Какво правите с празните бурканчета от пюре?

  • 2 771
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 784
Дайте идея! Май вече събрах стотици. А доколкото разбирам вече бурканчетата на никоя марка на стават за стерилизиране на храна  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 393
Аз ги изхвърлям

# 2
  • Мнения: 8 505
Изхвърлила съм всички.Само те ми липсват вкъщи.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 97
И аз ги изхвърлям, пробвах в началото да си подредя подправките в малките бурканчета, ама то затова трябват няколко бурканчета, а те са милиони, изядените от Виктор. Така че в боклука...

# 4
  • Мнения: 426
Аз пък нямах толкова много бурканчета, аз си правих пюретата. И на въпроса имахме  бурканчета и влезнаха в употреба на съпругът ми. Ползва ги да си слага гвоздеи, видии и такива работи. Че даже много добре влезнаха в уптореба.

# 5
  • Мнения: 4 621
Изхвърлям ги.

# 6
# 7
  • Мнения: 1 858
Раздадох на цялата рода...
Останалите започнах да изхвърлям защото вече на никой не му трябваха.
п.п. Ние хванахме от времето, когато на Ганчев бурканчетата бяха с хубава капачка.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 916
Изхвърлях ги, те са с капачки за еднократна употреба и веднъж отворено не може да се затвори херметически.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 034
Изхвърлям ги.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
Изхвърлям ги.
Пазя около 30-тина "оборотни", в които слагам пресни сезонни плодове (каквито не стават за пликчета) и после замразявам във фризера.

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Свекърва ми ги използваше за разни лютенички....после, като станаха твърде много ги изхвърлях.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 926
И аз ги хвърлям Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 462
Замърсяваме планетата.

# 14
  • Мнения: 1 564
Изхвърлям ги. Peace

# 15
  • Мнения: 3 164
пълня ги със сладко от ягоди bowuu

# 16
  • Мнения: 1 930
и аз това се чудя, малко са още, но не съм ги хвърлила.....дали ще ми потрябват  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 44 098
само за малки порции сладка стават...че те са си предварително обработени и не им трябва стерилизация и да са херметически затворени....и аз ги пазя нашите, ама ще ги хвърляме, че сладко не правим....

# 18
  • Мнения: 1 520
Преди ги събирах за кухнята да се запишем. Тогава още ставаха.
След това ги хвърлям директно. Но ние вече инцидентно купуваме подобни храни. Нали сме големи.  Grinning

# 19
  • Мнения: 7 837
Ама, как така ги изхвърляте  Shocked
Хората ги продават и въртят бизнес от това. Бурканче без капачка, струва 5-7 ст.  Sick
Ако има желаещи, предлагам да се кооперираме. Моята комисионна е  скромна  Mr. Green
Ако потръгне ще разширим гамата...

# 20
  • Мнения: 8 917
Дайте идея! Май вече събрах стотици. А доколкото разбирам вече бурканчетата на никоя марка на стават за стерилизиране на храна  Rolling Eyes

Изхвърлям ги Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Изхвърлям ги.

# 22
  • Мнения: 194
ПращаХ ги на свекървата-щото тя е една прибрана,икономджийка Mr. Greenквото иска да ги прави.

# 23
  • Мнения: 4 406
хвърлям ги

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
- за събиране на стотинки
- за събиране на пирони
- за събиране на капачки от бира
- ... конци, игли
- ... батерийки
- ... ластици, фибички...

Имаше подобна тема за кутиите от мляко- толкова много идеи дадоха... А аз каква съм прахостница- всичко на боклука ooooh!

# 25
  • Мнения: 998
Наготвям на малкия в по-големи количества супа или ядене и замразявам. Също замразявам в тях пасирани плодове.Като че ли по-бързо ми се размразяват после и ми е удобно Hug

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ПращаХ ги на свекървата-щото тя е една прибрана,икономджийка Mr. Greenквото иска да ги прави.

И аз. И все още й ги изпращам. Оставила съм си само няколко, ако ми потрябват за нещо.

# 27
# 28
  • Мнения: 4 629
Изхвърлям ги

# 29
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Свеки си слагаше разни зимнини в тях, иначе ако зависи от мен - на боклука!

# 30
  • Мнения: 5 140
Раздала съм ги на майка и на свеки да си правят разни сладка в тях.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изхвърлих ги

# 32
  • Мнения: 537
Давам ги на една приятелка, която работи в лаборатория. Там си правят опити в тях.

# 33
  • Мнения: 282
Аз все още ги събирам в мазата, но скоро няма да има място! Мислех да пусна подобна тема. Аз имам идея да се свържа с производителя и да им върна празните бурканчета. Не съм някаква вманиачена еколожка, но представяте ли си щом едно домакинство изхвърля средно по 60бр. на месец за какво става дума в глобален мащаб! Защо да не ги връщаме( както едно време) и да се използват отново?Аз пари не искам - даже ще поема и транспортните разходи, само да си ги вземат обратно! Естествено, става дума само за българските производители! А като използват старите бурканчета и пюретата може да поевтинеят!
Ако някой има координати на фирми-производители, да ми пише!

# 34
  • Мнения: 1 800
Раздала съм ги на майка и на свеки да си правят разни сладка в тях.
И аз така - ползват ги за пюрета, сладка, лютеници и т.н.

# 35
  • Мнения: 308
изхвърлям ги защото капачките не им се затварят добре и за нищо не стават

# 36
  • Мнения: 784
А по какво се разбира, че капачките не стават за стерилизация?
И както се продават за големите буркани отделно само капачки, дали не се продават и за пюрените бурканчета?  newsm78

# 37
  • Мнения: 2 000
И аз ги изхвърлям. Нямам излишно място, а и са прекалено малки за зимнина примерно.

# 38
  • Мнения: 5 577
Събирам всичко аз - слагам подправки, и всякакви такива.

# 39
  • Мнения: 502
В бурканчетата прибирам  гайки ,болтчета, гвоздейчета които иначе се търкалят на най - невероятни места. Simple Smile А така и мъжа ги намира по-лесно и е по -подредено.

# 40
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бях почнала да ги събирам и да ги давам на моя мъж на баба му,ама тя каза,че пробвала нещо си да прави не станало,та сега ги изхвърлям.Ами ние и от скоро ядем пюрета и то не всеки ден.За после не ми се мисли.

# 41
  • Мнения: 62
Запазих си няколко, сложих си стойка на едната стена в кухнята и си ги пълня с подправки. Много добре изглеждат - придават колорит на иначе бледата ми кухня. А и са ми много удобни.

# 42
  • Мнения: 907
Как ги изхвъряте? В боклука? Да не сте луди! В България пунктовете за вторични приемат и стъкло и заплащат даже. Аз си върнах няколкото бурканчета, които използвах в БГ точно в такъв пункт. Точно съм манячка на тази тема и още как. Тук се хвърлят в контейнерите за стъкло гратис - има над 90% възвращаемост ако не се лъжа.

# 43
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Изхвърлям ги. Имам само две, три, малки на Хип, в които има разни фибички и ластици на Алекс. Другите са в кофата, за сладка не стават, защото капачките им са за еднократно ползване.

# 44
  • Мнения: 165
izhvarlqm gi.

# 45
  • Мнения: 4 392
Дайте идея! Май вече събрах стотици. А доколкото разбирам вече бурканчетата на никоя марка на стават за стерилизиране на храна  Rolling Eyes

Как пък да не стават?! Нали лично аз приготвям на дъщеря ми пюретата.  Laughing Наливаш го горещо,затваряш здраво капачката и обръщаш.Като изстине,слагаш в хладилника.Съхранявам ги така до 5 дни,но сигурно може и повече.Досега не ми се е случвало да не изпука капачката при отваряне. Wink
Но ако тръгнеш да ги вариш - не стават. Peace

# 46
  • Мнения: 1 370
В началото ги събирах, но един ден като разпилях всичките из цялата кухня и ги изхвърлих, така или иначе не ми трябваха

# 47
  • Мнения: 167
Изхвърлях ги, те са с капачки за еднократна употреба и веднъж отворено не може да се затвори херметически.
Имах и някакви със завъртащи се капачки, но  свекърва ми ги хареса  Hug

Общи условия

Активация на акаунт