350дни майчинство???

  • 1 753
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ми майките ще станат по- взискателни към работодателите:) Иначе дупе да им е яко със 160 кинта.

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
приели са го Че и за бавачки ще плащат...брейййй.

# 17
  • Мнения: 465
ей значи го приеха Thinking

# 18
  • Мнения: 642
А това дали ще ме лови и мене? Защото родих на 10.02.2006 г. но бях назачена на срочен трудов договор, който изтече на 30.06.2006 г. Сега се водя неосигурена. Дали като ми е изтекъл срока на договора ще ме огрее и мен? Все пак към момента на излизане по майчинство си бях на  трудов договор... newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А това дали ще ме лови и мене? Защото родих на 10.02.2006 г. но бях назачена на срочен трудов договор, който изтече на 30.06.2006 г. Сега се водя неосигурена. Дали като ми е изтекъл срока на договора ще ме огрее и мен? Все пак към момента на излизане по майчинство си бях на  трудов договор... newsm78 newsm78 newsm78
А, като е итекъл, прекратиха ли го, защото, ако не са, той автоматично става трудов за неопределено време, т.е. постоянен?

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
А това дали ще ме лови и мене? Защото родих на 10.02.2006 г. но бях назачена на срочен трудов договор, който изтече на 30.06.2006 г. Сега се водя неосигурена. Дали като ми е изтекъл срока на договора ще ме огрее и мен? Все пак към момента на излизане по майчинство си бях на  трудов договор... newsm78 newsm78 newsm78
Не те лови със сигурност.
Върти се вариант, че всички, на които болничният от 135 дни не е изтекъл към 01.01.2007 ще могат да се възползват от новата промяна. Твоят отдавна е изтекъл.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз нещо не разбрала май, ама какво става след тези 9 месеца? Остава ли платеното майчинството до 2 год. възраст + още 1 година неплатено?

# 22
  • Мнения: 642
А това дали ще ме лови и мене? Защото родих на 10.02.2006 г. но бях назачена на срочен трудов договор, който изтече на 30.06.2006 г. Сега се водя неосигурена. Дали като ми е изтекъл срока на договора ще ме огрее и мен? Все пак към момента на излизане по майчинство си бях на  трудов договор... newsm78 newsm78 newsm78
А, като е итекъл, прекратиха ли го, защото, ако не са, той автоматично става трудов за неопределено време, т.е. постоянен?
Ами прекратен е, да. Sad

# 23
  • Мнения: 1 341
Аз нещо не разбрала май, ама какво става след тези 9 месеца? Остава ли платеното майчинството до 2 год. възраст + още 1 година неплатено?
Да, остава. Промяната е, че не взимаш 3 месеца болничен, а цели 9

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз нещо не разбрала май, ама какво става след тези 9 месеца? Остава ли платеното майчинството до 2 год. възраст + още 1 година неплатено?
Двете остават, но една година неплатен няма мнооого отдавна.6 месеца са, и то до осмата година на детето, доколкото си спомням, трябва да се ползват, иначе гориш.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 352
Evjeni, belinda - благодаря.   bouquet
belinda - явно съм изостанала с информацията  Embarassed, но и с двете деца не ми се е налагало да ползвам неплатена отпуска /аз и платената не можах да си изкарам до края/ 
А тези 6 месеца до 8-мата година са за всяко дете нали? т.е. 2 деца - 1 година?

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ми майките ще станат по- взискателни към работодателите:) Иначе дупе да им е яко със 160 кинта.
Няма какво да стават взискателни, работодателят ако си е съвестен и читав си е такъв.
На другите по никакъв начин не можеш да им повлияеш, най-много да се вкараш в неприятности и като се върнеш да те изненадат неприятно с 'преструктуриране на фирмата' или някоя друга нарочна глупост, при която се оказва, че 'нямат вече нужда от твоите услуги'.

# 27
хора това означава ли че 9 месеца ще си лежим в къщи преди да родим или и след това.някои знае ли как ще се разпределят тези дни.а след като родим пак си имаме 2 години.Аз родих януари тази година .На постоянен трудов договор съм.Мен нещо засяга ли ме тази промяна?

Общи условия

Активация на акаунт