За марковите дрехи?

  • 45 476
  • 206
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 13 512
Цитат на: maya
Взимам си дрехи от "Манго". Все пак това е един от малкото оригинални магазини в БГ, а и съм много доволна от качеството. Що се отнася до другите "скъпи" магазини- НЕ БЛАГОДАРЯ. Ментета, шити или в Турция, или в Китай, със залепени стикерчета на известните марки Close 
Майче,а чете ли някъде по-назад в тази темичка,писаха,че Манго се шиели тука(даже ако не се лъжа в "Албена стил",не съм сигурна) и имаше лоши отзиви за качеството Rolling Eyes Незнам,аз също харесвам Манго,но и държа на качеството,не толкова на марката-важното е да е мой стил и да не ме разочарова след няколко пранета или обличания Wink Бих искала да обличам "Манго",произведени в Испания(нали централата е в Барселона),защото съм се убедила в качеството на там произвежданите стоки.Но тук,което се шие в Бг-нямам доверие на качествения ни контрол,особено когато се отнася за стоки ,предназначени за Бг пазара!Надявам се ,че вече наближава време българина да си търси своето и да има по-високи критерии за покупките си,да се промени и мисленето на търговците и производителите,да нарастне и конкуренцията,защото само така ще можем да получаваме  качество и лоялност,каквито заслужаваме,независимо от марката!


Така е, но не само в БГ. Наскоро си купих рокля от Манго (в Лондон) и като се прибрах в къщи видях че пише  "Made in Romania"  Rolling Eyes и това не е за 1ви път. Мисля че просто използват евтината работна ръка и после заради името си успяват да продадат стоката на висока цена. 

Mанго пък каква марка е! То само като влезеш в магазина да ти се повдигне.... стотици бройки от един модел...качество  0! Там дори на 16 годишната ми дъщеря и е неприятно да влиза. В никакъв случай не го приравнявайте към марковите дрехи! Само в  България е на такава почит този битак.Абсолютно споделям изказването на Вив. Не разбирам хора,които са изгладували едни дънки за 400 лева, а всичко останало по тях е  за 10 лева. Или имат 1 чифт дънки и не ги свалят,зашото са дали 400 лева за тях!

# 181
  • Мнения: 45
Има една сравнително нова Бг марка TOTALY ERECTED се казва .Това са бутикови дрешки и аксесоари,много са готини и качествени,малко авангардни и са на средни цени.От там се обличат предимно БГ поп звездите,за клипове,награди,промоции и т.н.Ако някога имате нужда от нещо по-шик и наистина уникално можете да се отбиете там.Аз съм си купувала няколко неща от там и съм много доволна.Платовете ги внасят от Италия .

# 182
 TOTALLY ERECTED е марката, едната от собственичките ми е приятелка, много  готини неща правят.

# 183
Гласувам с двете раце за "Second hand"
Как ви се струва чисто нова блуза Ralph Lauren за 5 лева?
За какъв стандарт говорим, че колко са хората с малки деца в Б-г,  които могат да си пдзволят маркови дрехи?

А каква е тази снобария? Защо пък всички трябва да са с Ралф Лорън? Ами нали по всичко  личи,че  или някой ти я е подарил или е  втора употреба? Не си е на мястото някак си.... Ако си с фанелка за 100 долара, а обувки за 35 лева и дънки за 15 лева, логично ли е? Я слезте на земята,бре,момичета!

# 184
Аз съм фен на марковите дрехи, предпочитам в гардероба си да имам за един сезон едни дънки и един панталон ама да са качествени, и това "че не задължително да са маркови че да са качествени" не важи за мен.Харесвам 2,3 марки и определено нямам нито една кофти дреха от въпросните магазини.Първо като ги пусна в пералнята ги вадя същите, второ са актуални като модели и цветове, а не са някакви илиенски моди...и пр. и пр.
Та магазините са:Манго(на Витошка), Мотиви(на Графа) и напоследък поради леки финансови затруднения покрай бебо минавам покрай Теранова-има страшни разпродажби, по принцип не съм фен на Теранова, но след като си купих едни дънки за 25 лева и сега едно яке за 60 и излязоха супер здрави определено мисля че си заслужава.

Да, Манго и Теранова можеш да ги переш в пералнята...те са си  ефтина конфекцийка,помислих,че говориш за маркови дрехи,които переш в пералня, а не носиш на химическо чистене.

# 185
  • Мнения: 6 713
Марковите дрехи в Бг са следните:

Едни големи кораби отиват в Китай и Бангладеш и отиват при големите фабрики за дрехи - т.нар. Маркови дрехи с етикетите на известните фирми.

Има едни хора, които гледат дрехата под лупа и ако има и най-малък дефект се маха от качествените.
Другите модели, макар и малки дефекти, вече са по-ниско качество и те се набутват в едни контейнери за смешни суми.

След това идват у нас и се продават в нашите магазини на доста по-високи цени. Демек това са марковите ни дрехи.

Това го знам от човек, който прави това.

# 186
Кои марки визираш ,обаче? Макс  Мара и Ескада ли? Не обобщавай,защото си има и  официални представителства.

# 187
  • Мнения: 6 713
Кои марки визираш ,обаче? Макс  Мара и Ескада ли? Не обобщавай,защото си има и  официални представителства.

Не съм питала за марки.
Това ми е казано за сведение на мен да знам за какво става дума. Плюс това мен ме интересуваше специално местните хора за какви центове се трепят и бъхтят, а тук в Европа се печелят луди пари от техния труд. Тоест съвсем друга насока и в тази връзка марките бяха най-малкото, което ме вълнуваше.

Може да има официални и не знам какви си представителства у нас, но аз говоря каквото знам, другото ще го чуя тук. Peace

# 188
  • Мнения: 6 472
Ами аз всъщност не съм убедена, че има някоя по- известна марка, която да не си е изнесла производството някъдеси newsm78
Аз съм фен на Н&М и значителна част от парцалките са ми на тази марка. Както знаете в БГ няма техен магазин, та си ги купувам като ходя в чуждозоемско. Както се сещата по- голямата част са си сделани в Китай, Мароко & Co. Това съвсем не означава, че не са качествени. Всяка марка, която държи на името си, държи и на качеството. На този принцип снабдих щерките с прекрасни дрешоци на Бенетон и Гап, шити на ишлеме в наше село Mr. Green Понеже имат и такива довлечени чужбинско, смея да твърдя, че разлика не открих Whistling
Та неща от сорта на: "аз такавинка марка не купувам, защото я шият в Румъния" ми избива Уекинко на снобария Crossing Arms

# 189
  • Мнения: 5 577
Та неща от сорта на: "аз такавинка марка не купувам, защото я шият в Румъния" ми избива Уекинко на снобария Crossing Arms

 Rolling Eyes Аз точно така размишлявам, не от снобизъм, но си мисля, че няма да има нищо общо качеството.
И за козметика - видя ли, че е лицензирано не го купувам. Незнам, може да не съм права.

Но ХедЕндШоудърс майд ин Румъния, няма  да си купя. По скоро ще си измия косата с бг. шампоан.

# 190
  • Мнения: 1 116
Ама разбира се, че ще си изнасят производството. Преди няколко дни даваха филм за един шивашки цех в Доминиканската република, шиеха дрехи на някаква американска фирма, та една шивачка там получавала 80 цента на час. Е ако това се шие тук, не знам колко получава една шивачка, но ще е минимум 7$ на час(толкова е минималната заплата в нашия щат). Преценете колко ще са по-скъпи дрехите ако се шиеха тук.
Миналото лято купих на мъжа ми риза от БГ на Ralph Lauren, пишеше че е произведена в USA, струваше 40 лв, шита в България за тук ми каза продавачката. Беше ми странно че пише че е прозведена в USA, щото по принцип си пишат страната в която са прозведени. Е ако я бях купила от тук, въобще и нямаше да знам че е произведена в БГ, та си направете извод дори и да пише Made in USA, колко е произведена тук.  Качеството обаче и на плата и на шева беше много добро.
 И не само дрехите, за всичко е така.

# 191
  • Мнения: 1 925
В никакъв случай не съм подвластна на марките относно дрехите, важното е да ми хареса. Пък и много от марковите дрехи се шият в Китай и качеството им не може да се сравнява с това, което е било преди години  Naughty Но относно обувките от една-две години си купувам по-скъпички и маркови, защото ми писна да съм с мазоли и да ме болят краката  Close Обожавам обувките и чехлите на GEOX , които са и на по-норбани цени, а и са неверотно удобни. Тази година реших да не давам много пари и си купих за 50 лв. на Пещера и ги носих 2 дена и целите крака са ми в мазоли от твърдата кожа.
Относно козметиката ползвам НИВЕА и Лореал кремове, с това също не правя компромиси да си купувам някакъв от пазара, който не го знам какъв и примерно струва 2 лв. и после да ми се обели лицето. Като по-малка на около 14 г. си бях купила спирала обикновена от пазара евтина, да се гримираме с една приятелка и като ми се обринаха и подуха клепачите  #Crazy От тогава не си купувам немаркови неща и не съм имала проблем.
  Peace

# 192
  • София
  • Мнения: 5 828
Лелеее, каква е тая стогодишна тема   newsm78

Принципно не си падам по марковите дрехи  Naughty
Предпочитам да си купя 5 по-евтини блузи отколкото една скъпа, първо защото е много вероятно качеството им да е едно и също, и второ петте ще си ги сменям всеки ден, и колкото и да изкарат няма да ме е яд, а скъпата ако се скъса или повреди ще си умра от яд.
Освен това дрехите бързо ми омръзват, пък и им минава модата, повече от един сезон рядко нося дреха, освен якета и палта.

Между другото имам една приятелка, която е продавачка в един бутик на Витошка, на доста известна марка с цени от порядъка - едно нищо и никакво шалче 200-250 лв., дънки за 700-800лв., мъжки чорапи 90лв.  #Crazy  и т.н.  Та тя ми разправяше, че тези дрехи дори не се шият качествено /може би нарочно/, те са предназначени за 2-3 обличания и после се хвърлят и се купуват нови  #Crazy

# 193
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
 Та тя ми разправяше, че тези дрехи дори не се шият качествено /може би нарочно/, те са предназначени за 2-3 обличания и после се хвърлят и се купуват нови  #Crazy
извини ме, не подлагам написаното от теб под съмнение, но това, което ти е казала приятелката ти ми се вижда...хм, леко казано смешно.
няма никаква логика да купуваш скъпи неща, да се късат скоро след покупката.... и пак като малоумен ще ходиш в същия магазин да пазариш? за оборот ли, какво? не чаткам newsm78

# 194
  • Мнения: 8 505
Обувките-задължително маркови.За дрехи-както дойде.

Общи условия

Активация на акаунт