Защо мъжете казват трудно "Обичам те!"

  • 6 689
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Искам да направя запитване не само към мъжете, а ти към жените :  Защо мъжете казват толкова трудно "Обичам те!". А и друго искам да попитам поради горната причина да споделят трудно чувствата си кога може да се каже, че изпитват точно такива чувства, че са влюбени в една жена- как го показват? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 1 517
И аз съм се питала същото. Според моя думите нямат смисъл, важни са делата. И то си е така. Ама друго е да ти го казват понякога.
Пък за показването на чувства...  newsm78 по-скоро се усещат тези неща. Имала съм моменти, в които уж всичко е наред, но аз усещам хлад, отчуждение...и не говоря за моментно настроение, а за по-дълъг период. Колкото до прословутата фраза - хубаво ми става като я чуя, но по принцип не държа. Имах едно гадже, което почти всеки ден ми повтаряше "Обичам те". Но го казваше толкова механично  Outta Joint
Мисля, че и положителните и отрицателните чувства се усещат, въпреки обратните думи, поза или държание.

# 2
  • Мнения: 98
Искам да направя запитване не само към мъжете, а ти към жените :  Защо мъжете казват толкова трудно "Обичам те!". А и друго искам да попитам поради горната причина да споделят трудно чувствата си кога може да се каже, че изпитват точно такива чувства, че са влюбени в една жена- как го показват? newsm78 newsm78 newsm78

Имаш предвид за първи път ли да го кажат или въобще и после във връзката . Аз мисля , че им е най - трудно да го кажат за първи път , защото за тях е по - трудно да споделят чувствата си . Веднъж вече когато го каже - му е по лесно да го повтаря . Но това е само , когато е истина . Ако го казва просто така , за да те приласкае например - никак не им е трудно.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В началото мъжът ми много ми го повтаряше (а когато го каза за първи път ми дойде като гръм от ясно небе). Сега вече рядко го казва "за да не звучи изтъркано". Не държа да ми го натяква, думите могат да значат както много, така и нищо.

# 4
  • Мнения: 20
думите могат да значат както много, така и нищо.
newsm10
Напълно съм съгласна с това мнение.Мъжът ми го казва всеки ден и знам, че е истина. Не ми звучи изтъркано. Имах  и едно гадже, което го казваше, примерно за 2 години- 2 пъти, е, знам че не е така, въпреки чувството в гласа.
Така че не са важни думите. Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 10:23 от lisaana

# 5
  • Мнения: 1 451
А вие дами колко често и сега се сещате да кажете на мъжете си, че ги обичате?

# 6
  • Мнения: 1 451
Мъжът ми го казва всеки ден и знам, че е истина. Не ми звучи изтъркано. Имам и едно гадже, което го казва, примерно за 2 години- 2 пъти, е, знам че не е така, въпреки чувството в гласа.

Имаш и мъж и гадже? Това е за другата тема според мен  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 7 474
 Praynig За щастие на мен ми го казват и доказват ежедневно  Heart Eyes
Зависи от характера, има такива които никога не го казват  ooooh!

# 8
  • Мнения: 98
А вие дами колко често и сега се сещате да кажете на мъжете си, че ги обичате?


аз му го казвам винаги когато имам нужда - това може да е 3пъти в деня или 3 пъти в месеца . И му го казвам също по различни начин - зависи как се чувствам в момента - може да е по телефона , или с бележка.....дори с анонимен sms Wink

# 9
  • Мнения: 1 517
А вие дами колко често и сега се сещате да кажете на мъжете си, че ги обичате?
Точно тези две думи - достатъчно често  bowuu И  гарантирано, не ги казвам просто по навик.

# 10
  • Мнения: 1 451
Правя статистика. Ще се окаже, че всичките го казвате това на мъжете си. Като прибавим и че не изневерявате. Ехеееей, какви жени имало тука  Rolling Eyes

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
По-важно е ежедневно да го доказва, а не вечер да ми казва колко ме обича, а сутрин да ходи при друга?
Свил, жените не са един дол дренки, както и мъжете ... всеки си има индивидуалност, така че проучването ти удря на камък ...

# 12
  • Мнения: 1 451
Не омаловажавай статистиката Wink
Иначе това, че не са един дол дренки и аз го твърдя, ама четейки някои теми тук излиза, че всички мъже са еднакви и това определено жени го твърдят  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 20
Мъжът ми го казва всеки ден и знам, че е истина. Не ми звучи изтъркано. Имам и едно гадже, което го казва, примерно за 2 години- 2 пъти, е, знам че не е така, въпреки чувството в гласа.

Имаш и мъж и гадже? Това е за другата тема според мен  Sunglasses
Поправих го за да не дразни чисто визуално, идеалните жени във форума. НО... Naughty не виждам нищо в мнението , което да не е по темата - за мъжете и казваното от тях "Обичам те". Към Свил, който уважавам като мъж във форума и мой съгражданин Simple Smile, не мисля че е уместно да се изказваш след всеки. Още повече, че ти доста често отклоняваш темата като в случая с въпроса: А вие дами колко често го казвате?, а също така и много често мненията нямат нищо общо с темата а са си закачки и разговорчета с другите потребители.

# 14
  • Мнения: 1 451
Посипвам главата си с пепел  Embarassed

# 15
  • София
  • Мнения: 6 798
Вкъщи тази реплика се казва поне по 5-6 пъти на ден, от двете страни. Обикновенно е "Много те обичам!"  Heart Eyes. Не се сещам кога за пръв път сме си го казали, дали той,или аз съм била първа, но след първото "обичам те", това е всекидневно. И не ни омръзва да си го акзваме, мисля че допринася за спокойствието, доверието и чувството , че всичко между нас е  наред.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 809
Аз лично вярвам на дела ,не на думи.И не мисля,че мъжете го казат трудно,даже много често използват тази дума без да се ангажират със значението и.Предполагам,че и жените го правят,но нямам много наблюдения ,пък и сега говорим за мъжете Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 4 493
Посипвам главата си с пепел  Embarassed
hahaha hahaha hahaha
Пак ли ти се карат, о о о о о о горкичкият  Flutter
Ти нали не им се връзваш и и и и  нали пак ще бъдеш същият, защото без такива като теб тук ще стане много, ама много скучно. Всички ще си бъдат безупречно перфектни - идеални семеиства със завидни отношения и т.н. .....  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
А сега по темата: Зависи от характера на човека /без значение мъж или жена/, ако е човек на действието - ще почакаш доста преди да ти каже "Обичам те", по-скоро ще усетиш по действията и жестовете му. А това не е малко, в много случай е по-красноречиво от самите думички.
А  защо на мъжете им е толкова лесно да кажат на децата си, че ги обичат, а им е трудно да им го покажат /т.е. да се грижат за тях/

# 19
  • Мнения: 1 517
Правя статистика. Ще се окаже, че всичките го казвате това на мъжете си. Като прибавим и че не изневерявате. Ехеееей, какви жени имало тука  Rolling Eyes
Стига деее...при условие, че си признах греховете чистосърдечно няма причина да не ми вярвате, като кажа нещо хубаво за себе си   Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 312
а защо мъжете не плачат???
поради същата причина. защото от деца им се насажда, че истинските мъже не показват чувства, че това е признак за слабост и е присъщо на жените...
това по темата.

моля, дразнещите се от веселбите да бъдат толерантни към веселящите се, в случай че не искат да се присъединят към тях!  Peace

# 21
Мъжете също плачат ...
Мъжете  трудно казват "Обичам те " ...
Но го  правят  все пак . Все  едно  дали  го казват направо или със заобиколки .
Или го доказват . Което е  много по- важно от казването .
Много по - значимо е да  го усетиш , отколкото чуеш ...




Mъжете също плачат

# 22
  • Мнения: 2 161
Аз не мисля,че мъжете го казват рядко.На мен ми беше много трудно да го кажа.Обаче като се престраших да го кажа веднъж,направо не съм се спряла от тогава.Много е хубаво да казваш "обичам те" и на теб да ти го казват.Тази дума никога не се изтърква от употреба.

# 23
Аз не мисля,че мъжете го казват рядко.На мен ми беше много трудно да го кажа.Обаче като се престраших да го кажа веднъж,направо не съм се спряла от тогава.Много е хубаво да казваш "обичам те" и на теб да ти го казват.Тази дума никога не се изтърква от употреба.

Но , ако я чуваш  прекалено често , няма ли да  изгуби смисъла си ?
Колко  пъти  може да се изрече  винаги  със  чувството , което би трябвало  да  има ?

# 24
  • Мнения: 2 161
Аз не мисля,че мъжете го казват рядко.На мен ми беше много трудно да го кажа.Обаче като се престраших да го кажа веднъж,направо не съм се спряла от тогава.Много е хубаво да казваш "обичам те" и на теб да ти го казват.Тази дума никога не се изтърква от употреба.

Но , ако я чуваш  прекалено често , няма ли да  изгуби смисъла си ?
Колко  пъти  може да се изрече  винаги  със  чувството , което би трябвало  да  има ?

Ако пиеш често студена изворна вода ще ти омръзне ли?Колкото повече пиеш,толкова нямаш насита.Ами така е и с "обичам те"...Защо да си поставяме граници и да се страхуваме да я казваме често?Лично за себе си ще кажа,че искам да я чувам постоянно,защото ми дава желание изобщо за всичко,а също и искам да я казвам постоянно,защото ...и аз не знам защо.

# 25
Аз не мисля,че мъжете го казват рядко.На мен ми беше много трудно да го кажа.Обаче като се престраших да го кажа веднъж,направо не съм се спряла от тогава.Много е хубаво да казваш "обичам те" и на теб да ти го казват.Тази дума никога не се изтърква от употреба.

Но , ако я чуваш  прекалено често , няма ли да  изгуби смисъла си ?
Колко  пъти  може да се изрече  винаги  със  чувството , което би трябвало  да  има ?

Ако пиеш често студена изворна вода ще ти омръзне ли?Колкото повече пиеш,толкова нямаш насита.Ами така е и с "обичам те"...Защо да си поставяме граници и да се страхуваме да я казваме често?Лично за себе си ще кажа,че искам да я чувам постоянно,защото ми дава желание изобщо за всичко,а също и искам да я казвам постоянно,защото ...и аз не знам защо.

Аз  Студена  вода не пия ... било то изворна или не . Водата  и храната са  източници на  живот , те не са равностойни  за  пример , защото , когато ти се пие и яде , ти си избираш какво да изконсумираш . Но  , ако искаш да  чуеш тези  две ценни думички ( от които не зависи до предел живота ти ) , то ти не  е сигурно дали ще  ги чуеш , и най - важното - дали ще са  казани със истинското им значение ,а не  просто за задоволяване на желанието или просто като пътечка за  подмолно "работене" ...
Ок , щом на тебе  ти " дава желание изобщо за всичко" ти пожелавам да я  чуваш  винаги , когато искаш да  ти се каже . Но помисли колко е по - добре да  ти я "поднесат"  в най - красивият и вид , без да загуби от  стойността си ...
Защото често ушите са  глухи и очите са слепи , за това , което може да  почувства сърцето ти ... Никога не се  предоверявам на първосигнали и  думи ... Но явно си има  и хора , и хора ...
ениуей Peace

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз от личен опит мога да потвърдя, че тези две думи имат много по-голяма тежест ако се изричат рядко, но в точният момент, отколкото ако се повтарят ежедневно (тогава бих ги пускала покрай ушите си).
Аз лично предпочитам не да чувам, а да виждам, че ме обича.

# 27
  • Мнения: 193
Аз не мисля,че мъжете го казват рядко.На мен ми беше много трудно да го кажа.Обаче като се престраших да го кажа веднъж,направо не съм се спряла от тогава.Много е хубаво да казваш "обичам те" и на теб да ти го казват.Тази дума никога не се изтърква от употреба.
имам впредвид нещо такова - да. да се кажат тези две думи за пръв път на някого. но не така просто, за да са казани, защото другия иска да ги чуе, а защото са почувствани , защото са истински...   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes не става въпрос за момент по време на секс - тогава мъжете мисля често го казват ей, така, защото просто им е било хубаво. а това "обичам те!" дали  е точно това или нещо съвсем друго newsm78 newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 755
Защото е насадено погрешната представа , че мъжете не  дават воля на чувствата си , като ираза "не плачи ти си мъж" тъпо, но се насажда  в главите им и това е. Имам син и се опитвам да му внуша , че да си мъж не означава да си "железния мъж". Е... поне се старая де , но това за ираза на чувставата е и понякога и до човекът , защото има и жени  , които не могат да показват своите също. Така че май всичко е много относително... Rolling Eyes Mr. Green

# 29
  • Мнения: 13 512
Не само мъжете, но и жените казват"Обичам те",когато и ако имат нужда да го правят. Изпитвала  съм го и на себе си, и на партньорите си. Имала съм такива,които  не са спирали  да ми го повтарят, а същите в други връзки не са го изговаряли. Аз мисля, че ако човек го чувства, има нужда да  го изкаже и го прави. Останалото е  заблуда. Аз знам,че щом не ми го казват- не  го чувстват.

# 30
  • Мнения: 145
Здравейте и от мен, за мен  не е вярно, че мъжете казват трудно-обичам те-аз го чувам по 20 пъти на ден вече 5 години и не ми е омръзнало нито се е изтъркало, напротив звучи с още по голяма сила и стойност.Няма нищо по хубаво от това да си обичан и да обичаш така че пожелавам на всички ви да сте именно такива txtloves Heart Eyes newsm76 Two Hearts

# 31
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен в голяма степен са виновни комплексите и страха. Друг важен фактор, според мен лично,  е модела на поведение в семейството.

# 32
  • Мнения: 651
Според мен в голяма степен са виновни комплексите и страха. Друг важен фактор, според мен лично,  е модела на поведение в семейството.
Гласувам с 2 ръце за това мнение.
Аз например не искам да го чувам по 10 пъти на ден, искам да е казано на място, а кога ще е това може да прецени единствено човека, който ме познава, обича истински и може да прецени кога от какво имам нужда.
Признавам си че аз го казвам по-често, но не меря на кантар, просто съм си такава...и се обяснявам по-често.

# 33
  • Мнения: 8 505
Не зная защо.Може би не могат да се пречупят да го изрекат.Разбира се,не става въпрос за всички мъже,а за една голяма част от тях (има и жени,които трудно казват "обичам те",но като че ли са по-малко от мъжете).Един мой бивш се престраши едва в края на връзката ни (няколко годишна!),като всъщност се опита да ме задържи с това...не че имаше нянякъв смисъл Rolling EyesМъжът ми пък доста често ми казва,че ме обича,но това също нямаше да е от значение,ако не го усещах.

# 34
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
В началото мъжът ми много ми го повтаряше (а когато го каза за първи път ми дойде като гръм от ясно небе). Сега вече рядко го казва "за да не звучи изтъркано". Не държа да ми го натяква, думите могат да значат както много, така и нищо.
Така стоят нещата и при нас....

# 35
  • Мнения: 2 161
Аз  Студена  вода не пия ... било то изворна или не . Водата  и храната са  източници на  живот , те не са равностойни  за  пример , защото , когато ти се пие и яде , ти си избираш какво да изконсумираш . Но  , ако искаш да  чуеш тези  две ценни думички ( от които не зависи до предел живота ти ) , то ти не  е сигурно дали ще  ги чуеш , и най - важното - дали ще са  казани със истинското им значение ,а не  просто за задоволяване на желанието или просто като пътечка за  подмолно "работене" ...
Ок , щом на тебе  ти " дава желание изобщо за всичко" ти пожелавам да я  чуваш  винаги , когато искаш да  ти се каже . Но помисли колко е по - добре да  ти я "поднесат"  в най - красивият и вид , без да загуби от  стойността си ...
Защото често ушите са  глухи и очите са слепи , за това , което може да  почувства сърцето ти ... Никога не се  предоверявам на първосигнали и  думи ... Но явно си има  и хора , и хора ...
ениуей Peace

Никога не се предоверявам.Всъщност,не познавам по-мнителен и недоверчив човек от самата мен.Но на мен ми я казват тази дума мааалко повече от 10 години и то все един и същ мъж и аз на него съм повярвала.И то защото "обичам те" не е било просто ей така една дума.
А пък другите "обичам те",които съм чувала дали са били искрени или не-малко ме е интересувало.За мен са били гола вода.
 А за студената вода,дето не пиеш-някога пробвай,няма да сгрешиш.

# 36
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
"Обичам те!" на мъж изрекох за първи път на 26 години, на човека, който сега е мой съпруг. Не знам защо преди това не ми звучеше истинско и ... мълчах, когато на мен ми го казваха.  Дори са ме питали направо: "Ти обичаш ли ме?" и пак не съм могла да го кажа.  Confused А пък съм ужасно влюбчива. И лудо влюбена съм била и пак не ми е звучало като за "Обичам те".

А на мъжа ми аз му го казах първа  ooooh! И двамата бяхме доста пестеливи в началото, сякаш не бяхме сигурни, че наистина е това, истинското чувство... В интерес на истината сега той го казва по-често (почти всеки ден) и не е само "Обичам те". Вече 7 години...  Heart Eyes

# 37
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Не само мъжете, но и жените казват"Обичам те",когато и ако имат нужда да го правят.
...
Аз мисля, че ако човек го чувства, има нужда да  го изкаже и го прави. Останалото е  заблуда.

Така си е - със съпруга ми все още изпитваме болезнената нужда да си го казваме по няколко пъти дневно - сутрин, заедно със "Спорна работа", през деня в кю-то, когато сред многобройните си задачи се присетим колко значим един за друг, когато разговаряме по телефона, когато вечер се съберем у дома, на масата за вечеря, нощем унасящи се в сън, когато преживяване тягостни или щастливи мигове ...

# 38
аз не мисля 4е го казват трудно.
това все пак си зависи от типа мъж,но при нас той е този ,който казва по-4есто-оби4ам те.
ние също сме трудни понякога. Wink

# 39
  • Мнения: 100
Тук май само аз не съм изрекъл тези думи нито един път. Казвали са ми ги много пъти, а аз нито веднъж. Е това е..........

# 40
  • София
  • Мнения: 35 945
Не само мъжете...аз не съм го казвала на никого досега , защото :,, ..ми се струва глупаво едно мъдро човешко същество да трябва да го изрича. Особено, ако е вярно. Може да има някакъв смисъл, в случай че е лъжа'...Джоузеф Хелър.../как го обичам/

# 41
  • Мнения: 5 103
За щастие на мене ми го казват често и  съм сигурна в думите му.
Аз също го казвам трудно, сега вече ми е лесно, защото го обичам много.

# 42
  • Мнения: 490
Мъжът ми го казва всеки ден и знам, че е истина. Не ми звучи изтъркано. Имам и едно гадже, което го казва, примерно за 2 години- 2 пъти, е, знам че не е така, въпреки чувството в гласа.

Имаш и мъж и гадже? Това е за другата тема според мен  Sunglasses
Поправих го за да не дразни чисто визуално, идеалните жени във форума. НО... Naughty не виждам нищо в мнението , което да не е по темата - за мъжете и казваното от тях "Обичам те". Към Свил, който уважавам като мъж във форума и мой съгражданин Simple Smile, не мисля че е уместно да се изказваш след всеки. Още повече, че ти доста често отклоняваш темата като в случая с въпроса: А вие дами колко често го казвате?, а също така и много често мненията нямат нищо общо с темата а са си закачки и разговорчета с другите потребители.

Цитат



казва се -спам ! Laughing




А по темата - не ми го е казвал май никога  newsm78, но това вече няма значение Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 418
Моят приятел ми го казва по няколко пъти на ден.Много е приятно,особено като виждаш любовта в очите му.А бившият ми съпруг се сети да ми го каже като го напусках,след 15 години брак.Малко късно...

# 44
  • Мнения: 42
Страх ги е да не би след таков признание да ги сметнат за балъци.А с течение на времето спират да го казват ,защото нямат време(сещат се рядко)или си мислят ,че няма на кого да се доказват.Така си мисля аз

# 45
  • Мнения: 1 416
Мъжете в живота ми винаги са казвали лесно "Обичам те". Явно съм късметлийка...

# 46
  • Мнения: 8 917
Искам да направя запитване не само към мъжете, а ти към жените :  Защо мъжете казват толкова трудно "Обичам те!". А и друго искам да попитам поради горната причина да споделят трудно чувствата си кога може да се каже, че изпитват точно такива чувства, че са влюбени в една жена- как го показват? newsm78 newsm78 newsm78
Не знам защо трудно казват, но аз съм попадала на "лесноказващи"....но делата са по-ценни от думите. Е, хубаво е да съвпадат и съм щастливка, че за момента е така Peace

# 47
  • Мнения: 494
Въпрос на възпитание може би. Моя и той сега се сетил ,че ме обича ,след 10 год брак.Като че ли е закъснял newsm78

# 48
  • Мнения: 7
не зная защо,  ::те не умеят да си изказват чувствата,трудно ги показват, но преди всичко зависи от типът на мъжа.зависи също и дали ти е мъж или гадже?зависи и от колко време ви е връзката, тя в самото начало е една а после става съвсем друга.
но не мисля ,че е по добре да го казва отколкото да го показва.

# 49
Няма нищо по-хубаво от това да чуеш, че любимият човек ти казва "обичам те".
Аз нямам впечатления за това, че мъжете казват по-рядко това. Всичко зависи от човека и възпитанието му. Аз пък казвам тези чудесни думи всеки път когато искам и когато го почувствам, че имам нужда да го кажа.

# 50
  • Мнения: 15 619
Не мисля, че това важи само за мъжете. Пък и думите, ако не са подплатени, нямат никаква стойност. Делата са важни.
      "По делата ще ги познаете."

# 51
  • Мнения: 73
мили дами,и на мъжете им става едно хуууубаво,когато чуят тези думички,обичам те! Heart Eyesне знам защо обаче очакванията за доказване на обич са все към жените.ами мъжете?и ние сме човеци и имаме души,и също като вас страдаме и обичаме истински.а дали го казваш трудно или лесно,мисля че зависи от много неща....важно е като не можеш да го казваш,поне да го доказваш...въпреки,че това което показваш...нещо не се вижда от жените много,много.абе най-добре делата и думите да вървят ръка за ръка!нооо и от женска страна,разбира се.щото като не го чуваме и виждаме мъжете си казваме:ами тя като не ми го казва...аз за какво да го правя? newsm78

# 52
  • Мнения: 193
мили дами,и на мъжете им става едно хуууубаво,когато чуят тези думички,обичам те! Heart Eyesне знам защо обаче очакванията за доказване на обич са все към жените.ами мъжете?и ние сме човеци и имаме души,и също като вас страдаме и обичаме истински.а дали го казваш трудно или лесно,мисля че зависи от много неща....важно е като не можеш да го казваш,поне да го доказваш...въпреки,че това което показваш...нещо не се вижда от жените много,много.абе най-добре делата и думите да вървят ръка за ръка!нооо и от женска страна,разбира се.щото като не го чуваме и виждаме мъжете си казваме:ами тя като не ми го казва...аз за какво да го правя? newsm78
вярно много от жените и мъжете може да си казват така- ами тя/той като не го казва що пък аз? вярно е и че най-добре да се доказва и казва това. друг е въпроса как ще се тълкува от отсрещната страна...

# 53
  • Мнения: 73
мене ако питаш съм с две ръце ЗА и мъжете,и жените да си казват кой какво иска,какво им е приятно и какво не...ако не си го казваме в очите и премълчаваме нещата,за да не се обиди любимият/та...нещата излизат извън контрол и после се почват едни тежки думи...ама аз не исках да кажа това,ти не ме разбра,мислих си...мислил/а...няма как да знаем какво мисли или как се чувства човека до нас, ако не назоваваме нещата с истинските имена.да не сме врачки и цял ден да се опитваме да врачуваме...какво ли се крие зад това поведение?или какво иска да ми каже той/тя?ами кажи си го направо и нещата стават ясни.а най-мразя нацупени физиономии.ти я питаш какво има?тя ти казва нищо!ами като е нищо що си като лимон. Cry..след два дни мълчание разбираш,че в онзи ден и час си казал нещо...пък тя какво си помислила,а как си я засегнал... #Cussing outабе,аз съм за открити и честни отношения.

# 54
  • Мнения: 193
мене ако питаш съм с две ръце ЗА и мъжете,и жените да си казват кой какво иска,какво им е приятно и какво не...ако не си го казваме в очите и премълчаваме нещата,за да не се обиди любимият/та...нещата излизат извън контрол и после се почват едни тежки думи...ама аз не исках да кажа това,ти не ме разбра,мислих си...мислил/а...няма как да знаем какво мисли или как се чувства човека до нас, ако не назоваваме нещата с истинските имена.да не сме врачки и цял ден да се опитваме да врачуваме...какво ли се крие зад това поведение?или какво иска да ми каже той/тя?ами кажи си го направо и нещата стават ясни.а най-мразя нацупени физиономии.ти я питаш какво има?тя ти казва нищо!ами като е нищо що си като лимон. Cry..след два дни мълчание разбираш,че в онзи ден и час си казал нещо...пък тя какво си помислила,а как си я засегнал... #Cussing outабе,аз съм за открити и честни отношения.
  Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap Точно в целта според мен!

# 55
  • Мнения: 57
Не мисля че само на мъжете им е трудно да кажат "Обичам те". И на мен ми е било много трудно, но се надявам като съм го казала веднъж да е завинаги. На същото разчитам и при мъжо (той и без това ми казва два-три пъти в годината), но важно е какво ми показва, а не какво ми казва Wink

# 56
  • Мнения: 4 473
Няма нищо по-хубаво от това да чуеш, че любимият човек ти казва "обичам те".

Има. Най-хубаво е да ти доказват любовта си ежедневно.
На приказки всички са царе, но пред фактите и боговете мълчат.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 967
Няма нищо по-хубаво от това да чуеш, че любимият човек ти казва "обичам те".

Има. Най-хубаво е да ти доказват любовта си ежедневно.
На приказки всички са царе, но пред фактите и боговете мълчат.



Това ми хареса Simple Smile

# 58
  • Мнения: 130
    Отговора на въпросчето всъщност е доста простичък-мъжете казват трудно"Обичам те!" защото са мъже!!! Това е smile3525

# 59
  • Мнения: 755
    Отговора на въпросчето всъщност е доста простичък-мъжете казват трудно"Обичам те!" защото са мъже!!! Това е smile3525
Ахам това обяснява всичко!!! Crazy

# 60
  • Мнения: 1 451
    Отговора на въпросчето всъщност е доста простичък-мъжете казват трудно"Обичам те!" защото са мъже!!! Това е smile3525
Ахам това обяснява всичко!!! Crazy

Истината е, че ако жените се опитат да проумеят мъжката същност и мъжете - женската, нещата ще са много по-лесни. Това, което бърнинг соул е написал, наистина обяснява нещата.

# 61
  • Мнения: 755
    Отговора на въпросчето всъщност е доста простичък-мъжете казват трудно"Обичам те!" защото са мъже!!! Това е smile3525
Ахам това обяснява всичко!!! Crazy

Истината е, че ако жените се опитат да проумеят мъжката същност и мъжете - женската, нещата ще са много по-лесни. Това, което бърнинг соул е написал, наистина обяснява нещата.
Хм, най-вероятно си прав ... обаче някой мъже са големи "дървета" /прощавайте за откровението/ и техните реакции са способни да те докарат до лудост  ShockedCrazy/била съм ням свидетел на подобна ситуация... не от личен опит за щастие/! Mr. Green

# 62
  • София
  • Мнения: 2 846
Всички мъже в живота ми са ми казвали "Обичам те". Чула съм го от поне 9-10 мъже досега. Въобще мисля, че това с мъжкото пестене на "Обичам те" е мит.

# 63
  • Мнения: 3 634
А какви дела трябва да прави мъжа за да се 4увствате оби4ани, дори и да не ви го казват всеки ден?
Аз съм изправена пред такава дилема... и сега се 4удя и 4е6а дет ме не сърби.  newsm78 newsm78 newsm78

# 64
  • Мнения: 220
 "Обичам те" за мъжа не е само изразяване на чувствата и потребности,това е обещание за подкрепа,поемане на отговорност,признание за слабост ако щете - и за това когато един мъж  обича искренно и е готов на какво ли не за дамата на сърцето си му е малко трудничко да го изрече на глас,щото веднъж казал го,няма връщане.трудничко е определено,поне първия път (личен,съвсем пресен опит) Sunglasses

# 65
  • Мнения: 4 733
Като се върна назад нито един мъж, в чиято природа е да спотаява чувствата си не ме е накарал да бъда щастлива. Предпочитам емоционално откритите мъже, които изказват чувствата си. Тези, на които им е трудно да го правят искат "дългогодишна душевна обработка " за да успеят и в общи линии е загуба на време да променяш някого в нещо,което всъщност не е.

# 66
  • София
  • Мнения: 396
МОФ, сигурно делата, които те карат да се чувстваш обичана, също са различни за различните жени. За мен може да е дори един жест като това да ме вземе от спирката с чадър, когато вали... И после няма да ми пука дали ми е казал, че ме обича.

# 67
МОФ, сигурно делата, които те карат да се чувстваш обичана, също са различни за различните жени. За мен може да е дори един жест като това да ме вземе от спирката с чадър, когато вали... И после няма да ми пука дали ми е казал, че ме обича.


.....  или да  те  изпрати  до  дома  ти ,   дори ,   ако  навън не е  кучешки  мрак и студ ...

например

# 68
  • Мнения: 3 164
Мъжът "цял живот" е учен да не проявява своите чувства.....още от съвсем малко момченце майка му не позволяват да плаче когато падне и си ожули коляното.........защото е мъж и на мъжа не е позволено да плаче, всички ще му се присмиват...и така до като му се промие мозъка напълно Mr. Green Laughing

# 69
  • Мнения: 260
Любовта не се казва-а се доказва txtloves

# 70
  • Мнения: 4 733
Любовта не се казва-а се доказва txtloves
На това му викам аз оправдания.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защото са много по- земни и практични и не толкова отвеяни....не си губят времето в романтични мечтания и сериали , не ги залъгват като малки с приказки за принцеси и принцове на бял кон.........То и аз малко трудно се сещам........въпреки екранния ми стаж

# 72
  • Мнения: 130
Любовта не се казва-а се доказва txtloves
На това му викам аз оправдания.

   Значи имало все още жени, за които е по-важно мъжът им да им каже 150 пъти на ден "Обичам те!", отколкото да направи нещо мило-да им подари цвете примерно   newsm51 Аз да речем предпочитам да направя второто нещо smile3525 smile3525 smile3525

# 73
  • Мнения: 7 474
А не може ли и да се казва и да се доказва  newsm78

# 74
  • Мнения: 130
А не може ли и да се казва и да се доказва  newsm78
Може, ама според мен да се доказва е доста по-ефектно smile3521

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405

   Значи имало все още жени, за които е по-важно мъжът им да им каже 150 пъти на ден "Обичам те!", отколкото да направи нещо мило-да им подари цвете примерно   newsm51 Аз да речем предпочитам да направя второто нещо smile3525 smile3525 smile3525
.......................
Може, ама според мен да се доказва е доста по-ефектно smile3521

...........................
Бирата от мен, доказването от теб
 beer beer3 beer2 cheers Drunk Wine Glass
Пък ще чакам ...



# 76
  • Мнения: 3 634
Ние сключихме договор.
Понеже той не е от типа на тези които го казват всеки ден, а аз съм от този тип дето обичат да го чуват всеки ден... та всеки ден аз ще го питам дали ме обича, а той съответно ще отговаря с ДА или НЕ!

# 77
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Защо само мъжете?
Според мен зависи от човека. Аз също казвам трудно "обичам те". А от друга страна, не държа всеки ден да ми го казват. За мен по-важни са делата и жестовете.

# 78
  • София
  • Мнения: 44 105
ние пък си го казваме постоянно и то искренно Wink а за протокола той първи ми го каза и хич дори не му беше трудно Wink

# 79
  • Мнения: 490
Ние сключихме договор.
Понеже той не е от типа на тези които го казват всеки ден, а аз съм от този тип дето обичат да го чуват всеки ден... та всеки ден аз ще го питам дали ме обича, а той съответно ще отговаря с ДА или НЕ!




 hahaha , ей това ме разсмя, как Да или Не бе, ами ако ти каже незнам?

# 80
  • София
  • Мнения: 2 381
Защото, както са казали и няколко други съфорумки/ци преди мен мъжете трудно изразяват чувствата си. Особено за първото "Обичам те" мноого трудно отлепят. Обаче проблемът е, че както се казва: "Жените обичат с ушите", май така беше...  newsm78 и все искаме някой да ни казва, че ни обича, независимо, че ни го показва с разни жестове, подкрепата си и т.н.
На приятеля ми, с когото сме заедно от много години, аз му го казах първа и то също трудничко. Казах му: "Искам да ти кажа нещо..." и той: "Какво, че ме обичаш?" и аз: "Да". Отговори ми: "Знам и аз те обичам." И така...

# 81
  • Мнения: 5 026
 А когато казват "Обичам те!" означава ли, че е така? Според мен е важно да го показва.

# 82
  • София
  • Мнения: 7 097
Може би се чувстват уязвими, един вид разкриват си душичката прекалено и се страхуват да не злоупотребим с чувствата им.

# 83
  • Мнения: 694
Като се замисля за осем години не ми го е казвал. Поне нямам спомен, а тези думи за първи път казани не се забравят. Но знам, че ме обича, поне го доказва.

# 84
  • Мнения: 2 672
моят мъж явно е изключение  Mr. Green доста често ми го казва - всеки ден  Heart Eyes, но и го показва още по-често Heart Eyes baby_neutral

# 85
  • Мнения: 494
А когато казват "Обичам те!" означава ли, че е така? Според мен е важно да го показва.

И според мен по важни са действията отколкото думите .Искам да ми го показват ,а не да ми го казват. smile3521

# 86
  • Мнения: 1 517
Ние сключихме договор.
Понеже той не е от типа на тези които го казват всеки ден, а аз съм от този тип дето обичат да го чуват всеки ден... та всеки ден аз ще го питам дали ме обича, а той съответно ще отговаря с ДА или НЕ!




 hahaha , ей това ме разсмя, как Да или Не бе, ами ако ти каже незнам?
Аз съм я чувала тая реплика  Joy аз го питам (шеговито) "обичаш ли ме", а той, сериозен, мисли мълчи...и накрая "незнам"  ooooh! първо ми идеше да го фрасна с нещо, пък после ми стана смешно.
Той много често така се извърта - питам "харесва ли ти еди коя си дреха" - "ми незнам"  #Cussing out

# 87
  • Мнения: 620
Зависи от мъжа......за някои не е никак трудно - МНОГО влюбените или антипода им (бройкаджиите) Laughing
Виж на мен ми беше по-трудно....преди Laughing Wink

# 88
  • Мнения: 2 759
      Защото смятат, че не е редно да се лъже  Sick

# 89
  • Мнения: 2 591
аз пък се дразня най-вече на това, че аз казвам "обичам те", а той - "и аз", ама "и аз" не звучи като "обичам те"  Sick

# 90
  • Мнения: 2 254
Според мен си е до човек .Аз не съм мъж ама ей ма на трудно казвам 'оби.....те" Ето  даже ми е трудно и да го напиша.
  тази тема е цъкана отдавна.да не е излязла мода  да се изтупват теми от нафталина?

# 91
  • Мнения: 13 512
      Защото смятат, че не е редно да се лъже  Sick
newsm10

# 92
  • Мнения: 3 500
Трудно им е да го кажат, защото после е им трудно да го докажат.

# 93
  • Мнения: 929
Незнам дали им е трудно защото  винаги привръзките ми мъжете са били тези които са го казвали първи. Съпругът ми ми казва тези думи всеки ден и знам, че е искрен - то си личи.

# 94
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И на моя му беше трудно да го казва, ама като спрях и аз, да видиш как се научи  Laughing Сега си го казваме всеки ден  Heart Eyes

# 95
  • Мнения: 5 317
Зависи от характера.Моят го казва много по-често от мен.

# 96
  • Мнения: 830
Ами някои им е по-лесно да го покажат,отколкото да го кажат Wink

# 97
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ами на моят мъж не му е трудно да го каже Rolling Eyes
Но по-добре да ми го доказва, отколкото да го повтаря постоянно! Peace

# 98
  • Мнения: 2 891
Защото рядко обичат истински, а и по принцип са пестеливи на емоции. Е, има и изключения.

# 99
  • Мнения: 1 893
Че и аз го казвам трудно. И хич не държа да ми го казват.
Аз искам дела, не думи  Mr. Green

# 100
  • Мнения: 220
Трудно е да кажеш "Обичам те" но...
много по трудно е да отстояваш чувствата си...
понякога е адски трудно да обичаш... и въпреки това - "Обичам те"  bouquet

# 101
  • Мнения: 10 758
От всичките гаджета дето съм имала, единствено мъжа ми и още неколцина са я казвали тази фраза без проблем.
За мен е по-важно да ми го покажат, отколкото да ми го кажат.

# 102
Не смятам,че им е трудно да го кажат Rolling EyesПоне моите впечатления са такива.
Аз почти си бях забранила да изричам тези думички пред мъж, а именно мъжа,с който съм сега
ме научи да казвам"ОБИЧАМ ТЕ!" почти непрекъснато,и то с личния си пример Sunglasses Laughing

Общи условия

Активация на акаунт