Дистанционно обучение за учениците

  • 27 956
  • 886
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 909
Ами точно това е написала milasara: че получават различни изисквания от различните учители.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
При нас в Гугъл стават заданията...дадоха им домашни по биология и география.

# 32
  • sofia
  • Мнения: 419
Школо все още не отваря навсякъде.

# 33
  • Мнения: 1 687
Тотален провал е това дистанционноо

# 34
  • Мнения: 9 909
Навсякъде ще има проблеми, те не са пригодени за такива едновременно пиратски атаки Wink
Снощи много време АБВ не ми се отваряше.
Проблемът с училищните системи ще се разреши, когато всяко училище си плати за личен сървър, а не 800 000 ученици на едно място. Не струва кой знае колко, а гарантира уеднаквеност и далеч по-добро качество

Ами аз мисля, че ще се намери решението, и както мисля, ще се заплати някаква поносима сума от всяко училище. Ще се случи за сметка на неплатени отпуски, или съкращение на част от персонала - както педагогически, така и непедагогически.

И още също си мисля, че и следващата учебна година ще сме изцяло на дистанционното, тъй че ще трябва да стане някак.
Cry((

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
Ще захапят, де...време им трябва Stuck Out Tongue Winking Eye

Ама вместо да харчат пари за уж семинари, нямаше да е лошо да бяха обучили наистина учителите!

# 36
  • софия
  • Мнения: 25 702
Пълен дизастър е Школо. От сутринта не съм успяла да вляза изобщо, само имам съобщения на мейла за 8 нови такива.

# 37
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 306
При нас заданията са в мудъл, а часовете в Гугъл. Но още не са тествали ако се логне цялото училище. Ще стане.
Прави впечатление че децата реагират по-добре от нас

# 38
  • София
  • Мнения: 1 349
Не е нужно всички вкупом да скачаме в Школо. Родителите в момента нямат никаква необходимост от това. Излязох от профила си, за да не товаря системата с опити за логване и да остават само заявките на децата.
Истерията е напълно излишна и дори вредна в момента. На децата също не им е лесно, но са адаптивни и ще се справят, но ако виждат притесненията на родителите си, могат да се откажат. Без това всичко им даваме наготово. Сега е момента да създадат/проявят качества за работа в извънредни условия.
Бъдете здрави и спокойни!
И това ще мине.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 810
Пълен провал. Всеки сам се оправя. Нашата класна ще ни дава само писмени указания. Ние трябва да се занимаваме с изпълнението.

# 40
  • Мнения: 9 909
То май 1-4 клас навсякъде е така, разчита се на родителите. Аз съм у нас днес, ама утре?

# 41
  • Русе
  • Мнения: 11 924
Тук са изброени всички възможности и платформи за дистанционно обучение.
http://www.souee.bg/news/item/1727-1.html?fbclid=IwAR1pCa9NDe3xz … pONHGwqsm51IlW8q4

Дано се освестят преподавателите и да използват пълноценно възможностите.

Моето дете чакаше с интерес, въпреки че не е от прилежните, изпълни веднага първата задача, която получиха по БЕЛ. Преподавателката по БЕЛ още вчера им изпрати покана и пожелание за ползотворна съвместна работа. Учител пред пенсия, с много голям опит като учител, успя да се вмести и да започне, за разлика от останалите, които още не са се появили. Не е въпросът в средствата, а в желанието и осъзнаване на основните цели.
С google classroom са

Последна редакция: пн, 16 мар 2020, 13:51 от A m b e r

# 42
  • Мнения: 6 391
При нас засега фб и вайбър. Писмени указания-напишете това, направете онова.

Много ми е тъпо за уча.се. Преди имаше по-краткотрайни абонаменти-1,3 месеца..ама сега изпляскан само годишен..🧐

# 43
  • Мнения: 6 621
Отпаднала ли е възможността за едномесечен абонамент в " уча се"?

# 44
  • В офиса
  • Мнения: 4 031
Записвам се да следя. Едното ми дете е с MS тиймс, всичко е ОК (освен че дебилчетата цъкат лига в часовете). Другото е с гугъл класруумс, пак всичко е ОК. Стана ми и мило и забавно в часа по английски, госпожата обяснява нещо, но явно има малки дечица вкъщи и по едно време се чува: Мамо, какво значи letters. Тя отговори и си продължи урока, много готино и естествено, ясно е че в тази обстановка няма как всички да сме ултра профи, така е много по-естествено от поведението на онзи чичо в интервю за CNN, ако се сещате, дето брутално избута детето, появило се в кадър.
Школо не го долюбвам от много време, честно си казвам, желая им провал, за мен те само източват пари без да предлагат необходимото качество за подобна платформа.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт