За животните с вкус

  • 5 447
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 599
Напълно те подкрепям, аз съм на същото мнение.
Няма да споря дали човекът е месояден или не. На този етап от развитието ни е въпрос на избор и затова на никого не се обяснявам, само се радвам, че има хора, които мислят като мен Simple Smile
И не, не е вредно за здравето  Peace

# 31
  • Мнения: 6 167
моето мнение е малко крайно, за което се извинявам, но това за мен са пълни преигравания и драми в стил "сълза и смях".
да се придават човешки качества на животни ми се струва доста примитивно.
човекът е и месоядно животно и не можем да избягаме от природата си.
въпроса за месото при мен не стои дали , а кога и колко.
"колко' създава определени здравословни проблеми, но и преяждането с каквито и да е други продукти ( цикория например) създава проблеми.
говоря това, купувайки си месо от супера. не съм имала никакъв контакт с домашни животни, нямам намерение и да отглеждам.

ПС: Да, и не бъркам любовта си към животните ( аз съм биолог), с това, че съм в крайна сметка част от животинското царство и като такава част от кръговрата в природата.

# 32
  • Мнения: 677
тъпо,много тъпо..тва за месото от супера-много тъпо..ми нали някой го е убил тва животно щото ТИ ще си купиш пържолите!
аз понеже съм извънредно отвратен от тая индустрия и постоянното промиване на мозъци,че видиш ли човек бил месоядно,че било полезно и други тъпни,ще ви кажа-че единственото същество на земята,което се държи приятелски с друго същество до момента,в който ще го изяде-е човека.

# 33
  • Мнения: 6 167
тони сопрано,
попитай който искаш зъботехник ( или отвори учебник за 7ми клас по биология) - да ти каже какви видове зъби има човек, направи елементарна причинно -следствена връзка и ще разбереш за какво говоря.
определено не ми се спори за това дали трябва да купувам месо от супера, или да го убивам аз.  През 2006та ми се дава възможност да не пращам мъжа на лов, да не одирам кокшки, да гледам ТВ вместо да се занмавам със скални рисунки  и тн, но ако се наложи и живея в условия, в които да ми се налага , да,  аз мога да заколя кокошка , за прасе ще ми трябва повече сила и помощ, но мога да го направя.

Между другото ям месо рядко, ( 1-2 пъти седмично) , пилешко или друго нетлъсто, около 200 гр на седмица  се събират, понякога и повече.
Тоест, ако си ме представяш ръфаща кървав кокал - нидйей моля те.  Stop

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 12:41 от Lennie

# 34
  • Мнения: 6 940
тони сопрано,
попитай който искаш зъботехник ( или отвори учебник за 7ми клас по биология) - да ти каже какви видове зъби има човек, направи елементарна причинно -следствена връзка и ще разбереш за какво говоря.
За какво? Имаш предвид, че със зъби можеш да убиеш животно ли?

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 576
тони сопрано,
попитай който искаш зъботехник ( или отвори учебник за 7ми клас по биология) - да ти каже какви видове зъби има човек, направи елементарна причинно -следствена връзка и ще разбереш за какво говоря.
За какво? Имаш предвид, че със зъби можеш да убиеш животно ли?

хахахахаха стига бе! верно ли това си помисли?  Joy
за кучешките зъби отново става въпрос. че не са за красота.

# 36
  • Мнения: 6 167
тони сопрано,
попитай който искаш зъботехник ( или отвори учебник за 7ми клас по биология) - да ти каже какви видове зъби има човек, направи елементарна причинно -следствена връзка и ще разбереш за какво говоря.
За какво? Имаш предвид, че със зъби можеш да убиеш животно ли?

Не , Бухтичка.  Противоположния палец ми пречи да убивам със зъби.
Говорех за видовете зъби у човека. Погледни в огледалото.
Различни типове зъби - различна функция.
Това му се казва да си на върха на хранителната пирамида. Wink

# 37
  • Мнения: 677
тъпо,тъпо..зъботехник..ауууу..кучешки зъби..мноо тъпо..
въпроса е-защо убиваш живо същество за да го изядеш?
е,защо?

# 38
  • Мнения: 1 462
На село:
 Баба: Какво да ви сготвя - ярешко, пилешко, свинско?
 Сестра ми: Ярешко.
 Баба: (отива до фризера и вади един найлонов пакет с надпис "Събка")
 Пауза.
 Пауза.
 Сестра ми: Аз неща с име не ям!!!


Колко от вас могат да го направят?
Сами да клъцнат гръцмуля на пилето, да го оскубят и сготвят?
Аз.  Отнема време и цапа.  Най-лесно е с малка брадвичка, леген с вряла вода и тенджера под налягане.

# 39
  • Мнения: 6 940
хахахахаха стига бе! верно ли това си помисли?  Joy
за кучешките зъби отново става въпрос. че не са за красота.
Не съм, спокойно Wink

Не , Бухтичка.  Противоположния палец ми пречи да убивам със зъби.
Говорех за видовете зъби у човека. Погледни в огледалото.
Различни типове зъби - различна функция.
Това му се казва да си на върха на хранителната пирамида. Wink
Така де, разбрахме че можем да сдъвчем месото, това предполагам на всички е ясно. Но за мен зъбите не са никакъв признак, че човекът е месоядно. Би било ако можеше да се убива с тези зъби както е при месоядните животни. Природата е помислила и им ги е дала, за да могат да се справят. Аз поне не съм видяла животно да убива друго само с лапи.

# 40
  • Мнения: 3 326
Ще се намеся само за да кажа че в дългата евалюция на човека, животното е това което е спомогнало за оцеляването на Хомо Сапиенаса! За храна , дрехи и сечива! За оцеляването! Не за подобряване на битовите условия. Дали си давате сметка за това че благодарение на "жестокото" отношение на нашия прадед съществуваме?
Не ядете месо - добре ! Право на личен избор. Но купувате на децата си кожени обувки нали ? И дъвки, и Желирани бонбони, Масло, И ако колата е с кожена тапицерия по добре нали? Недейте рони сълзи при това положение. Повечето животински видове съществуват само защото се отглеждат в домашни условия.
Не съм съгласна с жестокостта към животните. Но това не ме кара да не ям месо или другите продукти. Естествено купено от магазина, но ако се налага - да Ще убия животно за да нахраня семейството си!

# 41
  • Мнения: 6 167
Бухтичка, за теб може да не са признак, че е месоядно, но за науката биология са.
Да не навлизаме в спорове предлагам. Различни еволюционни теории се учат мисля в 10 и 11ти клас. Може би след малко четене можем да направим още една среща за връзката форма-функция.
 Peace

# 42
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
А не ви ли става жал, когато откъснете листата на лапада да речем, а от жилите му потече бял сок? Това му е кръвта и с откъсването на листото все едно го убивате. Или да речем, захапете една ябълка. Зъбите ви се забиват в сочната й плът, разкъсват я, смилат я и я поглъщат. А тази ябълка е била родена от цвят, който се е превърнал в малко плодче и е наедрявал постепенно, досущ както растат децата ни. Било е нужно да има много слънце, за да стане ябълката червена и дъждове, за да наедрее. Природата е хвърлила толкова труд за една ябълка, а човекът най-садистично я откъсва от клончето, така както някой откъсва детето от майка му, и я изяжда. Жив канибализъм си е, да знаете.
И само някой да каже, че растенията нямали душа, нямали това, нямали онова! А животните имат повече от тях, така ли? Само, защото растенията не могат да погледнат с тъжни очи или да измучат жално. Не съм убедена! А не е ли по-ужасно да късаш и изяждаш някой, който дори не може да извика от болка и да направи опит да се отбранява?
Е, ако наистина сме чак такива природозащитници и хуманни натури, то задължително трябва начаса да спрем да консумираме месо, зеленчуци, плодове, животински продукти и т.н. Като пием мляко, нима не лишаваме едно бедно малко агънце от естествената му храна? А като вземаме яйцата на кокошките какво правим? Ами изяждаме неродените им деца, много просто. Все едно някой да ти изтръгне нероденото бебе и да го сготви във фурната с картофки.
Представих го твърде хипотетично, но като се замисли човек, нехуманното отношение с цел хранене, може да бъде съотнесено към всичко що расте на планетата. И както някой вече го каза - с маргарин от петрол ли да се храним? Природата неслучайно е създала човека катко върха на хранителната пирамида. Ако е искала той да не консумира едно или друго, щеше да му сложи хобот вместо уста. Щом така е създаден, то значи това е най-естественото нещо на света - да се храни с разнообразна храна. А това дали някой иска да яде месо или не, си е въпрос на личен избор.
Да, аз също не обичам да гледам как убиват животно. Виждала съм как убиват кокошка - след като й отсекат главата, тялото се хвърля настрани, защото започва да подскача от конвулсии или нещо такова. Това ме е отвращавало, но това съвсем не означава, че като влезна в магазина няма да си купя пилешко.

# 43
  • Мнения: 677
да бе личен избор е..
ама кой е казал че "личния избор" е нещо,което е правилно..
тва за ябълките ми е като-"а вие що биете негрите"..ква е връзката между ябълките и заека..шах и плуване..
яжте си бе..ама за мен си остава отвращението..
върхове на пирамиди и кучешки зъби..други глупости има ли бре?!

# 44
  • Мнения: 6 940
lulumba, месоядните животни убиват, за да се нахранят. За тях това е въпрос на оцеляване. Докато при хората не е, заради това ми изглежда жестоко на мен. И обратно, не ми се струва жестоко да изям плод, защото е жизненоважно за мен.
И ако има значение когато бях малка се наложи да скъсим един фикус, защотот беше стигнал до тавана и нямаше накъде да расте повече. Когато го отрязохме потече някаква бяла течност и на мен ми стана мъчно, защото си представях, че това е кръвта на фикуса.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт