Слънчевия загар на децата -Полезен или Не!!!!!!!

  • 2 237
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
И аз съм на мнение , че ако не се използва разумно слънцето, то ще вреди.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колкото по-висок фактор-толкова пове4е вредна химия и по-зле за 4овека.
Във в-к Ле4ител (брой от 06-12 юли) в средата има обширна статия за слънцезащитната козметика написано на много достъпен език.
Май слънцето няма никаква рoля за рака на кожата,а въпросните кремове наистина го предизвикват,но който се интересува да 4ете,пък останалите да се мажат.
Това противоречи на всичко, което съм чела/чувала по темата.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз мисля, че това са глупости и преувеличения...........естествено, че е вредно да изгаряш като рак, но да се изпечеш приятно шоколадено , според мен е дори много полезно...........Разбира се това трябва да става постепенно и децата да не стоят директно под слънцето през най- горещите дни от годината.........Ние се печем от късната пролет..........имаме си лек тен.......За кремовете незнам колко са вредни, но ние не ползваме...........баба ми също  Wink

# 18
  • Мнения: 1 116
Гледането право в слънцето не е вредно!Стига и това да знае6 как да го прави6.Даже е много полезно за о4ите и има ле4ебно въздействие върху тях.Практикува се от някои йоги.Някои се взират в продължение на години като през това време не се хранят(един вид фотосинтезират).
Я кажи как да го правя щом е полезно.А тези йоги като не се хранят поне вода пият ли или само гледат слънцето.Дали пускат корени ?!
Каква е тая химия в слънцезащитните кремове дето предизвиква рак бе ?! Цинковия оксид или титановия оксид ли ?! Вие луди ли сте ?!  40 000- 70 000 души умират годишно от рак на кожата именно защото не се предпазват.

Гледам и не вярвам на ушите си! Не плашете така хората !

# 19
  • Мнения: 4 414
да се пържиш на слънце е вредно.
на плаж до 10:30 макс. и след 16:30. и повечето време - под чадъра. ако по този начин можеш да добиеш шоколадов тен, не е вредно.
за кремовете имам разни съмнения и няма да се изказвам newsm78

# 20
  • Мнения: 4 392
Смятах да се въздържа от отговор по темата,но не можах.
Слънцето е вредно,ако не го използва6 разумно.
Ако се излага6 постепенно и избягва6 опасните 4асове,както и някои др. мерки вси4ко е Ок.И без фактор 50 или някакъв друг(темата за химиите в тези продукти е дъвкана ве4е).
Не знам какво давали по Дискавари,но аз системно се излагам от 30 г. на слънце,без слънцеза6титен крем за ужас на пове4ето и няма никакви вредни последствия върху мен.Както и върху другите ми близки,които не се мажат.
Гледането право в слънцето не е вредно!Стига и това да знае6 как да го прави6.Даже е много полезно за о4ите и има ле4ебно въздействие върху тях.Практикува се от някои йоги.Някои се взират в продължение на години като през това време не се хранят(един вид фотосинтезират).

Може би имаш предвид медитацията,която практикуват йогите ,но 5-10 минути преди изгрева и след залеза,но не да започнат да се взират в яркото обедно слънце. Wink

Дъщеря ми няма тен,пазим се .

# 21
  • Мнения: 2 761
Имам впредвид гледането на Слънцето 5-10 мин. след изгрева до 1 4ас след него.Гледа се докато о4ите запо4нат да сълзят.Има и др. подробности,но едва ли 6те са интересни.
Статията от Ле4ител съм я запазила и когато намеря скенер 6ше я ка4а да се 4ете.Дано само не свър6и лятото.
Доста е голяма и затова не смятам да я преразказвам.

# 22
  • Мнения: 184
Само не си мислете, че седенето под чадър помага кой знае колко.

Общи условия

Активация на акаунт