Имате ли здрави нерви?

  • 2 338
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 334
Изпаданала съм в страшна депресия,на всичкото отгоре сме болни от гадния летен вирус.И като капак комшииското дете/приятелка на дъщеря  ми 6 г/ е непрекъснато у нас.
Дразня се от факта, че и обясних болни сме и друг път да дойде да играят,а тя все едно говоря на стената.Отива в детската и започва да играе.Е,дразня се #Cussing outполудявам,нестига,че трудно изтърпявам и мойте зверове,а сега и съседското момиче. ooooh!
Изпитвам угризения,че и се ядосвам ама то не се издържа.
Вие как бихте постъпили?
Немам нерви.

P.S Не можах да измисля друго заглавие

# 1
  • Мнения: 372
Да ти кажа честно и на мен са ми доста опънати нервите напоследък. Жегата ме тормози, на всичкото отгоре правим ремонт на банята и живеем при свекито, която само мрънка, че никой не и помагал на нея, а тя в момента не работи и има задължението само да сготви . На всичкото отгоре имам и допълнителна работа и се прибирам около 20.00 часа. Естествено тогава малката иска и да си поиграем... ела виж как са ми нервите.   #2gunfire #2gunfire #2gunfire стрелям на посоки вече. Мъжо даже вече избягва да говори с мен  newsm78

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
По принцип нямам здрави нерви - дразня се от много неща и си изкарвам яда гласно.

А сега конкретно - това със съседското дете е гадничко. Обясни й отново, но по-твърдо, че в момента не е подходящо да е у вас. А майка й, татко й - не се ли сетиха да се обадят да питата дали е удобно да я пращат у вас ... ooooh!

Аз имам подобен проблем с моята племенница, която си е все у нас - болна, здрава, нама значение - длъжна съм даже да я храня редовбо, понякога по цял ден, та даже си води и приятелки .... #Crazy

# 3
  • Мнения: 8 505
Нервите ми са железни.Много рядко нещо може да ме изкара от равновесие,а още по-рядко-да ме накара да избухна.
А конкретно на въпроса ти-защо не говориш с някой от родителите на съседчето и да му кажеш как стоят нещата.След като то самото не разбира от дума...

# 4
  • Мнения: 372
Това съседче безпризорно ли е? Няма ли си родители или не им пука?

# 5
  • Мнения: 334
По принцип нямам здрави нерви - дразня се от много неща и си изкарвам яда гласно.

А сега конкретно - това със съседското дете е гадничко. Обясни й отново, но по-твърдо, че в момента не е подходящо да е у вас. А майка й, татко й - не се ли сетиха да се обадят да питата дали е удобно да я пращат у вас ... ooooh!

Аз имам подобен проблем с моята племенница, която си е все у нас - болна, здрава, нама значение - длъжна съм даже да я храня редовбо, понякога по цял ден, та даже си води и приятелки .... #Crazy
Момиченцето е оставено по цял ден само.Майка му и баща му са на работа.Няма кой де се поитересува къде е през това време.След работа към 18.00 часа се обаждат техните да ме питат дали случайно детето не е у нас.
И както ти казваш болна здрава тя е у нас  и естествено,че трябва да я нахраня,като сложа на мойте разбира се,че каня и нея,ама тя е претенциозна.......
В началото като идваше нямах нищо против,но сега ми идва много.

# 6
  • Мнения: 5 475
По принцип нямам здрави нерви - дразня се от много неща и си изкарвам яда гласно.

И аз като тебе!  Peace
В крайна сметка като си задържаш вътре в теб нещата,каква полза!?

Това съседче безпризорно ли е? Няма ли си родители или не им пука?

 newsm78 и аз това се чудя!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Изгони го - детето де! Кажи му да си ходи, щото сте болни и не искаш да се зарази. Хвани го за ръка и го заведи до вратата.

# 8
  • Мнения: 1 081
А, значи те намерили лесното, пък ти да му мислиш!!! #Crazy Що за хора?! Че ти ако искаше детска градина, пари щеше да изкарваш, за тая работа. Пък я и храниш! Бре, ами те родителите и съвсем кьоравото ударили. Да вземем и ние да се преместим до вас, та да има кой да ми гледа детето като тръгна на работа #Crazy.

Първо: забрани на дъщеря си постоянно да я кани у вас
Второ: говори с родителите на момиченцето, че домът ти не е забавачница и един път на седмица добре, ама всеки ден не става, че и пълен пансион на всичкото отгоре...
Трето: ако продължава да идва, въпреки това, просто не я пускай у вас, или ги пращай двете да си играят навън, или в крайна сметка и казвай, че дъщеря ти я няма
Четвърто: ако и това не помогне прати дъщеря си за седмица две при баба и дядо и ще се отучат от вредния навик
Пето: ако нищо от изброеното по-горе не помогне, господ да ти е на помощ.

Успех!   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 800
За да не се чудя после как да ги изгоня, неканените изобщо не ги пускам вкъщи. Когато съседката с детето й решет да дойдат вкъщи да си играят децата-на една възраст са, директно още на вратат й казвам, че не мога да ги поканя, че моментът не е подходящ, защото детето спи или е болно, или имаме гости и т.н каквато е според случая причината. Нито аз имам скруполи да я отпратя, нито тя ми се обижда. Напълно разбираемо е, че не винаги е удобно да гостуваш, колкото и да сте близки.

# 10
  • Мнения: 1 520
Здрави, здрави, ама като се скъсат.
Всъщност лесно паля фитила.

# 11
  • Мнения: 1 120
Ден, два , три здрави нерви, но след това , аз не бих изтърпяла.
Мился, че е най-добре да се поговори с родителите на момиченцето , да вземат мерки и да му забранят да идва във вас всеки ден ooooh!

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Ден, два , три здрави нерви, но след това , аз не бих изтърпяла.
Мился, че е най-добре да се поговори с родителите на момиченцето , да вземат мерки и да му забранят да идва във вас всеки ден ooooh!


Наистина си е проблем - дано като поговориш с тях да има ефект Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 035
Напротив имам доста слаби нерви и често избухвам, а в ситуация като твоята ще взема бързи мерки - просто не пускам детенцето вкъщи.

# 14
  • Мнения: 239
ами мисля че имам много яки нерви,  smile3502 е и на мен по някога ми идва да се ИЗБУАМ В ДУВАРА  Banghead

# 15
  • Мнения: 377
По принцип съм много спокоен човек, понякога чак дразня околните със спокойсвието си.  Mr. Green
Но има периоди, в които съм като буре с барут.
Конкретно за твоя случай не мисля, че опира да здравината на нервите.  Wink
Като бяхме първи-втори клас и ние със сестра ми мъкнехме вкъщи кой ли не, а някои от приятелчетата ни се бяха и научили да бъркат по шкафовете и в хладилника и да си взимат каквото им харесва.  ooooh! На майка ми като и писна ни привика на сериозен разговор и ни каза, че повече от веднъж в седмицата гости вкъщи не може да си каним.  Twisted Evil
Според мен трябва да говориш и с твоето и с другото дете и когато не е удобно да не го пускаш вкъщи. Разговор с родителите също е вариант, но зависи какви хора са и в какви отношения сте.  Thinking

# 16
  • Мнения: 495
ами деликатна ситуация, бих казала
май нищо друго няма да помогне така, както разговор с родителите на това детенце
а за нервите - оф, всички си ги имаме
аз лично моите не ги показвам много, но това е нож с 2 остриета, най-вече за мен

# 17
  • Мнения: 3 478
Имах, имах едно време ама вече не. Иначе при теб ситуацията наистина кофти. То детенцето не е виновно ( стана ми жал за него), ама как така ще го оставят без надзор? Наистина трябва с родителите да го обсъдиш.

# 18
  • Мнения: 194
Споко,човече! GrinningЗа комшийчето вече ти казаха какво да правиш,вирусът ще мине,всичко ще е ОК GrinningСамо едно не мога да разбера-защо трябва да имаш угризения,че се ядосваш?Ми това си е твое човешко и маминско право(че май и задължение Laughing)Прощавай си  и не се натоварвай излишно-то човек и така си има доста проблеми,та не си заслужава да си къса нервите заради глупости.Пусни си хубава музика или нещо подобно,което те успокоява ,че това с ядосването е като лавина-колкото повече,толкова повече.А от мен-  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 672
то така става като ти се насъберат много неща  Simple Smile
спокойно с времето ще си влезнеш в ритъм Peace

# 20
  • Мнения: 6 472
Аз съм с лабави нерви.

За комшлъка - ами говори с техните. Като се върнат след работи им кажи на две на три какъв е проблема. Те може и да се обидят де, ама пък сега не си длъжна да им отглеждаш домочадието. Забелязала съм, че такива хора са доста тънкообидни нещо Tired

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Изобщо не съм в групата хора със здрави нерви.
Да оставим,детето и болестите,ами другите неща!?
Вече 3 дни подред звъня в най-различни сервизи да ми оправят пералнята.
Всеки обещава и не идва,а купа с пране е ужасно голям вече.
Даже вече не знам какво да направя Sad newsm78 #Cussing out

# 22
  • Мнения: 490
никакви нерви нямам  Sick

# 23
  • Мнения: 990
ами мисля че имам много яки нерви,  smile3502 е и на мен по някога ми идва да се ИЗБУАМ В ДУВАРА  Banghead
  Peace

# 24
  • Мнения: 5 317
Не,нямам.

# 25
  • Мнения: 5 622

 Не мисля. Въпреки, че отстрани, като ме гледат с какво търпение се отнасям към сина си, не ми вярват. Но това ми струва доста усилия, които полагам точно заради доброто на собственото си детенце  Wink

# 26
  • Мнения: 334
А, значи те намерили лесното, пък ти да му мислиш!!! #Crazy Що за хора?! Че ти ако искаше детска градина, пари щеше да изкарваш, за тая работа. Пък я и храниш! Бре, ами те родителите и съвсем кьоравото ударили. Да вземем и ние да се преместим до вас, та да има кой да ми гледа детето като тръгна на работа #Crazy.

Първо: забрани на дъщеря си постоянно да я кани у вас
Второ: говори с родителите на момиченцето, че домът ти не е забавачница и един път на седмица добре, ама всеки ден не става, че и пълен пансион на всичкото отгоре...
Трето: ако продължава да идва, въпреки това, просто не я пускай у вас, или ги пращай двете да си играят навън, или в крайна сметка и казвай, че дъщеря ти я няма
Четвърто: ако и това не помогне прати дъщеря си за седмица две при баба и дядо и ще се отучат от вредния навик
Пето: ако нищо от изброеното по-горе не помогне, господ да ти е на помощ.

Успех!   bouquet
Много благодаря за съветите които си дала.Полезни са.Имам усещането,че си прочела мислите ми на глас за това,че у нас всъщност не е детска градина и в крайна сметка не съм длъжна да търпя капризите на още едно дете.
На първо време съм решила да заключа входната врата,дано спре да идва неканена.

Пожелавам на всички по малко нерви и повече положителни емоции.  bouquet

# 27
  • Мнения: 494
newsm78Имам но хич не са здрави. Трябва да ги полекувам малко .

# 28
  • Мнения: 7 914
Кой написа, че иска да си лекува нервите.. ? newsm78
И аз искааааам smile3514

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз ги лекувам и резултатът е задоволителен.

# 30
  • Мнения: 334
С какво ги лекуваш?

# 31
  • Мнения: 4 621
Определено Не Naughty

# 32
  • Мнения: 1 202
Аз съм средно положение с нервите . Понякога съм много търпелива а друг път се ядосвам за дреболии. Wink

# 33
  • Мнения: 8 917
Аз съм средно положение с нервите . Понякога съм много търпелива а друг път се ядосвам за дреболии. Wink
И аз съм така - вес пак съм Везни - зависи коя везна ще натежи повече Mr. Green Но определено рядко ме виждат ядосана и без усмивка Simple Smile

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 790
мари ан, като бях малка имах една приятелка, на която родителите хич не страдаха от скрупули. Станеше ли време за обяд, казваха:"Хайде момичета, ние тук ще обядваме, идете си вкъщи да обядвате." И така си решаваха проблема с храненето. За досаждането-пускаха ни само в детската да играем и ако някой нещо разхвърля или изцапа съответно после подрежда или чисти. Не даваха да крещим и изобщо да вдигаме шум. И си бяха прави хората. Ако искаш поговори с родителите на детето, но ми се струва, че въпреки това то пак ще идва у вас. Просто няма как дъщеря ти да стои по цял ден самичка. Другия вариант е да ги пратиш двете у тях, но пък така няма да имаш контрол. Абе както и да го погледнеш все е кофти за теб. Един ден и аз сигурно ще имам такъв проблем.

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 17:33 от Саня

# 35
  • Мнения: 732
Моите уж бяха здрави ама вече са към края си Mr. Green Това лятото да живееш "на морето" не си е работа. Познати, непознати, канени, неканени,  всички у вас идват на гости #Crazy Crossing Arms Thinking

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз ги лекувам и резултатът е задоволителен.

С какво?

Напоследък не здрави, ами никакви нямам. А като знам колко спокойна бях...направо не знам защо така се получи newsm78

# 37
  • Мнения: 953
"Хайде момичета, ние тук ще обядваме, идете си вкъщи да обядвате." [/quote]
аз мисля че това е много добър вариант.те родителите може и да не знаят че детето им виси по цял ден у вас.може даже да му говорят,но то да не възприема.така че ти си насреща.пращаш го у тях да върви да хапне и да почине и чак вечерта могат пак да поиграят с дъщеря ти.

# 38
  • Мнения: 483
Доста съм нервна, понякога даже не се побирам в кожата си!
Сигурно и аз бих се подразнила при такива обстоятелства.
Ще мине тоз период, но по себе се съдя - имаш нужда от почивка! Wink

# 39
  • Мнения: 2 495
Опитвам се понякога да стискам зъби, но на моменти наистина не ми издържат нервите Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 765
 Избухвам рядко , но качествено  Grinning

# 41
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
току що излязох от една супер напрегната ситуация с големи разходи по телефонни скандали и безобразно непукиско поведение от две огромни фирми(ве4е 2 седмици се боря с тях), но победих, за което не знам аз ли съм със здрави нерви или на тях им стана ясно, 4е ще ги тормозя до скъсване и то откат и няма да се откажа да ида и по- нагоре, та стана накрая една минута след последното вдигане на гири от моя страна! но да ви кажа с мъжете се работи по-добре, жените тука са за друго, но не и за работа!даже трудно си задържат вниманието върху проблема! мерси, 4е се оплаках и да ми стане по-леко!успех с детето на съседите, аз не търпя такова натрапване!но това не зна4и, 4е няма да съм търпелива и деликатно да постъпя с детето!

# 42
  • Мнения: 781
За някой неща- да, за повечето- нямам. 

# 43
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Вече нямам нерви, скъсаха се. В случая, дете не мога да изгоня, с родители да поговоря-да. Но детето никога не мога да изгоня, недай Боже нещо му се случи след това. Още повече, че играе с детето ми. Може да му се обясни кое е позволено и кое не може. Човек не знае какво може да му дойде до главата и кой може да му помогне, Може след време родителите на това дете да се отзоват с нещо. Не може нищо да се предвиди. newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 472
Преди три месеца даваха по БТВ едни такива родители. Народили 5 деца, а ги оставили по-големите да гледат по-малките. И точно в тези случаи добре,че са съседите да им обърнат внимание. Докато няма закон за наказание /а в цивилизованите страни има и отнемане на родителски права/за оставяне на деца до 14 год. без надзор ще има много такива случаи. Значи пак си опираме до държавата и нейните закони. Така, че наистина обърни внимание на родителите-детето не е виновно. То се спасява инстинктивно от самотата....

Общи условия

Активация на акаунт