Хитринки при пазаруване в супермаркет(и не само)

  • 7 276
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Не че защитавам супермаркетите, но е нормално охладеното месо да е с 4-5 дена трайност. Аз гледам и кога е опаковано- случва се неща, опаковани вчера да им изтича срока след 2 дена. Не мисля че това е повод за притеснение.

# 31
  • Мнения: 1 798
Да,тгрябва внимателно да се гледат цените.Докато живеехме в София да нас имаше Т-маркет.Редовно ми се случваше да пише една цена с ДДС говорим,пък на касата да е друга.
Що се отнася до промоциите-аз съм малко резервирана.Във Враца като откриха Т-маркет имаше кайма на промоция за 1,60лв килограма Rolling Eyes.Що за кайма е това според вас.Имаше доста хора,които се оплакваха от стомашни проблеми след това.
Относно Т-маркета-с пълна сила важи `промоция-изтекъл срок`.До нас е и често влизам, цените наистина са сравнително ниски, за жалост качеството -също е такова.
Съгласна съм с Шаркчицата-плод и зеленчук само от пазара и само при мои избор/няма такова нещо като продавачът само да ми слага, аз си избирам от сергията му, аз плащам/.
Прясно мляко никога от хладилна витрина, само от хладилник, гаранция пак няма, че няма да е развалено.Често ми се случваше лятото, но наблюденията ми са, че в хладилните витрини се разваля по-бързо.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Не купувайте плодове и зеленчуци от хипермаркетите ! Там са замразени, с изветрял вкус Naughty

Веднъж купих някакви круши от известна търговска верига, е няма да ви казвам, че нямаше не лош,а абсолютно никакъв вкус  ooooh!

Плодове и зеленчуци от пазара, а най-добре, ако може- директно от производителя.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 802
За месото - обикновенно съботата е деня с най-голям оборот и затова магиите за "оправяне" и пробутване на старо месо, кренвирши, наденици, пушени меса е най-голямо. Трябва да се пазарува с повишено внимание когато месото е от щанд.

За насипните салати - да ви кажа, само пакетираните, не, че и там не се поправя срока, обаче поне е по-трудно, докато в насипните, мале, мале  ooooh!.... По празници обаче, когато салатите се харчат много - тогава може!

Тактиката "Бебе" - от скоро ходя на пазар с бебчо в кенгуру, хем удобно, хем понякога по-малко ме бутат, хем ми дойде идеята, че няма да ми бутнат нещо старо, че ще светне лампичката "Да дадеме на женицата нещо прясно, все пак има бебе!". Да ама не, пак ми пробутаха стари толумбички Sad

# 34
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Забелязала съм, че когато на един рафт има потредени големи количества стока от един вид, на по-предните редици са тези, които са с по-стара дата на производство. А по-навътре са наредени по-пресните.

Дааа, и тук е така. Аз редовно размествам подреденото  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 14 491

Зеленчуците от пазара. Месото от производител. Другите храни от малки магазинчета, колкото искаш. Особено, ако развиеш добро познанство с продавачките, започват да ти казват кое е прясно, препоръчват и т.н.

Плодове и зеленчуци купувам само от пазара.Месо никога вече не бих си купила от така наречените производители.Купувала съм,никъде не видях етикет,дата на производство и прочие.Слагат каймата в едни метални легени и гребат от там.За месото да не говоря-непокрито в съда и накацано от мухи.Като го купя е едно лепкаво...ужасно ми е.
От малките магазинчета рядко купувам-стоката не е достатъчно разнообразна,и често е поостаряла,цените често са завишени.
Това разбира се си е мое лично мнение. Peace


newsm10
подкрепям напълно. пазаруваме само от големи супермаркети. от кварталния магазин само хляб или кисело мляко, рядко брашно или захар. нищо друго.
благодаря за съвета да се вземат продукти от най-заднта част на щендовете, не знаех че така процедират.
колкото до прясното мляко - никога не съм имала проблеми, купувам само от това в кутии /като натуралните сокове/, което има означение "UHT". това може да стои и една седмица в хладилника, при това отворено, няма никакви проблеми.
вие какво мляко купувате, че ви се разваля?

# 36
  • Мнения: 90
Цитат на: Валенцето
От малките магазинчета рядко купувам-стоката не е достатъчно разнообразна,и често е поостаряла,цените често са завишени.
Това разбира се си е мое лично мнение.
Не е само твое Wink.

В чужбина редовно съм купувала неща, на които срокът изтича след няколко дни на 1/2 или дори по-малко от цената. За съжаление тука я няма тази практика. Както и плодове и зеленчуци вечер.
Вече не е така. В Кауфланд я въведоха тази практика. На мен ми се случвало да попадна на пиле за 1,20 килото само защото на другия ден му изтича срока на годност. Прясното мляко и зеленчуците редовно ги пускат на по-ниски цени, преди да "дадат фира".

Ако купувате пакетирани зеленчуци или плодове, предварително ги премерете - със сигурност тежат по-малко от обявеното на етикета! Посикайте си разликата, нямат основание да ви откажат.

# 37
  • Мнения: 2 495
Ако купувате пакетирани зеленчуци или плодове, предварително ги премерете - със сигурност тежат по-малко от обявеното на етикета! Посикайте си разликата, нямат основание да ви откажат.
Ха, това не го знаех.Рядко се случва да си купя пакетирани ядки, но за друг път ще знам Peace

# 38
  • Мнения: 90
За ядките не знам, но за винаги се случва пакетирани картофи, лук или ябълки да тежат по-малко от указаното и това е заради изпарилата се вода от тях. При ядките мисля, че не трябва да е така. Те са доста сухи при пакетиране.

# 39
  • Мнения: 57
Някъде бях чела изследвания за това как хипермаркетите увеличавали продажбите си. Едва ли ще си спомня всичко, но да ви споделя поне това, което ми е останало в главицата:
1. Обикновено на нивото на очите се нареждат продукти, които са със сравнително висока цена. Продуктите, които са на прилични цени, или тези които са с марката на магазина са по-надолу.
2. Продуктите, които носели по-голяма печалба се подреждали от дясната страна на пътеките. Хората обръщали повече внимание на тях, и съответно ги купували по-често.
3. Около основните продукти подреждали една камара други продукти, които човек не би се сетил да си купи, или не би отишъл до магазина само за тях. Например обувки - гъбичка за почистването им.
4. Принципно пакетираните продукти бе трябвало да са по-евтини от насипните. Аз не съм обръщала внимание , не знам.
5. Имаше и нещо от рода, че щандовете за зеленчуци били непосредствено до входа, но не се сещам защо Simple Smile
Ами май това ще успея да се сетя за сега.

Относно дилемата кварталния магазин или големия магазин аз предпочитам да пазаря основно един път в седмица от големите магазини, зеленчуците обикновено ги взимам от пазар. От кварталните магазинчета взимам само хляб и млека през седмицата.

И още нещо: Никога не пазарувайте от "Фамилия"!!!

# 40
  • Мнения: 2 495
Благодаря за хубавите съвети  bouquet
Имаше и нещо от рода, че щандовете за зеленчуци били непосредствено до входа, но не се сещам защо Simple Smile

Това и мен ме заинтригува...Защо ли е така newsm78

# 41
  • Мнения: 9 903
И още нещо: Никога не пазарувайте от "Фамилия"!!!

защо?

# 42
  • Мнения: 7 640
аз пък предпочитам да си взема плод и зеленчук от супермаркет, избирам си всичко едно по едно и не хвърлям половината плик, да не говорим, че имам повече вяра на кантарите там.

# 43
  • Мнения: 3 550
За новогодишната трапеза пазарувам още в началото на декември. Луканки, сушеници, филета и подобни имат голям срок на годност, стоят си в хладилника и така избягвам лудницата в последния момент. Кори за баница също замразявам в камерата. Салатите правя домашни, купувам отрано майонеза, която също е с дълъг срок на годност. Месо, пиле - също замразени в камерата. От няколко години наблюдавам, че за ЧНГ месото в Билла винаги е с изтекъм слок на годност.

# 44
  • Мнения: 4 161
Явно при всеки е различно. Ние сме много по-доволни от Метро и Билла, отколкото от кварталните магазинчета. Най-вече заради застояла стока и доста високи цени. Например хляба в Билла и Метро, който купуваме за кучетата е 40 ст - заводски 850 гр, а в кварталните магазинчета е 65 ст. Плодовото прясно мляко на малкия, което взимах когато беше бебе в Метро беше 40 ст, а в кварталния пак 65ст. И като отидем до Метро и направим пазар за 2 седмици си спестяваме доста пари. Освен това саламите, луканките, месото в Метро е доста по-хубаво от това в кварталните магазини, а и е 1/2-1/3 по-евтино. Дори и да купим непредвидени неща, после си ги използваме и не съжалявам. А за промоциите - поне в Метро - купуваме на промоция неща, които познаваме и пак си спестяваме пари. То и без промоция да ги купиш от там, цената си е добра.

Общи условия

Активация на акаунт