изкъпах я след ваксина, сега какво?

  • 2 321
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами нищо. Аз до сега не съм пропускала вечер да го къпя. Нямаме проблеми. Hug

# 16
  • Мнения: 603
аз знам,че след ваксина не се къпе бебето,но когато е в гърба.Когато е в крачето я къпя и даже и компрес не слагам PeaceНе се притеснявай

# 17
  • Мнения: 4 155
След като си го направила - не се притеснявай. Май наистина след хепатитната не се изисква да не се къпе. Но при следващите особенно при ДТК недей. Изчакай 24 часа преди да къпеш. Вчера за първи път сложиха ДТК на малкия и на ръката му все още се вижда мястото - червено е. Аз ще изчакам повече от 24 часа преди да го къпя. Не му понесе ваксината и все още реве и мрънка като му докосна ръчичката.
Поляхме го само с вода и не мокрихме ръчичката.

# 18
  • Мнения: 2 924
преди два дни направиха ваксините на малката- 7 на брой наведнъж. Някакви комбинирани, общо два пъти я боцнаха. Та една от тях беше  за хипатит, друга полиомиелитна и т. н ,не ги помня толкова много:)
Педиатърката не спомена ,че не трябва да се къпе , а и аз не мисля ,че водата е вредна, или сапуна. Иначе би трябвало да покрият убожданията с някаква лепенка ,ако се цели мястото да бъде изолирано за 24 часа.

# 19
  • Мнения: 1 425
Когато ни сложиха първата ваксина, попитах докторката дали може да къпя бебето, тя каза, че няма проблеми.

# 20
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам не е хубаво да се къпе слет ДТК. Ваксината за хепатит не е тежка и не мисля, че има проблем Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 317
аз знам,че след ваксина не се къпе бебето,но когато е в гърба.Когато е в крачето я къпя и даже и компрес не слагам PeaceНе се притеснявай
newsm78 Това не ми е ясно.  Майка ми е мед. сестра и от нея знам, че няма значение къде е поставена ваксината-в ръката, крака, гърба-все е мускул. А къпането пък съвсем няма нищо общо с мястото на поставяне. Hug

# 22
  • Мнения: 318
И на нас след хепатитната нищо не ни каза педито.

# 23
  • Мнения: 64
Единствено след проба Манту / преди имунизация с БЦЖ-ваксина/ не трябва да се мокри мястото преди да се отчете пробата, на 48-72 час.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 171
Педиатъра на сина ми не е споменавал, че не трябва да се къпе детето след ваксинация и не съм му пропускала къпане. До сега са му слагали доста ваксини и не е имало проблем. Не се притеснявай излишно.  no

Общи условия

Активация на акаунт