Палачинково руло или печена палачинка

  • 22 733
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Направих рулото с течен шоколад,стана много вкусно,но малко ми се сцепи отгоре като го навивах,но нищо.

# 16
  • Мнения: 75
Моята майка ни правеше "Голяма палачинка":
1 и половина ч. прясно мляко
1 ч. брашно
3-4 яйца
1 щипка сол и сода
половин пак. масло
Маслото се разтапя в голямата тавичка на печката.Изсипва се тестото и се пече 15 мин. на 200 градуса.Става накъдрена, като лунна повъхност LaughingКато се извади и спада.Реже се на 4ри и се навиват на руло със съдържание по желание
Сега я правя само със сирене и мъжа ми си изяжда пръстите.А и не си играя да правя палачинки в тиган,които той прави по принцип Laughing
Да ви е вкусно!

# 17
  • Мнения: 1 455
И аз го направих рулото с течен шоколад, стана много вкусно, но и моето като при Радост, се сцепи.
Лео, твоето на вид е много красиво, как да го докарам такова? Консистенцията като боза ли трябва да е, т.е. по-течно и по-гъсто? Утре пак ще направя едно, дано стане по-сполучливо.

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз го направих рулото с течен шоколад, стана много вкусно, но и моето като при Радост, се сцепи.
Лео, твоето на вид е много красиво, как да го докарам такова? Консистенцията като боза ли трябва да е, т.е. по-течно и по-гъсто? Утре пак ще направя едно, дано стане по-сполучливо.
Моето стоеше и малко по-сплескано сякаш,може би е било по-тънко.Лео,разясни малко повече за технологията на навиването,топло ли трябва да се навие или трябва да поизстине.

# 19
  • Мнения: 7 474
И аз го направих рулото с течен шоколад, стана много вкусно, но и моето като при Радост, се сцепи.
Лео, твоето на вид е много красиво, как да го докарам такова? Консистенцията като боза ли трябва да е, т.е. по-течно и по-гъсто? Утре пак ще направя едно, дано стане по-сполучливо.

Гъсто като боза (май беше малко по-рядко от това за тиган newsm78)  и като го извадя от фурната го завивам с кърпа за 5-6 мин. да омекне и спадне.  И моето има една малка цепка.  newsm78  Навих го още топло(след 5 мин. под кърпа).

Последна редакция: пн, 14 авг 2006, 15:14 от Leo

# 20
  • Мнения: 7 474
И аз го направих рулото с течен шоколад, стана много вкусно, но и моето като при Радост, се сцепи.
Лео, твоето на вид е много красиво, как да го докарам такова? Консистенцията като боза ли трябва да е, т.е. по-течно и по-гъсто? Утре пак ще направя едно, дано стане по-сполучливо.
Моето стоеше и малко по-сплескано сякаш,може би е било по-тънко.Лео,разясни малко повече за технологията на навиването,топло ли трябва да се навие или трябва да поизстине.

Тавата ми е 25/30см. , продуктите точно по рецептата и навиването (след 5 мин. под кърпа) още е топла.

# 21
  • Мнения: 1 455
Благодаря ти, Лео   bouquet. По-късно ще кажа как е станало  Simple Smile

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз благодаря,утре пак ще го направя.

# 23
  • Мнения: 465
И аз я пробвах стана много вкусна сложих и бял и кафяв шоколад получи се супер Peace

# 24
  • Мнения: 899
Снощи я правих, но нещо не ми се получи Sad Сместта ми стана доста рядка, спазих пропорциите  Thinking Залепна ми за тавата (не е тефлонова, намазних я, но пак.. Sad ) И май не я изпекох достатъчно, Лео, ти колко време я печеш? Та беше леко сурово, разпдаше се и лепнеше...но се изяде де, намазах отгоре със сладко и на квадрати, колкото можах да измъкна...
Идеи къде бъркам?

# 25
  • Мнения: 7 474
Umbra , другия път добави брашно да стане като боза . Загрей фурната и сложи маслото в тавичката и като се загрее маслото, тогава изсипи сместа (може да не залепне) . Пекох я около 30мин. newsm78 - да се запече отдолу и отгоре, можеш да я покриеш със фолио като се запече и да оставиш на 180 градуса още 10 мин.
Тези печените палачинки и на мен не винаги ми се получават , но веднъж като уцелиш е по-лесно. Все пак зависи и от брашното и от самата фурна как пече  ooooh!

# 26
  • Мнения: 899
Umbra , другия път добави брашно да стане като боза . Загрей фурната и сложи маслото в тавичката и като се загрее маслото, тогава изсипи сместа (може да не залепне) . Пекох я около 30мин. newsm78 - да се запече отдолу и отгоре, можеш да я покриеш със фолио като се запече и да оставиш на 180 градуса още 10 мин.
Тези печените палачинки и на мен не винаги ми се получават , но веднъж като уцелиш е по-лесно. Все пак зависи и от брашното и от самата фурна как пече  ooooh!

Мерси Лео, тези дни пак ще пробвам!   bouquet
Усетих аз, че ми беше малко брашното, иначе е от тези тип 500. Фурната я пуснах накрая да пече и на вентилатор(загрях е предварително), но все пак само около 20 мин., Отгоре се беше зачервило..А се чудя дали да не сложа следващия път и алуминиево фолио отдолу, може и да не залепне  Thinking Ще изпробвам съвети ти, иначе беше много вкусно, напомняше ми крем карамел Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 406
като спазих посочените пропорции, стана рядка смес, наложи се да добавя още 5 лъжици брашно до желаната гъстота. освен това сложих само щипка захар  и добавих сол. Плънката беше от сварени яйца, сирене и майонеза.
мисля че стана вкусно

# 28
  • Мнения: 7 474
Не е изключено моите лъжици да са по-голями и да съм ги препълвала , че на всички им става рядко. Може при мен да е грешката.  newsm78

# 29
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Вчера сутринта пробвах и сладък вариант в тефлонова тавичка 20х30, препълвах лъжиците с брашно и изкарах 3 палачинки от една доза (идеално за нас петимата Laughing). Станаха малко по-тънки, почти като пържени, но поне осигуриха закуска без добавка. 

Общи условия

Активация на акаунт