Парфюмни размисли и страсти - 239

  • 31 636
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 346
И аз се заинтригувах от коментарите за Nomade Absolu. Според вас може ли да се поръча "на сляпо" и има ли добри предложения в момента?

# 676
  • Мнения: 912
Миналото лято изпръсках една бутилчица.Много приятен и бюджетен цитрус.Не е от най-трайните, но за тази цена подновяването през деня не е проблем 🌷

# 677
  • Мнения: 10 028
И аз се заинтригувах от коментарите за Nomade Absolu. Според вас може ли да се поръча "на сляпо" и има ли добри предложения в момента?

Не става на сляпо. За някои парфюмно зависими (мен включително) е абсолютно не.

# 678
  • Мнения: 2 214
Най-лимоненият за мен е Аcqua Allegoria Limon Verde - много е траен и свеж.
Иначе има много цитрусови - Escale a Portofino на Dior,  Girl in Capri на Ланвин и тн

# 679
  • Мнения: 36 119
Скрит текст:
Миналото лято изпръсках една бутилчица.Много приятен и бюджетен цитрус.Не е от най-трайните, но за тази цена подновяването през деня не е проблем 🌷

сладичък цитрус, харесвам го, но повече харесам този резлив и хладен:
https://www.fragrantica.com/perfume/La-Sultane-de-Saba/The-Vert- … gembre-17116.html
почти изпръсках 200 мл. спрей за тяло, стъклена бутилка, прилична трайност като за такъв тип продукт и много по-разумна цена от на парфюмната вода
https://www.fragrantica.com/perfume/4711/4711-Acqua-Colonia-Lemo … -Ginger-5827.html
също бюджетен и нетраен цитрус, джинджифилът се усеща /на мен ми харесва/, също и обичайната сапунена нотка на 4711

Ре, с кеф да ги пръскаш! усещанията ти са по-различни от моите, аз в кожата не долавям морков Grinning
когато ип приключи и с парфюмния куриер подновим съботно-неделните сгляди, ще ти пратя другите

# 680
  • Мнения: 2 030
sunattraction, видях от съседната тема, че си се сдобила с Oud Bouquet на Lancome, успя ли да го пробваш вече и как го намираш? Мисля, че ти имаше и Shaghaf oud на Swiss arabian, който се спряга за близък до Ланкома. Ще ми бъде любопитно да споделиш как ги намираш. Blush
От известно време непрекъснато ме сърбят ръцете за нови придобивки и все налитам на такива, които въобще не са за предстоящите сезони, но какво да се прави.

# 681
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Любим лимон за мен е този

https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Dior-Homme-Co … e-2013-17256.html

Много ми е любопитен този
https://www.fragrantica.com/perfume/Ex-Nihilo/Explicite-59488.html

Някой дали знае дали е наличен в бутика на света неделя?  Или ако го познава да драсне някои ред, моля

# 682
  • Мнения: 20 254
Кечър, ти беше писала за Hypnotic Poison Dior. Кой вариант ползваш – тоалетната вода от 1998 формулата или парфюмната вода, която е от 2014 издание? Сложила съм в кошницата и още се чудя, но мисля че клоня към EDT, чиято формула е по-богата и сякаш по ми приляга. Нека, ако някоя дама е ползвала или познава и двата варианта да даде мнение. И за Addict се точа EDP, но така и не разбрах в Нотино вариантът от коя година е.

Nomade Absolu за мен е разкошен. За жени със силна индивидуалност, мирише на свобода. Не е за на сляпо. Някои им избива остра нотка, мъжкарееща. Мъхът и даваната (папрат) не влизат добре на всеки нос. Smiley

Ange ou Demon е в моите топ 5. На мен е тъмен, билков (обожавам мащерка и шафран), харизматичен, специфичен. Видях, че сте писали за него и Идилията на Герлен. Няма как да се сравнят, коренно различни са като излъчване и послание. Имам EDT Guerlain Idylle – точно цветен, сладък, пролетен, лежерен, безобиден. Ангел и Демон е тъмен, ангажиращ, по-скоро зимен, макар аз да го нося всички сезони.

# 683
  • София
  • Мнения: 9 583
Някой дали знае дали е наличен в бутика на света неделя?  Или ако го познава да драсне някои ред, моля
За този ли питаш:

Висша Козметика ООД
Магазин - ул.Съборна №14, София https://myrovema.com/category/222/parfyumi.html
Сайта не е разработен докрай, няма условията на доставка, но пък е посочен телефон за връзка

Миналата събота беше отворен. Не съм влизала. Обичам да се разходвам то по таз уличка, просто с мъжа ми.

# 684
  • Мнения: 312
Базила, аз имах парфюмната вода за кратко, размених я. За мен е доста труден, усещах почти само лакриц и ванилия. Траен е, което при мен е чудо, защото кожата ми е много суха и ми изяжда парфюма. Не можах да усетя "секс в бутилка", както четох тук някой, че го описва. Не ми е докарвал и главоболие   и разни позиви 😁, но все пак не е за всеки.


Да попитам, искам да си поръчам проби от няколко монтал-а, но не знам какво да избера. Колебая се между sweet peony, vanille extasy и intense tiare. Като цяло кои са лесни за харесване от марката? Искам нещо трайно и шлейфово, защото както писах по-горе след час ми изчезва парфюма, освен ако не е в коса пръснат. И още предлагат ли се проби на мансера някъде?

# 685
  • Мнения: 1 186
Къде има проби на монтал?

# 686
  • Мнения: X
С това, което се случи преди малко съм тъкмо по темата и много се смях! Joy Напръсках се днес обилно с отливка от един парфюм. ММ се прибира и влизайки в хола, ме попита на какво мирише тук. Питам го на какво му мирише, а той: на мокро пране. Ами сушилнята работи в момента, сигурно е от това. Не, там си миришело на омекотител. В хола миришело на мокро и на мухъл. Питам го да не е от парфюма ми, не било, той си миришел на парфюм (помирисан от врата ми). Но след малко заяви, че седнал да хапне пред телевизора, а все едно седи и обядва в стара барака до реката! Joy Joy Joy Joy Joy Честно, не мога да повярвам как той усеща този парфюм, който се каня да поръчам от 1 час и чета за него всичко, което е изписано! Включително и тук densi е писала, че е сладък и обсебващ и задушаващ! Нищо такова не усещам аз, а за мен е някакъв разкош! Няма сладост, няма рози, само черен шоколад, сухо какао и лека мухливост, но това страшно много ми харесва! И всичко това не е силно, не е някакъв мощен парфюм, а съвсем фин, много елегантен и много ми харесва! И познайте на кой бранд е?! Grin
Да, Манцера - поредната кротка и фина Манцера, която аз усещам като котенце, а някой около мен като тиранозавър. Ето тази https://www.fragrantica.com/perfume/Mancera/Roses-Chocolate-18043.html
Моля ви, който я има или познава - опишете ми вие какво помирисвате от този парфюм (по дяволите!!!), защото все повече съм изненадана от този бранд и неговите дяволски произведения!

Последна редакция: пт, 17 апр 2020, 16:34 от Анонимен

# 687
  • Мнения: 245
tuali, аз лалета усещам в Carat Cartier.Чудя се как парфюм може да е толкова красив всеки път като се напръскам с това изящество.Sparkling Heart
Брайт Kissing Heart - потвърждавам и аз. По съвпадение съм с този парфюм. Пръснала съм на китките преди час и половина, пия кафенце, чета ви и се радвам на "лалетата", които при мен се появяват по-отчетливо в драйдауна като позатихнат зюмбюлите и лилиите. Това е един от малкото цветни парфюми, които са ми с добра трайност.

# 688
  • София
  • Мнения: 17 899
Базила, имам няколко мл от старата версия на тоалетната вода, но новата съм я пробвала (новите?) И нямат много общо, за мен са доста слаби. Относно ЕДП, който подарих на майка ми, тъй като при мен не излъчваше достатъчно добре, ще кажа, че за моя нос си личи, че е този парфюм. Аз не усещам толкова силно лакриц и за мен двата парфюма са много подобни. Сладки бадеми и ванилия. Знам, че повечвто хора твърдят, че са много различни, но за моя нос и кожа- не Simple Smile

Ковачева има описания на ЕДП-то. Виж, ако искаш, с търсачката. Не приемай мнението ми на 100%, тъй като ние имаме различни кожи май Simple Smile

# 689
  • Мнения: 312
Къде има проби на монтал?
В notino.

Общи условия

Активация на акаунт