4 358
За съжаление винаги познавам кога кара жена.
Или кога паркира жена  Laughing

Факт е, че път на пешеходна пътека (като съм с бебешката количка) ми правят предимно (да не кажа само) мъже... ама това май е друга тема  Thinking
Не слагам всички шофьорКи под общ знаменател, всичко си е индивидуално.

# 21
  • Мнения: 6 167
По-добри не знам дали са, има много гранични случаи, но със сигурност са по-отговорни.

А аз съм и по-добра и по-отговорна.  Peace

# 22
  • Мнения: 2 663
А лично съм шофьор ,който мноооооооого мъже дават за пример пред други такива.Това е  едно от нещата,което наистина умея и то отлично

# 23
  • Мнения: 5 370
Като шофьор на детска количка казвам-НЕ СА.
и то точно поради неспособността за бърза ориентация и преценка на ситуацията.
Като возещ се нешофьор смея да твърдя, че съм попадала досега само на една печена шофьорка-и то-таксиджийка.
П.С. а за неспирането на пешеходна пътека-е, то ще да е от свръхдисциплинираност. Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 3 457
да според мен,но аз още нямам книжка Mr. Green

# 25
  • Мнения: 7 837
Да, смея да твърдя, че съм добър и най-вече - отговорен шофьор. Нищо, че понякога мъжа ми се стяга от моето шофиране   Laughing

А пък спазването на знаците, включително и спирането на пешеходна пътека, не зависи от пола. Всичко опира до култура и... глоби  Mr. Green

# 26
# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
На мен само мъже чужденци са ми спирали на пешеходна пътека.

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 21:11 от Леля Ог

# 28
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Според мен това не зависи от пола.Има много отвеяни мъже който карат много по -лошо от жени.Едва ли обаче някой би си признал smile3521

# 29
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Които са по-често на пътя, сигурно са по-добри.
Ей това е истината.
Тука пак гледам разни обобщения според кой с какво по-често ходи облечен (пола/ панталон) и малко се нервирах, ма нейсе - събота вечер е, няма да си развалям настроението, и без това ми е достатъчно криво, че вместо на плажа съм пред компа и бачкам.

# 30
  • Мнения: 6 472
ох,само предупреждавай за маршрута,че да не минаваме от там .. smile3533

Еееее късно! Хайде сега гледай новините да видиш какво съм сътворила Mr. Green

Между другото туко що се "връщам" от друг форум, където един човек обяснява как е катастрофирал, защото една жена шофьор не го била видяла. Той вина в себе си не намираше и хич не му се струваше ненормално, че е навлизнал на жълто с 90 в кръстовището и в последствие е загубил управление върху колата newsm78

Абе изобщо харесвам обобщенията. МИ така де, всички в униформи, строени в две редици и който е по- висок да му се отреже главата, за да попада в статистическата извадка и усредените стойности. Всички кучкари - гадняри, всяка майка седнала на кафе - безотговорна, всяко по- голямо дете - нахално и егоистче, всяка жена шофьор - некадърна, всеки мъж шофьор - гъзар, каращ с превишена скорост и неспазващ правилата!

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 21:31 от Luluto

# 31
  • Мнения: 3 569
Единица са добрите шофьорки.

# 32
  • Мнения: 2 550
Аз мисля, че съм добър шофьор, доста мъже са ми го признали.
Обаче самочувстивето ми на добър шофьор ми играе лоши шеги понякога, а не съм безсмъртна все пак  Confused
Почнах да помъдрявам де.

# 33
  • Мнения: 6 472
Тюленке, време ти беше на теб!

# 34
  • Мнения: 677
да бе,и аз ги мразя обобщенията много,но така зададена темата..к'вото е съотношението мъже-жени във тоя форум-такова е и съотношението на добри-недобри жени-шофьори..егаси алюзията напрайх..

# 35
  • Мнения: 6 472
Уелкъм, един ден при мен в офиса и пак ще си говорим за съотношения Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 18 679
За жените по принцип не знам, но за себе си мога да кажа - ужасен шофьор съм SadШубе, без опит, с лоша ориентация и нулеви рефлекси.Предполагам, че с каране бих могла да стана ако не добър, то поне приличен шофьор.Ама като ме е страх да карам, как да добия опит Rolling EyesИ тъй - кръгът се затваря Cry

# 37
  • Мнения: 677
Уелкъм, един ден при мен в офиса и пак ще си говорим за съотношения Grinning
к'во се случва в този офис?съотношавате к'во?кажи,че не ми се търси в темата за предпоставянето или ху ис ху ин да бгмамма форум..

# 38
Жените са по-отговорни и повече внимават когато шовират PeaceМъжете са по безрасъдни и невнимателни Whistling

# 39
  • Мнения: 6 472
Уелкъм, един ден при мен в офиса и пак ще си говорим за съотношения Grinning
к'во се случва в този офис?съотношавате к'во?кажи,че не ми се търси в темата за предпоставянето или ху ис ху ин да бгмамма форум..

Нема го в ху си ху. С автомобилно застраховане се занимавам. Та в тази връзка статистика на щетичките си водим. И тук да си кажа - взима се предвид процентно по- малкия дял на жени шофери.
Понеже няма да дойдеш до офиса ще ти разкажа в кратце:
Щети от жени колкото искаш - жулнато при паркиране, счупен фар, вдлъбната врата и т.н. И щети при мъжете колкото искаш - помляна предница, преобърнал се 5 пъти, забил се челно в дърво с 90, щото си бил пийнал, блъснал дете, което се затичало за топка, челен удар при изпреварване. Поуката нали не е нужно да я пиша в края на приказката Tired

Всъщност я чакай да изясним нещо - ти какво разбираш под добър шофьор? Да не би пък да си базираме расъжденията върху различна основа?

# 40
  • Мнения: 677
чай ся да са изфукъм пръво..аз съм много,ама много добър..и да ти кажа ся кво мисля за шофирането..то се базира на - логика,преценка,рефлекс и некои други неща,в които да ти кажа честно жените хич,ама хич ги няма..и тва за % като го смятате,изминати км слагате ли в съотношението,а?

# 41
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За жените по принцип не знам, но за себе си мога да кажа - ужасен шофьор съм SadШубе, без опит, с лоша ориентация и нулеви рефлекси.Предполагам, че с каране бих могла да стана ако не добър, то поне приличен шофьор.Ама като ме е страх да карам, как да добия опит Rolling EyesИ тъй - кръгът се затваря Cry
belinda, преди 16 години, когато бях прясна шофьорка пот се лееше от мене при всяко излизане на пътя, въпреки че преди да взема книжка направих бая километри при лоши условия по тежки (но ненатоварени) пътища, именно за да добия някакъв рефлекс и опит. Като отчитам тогава колко коли имаше в София и в наши дни какво е положението, сега ако се налагаше да се уча сигурно два ката дрехи за преобличане трябваше да си нося. За шубето си права, че е голям страх Laughing, в началото аз, например, изпитвах неистов ужас от насрещното движение, но всичко се преодолява - с редовно шофиране най-вече, само със седене в колата не става. Увереност добих, когато установих, че на един тежък маршрут из родопските села скъпият е заспал до мене на седалката Grinning. След това не ме беше страх вече и сама да изляза в софийската джунгла. Никой не се е родил научен.

Относно страха - много ми хареса вчера мисълта на един доктор от крими-психарския филм, който случайно хванах по Hallmark - би могъл да те убие единствено ако му се оставиш.

# 42
  • Мнения: 6 472
Информация за изминати километри, години стаж като шофьор се събира и се взима предвид. Друг е въпроса до каква степен е достоверна. Аз примерно не знам точно колко километра като шьофьор съм минала. С първата си кола минах 20 хиляди. От там на татък му изпуснах края.

А искам да ти кажа, че точно от  добри шофьори  най- най- ама най- много ме е шубе.
Значи такива неща като пространствено виждане, ориентация, частично рефлекси жените хич, хич, хич ама хич ни няма. Преценка, обаче имаме. Повечето жени шофьори много добре преценяват, че тези неща ги нямат. Това от своя страна е предпоставка, да не се правят на отворени, да си кюта зад рейса ако е необходимо и да си дремуцат зад колоната на светофара, вместо да се изтерикатят да минат най- отпред, задръствайки цялото кръстовище.. От друга страна повечето мъже шофьори имат тези качества. Мъж шофьо рядко ще удари колчето/дървото/стълба/другата кола, щото не го е видял до като паркира. Той е толкова сигурен в правилните си преценки, рефлекси и умения, че си позволява да влезе с 90 в кръстовище на жълто. Той е толкова велик, че може да изпревари бавно движещата се пред него кола (управлявана от жена примерно), барабар със също толкова бавно движещата се изпреварваща я кола. И правейки великото тройно изпреварване ще се обърне да ги напсува, че така се тутката, като съвсем случайно ще пропусне да забележи идващия насреща тир. Обикновено такива мъже шофьори са толкова сигурни в уменията си, че за него не е проблем да кара с 60 в кварталните улички, заобикаляйки масторски дупките и залисан в майсторлъка си, не забелязва изхвърчащото дете. Или пък го забелязва, но колата хич не се интересува от неговите невероятни бързи, светкавични рефлекси и не успява да спре. На майстора шофьор алкохола не му влияе. Това е всеизвестен факт. Той може прав да не може да стои, ноооооооооооо геврека може да върти. Кофти само дето някакви идиоти насадили дървета покрай пътя Tired Хайде да обобщя, за да не става прекалено дълго - самозабравят се. До толкова са сигурни в рефлексите си и майсторските си умения, че им убягва факта, че не са сами на пътя и е добре да се съобразяват и проявяват толерантност към останалите.
Най- красиво става, като се съберат двама майстори Simple Smile
Темите добри ли са жените шофьори обикновено ми е ярък пример за нетолерантност. Харесва ли ти или не - дават ни книжки и караме (пък и все повече ставаме). Като си толкова добър, приемаш го като част от пътната обстановка и се съобразяваш. Ако не си толкова добър, плюеш всички жени наред какви са некадърни и създаваш движение с идеална цел, което да се бори за правото на мъжете да са сами на пътя Mr. Green (част от исканията може да включва изкореняване на дървета и забрана на тирове)

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 22:47 от Luluto

# 43
  • Мнения: 677
чакай,чакай..тва за мъжете които си описала е дерибейщина и тъпигьозщина широко разпространена по нашите географски ширини..старая се да съм далеч от този образ..
освен тва на мен жените шофьорки ми харесват..много ми харесват..секси са,особено когато са добри..

# 44
  • Мнения: 6 472
чакай,чакай..тва за мъжете които си описала е дерибейщина и тъпигьозщина широко разпространена по нашите географски ширини..старая се да съм далеч от този образ..
освен тва на мен жените шофьорки ми харесват..много ми харесват..секси са,особено когато са добри..

Ееееее Тони, ти с това трябваше да почнеш, вместо да ме караш да се боря с вятърни мелници и да щракам цяла вече по клавиатурата Grinning Както се вика "на крива ракета, космоса и е крив" - ти се заплесваш по жените, пък после тяхното каране ти е виновноJoy

# 45
  • Мнения: 521
Аз съм изключително добър шофьор. Дали пък не съм в по-голямата си част от същността си мъж  newsm78 Карам всекидневно от 10 години. Дори съм работила като частен шофьор докато учех в университета. В момента в който взех книжка си подкарах първата кола. Беше февруари. Валеше сняг, отдолу само лед. Виелица. Само че аз съм тъпа и упорита и отидох сама с колата на работа. За сведение на огромния паркинг пред сградата нямаше почти никакви коли. Хората бяха решили да дойдат с градския.

Всички ми  казват, че при мен се возят много спокойно. Друг е въпроса, че един мой приятел за един месец два пъти го блъскат ей така както си седи в паркирала кола. Гаранции няма. Независимо колко добър или лош шАфьор си. Отплеснах се от темата. Sunglasses

# 46
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз съм изключително добър шофьор. Дали пък не съм в по-голямата си част от същността си мъж  newsm78 Карам всекидневно от 10 години. Дори съм работила като частен шофьор докато учех в университета. В момента в който взех книжка си подкарах първата кола. Беше февруари. Валеше сняг, отдолу само лед. Виелица. Само че аз съм тъпа и упорита и отидох сама с колата на работа. За сведение на огромния паркинг пред сградата нямаше почти никакви коли. Хората бяха решили да дойдат с градския.

Всички ми  казват, че при мен се возят много спокойно. Друг е въпроса, че един мой приятел за един месец два пъти го блъскат ей така както си седи в паркирала кола. Гаранции няма. Независимо колко добър или лош шАфьор си. Отплеснах се от темата. Sunglasses
За всичко си абсолютно права  bouquet
За късмета също  Twisted Evil
Всичките ми инциденти с колите са ставали в мое отсъствие - минал, ударил и забЕгнал  #Cussing out

# 47
  • Мнения: 521
Пожелавам на всички и на теб CTramell, никога да не стават сериозни инциденти.

# 48
  • Мнения: 7 837
Всичките ми инциденти с колите са ставали в мое отсъствие - минал, ударил и забЕгнал  #Cussing out

На нас веднъж ни се случи да ни одерат колата на паркинга и о, чудо, на чистачките беше оставена визитка от извършителя  Shocked Човекът си пое изстъргването на неговата боя от калника ни  Grinning

# 49
  • Мнения: 6 472
Да не съм била аз newsm78

# 50
  • Мнения: 2 550

Кейсата е хАмериканец.

# 51
  • Мнения: 6 472
Знам, ама може при някое кратко прелитане из БГ. Имах такъв случай, та за това питам Embarassed

# 52
  • Мнения: 601
не,не са!някой да е виждал жена професионален шофьор?може би десетина таксистки само...разбира се има и изключения,потвърждаващи правилото...
  Peace

Общи условия

Активация на акаунт