Завиждат ли ви приятелките ?

  • 12 523
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Е ,това е въпроса.
Завистта усещате ли я като такава или личи по други признаци?

# 1
  • Мнения: 1 492
Не ми завиждат и не съм усещала завист, иначе нямаше да са ми приятелки вече.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Надявам се - не!  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 888
Нямам от тия "големите" приятелки дето през ден са ти в къщата ,само 2 момичета с които си пия кафето от време на време  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 6 155
Не знам  Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 9 857
Ами аз имам една две близки приятелки,с тях се срещам рядко,но не мисля,че ми завиждат.Имам познати обаче,които го правят...жалкото е,че доста късно го разбрах. Sad

# 6
  • Мнения: 13 512
Определено-НЕ!От форума усещам  една такава нескрита завист от Маленна, но ч преживявям- все пак не ми е приятелка Laughing

# 7
  • Мнения: 2 849
Не ми се вярва .Имам повече познати и по-малко верни приятели .С годините се пресяват кой е истински и кой е насреща в труден момент .Аз също не завиждам ,бих казала ,че се радвам на успеха на другите и винаги е от сърце .

# 8
  • Мнения: 334
Ами аз имам една две близки приятелки,с тях се срещам рядко,но не мисля,че ми завиждат.Имам познати обаче,които го правят...жалкото е,че доста късно го разбрах. Sad
Това имах предвид,как да разберем,че ни завиждат.

# 9
  • Мнения: 3 091
Ако ми завиждат, значи не са в списъка на близките приятелки. За останалите хич не ми пука.
Нямам такива сетива - не разбирам кога ми завижда някой, кога им върти интрижка...

# 10
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам много малко приятелки, достатъчно интелигентни и специални хора са, за да проявяват такава дребнавост.
Според мен завистта е присъща на елементарни, първосигнални хора.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Не мисля...подбирам си приятелите, все пак Wink

# 12
  • Мнения: 1 492
Как да разберем,че ни завиждат?
Според мен ще си проличи. Отношението им ще се промени, ще има някоя и друга злобна забележка, може и приказки зад гърба ни.....разни такива неща.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Не, доколкото знам поне Mr. Green. newsm78Ама щом са приятелки, би трябвало да не завиждат Thinking.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, приятелките ми точно не ми завиждат.

# 15
  • София
  • Мнения: 9 857
Ами аз имам една две близки приятелки,с тях се срещам рядко,но не мисля,че ми завиждат.Имам познати обаче,които го правят...жалкото е,че доста късно го разбрах. Sad
Това имах предвид,как да разберем,че ни завиждат.
Аз лично не можах да разбера навреме.Оказа се,че близка ,много близка моя "приятелка" говорела доста зад гърба ми,все грозни работи,и неверни.Това беше отдавна,но оттогава си имам един принцип-не се доверявам на почти никого,спазвам определена дистанция.

# 16
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ако ми завиждат, значи не са в списъка на близките приятелки. За останалите хич не ми пука.
Нямам такива сетива - не разбирам кога ми завижда някой, кога им върти интрижка...


Подписвам се и аз.

# 17
  • Мнения: 27 524
Приятелите не завиждат.

# 18
  • Мнения: 334
Ето какво намерих за завистта:
Психологически, всеки от нас живее в своя собствена вселена и център на тази вселена е самият той.

С развитието ни тази вселена се разширява и „отваря” все повече, но винаги в дъното й остава нашата собствена ценност като непоколебимо условие за нейното равновесие.  Всеки човек за себе си е най-добрият, най-важният, най-заслужаващият щастие и най-назаслужаващият нещастие, дори и когато разбира, че според постъпките му това не винаги е така.  Ценността в собствените ни очи е важна за нас сама по себе си, също както и за това как мислим, че ни възприемат другите.  Тя представлява едно толкова важно условие за равновесието на нашия вътрешен свят, че ако се случи да влезе в противоречие с опита от реалността, в много случаи с повече готовност се жертва валидността на този опит, отколкото съзнанието за собствената доброта и непогрешимост.  

С разбирането за тази ценност като основен психологически мотив за поведение е лесно да се обясни завистта.  Самото съществуване на можещия човек вече нарушава баланса на света на неможещия, като принизява и без това крехкия образ на неговата собствена значимост.  Затова, неможещият човек е в състояние да приема самото присъствие на можещия като лично оскърбление.  

По тази причина, неможещият може да разглежда принизяването на можещия като една своя особено важна цел и да стигне далеч в разрушаващото си поведение по отношение на него.  Отстрани такова поведение може да изглежда немотивирано и не носещо печалба за неможещия, но всъщност то е психологически оправдано и е жизненоважно за оцеляването на  собствената му значимост.  Завиждащият човек има вътрешното разбиране, че принизяването на можещия за него е единственият начин да  възвърне баланса на своя свят, тъй като обратното решение - издигането си до неговото ниво - той предварително е преценил като непостижимо.  


# 19
# 20
  • Мнения: 534
Предпочитам да е благородна завист,ако има такава.
Все пак всеки си успехи и провали,така че няма за какво да ми завиждат   #Silly

# 21
  • Мнения: 334
Веднъж попитали един мъдрец кои очи виждат най-добре: черните или сивите, мъжките или женските, човешките или животинските? И той отговорил: най-добре виждат очите на завистливите хора. Те виждат всичко — наблизо, и най-малкото; и онова, що е надалеч; едно само не виждат — доброто.

Моята приятелка-непрекъснато ме имитира,каквото си купя тя също, как се държа тя също, преди не ми правеше впечатление,но сега си мисля,че тя просто завижда/а няма за какво!/Нито пари имам,нито маркови дрехи,просто съм това което съм.Не смея вече на гости да я поканя.

# 22
  • Мнения: 1 492
мари ан, замисляла ли си се, дали не те имитира,защото няма доверие на собствения си вкус и харесва теб  и начина ти на обличане? Просто предположение Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
 Знам ли newsm78 - не съм имала явни намеци и промени в поведението им. Надявам се - не!

Имам само една приятелка от училище, която със сигурност ми завижда(ама за какво ли?), но подозирам, че самата тя не го е определила като точно такова чувство, по-скоро нещата ги прави подсъзнателно.
Първо ми завиждаше за оценки(зор и тя да е със същите), после за момчета/мъже(ожени се месец след мен), после за работата, за раждането Shocked(била съм родила лесно, защо не можела и тя така),после за децата(поздравът й като се роди синът ми беше - Еее, ти нали точно така искаше - момиче и момче!) и накрая кръсти дъщеря си със същото име като на моята.
Пак казвам обаче тя едва ли го осъзнава като завист, дори пред себе си не би признала. По-скоро някакво чувство на неудовлетвореност и амбиция да е... и аз не знам какво. В нейните очи явно всичко случващо се при мен е много лесно newsm78

# 24
  • Мнения: 3 447
Нямам такива сетива - не разбирам кога ми завижда някой, кога им върти интрижка...

И аз нямам Rolling Eyes Но не ми завиждат, за какво да ми завиждат Simple Smile Първо, много сме различни, и второ, специални неща ни свързват, не сме се събрали да си мерим пишките. Изключително смешни са ми женските изказвания от типа:"Аз нямам приятелки, защото всички жени ми завиждат" Tired.  Тъпо, тъпо.

# 25
  • Мнения: 334
мари ан, замисляла ли си се, дали не те имитира,защото няма доверие на собствения си вкус и харесва теб  и начина ти на обличане? Просто предположение Rolling Eyes
Възможно е.Но все пак,ми е странно това нейното поведние.
Не става въпрос само за дрехи,ако отида на почивка,тя заминава там, където съм била/след като съм и казала разбира се/.
Може би избива комплекси?! newsm78,но вътрешното ми усещане е,че завижда за начина ми на живот,който естествено е различен от нейния/тя все пак не е семейна/.

# 26
  • Мнения: 5 577
Аз нямам приятелки, защото всички жени ми завиждат" Tired.  Тъпо, тъпо.

 Confused За съжаление при мен имаше такъв период. Става дума за колежките в университета.
Четири години бяхме заедно и неразделни, много ми помагаха като забременях.

Като родих нещо откачиха. Започнаха ужасно да завиждат - че имам право да отсъствам от занятия, че имам право на целогодишна и по-висока стипендия  Shocked , че преподавателите ме харесват и ми правят компромиси като майка-студентка.
Че свекърва ми работи във университета  и влизам в канцеларията от задната врата, че не чакам опашки за да си подам молбите, че мога да ида на изпит когато аз реша ... и още, и още ...
Че съм отслабнала, че колегите ми обръщат внимание, че ми носят лекции в нас, че ме водят по кафета ...

 Sad Скарахме се в края на четвърти курс, не издържах. Станаха злобни и четири години приятелство, спомени и всекидневно уважение отидоха на вятъра.
Тогава наистина нямах приятелки, защото ми завиждаха.

В последствие си намерих нови и по-добри и по-искренни.

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 14:59 от Вергилия

# 27
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Истинските ми приятелки и приятели не ми завиждат.
Много познати обаче ми завиждат, непознати също. На мен обаче не ми дреме грам.

# 28
Честно да ви кажа,немога да разбера.Но ми се е случвало,да ме имитират,но това не е завист,а и на мен ми става приятно newsm03

# 29
  • Мнения: 8 505
Не,не мисля.

# 30
ехххх, ми ......има я зависта, защото сме различни. Не усещам завсит от моите приятелки, но усещам такава от другите и макар да не се старая да не им обръщам внимание ги съжалявам за това им чувство. То не е градивно, а напротив. Два пъти в живота си съм усещала у себе си и то по незначителен повод, но веднахюга после споделих и се самопорицах. Звучи малко набожно, но да...самоанализирах се, за да осъзная, че всъщност нямам основание да...завиждам:))) Живея добре в хармония със себе си и не завиждам никому и дано повече хора осъзнаят простите, но чисти неща, от които имаме нужда. Хубаво е човек да не е сам, а обграден с искрено усмихнати хора.

# 31
  • Мнения: 3 447
Вержи, това е било период, и освен това те са имали повод да ги е яд - ти си се ползвала с куп привилегии все пак Simple Smile Говоря за оня тип жени, за които това е цялостно житейско поведение... имали само мъже приятели (които всъщност са кандидат-тъпкачи, но мъж приятел звучи по-интелигентно, някак) и нито една приятелка, защото всички жени по принцип им завиждали Tired

# 32
  • Мнения: 5 103
Не съм ги питала.
Смееме се, че ми завиждат, че съм слаба с цици Embarassed ама за нещо сериозно не знам.

# 33
  • Мнения: 779
Не. Аз завиждам на тях . Особенно на бившата ми съученичка Магда ( пищната фолк певица bombs )   Joy

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Не знам. Сигурно има и такива, които завиждат. То би било, защото имат нереална представа за мен и моя живот  Grinning Бих искала да не ми завижда никой. Ако усетя, ще положа усилия да се разбере, че няма за какво, е, не в пряк текст, разбира се. Както и че имам положително отношение към тях. Ако не помогне... какво да правя.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
Понеже съм се напатила много от "приятелки" точно поради тази причина - завист, женски приятелства не поддържам. Имам добри познати, с които обаче гледам да не задълбавам в отношенията - изкарваме си приятно и толкова. Ако имам нещо за споделяне - майка ми и мъжът ми са насреща.

# 36
  • Мнения: 4 733
Че нека завиждат Party Относно това чувство аз също изпитвам бяла завист понякога, не виждам нищо лошо или нечовешко в това Grinning

# 37
  • Мнения: 1 492
Не. Аз завиждам на тях . Особено на бившата ми съученичка Магда ( пищната фолк певица bombs )   Joy
Клюкарската ми душа се разбунтува Sunglasses . Та раздухай нещо за кака Магда Crazy

# 38
  • Мнения: 8 917
Не знам Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 3 323
За съжаление случи ми се, и то разбира се от където не очаквах. Става въпрос за моята братовчедка , Същото нещо забелязах и при тази която мислех за най добрата ми приятелка от детството още. Най гадното е че завистта не е заради материални неща, т.е. за пари или друго, а за отношения които и те биха могли да имат с съпрузите си ако не бяха толкова злобни както се оказа. Опитах да обесня че тези неща сме ги постигнали със много любов и взаимни компромиси - знаете за какво става дума. Но не ! Е резултата е че разредихме контакта до задължителния минимум.

# 40
  • Мнения: 779
Не. Аз завиждам на тях . Особено на бившата ми съученичка Магда ( пищната фолк певица bombs )   Joy
Клюкарската ми душа се разбунтува Sunglasses . Та раздухай нещо за кака Магда Crazy
Какво искаш да знаеш? Само да уточня, че не ми беше първа дружка.
Извинявам се за оффа, ако искаш на лични  Peace

# 41
  • Мнения: 3 447
Понеже съм се напатила много от "приятелки" точно поради тази причина - завист, женски приятелства не поддържам.

Аз също съм се напатила... но това не ми пречи да съм все така отворена към нови приятелства и стойностни хора Simple Smile Ама аз съм си будала Crazy

# 42
  • Мнения: 326
Е, за к`ви приятелки говорим тогава?

# 43
  • Мнения: 5 299
Мисля, че не.

# 44
  • Мнения: 193
Имам само няколко приятелки и такава черта в характерите им НЕ СЪЩЕСТВУВА! Обичам ги и това си е! newsm51

# 45
  • Мнения: 1 495
Имах една, даже ми беше близка, но вече не поддържам отношения с нея.

# 46
  • София
  • Мнения: 97
моите приятелки не са такива!

# 47
  • Мнения: 670
Приятелките не завиждат.Тези които ми завиждат са в категория-познати и тактично се дистанцирам от тях.

# 48
  • Мнения: 1 416
И такива "приятели" съм имала...  Confused За мен завистта е непонятно чувство, затова и трудно го надушвам. Някой трябва да изгуби търпение и явно да ми демонстрира, че ми завижда, за да се усетя.  Rolling Eyes Глупак съм си...  Laughing

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 23:16 от Лора

# 49
  • Мнения: 2 897
Имам много малко приятелки,но за това пък качествени-те не завиждат.
Естествено съм се сблъсквала и с много завистливи псевдо приятелки-в началото се чувствах зле,тъй като съм чувствителна натура,но после спря да ми пука,даже ги провокирам да злобеят,като си нямат друга работа,а аз  Whistling
Освен това тези,които завиждат са най-нещастни,така че си е за тяхна сметка Mr. Green

# 50
  • Мнения: 399
Еййййй, много сте категорични, че не ви завиждат! Няма начин да не ви завиждат малко или повече - това е нормално човешко чувство. А това, че не сте се усетили е друг въпрос.
И аз си мислех повече от 20 години, че не ми завиждат, ама не - оказа се, че много бъркам. А за какво е завистта - че много работя, че не се щадя, че полагам неимоверни усилия домът и работата ми да са горе долу в ред, че съм се отдала изцяло на децата си. И след доста години резултатите са налице - имам прилично семейство, работа, от децата съм доволна. И тогава лъсна завистта.
И да знаете, много боли, когато те разочарова "истински" приятел. Ако съм си отваряла очите навреме, нямаше сега да ме боли толкова.

# 51
  • Мнения: 2 792
Ми де да ги знам, може  да завиждат, не им личи  Laughing
   А дали по-принцип някой ми завижда за нещо, нямам никаква представа, абсолютно умишлено, наистина не ме интересува.

# 52
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, няма за какво! и гледам да не доближавам такива хора, много негативно ме зареждат и го усещам!

# 53
  • Мнения: 2 697
Надявам се да не ми завиждат...и моите приятелки са малко, но затова пък "проверени" във времето  Peace

# 54
  • Мнения: 6 167
да, откакто жизнената ми ситуация се промени
виждам малко различно поведение в (слава богу) 1-2 'приятелки"
разпознавам го по безумните въпроси ( приличат на кръстосан разпит), в които винаги ми търсят 'цаката", след което следва някакъв неадекватен коментар, или просото ' ахаааам'.
излишно е да казвам, че почти приключих контакт с тях.

# 55
  • Мнения: 5 500
Мдааа, и то много bowuu и за това ме мразят даже Joy hahaha То и за това нямам такива много де  hahaha hahaha hahaha

# 56
  • Мнения: 7 837
С малкото познати, които контактувам сега, съмнявам се, макар че не изключвам аномалии...
Обаче усетя ли у някого подобна злобна нотка, обикновено продължавам да я подклаждам  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 6 039
не, иначе не биха ми били приятелки

у тези, които съм усетила нещо подобно, вече не са в списъка

# 58
  • Мнения: 11 818
Отдавна съм изчистила около себе си такива приятели, които всъщност са били само душевни вампири - само са взимали от мен, а нищо не са ми давали! Оставих около мен само качествените!

# 59
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Става въпрос за моята братовчедка

И при мен се получи така, преди няклко години. От завист и злоба с мъжа си даже на сватбата ни не дойдоха.  Дори не звъннаха да ни поздравят Tired А сме им кумове Confused Кофти, преживях го вече, но понякога като се сетя  и... #Cussing out

Абе аз друго се питам- тези, които завиждат и се пукат от злоба по шевовете, не усещат ли, че цялата тази негативна енергия се обръща срещу тях Rolling Eyes От което положението им се влошава още повече, а завистта и злобата растат ли растат и се попадат в един затворен кръг...

# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Не виждам за какво могат да ми завиждат. Rolling Eyes Не съм усещала такова нещо от близки хора.

# 61
  • Мнения: 793
Не, по- скоро се радват за мен и какви приятели са,ако завиждат Confused

# 62
  • Мнения: 765
 Не вярвам близките ми хора да са толкова дребнави , че да завиждат - няма човек на който всичко да му е наред . Ако някой смята , че съм за завиждане , то е защото не вижда нещата , заради които не е толкова лесно да си "аз" Grinning

# 63
  • Popovo
  • Мнения: 571
Приятелите ми- не, а от познати съм усещала. Имах една колежка, която живее на принципа :  Не сакам аз да съм добре, сакам Вуте да е зле. Еми как да не го съжеляваш такъв човек.

# 64
  • Мнения: 165
Da,no blagorodno Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 491
Да, случвало ми се. Но понеже много я обичах, и помогнах да го преодолее. Дискретно. Когато човек е щастлив, не завижда на другите. Просто се радва за тях.

# 66
  • Мнения: 14 489
Понеже съм се напатила много от "приятелки" точно поради тази причина - завист, женски приятелства не поддържам. Имам добри познати, с които обаче гледам да не задълбавам в отношенията - изкарваме си приятно и толкова. Ако имам нещо за споделяне - майка ми и мъжът ми са насреща.


оф мислех, че само аз съм тая дето няма приятелки. точно по същите причини.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Да, но благородно и наистина е така! Е, отделни случаи е имало, когато да съм видяла подтекст, но не го приемам за сериозно нещо.

# 68
  • Мнения: 3 447
Добре де, я да питам аз - какво разбирате под "благородна завист"? Според мен такова нещо няма - или се радваш за успехите на някого, или просто си му завиждаш (е, може и да ти е все едно) newsm78

# 69
  • Мнения: 698
Изчистих окончателно от живота си завистниците, когато бях на 25.  Peace От тогава дишам доста по-леко.

Добре де, я да питам аз - какво разбирате под "благородна завист"? Според мен такова нещо няма - или се радваш за успехите на някого, или просто си му завиждаш (е, може и да ти е все едно) newsm78

Под това се подписвам.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз го разбирам да се радваш искрено за другия и да си пожелаеш и на теб да се случи. Онази "лошата" завист е продиктувана от зли мисли, тя е нездрава.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Говоря за оня тип жени, за които това е цялостно житейско поведение... имали само мъже приятели (които всъщност са кандидат-тъпкачи, но мъж приятел звучи по-интелигентно, някак) и нито една приятелка, защото всички жени по принцип им завиждали Tired

И те се делят на поне 2 типа - едните са красавици, на които останалите жени наистина им завиждат или просто се потискат от присъствието им и не желаят да бъдат приятелки с тях, за да не се губят в сянката им.
Другите са обикновени надувки - такива, които се мислят за върха и постоянно се изтъкват, с това отблъскват останалите и нямат приятели, но тъй като са с толкова високо самомнение, през ум не им минава, че може да има друга причина, освен завист.  Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 1 105
Моята приятелка-непрекъснато ме имитира,каквото си купя тя също, как се държа тя също, преди не ми правеше впечатление,но сега си мисля,че тя просто завижда/а няма за какво!/Нито пари имам,нито маркови дрехи,просто съм това което съм.Не смея вече на гости да я поканя.


Хахахахаха Laughing Laughing Laughing, извинявай, няма да чета цялата тема, само ще изкоментирам горенаписаното. Не всеки път когато някой те имитира значи ти завижда. Не си ли се замисляла, че момичето може просто да ти се кефи прекалено много и да иска да е като теб?! Смешна е съпоставката ти и чак пък и в къщи да не я каниш  Crazy. За мен завистта на "приятел" би значела да се опитва да ми навреди за нещо, за което ми завижда. Например да прави интриги между мен и мъжа ми, защото ми завижда, че много се обичаме, ей такива дребни неща. Според мен не ти завижда, просто иска да е като теб  Tired

п.с. сега отивам да си дочета темата.

# 73
  • Мнения: 1 014
Мисля, че някои да, но  не ми пука.

# 74
  • Мнения: 2 292
приятелки ли са ти, ако ти zавиждат?

# 75
  • Мнения: 412
познати-много.
приятелка-една,но истинска

# 76
  • Мнения: 2 013
Моята приятелка-непрекъснато ме имитира,каквото си купя тя също, как се държа тя също, преди не ми правеше впечатление,но сега си мисля,че тя просто завижда/а няма за какво!/Нито пари имам,нито маркови дрехи,просто съм това което съм.Не смея вече на гости да я поканя.


Хахахахаха Laughing Laughing Laughing, извинявай, няма да чета цялата тема, само ще изкоментирам горенаписаното. Не всеки път когато някой те имитира значи ти завижда. Не си ли се замисляла, че момичето може просто да ти се кефи прекалено много и да иска да е като теб?! Смешна е съпоставката ти и чак пък и в къщи да не я каниш  Crazy. За мен завистта на "приятел" би значела да се опитва да ми навреди за нещо, за което ми завижда. Например да прави интриги между мен и мъжа ми, защото ми завижда, че много се обичаме, ей такива дребни неща. Според мен не ти завижда, просто иска да е като теб  Tired

п.с. сега отивам да си дочета темата.


И аз си мисля, че завистта може да бъде ако не благородна, то поне невредяща. Нормално е да се завижда на красиви, успешно развили се или спечелили шестица от тотото например, въпросът е да не изпитваш злоба и да не се опитваш да вредиш. Честно, не вярвам на хора, които твърдят, че никога не са завиждали в този, невредящия смисъл. Че никога не са искали да имат нещо, което други притежават - в материален и нематериален вид. Тази завист може да бъде и мощен стимул за собствено развитие.  

# 77
  • Мнения: 324
Веднъж ми се случи и то от абсолютно задоволен човек, да се чудиш на какво завижда Thinking
Обаче си е кофти изживяване да усетиш тая кофти енергия и то от близък, с който си споделял и на който си разчитал,
аз специално бях в шок  Shocked

# 78
  • Мнения: 3 447
Аз го разбирам да се радваш искрено за другия и да си пожелаеш и на теб да се случи. Онази "лошата" завист е продиктувана от зли мисли, тя е нездрава.
Аз поне завистта я разбирам само като "лоша". Другото е просто споделяне на радостта Peace

Говоря за оня тип жени, за които това е цялостно житейско поведение... имали само мъже приятели (които всъщност са кандидат-тъпкачи, но мъж приятел звучи по-интелигентно, някак) и нито една приятелка, защото всички жени по принцип им завиждали Tired

И те се делят на поне 2 типа - едните са красавици, на които останалите жени наистина им завиждат или просто се потискат от присъствието им и не желаят да бъдат приятелки с тях, за да не се губят в сянката им.
И това е относително, да ти кажа Simple Smile Имам една приятелка, която е зашеметително красива (и една глава по-висока от мен). Нито съм й завиждала, нито съм се губела в сянката й, а тя има и сума ти други приятелки, освен мен. Просто е страшно естествена, готина, точна и "пич", така че другите се чувстват добре покрай нея.  Та мисля, че една жена ако е свястна и не се държи като надута самовлюбена кучка, ще има приятелки, независимо колко е красива Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 5 828
Близки женски приятелства не поддържам, държа ги на разстояние, за иху-аху, да излезем по женски, да се посмеем и да поклюкарим стават, но лични неща споделям само с мъж ми, майка ми и сестра ми.
При това положение и да завиждат - не ме вълнува  Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 334
Моята приятелка-непрекъснато ме имитира,каквото си купя тя също, как се държа тя също, преди не ми правеше впечатление,но сега си мисля,че тя просто завижда/а няма за какво!/Нито пари имам,нито маркови дрехи,просто съм това което съм.Не смея вече на гости да я поканя.


Хахахахаха Laughing Laughing Laughing, извинявай, няма да чета цялата тема, само ще изкоментирам горенаписаното. Не всеки път когато някой те имитира значи ти завижда. Не си ли се замисляла, че момичето може просто да ти се кефи прекалено много и да иска да е като теб?! Смешна е съпоставката ти и чак пък и в къщи да не я каниш  Crazy. За мен завистта на "приятел" би значела да се опитва да ми навреди за нещо, за което ми завижда. Например да прави интриги между мен и мъжа ми, защото ми завижда, че много се обичаме, ей такива дребни неща. Според мен не ти завижда, просто иска да е като теб  Tired

п.с. сега отивам да си дочета темата.

Възможно е да ми се кефи,в което се съмнявам.Защо се съмнявам и кое ме навежда на мисълта,че завижда:
1.Като ме види облечена с нещо ново  ме оглежда от глава до пети преценяващо ,и чак след време видиш ли случайно каже "Ама ти това от къде си го взе?"Според мен /само според мен/ ако не ми завижда или не изпитва злоба би казала още щом ме види "Че изглеждам добре,харесва новите ми дрехи и да я заведа и нея да си вземе."А тя винаги си купува същите неща уж случайно.
2.Винаги когато отивам някъде на почивка:море ,планина където и да е семейно т.е не мога да поканя и нея тя винаги след това заминава на същото място.Е тук не мога да я разбера.
3.Когато дойде на гости винаги оглежда доста злобничко,и непрекъснато повтаря,че като била в еди коя си друга къща  било много хубаво/разбирай,че у нас не и харесва/.В крайна сметка това е моя дом не всичко е последна мода ,не държа всеки който дойде да го хареса,но такива подмятания ме дразнят.
4.Непрекъснато ме пита какви са ни взаимоотношенията със съпруга ми,а на мен като изляза въобще не ми е до такива разговори.Излизам с нея уж да разтоварвам,а в крайна сметка повече се натоварвам емоционално.
Та в последно време я избягвам,може и да греша в преценките си за нея,но върешното ми усещане е ,че е изпълнена със злоба не ме напуска.

# 81
  • Мнения: 4 473
За настоящите - не знам. Наскоро се видях с такава от преди доста години, с която 6-7 години не бях се виждала и не съм сигурна дали мога да я нарека вече приятелка. Определено "прочетох" завист в погледа ́и  Confused

# 82
  • Мнения: 565
Веднъж попитали един мъдрец кои очи виждат най-добре: черните или сивите, мъжките или женските, човешките или животинските? И той отговорил: най-добре виждат очите на завистливите хора. Те виждат всичко — наблизо, и най-малкото; и онова, що е надалеч; едно само не виждат — доброто.

Моята приятелка-непрекъснато ме имитира,каквото си купя тя също, как се държа тя също, преди не ми правеше впечатление,но сега си мисля,че тя просто завижда/а няма за какво!/Нито пари имам,нито маркови дрехи,просто съм това което съм.Не смея вече на гости да я поканя.


И аз имам приятелка, която имитира стила ми на обличане и поведение. Толкова е очевидно че всички го забелязват, но аз никога не съм мислила че може да е от завист. Сега обаче ме караш да се замислям.  Rolling Eyes  Не мисля че това е непременно показател за ревност все пак.  bouquet

# 83
  • Мнения: 22 887
Имам няколко,които супер завиждат.Избягвам ги,защото ми е омръзнало от такива хора.

# 84
  • Мнения: 1 520
Поне от близките си приятелки не съм усещала да завиждат.
Някой сред познатите може и да е, но не съм го забелязала и явно е останал извън приятелския кръг.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 210
Да, случвало ми се. Но понеже много я обичах, и помогнах да го преодолее. Дискретно. Когато човек е щастлив, не завижда на другите. Просто се радва за тях.
Как и помогна да го преодолее?

# 86
  • София
  • Мнения: 5 289
Не мисля,че ми завиждат,поне не се сещам за някой конкретен случай. newsm78

# 87
  • Мнения: 581
Нима истинските приятели завиждат? newsm78
И ако отговора  е положителен - вместват ли се в графата приятели тогава newsm78?

Със сигурност НЕ!

# 88
  • Мнения: 857
Незнам дали точно завист мога да го нарека...то в мойта възраст си е нормално ама ми се е случвало да ми казвт''ваще имат пари..нямаш проблеми.живота ти е лесен'' и някви такива работи и не ми става никак приятно.Даже сестрата на една приятелка й казала че не трябвало да се води с мен щото сме от различно соц.положение..и някви такива глупости Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 4 390
Нямам такива сетива - не разбирам кога ми завижда някой, кога им върти интрижка...

И аз нямам Rolling Eyes Но не ми завиждат, за какво да ми завиждат Simple Smile Първо, много сме различни, и второ, специални неща ни свързват, не сме се събрали да си мерим пишките. Изключително смешни са ми женските изказвания от типа:"Аз нямам приятелки, защото всички жени ми завиждат" Tired.  Тъпо, тъпо.
Отнася се и за мен, и за да не пиша същите неща с други думи - цитирам, че е по-лесно. Sunglasses

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Повечето ми приятелки са около 30-35-40 годишни и има доста неомъжени. Те сами си казват, че ми завиждат за децата. Но според мен това не е лоша завист и не виждам нищо чак толкова нередно Simple Smile

# 91
  • Мнения: 491
Да, случвало ми се. Но понеже много я обичах, и помогнах да го преодолее. Дискретно. Когато човек е щастлив, не завижда на другите. Просто се радва за тях.
Как и помогна да го преодолее?

Като й показах, че също има за какво да бъде щастлива. В разни оптимистични разговори. Човек наистина понякога не забелязва собственото си щастие и затова страда по чуждото. Мисли си, че другия е "помилван от съдбата" , а че на него все проблеми му се случват. А според мен всеки си има проблеми, но всеки си има и за какво да се радва. Не бива да се гледа само от едната страна.

# 92
  • Мнения: 2 096
Света не може да съществува и да се развива без завист. Според скромната ми теория - завистта и егоизма движат света.
Колкото до завистта у приятели - най-близките ми такива не са способни на завист, защото знам че истински ме обичат. Виждала съм завист в очите на приятели-тип познати. Но какво ми пука за тях?!! Като по-малки, на сестра ми много и завиждаха разни нейни съученички.. опитвах се да я възпитам, че трябва да се гордее с това - щом някой ти завижда значи има за какво. Друг е въпроса, че лично аз никога не съм изпитвала гордост от прозряната завист, а само неприязън към автора и.

# 93
  • Мнения: 161
Не съм усещала завист от приятелки,но те са наистина малко и са стойностни хора.
Иначе от заобикалящата ме среда усещам постоянно.През ден идват услужливи псевдо- приятели да ме съветват LaughingЕ,установих че това не се умира.Нека има хората за какво да си приказват Simple Smile

# 94
  • Мнения: 730
Не мисля Peace

# 95
  • Мнения: 16
Ако ми завиждат , значи не са ми приятелки . По това се определя стойностния човек , въпреки че се оказах в ситуация , в която мой приятел с големи финансови възможности , които за съжаление са явни , да прояви завист в областта на материалното , свързано с мен . Бях шокирана , защото не съм го очаквала от мъж , а жените завиждат за други неща .

# 96
  • Мнения: 429
Имах преди години приятелка, с която бяхе много близки, но когато усетих , че не е искрена към мен и се отсраних от нея.

# 97
  • Мнения: 338
Не знам.И да ми завиждат не са ми го казвали.

# 98
  • Мнения: 1 226
Единствената ми истинска приятелка е много далече от България.Всички останали са в графа:просто познати.Така че:Не

# 99
  • Мнения: 1 080
ИмаЛА съм.
 

# 100
  • Мнения: 334
Колебаех се дали да споделя,но все пак.......напатих се от приятелки.Не исках личните ми драми ама ме сърби да споделя.
Още като ученичка имах две най-добри приятелки,бях готова на всичко за тях,непрекъснато бяхме заедно,споделяхме първите любовни трепети.

 Двете ми големи ученически любови/разбирай гаджета/-и за двамата много страдах-уж се обичахме,а все се разминавахме......в момента са гаджета на двете ми"добри" приятелки.
Когато срещнах съпруга си и се оженихме ,едната ми "добра" приятелка си хвана  моето старо гадже и избягваше срещи с мен.
И след време другата ми приятелка си хвана другото ми гадже/който при това е женен вече/.
Е дано ме разбрахте,че май даже аз не се разбрах.
Та идеята ми беше за завистта,е според мен са го направили от завист или да докажат на себе си нещо.

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 11:56 от мари ан

# 101
  • Мнения: 3 423
Да, моите цици са най-големи.
И езикът - най-разцепен.

# 102
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Единствената ми истинска приятелка е много далече от България.Всички останали са в графа:просто познати.Така че:Не

 Peace

# 103
  • Мнения: 463
истинските ми приятелки - не.

но тези, с които животът ме среща като истински приятелки, са такива, с които аз "не деля един мегдан", както се казва. не сме в една професионална сфера, не харесваме едни и същи мъже и т.н.
например моите познати, които упражняват същата професия, ми завиждат много, ама страшно много. и не че искат те да имат това, което имам аз, а по-скоро - аз да го нямам. и не че са лоши хора, може би ако бяхме в различни области, щяха да са ми много добри дружки.
всичките ми истински приятелки са жени, с които аз в нищо не се конкурирам. може би това е обяснението.

# 104
  • Мнения: 412
жените,като цяло са много завистливи същества
особено по-злобливите такива

# 105
  • Мнения: 113
ами, имам само една приятелка и тя вече много не ми е приятелка откакто си имам бебче,точно защото завижда- вместо да се радва...е това не го рабирам newsm78

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Колебаех се дали да споделя,но все пак.......напатих се от приятелки.Не исках личните ми драми ама ме сърби да споделя.
Още като ученичка имах две най-добри приятелки,бях готова на всичко за тях,непрекъснато бяхме заедно,споделяхме първите любовни трепети.

 Двете ми големи ученически любови/разбирай гаджета/-и за двамата много страдах-уж се обичахме,а все се разминавахме......в момента са гаджета на двете ми"добри" приятелки.
Когато срещнах съпруга си и се оженихме ,едната ми "добра" приятелка си хвана  моето старо гадже и избягваше срещи с мен.
И след време другата ми приятелка си хвана другото ми гадже/който при това е женен вече/.
Е дано ме разбрахте,че май даже аз не се разбрах.
Та идеята ми беше за завистта,е според мен са го направили от завист или да докажат на себе си нещо.

Аз не виждам какво лошо са направили, щом са се събрали, след като ти вече си омъжена за друг!  Thinking

# 107
  • Мнения: 334
Извинявай ама,според мен е грозно.

# 108
  • София
  • Мнения: 2 271
Тези, които ми завиждат не ги наричам приятелки, така че - не, не ми завиждат!

# 109
  • София
  • Мнения: 2 381
Мисля, че не. Имам 5 - 6 много близки приятелки (сигурно бройката ще ви учуди). Само една от време на време жлъчно ме засяга, но знам, че не го прави от лошо, а просто е прекалено директна и смята, че нейното мнение е най-меродавно. Метнала се е на майка си. С всичките ми приятелки за възрастта ни сме постигнали горе-долу еднакви неща в живота.

# 110
  • Мнения: 1 462
Извинявай ама,според мен е грозно.
Проблемът е в теб.  Явно още имаш чувства към бившите си и ревнуваш/завиждаш.

Въпрос:  Окей ли е ти да си хванеш нечие бившо гадже?

# 111
  • Мнения: 334
Въпросът въобще не опира до това дали ревнувам/завиждам,а до това,че след като и двете ми "приятелки" си хванаха бившите ми гаджета започнаха да ме отбягват.Нямаха смелостта в очите да ми кажат,а разбрах случайно.Отбягваха срещи с мен,а ако случайно се видехме,говореха,как въпросните питали защо и аз не излизам с тях.Ами много просто не съм поканена.
Не знам защо се обяснявам.
Първо никога не бих тръгнала с бившо гадже на ПРИЯТЕЛКА никога.За мен въпросът е принципен.Но хора всякакви,нито ги осъждам,нито им завиждам,констатирах факти,свързани с моите две най добри "приятелки" .Отдавна съм над тези неща.

# 112
  • Мнения: 212
Според мен това са две несъвместими думи, освен ако приятелките не са "фалшиви"

Общи условия

Активация на акаунт