Какво да сготвя с пилешко филе?

  • 52 004
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
Аз го правя със сметана и топено сирене.Нарязвам филето на жулиени,леко го запържвам и от двете страни,след това прибавям един пилешки бульон разтворен в 1 чаша вода.Задушават се за около 10-ина минути.Слагам една малка кофичка сметана ,една кутийка топено сиренце и разбърквам хубаво.Добавям малко черен пипер накрая.Може да се прибавят и гъби от консерва.
Само трябва да се внимава да не стане солено,защото и бульона и сиренето са солени.Тази рецепта я правя с около 1/2 кг.филе  Grinning

Вместо топено сирене натрошавам синьо сирене към сметаната. Мъжът е луд фен на синьото сирене и след като опита това ядене в един ресторант нямаше как да не му го направя и вкъщи. Не слагам вода, понеже става много течно, понякога не слагам и цяла сметана, а половинка или 2/3ти. Страшно се връзва с картофки, особено пържени.  Grinning

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

А от  майонезата не става ли много тежко? Дали няма да се по-добре вместо майонеза-сметана?

Резептата е много лесна, бърза и вкусна!
Не, въобще не се усеща майонезата. Тя е  заместител на мазнината и солта. Въпрос на вкус, но на мен ястието ми идва малко безсолно (по оригиналната рецепта), затова осолявам малко месото или натрошавам един гъбен бульон.
Хубаво е след като нарежете месото, са го оставите да се поизцеди около 30мин., защото си пуска доста вода.
Аз съм го правила 50:50 - свинско и пилешко.
Най-добре е да се реди в тенджерата - ред месо, ред гъби, защото много се сбива месото при печенето.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пиле със сметана, гъби и топено сирене

Пилешките пържоли (или жулиени) ги намазвам със соев сос и подправям с подправка за пиле (Пикантина, черен , бял пипер, соев сос, малко чесън на прах, въобще, каквото на вас ви харесва на вкус).
Йенската тенджерка редя на пластове: ред месо, ред- гъби, малко масло и топено сирене, отгоре пак месо, гъби, масло и топено сирене, така докато ти свърши месото. Най-отгоре изсипвам сметаната. Обикновено я разтапям в тиган на колона с малко топено сирене за да не ми се пресече при печенето. Накрая на печенето махам капака на тенджерата да поизври водата (защото гъбите пускат доста вода).
 
Понякога слагам и няколко цели скилидки чесън,  придават много лек аромат.

Продуктите може да се запържат поотделно предварително, преди да се наредят в тенджерата.

# 18
  • Мнения: 2 804
Пилешкото филе се начуква поръсва се със сол и ч. пипер , следва овалване в брашно и запържваш и от двете страни след което сипваш вода и захлупваш за да се задуши .
При сервирането заливаш с малко от соса и при желание украсяваш с магданоз .
Върви с почти всякаква гарнитура .
Добър апетит !  chef

# 19
  • София
  • Мнения: 189
За пилешки филенца/пържоли на скара ще ти кажа една  много вкусна рецепта:
В една купичка изсипваш малко мед(да не е захаросан), 1 или 2 щипки сол и няколко намачкани предварително скилидки чесън. Мажеш месото , оставяш го да престои половин, един час(колкото повече толкова по-вкусно Flutter), примерно докато нарежеш салатката или опържиш картофките  Wink и ги мяташ на скарата да станат със златист загар. Уверявам те, че ще си оближеш пръстите  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт