Каква е разликата???

  • 2 616
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
А защо зехтин? При наличието на такава качествена и специално произведена за  нуждите на бебето козметика защо се ползва зехтин?
защото е природен продукт и вероятността да се получи алергична реакция е минимална.

Хм, тя и солта е природен продукт и при нея няма алергии, но...


Докторите казват, че естествените мазнини са по- добри за кожата на бебето, която все още няма собствено омазняване и затова препоръчват зехтина пред специално мислените за бебета мазила, които все пак са си химия и в тях има е един куп други неща.

И свинката мас е естествена мазнина, но...

Но какво? С първото ми дете я преварявах и мажех. Единственият и решаващ за мен недостатък беше, че мирише, затова минах на зехтин.

# 16
  • Мнения: 9 905
Лиляна - но? Но какво? Какви още прилики ще намериш между солта, маста и зехтина? Simple Smile
Нека някой намери нещо написано/по възможност - авторитетен източник  Mr. Green/ за вредното въздействие на зехтина върху бебетата.

# 17
  • Мнения: 495
оффффф, аз съм си мазала детето със зехтин, "кипнат" /ако това е точната дума/
да, природен продукт е и не се получават алергии, освен това съдържа витамин Д
обаче е мноооооого мазен и почти не попива в кожата
попива в дрехите
синът ми понеже е с много чувствителна кожа, та се изприщваше и от бебешките прахове за пране, та му перяхме дрехите с бебешки сапун
обачеееее, нали се сещате, зехтинът от дрехите просто НЕ се изпираше
и започнаха да миришат на гранясало....
с това не искам никого да /раз/ убеждавам в каквото и да било, само споделям....

# 18
  • Мнения: 318
А защо зехтин? При наличието на такава качествена и специално произведена за  нуждите на бебето козметика защо се ползва зехтин?

Защото е по-натурално!!!

Студено пресован зехтин, превърен на водна баня 20 мин. минимум.

# 19
  • Мнения: 7 186
Студено пресован, преварен.

# 20
  • София
  • Мнения: 193
Студено пресования е по-добър по- малко е преработван .Аз мажех сина си със зехтин само че задължително го преварявах на водна баня. Дали зехтин или някаква козметика вече е въпрос на избор и донякъде на убеждения . HugАз лично се стремя към по- натуралните продукти без консерванти и т.н.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но какво? С първото ми дете я преварявах и мажех. Единственият и решаващ за мен недостатък беше, че мирише, затова минах на зехтин.
Лиляна - но? Но какво? Какви още прилики ще намериш между солта, маста и зехтина? Simple Smile
Нека някой намери нещо написано/по възможност - авторитетен източник  Mr. Green/ за вредното въздействие на зехтина върху бебетата.
Ами нищо, само направих сравнение. Не желая да се заяждам. И маста и зехтина са много мазни и запушват порите. Докато бебешката козметика е специално пригодена за бебета. Ако бяха толкова полезни и безвредни, щяха да се продават мас и зехтин за бебета. Аз не съм мазала с нищо. С големия опитах да мажа със зехтин(преварен), но се обрина и спрях. Вече много се отдалечих от темата, но защо е нужно бебетата да бъдат мазани, особено лятото, когато кожата им трябва да диша, а не допълнително да се загрява и спарва?

# 22
  • Мнения: 911
В Германия препоръчват да не се използва козметика до навършване на годинката. Независимо какво пише на нея. Ако бебето е с много суха кожа, педито и акушерката са ми препоръчвали едно и също нещо: няколко капки зехтин във водичката за къпане.

# 23
  • Мнения: 6 164
А защо зехтин? При наличието на такава качествена и специално произведена за  нуждите на бебето козметика защо се ползва зехтин?

Сменихме какви ли не козметики и кожата му все беше суха - само със зехтин се оправи! Защо изобщо обикалях да търся маркови мазила и да пръскаме пари, като ей го зехтина в супера отсреща и ефекта е по-добър!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 162
Но какво? С първото ми дете я преварявах и мажех. Единственият и решаващ за мен недостатък беше, че мирише, затова минах на зехтин.
Лиляна - но? Но какво? Какви още прилики ще намериш между солта, маста и зехтина? Simple Smile
Нека някой намери нещо написано/по възможност - авторитетен източник  Mr. Green/ за вредното въздействие на зехтина върху бебетата.
Ами нищо, само направих сравнение. Не желая да се заяждам. И маста и зехтина са много мазни и запушват порите. Докато бебешката козметика е специално пригодена за бебета. Ако бяха толкова полезни и безвредни, щяха да се продават мас и зехтин за бебета. Аз не съм мазала с нищо. С големия опитах да мажа със зехтин(преварен), но се обрина и спрях. Вече много се отдалечих от темата, но защо е нужно бебетата да бъдат мазани, особено лятото, когато кожата им трябва да диша, а не допълнително да се загрява и спарва?

Не съм специалист и не мога нищо да кажа за запушването на порите, но това, което ми обясни нашия педиатър, когато дойде на първата визитация в къщи беше,че много малките бебета нямат този ензим, който омазнява кожата и за да не се изсушава се ползва някаква мазнина. Аз лично предпочетох зехтина, защото от купешкото олио кожата пак си стоеше суха. Но да си призная вече по- рядко омазнявам бебето си, защото мисля че е достатъчно голямо и няма такава нужда.

# 25
  • Мнения: 1 184
Здравейте мамче. Съжалявам, че се намесвам в чужда тема, но имам няколко въпроса относно зехтина. На моя бебчо /вече на 1 месец днес  Laughing/ от претопляне му излезнаха пъпчици по лицето, особено по веждичките, и по главичката, и като минават се получават едни струпчета. От началото му мазах телцето и лицето със зехтин /преварен/ след баня, но забелязах, че струпчетата не минават и стават едни жълти. След това какво ли не опитах - Джонсън крем, Джонсън Оил Гел, едно немско лосионче - нищо не ги премахва. Опитах дори и с кърма, но само веднъж. Сега съм си взела Себа Мед мляко да пробвам.
Та въпроса ми е може ли бебо да е чувствителен към зехтина и какво друго мога да пробвам за да му се изчисти личецето.
Благодаря предварително.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Elip, измий бебо няколко пъти с хума  Peace Има невероятно добро действие, а на мен ми я препоръча дерматолог, когато детето ми беше на около 40 дни.

# 27
  • Мнения: 9 905
elip, лицето не мажи със зехтин все пак. За главата и веждите пробвай Линола фет.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз мажех с отвара от смарадлика, но честно казано подобни пъпки по лицето най- бързо изчистих с крем АБС Дерм- някакъв френски е и го купих от аптека.

# 29
  • Мнения: 1 910
В Германия препоръчват да не се използва козметика до навършване на годинката.
А в Холандия пък не е така.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт