На какви групи сортирате прането?

  • 4 425
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Не деля-всичко бутам-имам си програма за несмесване на цветовете Rolling EyesНикога до сега не съм извадила оцветено пране, а със сигурност все нещо ми пуска си мисля... newsm78Евентуално ако има нещо по-захабено го пускам отделно на високи градуси, но сега като се замисля-скоро не ми се е случвало.А, и пуловери зимата-ще се развлачат на обикновена програма, има и за тях специална, но те така или иначе са обемисти-не се налага да пускам за един пуловер специално.

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
-цветно
-бяло
-чаршафи

И аз така. Peace
 бяло-60-70 гр, цветно - 60 гр, чаршафи- 90 гр и освен това пускам стелките - 3 броя от тоалетната на 40 гр веднъж в седмицата и ако имам нещо ръчно плетено, фини покривки- в отделна пералня на 30 гр.Покривките за легла също на 30 гр.
Децата вече са големи, пера им дрехите заедно с нашите.
Опцията "ръчно пране" в нашата къща я няма.  Laughing

КАк така не гледате какво пускате?НАправо ме убихте. Да не искате да кажете, че можете да пуснете дънки, черна вълнена блуза и сутиен бял например? Или аз нещо не схващам как перете щом не сортирате прането. newsm78

Последна редакция: ср, 30 авг 2006, 19:55 от djemma

# 32
  • Мнения: 6 164
цветно, бяло и на бебето Mr. Green

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
-дънки + черно
-цветно небоядисващо + чаршафи + бяло + бельо (детски и родителски)
-червено

Оранжевите дрехи ги пера или с червените, или с цветните. Но и не съм забелязала да пускат. Някои червени ги пера също с цветното, когато са малко и знам, че не боядисват - няколко пъти все пак са ставали фалове  Laughing

# 34
  • Мнения: 3 457
Изобщо не гледам какво бутам в пералнята. Цветно, бяло, детско и т.н- на едно пера.
и аз така ,единствено бебешките деля за отделна пералня  bouquet

# 35
  • Мнения: 5 577
Шаренко за 40, и беличко за 60.

Няма значение какво е - кърпи, детско, дънки ... на едно.

# 36
  • Мнения: 1 756
бяло за над 60 градуса, светли и бели за 60
цветни
пуловери и други фини
пердета
маратонки Laughing

# 37
  • Мнения: 2 910
Детско
Бяло
Цветно

# 38
  • Мнения: 1 448
На светли и тъмни  Peace

# 39
  • Мнения: 6 039
1. бяло
2. цикламено и червено
3. електриково синьо
4. черно
5. кафяво
6. спално бельо и покривки

# 40
  • Мнения: 2 353
  Най-често:
- такива, които пускат;
- такива, които не пускат;
и много рядко - обувки и парцали;
  Изобщо не се притеснявам да пера дрехите на малката с нашите, щото съм мързелива и стисната. Е, освен с чорапи.

# 41
  • Мнения: 966
На цветни и бели,но с цветните внимавам да не ме изненада някоя пускаща боя блузка. #Crazy

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Бебешко
Бяло
Цветно

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Изобщо не гледам какво бутам в пералнята. Цветно, бяло, детско и т.н- на едно пера.
Peace

# 44

Общи условия

Активация на акаунт