Детенцето ми падна по гръб и най-вероятно си е ударила главата

  • 1 874
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 8 917
Докато чистих плочките в коридора, Гери си играеше в стаята. За части от секундат влезнах да взема някаква суха кърпа да забърша пода и тя използва момента да хукне по коридора. Усетих се, че може да се плъзне по плочките, но докато побягна след нея тя вече беше паднала изцяло по гръб и започна да плаче Sad Предполагам,че като е падала , не е успяла да падне първо по дупе оитогава по глава, а просто се е "проснала" изцяло на гръб, дупе и тил. Беше се поуплашила, но сега се поуспокои и започна да си играе. Има ли някаква опасност и какво да правим Rolling Eyes Досега не ми се е случвало да си удря главата и съм страшно притеснена Sad

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Просто я наблюдавай 24 часа за необичайни реакции,повръщане,халюцинации и пр.,но след като си играе няма страшно.Все пак не е лошо да се консултирате с лекар.

# 2
  • Мнения: 5 370
Станислав си е чуквал вече 5-6 пъти яко главицата.
Просто го наблюдаваш няколко часа....за необичайни реакции.
Моят ' Стребител като се наревеше-пак хукваше.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 798
Моята пада всеки път като мия пода. Реве, става и продъжава. От токова ниско падат, че се притесяваш излищно. Peace

# 4
  • Мнения: 5 140
Дано нищо и няма на Гери.
Наблюдавай я.

# 5
  • Мнения: 8 917
Не знам какво да правя - вече й е време за сън и ако заспи, както се и очаква ще лудна Sad Sad Sad
А за какво необичайно се наблюдава - осен повръщане ....дадох й Арника - така се притеснявам от пукване на костта, кръвоизливи и такива страхотии.Сърцето ми е свито Sad Sad

# 6
  • Мнения: 5 370
Не знам какво да правя - вече й е време за сън и ако заспи, както се и очаква ще лудна Sad Sad Sad
А за какво необичайно се наблюдава - осен повръщане ....дадох й Арника - така се притеснявам от пукване на костта, кръвоизливи и такива страхотии.Сърцето ми е свито Sad Sad
Моят педиатър казва така-ако не е имало загуба на съзнание-няма страшно.
може и малко крайно да звучи, но аз му вярвам.
Пази ли развновесие, дребната, нормално ли се движи?
Има ли синьо или цицина?

# 7
  • Мнения: 8 917
Не знам какво да правя - вече й е време за сън и ако заспи, както се и очаква ще лудна Sad Sad Sad
А за какво необичайно се наблюдава - осен повръщане ....дадох й Арника - така се притеснявам от пукване на костта, кръвоизливи и такива страхотии.Сърцето ми е свито Sad Sad
Моят педиатър казва така-ако не е имало загуба на съзнание-няма страшно.
може и малко крайно да звучи, но аз му вярвам.
Пази ли развновесие, дребната, нормално ли се движи?
Има ли синьо или цицина?
Все едно не е падала...не напипвам цицина, пее си, говори си...нормално се движи, а сега дори рисува в мен....но се притеснявам Sad

# 8
  • Мнения: 5 370
В такъв случай я наблюдавай до довечера и не се шашкай......казвам ти го като вече препатила мама на малък, но БЯС.
Ако все пак нещо нередно забележиш-звънкай на лекаря ви.
Почти съм убедена, че последствия няма да има.
ПОследното падане на Станислав беше от камината у свеки.
Еми-да чукна на дърво-нищо му няма.
Ако не бях писнала аз от страх, даже нямаше и да ревне.
Все пак говорим за малка височина, де.

# 9
  • Мнения: 8 917
В такъв случай я наблюдавай до довечера и не се шашкай......казвам ти го като вече препатила мама на малък, но БЯС.
Ако все пак нещо нередно забележиш-звънкай на лекаря ви.
Почти съм убедена, че последствия няма да има.
ПОследното падане на Станислав беше от камината у свеки.
Еми-да чукна на дърво-нищо му няма.
Ако не бях писнала аз от страх, даже нямаше и да ревне.
Все пак говорим за малка височина, де.
Тя е 90 см, но все пак ни е първо падане Rolling Eyes Ще я наблюдаваме....ако не ми щукне да я водим на рентген, но при това положение май е по-добре да й го спестим newsm78....спря да плаче иначе след 3-4 тата минута, сега си пее...нищо необезпокоително...а дали да я слагам да спи или да изчакам час Rolling Eyes newsm78

# 10
  • Мнения: 5 370
EEEEE, рентген??? едва ли чак дотам.
Айде, да се похвалиш надвечер, че всичко ви е ОК!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 8 917
EEEEE, рентген??? едва ли чак дотам.
Айде, да се похвалиш надвечер, че всичко ви е ОК!!!  bouquet

Благодаря ти и на всички момичета, които се включиха   bouquet... ще я наблюдаваме и довечера ако има промяна отново ще се съветвам, а дори и педито може да посетим, но дай Боже, да не се налага Praynig

# 12
  • Мнения: 515
Необичайно поведение (реакции), повръщане, температура, необичайна сънливост. Аз знам, че не е редно да се слага да спи преди да са минали два часа.
Но щом вече си пее детето, надали има защо да се притесняваш. Дали да не вземеш да й връчиш една кърпа и нея да ти помогне. clean

...Айде, да се похвалиш надвечер, че всичко ви е ОК!!!  bouquet

# 13
  • Мнения: 102
Моят фъстък също беше паднал в банята. Направо чух как му издрънча главата-много се уплаши и плака, но после нищо му нямаше. Обадих се на педиатърката и тя ми каза да го наблюдавам,както вече са ти писали, за повръщане, нещо странно в походката и т.н. и също да не му давам да щурее много един ден. Добре си беше детето! Вярвам, че и твоята е добре, щом си играе... Аз чесно казано не знаех че не трябва да го приспивам таи че го сложих да спи много скоро след това.  Успех! Peace

# 14
  • Мнения: X
Споко, падат, стават....какво да ги правиш.

Аз съм от майките, които, докато не видят кръв не се притесняват - щом няма нищо необичайно, няма страшно. И моята е падала по глава от катерушки и легло, но за щастие нищо и няма.

# 15
  • Мнения: 8 917
Много ви благодаря, момичета newsm51 Сега си играе във ваната - много е доволна с "морето" си Mr. Green Ще я изчакам да станат 2 часа и тогава ще я слагаме да спи. Незаменими сте - благодаря ви  newsm51 newsm51 newsm51 newsm10

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Щом си играе и има настроение- страшно няма!  bouquet
Настръхнах...спомних си денят, в който Мериан падна... без да плаче, без да вика..заспа веднага.
Разминахме се с малко сътресение.
Да са ни живи и здрави! Hug  bouquet Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 8 917
Щом си играе и има настроение- страшно няма!  bouquet
Настръхнах...спомних си денят, в който Мериан падна... без да плаче, без да вика..заспа веднага.
Разминахме се с малко сътресение.
Да са ни живи и здрави! Hug  bouquet Heart Eyes
Остави Rolling Eyes Така ми се сви сърцето Rolling Eyes Не, че сега не е, но определено гледам по-ведро на нещата - с татито се изкъпаха и сега си играят оттатък, а аз от време на време отскачам до РС-то. Целувки за малката красавица, Буболина  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 493
Предполагам, че всичко ще е наред, но все пак пиши довечера !  Hug

# 19
  • Мнения: 8 917
Предполагам, че всичко ще е наред, но все пак пиши довечера !  Hug
ОК Peace

# 20
  • Мнения: 8 917
Предполагам, че всичко ще е наред, но все пак пиши довечера !  Hug
ОК Peace

Сега я сложих да спи - близо 3 часа след случката - ходихме да купим сладолед, ядохме, игра си и сега заспа. Дано всичко е ОК Praynig

# 21
  • Мнения: 1 983
в сряда Вики се подхлъзна в банята у нашите и падна по гръб, но там има и малко стъпало и тя точно него беше уцелила, порева малко, точно 5 мин, и после спря, радвам се, че няма нищо на малкото човече, все пак и такива неща се случват, без тях не може, а иначе и другите момичета са ти казали - необичайна сънливост, залитане, повръщане, това са нещата,  за които се наблюдава, иначе първото ни сериозно падане беше на 7 месеца, от кухненския ъгъл на гранитогреса по глава, плака 5 мин и всичко беше ок, след това на 1 година с проходилката падна от 5 стълби на морето, едно че си беше ударила главата, ами и носа и устата си беше разбила, та ходихме на невролог в Бургас, но пак се разминахме, мойто педи казва, че малките дечица са много жилави, просто 24 трябва наблюдение и после всичко е ок
лека вечер желая Hug

# 22
  • Мнения: 8 917
в сряда Вики се подхлъзна в банята у нашите и падна по гръб, но там има и малко стъпало и тя точно него беше уцелила, порева малко, точно 5 мин, и после спря, радвам се, че няма нищо на малкото човече, все пак и такива неща се случват, без тях не може, а иначе и другите момичета са ти казали - необичайна сънливост, залитане, повръщане, това са нещата,  за които се наблюдава, иначе първото ни сериозно падане беше на 7 месеца, от кухненския ъгъл на гранитогреса по глава, плака 5 мин и всичко беше ок, след това на 1 година с проходилката падна от 5 стълби на морето, едно че си беше ударила главата, ами и носа и устата си беше разбила, та ходихме на невролог в Бургас, но пак се разминахме, мойто педи казва, че малките дечица са много жилави, просто 24 трябва наблюдение и после всичко е ок
лека вечер желая Hug
Лелееее, не ми се мисли просто - ако видя такава гледка сигурно и аз ще се паркирам хоризонтално Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Миличкото...какво ли още ги чака Wink Дано поне минава и заминава  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 983
в сряда Вики се подхлъзна в банята у нашите и падна по гръб, но там има и малко стъпало и тя точно него беше уцелила, порева малко, точно 5 мин, и после спря, радвам се, че няма нищо на малкото човече, все пак и такива неща се случват, без тях не може, а иначе и другите момичета са ти казали - необичайна сънливост, залитане, повръщане, това са нещата,  за които се наблюдава, иначе първото ни сериозно падане беше на 7 месеца, от кухненския ъгъл на гранитогреса по глава, плака 5 мин и всичко беше ок, след това на 1 година с проходилката падна от 5 стълби на морето, едно че си беше ударила главата, ами и носа и устата си беше разбила, та ходихме на невролог в Бургас, но пак се разминахме, мойто педи казва, че малките дечица са много жилави, просто 24 трябва наблюдение и после всичко е ок
лека вечер желая Hug
Лелееее, не ми се мисли просто - ако видя такава гледка сигурно и аз ще се паркирам хоризонтално Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Миличкото...какво ли още ги чака Wink Дано поне минава и заминава  bouquet

ами честно казано аз бях готова, но понеже и баща й и баба й го видяха същото те бяха готови преди мен, та все някой трябваше да запази самообладание, каквото има да се случва просто ще се случи

# 24
  • Мнения: 8 917
в сряда Вики се подхлъзна в банята у нашите и падна по гръб, но там има и малко стъпало и тя точно него беше уцелила, порева малко, точно 5 мин, и после спря, радвам се, че няма нищо на малкото човече, все пак и такива неща се случват, без тях не може, а иначе и другите момичета са ти казали - необичайна сънливост, залитане, повръщане, това са нещата,  за които се наблюдава, иначе първото ни сериозно падане беше на 7 месеца, от кухненския ъгъл на гранитогреса по глава, плака 5 мин и всичко беше ок, след това на 1 година с проходилката падна от 5 стълби на морето, едно че си беше ударила главата, ами и носа и устата си беше разбила, та ходихме на невролог в Бургас, но пак се разминахме, мойто педи казва, че малките дечица са много жилави, просто 24 трябва наблюдение и после всичко е ок
лека вечер желая Hug
И при нас бе същото - татито бе в шах и аз искам, не искам тръгнах да събирам инфо ooooh! Та като видиш, че няма откъде опора - ставаш силен Peace
Лелееее, не ми се мисли просто - ако видя такава гледка сигурно и аз ще се паркирам хоризонтално Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Миличкото...какво ли още ги чака Wink Дано поне минава и заминава  bouquet

ами честно казано аз бях готова, но понеже и баща й и баба й го видяха същото те бяха готови преди мен, та все някой трябваше да запази самообладание, каквото има да се случва просто ще се случи

И при нас бе същото - татито бе в шах и аз искам, не искам тръгнах да събирам инфо ooooh! Та като видиш, че няма откъде опора - ставаш силен Peace

Последна редакция: нд, 20 авг 2006, 21:16 от The Sun

# 25
  • София
  • Мнения: 2 044
 WearyНаправо ми става лошо като си представя само как някое детенце пада PraynigДано да и няма нищо Praynig

# 26
  • Мнения: 5 370
WearyНаправо ми става лошо като си представя само как някое детенце пада PraynigДано да и няма нищо Praynig
Дано да не те шашна, ама само ако знаеше КОЛКО ОЩЕ предстои да падат............. ooooh! Rolling Eyes
Въпросът е да е по-безобидно-дет' се вика- да е малият дявол.

# 27
  • Мнения: 8 917
Засега сме си ОК Rolling Eyes А как да проверя през ноща да не би да е изпаднала в безсъзнание - може да изглежда прекалено, но наистина се тревожа Embarassed

# 28
  • София
  • Мнения: 44 106
Оххх, аз така се бях побъркала като на 4 месеца скочи от нашето легло и си беше дръннал главата в неговото и лежеше по гръб и плачеше ли плачеше...Хем по обяд беше станало, хем пак цяла нощ треперих и си бях навила часовника и ставах през 2-3 часа да го видя как е и го будих да се уверя, че е добре...абе луда работа...добре, че нищо му нямаше, а от тогава до сега доста се е катурвал като талпа назад, особено като се учеше да се изправя, пореве, пореве и спре...май вече свикнах....пожелавам ви спокойна нощ и да забравяте скоро за случката....и по-малко инциденти в бъдеще.

# 29
  • Мнения: 1 983
може да прозвучи доста безотговорно, но вече много рядко се стряскам, когато падне, някакси майчинския ми инстинкт работи доста усилено и отвътре усещам, ако има нещо сериозно, не че не се притеснявам, но като я видя, че след 5 мин спира и дори при пипане и натиск не реагира, а и общото й състояние е добро самата аз се успокоявам
сега се сетих за една случка от моето детство, значи била съм около 4 годишна, зима, около 23.00 часа, прибираме се от гости с нашите, навсякъде заледено, а на мен понеже ми се спи баща ми ме носи на конче, не мога да си изкривя душата, че не беше пил, но може би малко, защото доста време ходеше стабилно, и изведнъж се подхлъзва и пада напред така, както аз съм на конче, паднахме, поплаках малко, после се посмяхме и това беше Laughing

# 30
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви, момичета  bouquet Ами и аз ще съм така - само, че по-зле...направила съм си алармата на всеки час - а каквяа борба с възглавници пада сега оттатък  Crazy Crazy Crazy

# 31
  • Мнения: 1 493
Всичко ще е ОК ! Не се притеснявай, малките са жилави ! Било е малкия дявол, както каза някой !

# 32
  • Мнения: 1 680
The Sun, като  ставаш през нощта я разбутвай съвсем леко, ако се обърне и размърда, значи всичко е наред. А си мисля , че всичко е наред, щом след следобедния сън си е ок Hug.

# 33
  • Мнения: 8 917
The Sun, като  ставаш през нощта я разбутвай съвсем леко, ако се обърне и размърда, значи всичко е наред. А си мисля , че всичко е наред, щом след следобедния сън си е ок Hug.


Ефросина , svetlaa,  newsm51
Това ще правя Peace
А сега отивам да спя, а татето ще будува и после - смяна Peace  bouquet

# 34
  • sofia
  • Мнения: 8 937
След като си наби главата в реброто на радиатора, трудно се шашкам. Като шурна кръв, акъла си изкарах, а после видях, че цепнатината е колкото нокът. Докато си дойде татко му, беше се вече успокоил.....щом реве няма страшно.
Миналата седмица в банята се заби по лице и си беше прехапал яко устната.
Дрънванията на главата в асфалта и паданията от колелото вече не ги броя.
Ако възрастен се изтърси така, ще е в безсъзнание.

# 35
  • Мнения: 8 917
След като си наби главата в реброто на радиатора, трудно се шашкам. Като шурна кръв, акъла си изкарах, а после видях, че цепнатината е колкото нокът. Докато си дойде татко му, беше се вече успокоил.....щом реве няма страшно.
Миналата седмица в банята се заби по лице и си беше прехапал яко устната.
Дрънванията на главата в асфалта и паданията от колелото вече не ги броя.
Ако възрастен се изтърси така, ще е в безсъзнание.
Миличкия Hug
Досега татито бе дежурен - всичко е ОК Praynig Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 493
Успокой се, всичко е наред !

# 37
  • Мнения: 695
Просто я наблюдавай 24 часа за необичайни реакции,повръщане,халюцинации и пр.,но след като си играе няма страшно.Все пак не е лошо да се консултирате с лекар.

smile3521 и аз така знам,че трябва да се наблюдава детето

# 38
  • Мнения: 220
Щом не е загубила съзнание и не е повърнала веднага, няма страшно. Много са им гумени главичките на децата и белите не стават лесно. Моята дъщеря на 6 месеца падна от плота за повиване в/у скрина директно отзад на главата си в/у голия паркет. Беше ужасно, отзад и порасна втора глава само за минути, но слава богу, без последствия. Та, лекарите тогава ми казаха че са опасни горните симптоми и ако е сънливо детето. Не се притеснявай!

# 39
  • Мнения: 3 760
 Hug
От всички удряния на главата това е най-безобидното. Виж като се удари в ръб (праг, ребро на радиатор и др.) тогава може да се притеснява човек.
Надявам се, че вече си се успокоила и на Герито нищо й няма!   bouquet

# 40
  • Мнения: 8 917
Преди майлко дойдох на работа - Гери си е ОК. Много ви благодаря, момичета Hug Hug Hug Страхотни сте! Heart Eyes Предполагам, няма вече за какво да се шашкам толкова - казах на гледачката й все пак днес да я наблюдава и се надявам да сме се разминали. Благодаря ви още веднъж  bouquet

# 41
  • Мнения: 254
През първия един час след падането не и давай да заспива...и ако всичко е наред и си играе...няма страшно случва се
стискам палци

# 42
  • Мнения: 1 555
Не искам с това да те успокоявам, но на синът ми първото падане на глава беше на 6м от спалнята  #Crazy и аз си изкарах акъла тогава, но да чукна на дърво  Praynig досега колкото пъти е падала нищо му е нямало, нито е повръщал нито е унивал, развива си се нормално. Не се притеснявай щом  пак е започнала да си играе и един съвет не се шашкай толкова   bouquet

# 43
  • Мнения: 2 978
Добре че нищо и няма на малката Praynig Wink

п.п. Депешарчицата е права..а колко още ни чака ooooh!...
Аз като се сетя колко съм падала, то не бяха счупвания на крака, зъб съм си чупила, набождала съм си ръката в дръжката на вратата Crazy...ужас, ужас Embarassed Горката ми майчица Hug...чак сега се замислям каква съм била и какво съм и причинявала Rolling Eyes Tired

# 44
  • Мнения: 8 917
Горката ми майчица Hug...чак сега се замислям каква съм била и какво съм и причинявала Rolling Eyes Tired
smile3506 така е... и аз понякога се чудя какво ли са изтърпявали с мен Mr. Green
Добре е дребосъчка Heart Eyes  Hug Сега ще звънна отново да ги "проверя" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт