Деца без памперси

  • 24 954
  • 355
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 619
Моето мнение: Памперсите са нужни на майките, не на бебетата.
Памперсите улесняват нас, не нашите деца.
Аз също съм слагала памперси на сина си, когато излизахме на разходка и вечер за да му е сухо дупето. През останалото време беше по гащички.
Всеки сам решава според разбиранията си.

# 31
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета ама ние като поколение на сме отгледани с памперси, а с пелени нали така пък нищо ни няма? Има и други начини колкото до сфинктерите факт е че 18 месечна възраст е малко безсмислено да се опитва с тренинга на нещо което може само на сила да бъде овладяно. Rolling Eyes

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ето какво още казва проф. д-р Величко Гатев:
При възрастния човек ходенето по малка и голяма нужда се контролира от два центъра разположени в гръбначния мозък и два – в кората на главния мозък. При раждане на детето функционират само двата гръбначно- мозъчни центрове. Единият от тях контролира ходенето по малка нужда, а другият – по голяма. Те са рефлекторни и не се контролират от волята (желанието) на детето. Пикочният мехур и правото черво се дразнят механически при тяхното напълване и бебето се напикава, съответно изхожда в гащичките си. Волевото задържане на тези физиологически нужди е невъзможно.
Постепенно през средата на първата година започва функционирането и на двата кортикални центрове, разположени в главния мозък. Те регулират работата на гръбначно-мозъчните центрове и осъществяват волевия контрол върху ходенето по малка и голяма нужда. Когато тези центрове започнат да функционират пълноценно, детето вече не се напикава и не се изхожда в гащичките си, а когато има нужда съобщава на майка си. Най-рано това става през третото тримесечие, а най-често – в края на първата година. Най-късно това умение следва да се овладее в края на третата година. Когато детето овладее умението да задържа урината и изпражненията си, тогава може да се прекрати използуването на памперсите. Ако и след 3-годишна възраст детето продължава да се напикава или да се изхожда в гащичките си, следва да се потърси лекарска помощ, тъй като това може да бъде проява на болестно състояние.

Цялото мнение тук

# 33
  • София
  • Мнения: 9 862
Момичета ама ние като поколение на сме отгледани с памперси, а с пелени нали така пък нищо ни няма?
Не става въпрос да ни има нещо Wink.Всеки си решава сам за себе си,аз лично смятам,че трябва да се възползваме от напредъка на нашето време,това включва и памперсите.Бабите ни не са имали и автоматични перални,е,нищо им няма,но дай сега ние да не ги ползваме Grinning.
Людмил,срещала съм и други твои постинги и ще съм ти благодарна да ми отговориш-след като живеете в хармония с природата,не ползвате памперси и прочие,защо ползвате компютър и интернет примерно?В тях няма нищо природно,напротив,сигурно са и вредни.

# 34
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Много точно казано  Peace бебето не се смущава от това, че е наакано или напишкано, въпроса а смущението не родителите..или по скоро избора им..........колкото до пампересите е срещам ги в работата си с болните и мога да кажа, че сложиш ли възрастен веднъж на памперс  забравя как се пишкало и акало преди това.......стават като зависими и лениви някак....
Вярвам, че при децата не е така ама, мамчета тука по плажовете съм виждала  холандки дечица на 4-5 годинки с памперси ....... луда гледка  Crazy

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 12:25 от ivalex

# 35
  • Мнения: 318
 Всичко с времето си.

# 36
  • Мнения: 9 904
виждам и усещам, че така с нас детето е много щастливо, а това оправдава всичко...


сега е добре. А как ще срещнете Самуил с останалия свят?

# 37
  • Мнения: 2 924
....колкото до пампересите е срещам ги в работата си с болните и мога да кажа, че сложиш ли възрастен веднъж на памперс  забравя как се пишкало и акало преди това.......стават като зависими и лениви някак....
Вярвам, че при децата не е така ама, мамчета тука по плажовете съм виждала  холандки дечица на 4-5 годинки с памперси ....... луда гледка  Crazy
Я помисли малко. Като остарееш и не дай си боже стигнеш до момента в който няма да можеш да ставаш ,за да отидеш до тоалетната какво предпочиташ - да ти слагат памперси и да извършваш физиологичните си нужди спокойно или да ти слагат подлога и да го правиш под  погледа на някоя санитарка ,която с нетърпение отброява раз-два-три и..хоп. Хората не стават по-мързеливи, а се опитват по някакъв начин да опазят и малкото от достойнството  ,което остава на едно мислещо същество ,когато зависи от някой друг.
И на плажа предпочитам да гледам деца с памперси, отколкото малки робинзончета ,които подпикават пясъка, гледани с умиление отстрани от гордата мама. Това не е от погнуса, а поради възможните зарази ,което би могло да посее мъника.
 Всеки родител преценява как да отглежда детето си и във възпитанието на едно дете безгласна буква е самото дете така ,че разните твърдения от рода ,че природосъобразния живот бил полезен за детето ме хвърлят в недоумение. Това дете някой пита ли го? Както и аз не питам моето иска ли памперс или не. Майка съм, преценям, че това е правилното и го прилагам. Не убеждавам никого в правотата си да правя това. Който иска нека учи още с раждането детето му да намигва като иска да ака примерно, нищо лошо. Но хайде ,моля не налагайте вашата визия за правилно възпитание и отглеждане на дете .
  А , да не забравя. Въпреки ,че дъщеря ми я отглеждам с помощта на всички съвременни средства и апарати тя е едно много щастливо и усмихнато дете.Като това на Ludmil,според написаното от него.
 Следователно не начина на отглеждане играе роля за душевното състояние на едно бебе, а любовта и сигурността  ,която се дава. 

# 38
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Ако мога само да добавя без да те обидя Хипатия  Peace... да получи пациент памперс е едно от най-унизителните неща който могат да му се случат .... все едно да му кажеш, че и да се изходи сам вече не може.........Много хора са способни с последни сили  да се дотътрят на 00 отколкото да го им го залепят..... Въпроса е последващата реакция на безполезност от факта, че го имат.........за какво да се старае да става като може да си лежи и ака...... изчезва момента на усилието и свикват............

Не, че памперси няма да ползвам и аз, но важното е да се мисли за момента без тях.
 

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 18:26 от ivalex

# 39
  • Мнения: 1 161
виждам и усещам, че така с нас детето е много щастливо, а това оправдава всичко...


сега е добре. А как ще срещнете Самуил с останалия свят?
Ами ние го правим непрекъснато, особено, когато сега вали и няма нужда от поливане на градината. Преди два дена се върнахме от едноседмична среща с мами от Русе, за обмяна на опит и идеи.
Идват ни също на гости мами от най-различни форуми. В Русе Самуил се срещна с 10 месечно момиченце (чиято майка също ни срещна чрез форумите на dir.bg), което направо преливаше от любов към него, много си допаднаха.

# 40
  • Мнения: 14 654
Във всеки случай аз уважавам сина си като равен и не мога да си представя да измъчвам детето с памперс в най-голямата жега и да го подложа на унижение, на което аз лично не бих се подложил.

да, сигурно е гадно в жегата с памперс, мислила съм си за това. също съм съгласна, че памперсът е улеснение за мен, а не за самото дете. само не съм съгласна, че децата се унижават от памперса. повечето дечица, които познавам са си свикнали и изобщо не им прави впечатление. аз разделих сина ми с памперсите при първия сгоден случай, но ако някой ден имам още деца, подозирам, че ще носят памперси поне докато станат на годинка и нещо

# 41
  • Мнения: 1 161
Ако мога само да добавя без да те обидя Харпия  Peace... да получи пациент памперс е едно от най-унизителните неща който могат да му се случат .... все едно да му кажеш, че и да се изходи сам вече не може.........Много хора са способни с последни сили  да се дотътрят на 00 отколкото да го им го залепят..... Въпроса е последващата реакция на безполезност от факта, че го имат.........за какво да се старае да става като може да си лежи и ака...... изчезва момента на усилието и свикват............

Не, че памперси няма да ползвам и аз, но важното е да се мисли за момента без тях.
... и както на тези хора гледам със съжаление, така съжалявам и децата с памперси, защото знам, че може и без тях.

# 42
  • Мнения: 2 924
Ако мога само да добавя без да те обидя Харпия  Peace... да получи пациент памперс е едно от най-унизителните неща който могат да му се случат .... все едно да му кажеш, че и да се изходи сам вече не може.........Много хора са способни с последни сили  да се дотътрят на 00 отколкото да го им го залепят..... Въпроса е последващата реакция на безполезност от факта, че го имат.........за какво да се старае да става като може да си лежи и ака...... изчезва момента на усилието и свикват............

Не, че памперси няма да ползвам и аз, но важното е да се мисли за момента без тях.
... и както на тези хора гледам със съжаление, така съжалявам и децата с памперси, защото знам, че може и без тях.
Хора,смилете се:) Никът ми не е Харпия:)
ivalex , визирах  избора между подлога и памперс. Някой ,който не може да отиде сам до тоалетната.
Людмиле, защо съжаляваш детето ми?

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
И как точно без памперс,че не ми стана ясно?То,ако те гледам теб трябваше да родя у дома и плацентата в тавата?Та по въпроса за памперса-как ще правим разходки за по няколко часа или за по-вече време то като ми се опикае до ушите какво точно ще стане?Ще имам мокро и болно бебе,не благодаря.Ще се възползвам с пълна сила от всичко,което е направено за улеснение на родители и деца.Това е моето мнение!

# 44
  • Мнения: 1 161
Във всеки случай аз уважавам сина си като равен и не мога да си представя да измъчвам детето с памперс в най-голямата жега и да го подложа на унижение, на което аз лично не бих се подложил.

да, сигурно е гадно в жегата с памперс, мислила съм си за това. също съм съгласна, че памперсът е улеснение за мен, а не за самото дете. само не съм съгласна, че децата се унижават от памперса. повечето дечица, които познавам са си свикнали и изобщо не им прави впечатление. аз разделих сина ми с памперсите при първия сгоден случай, но ако някой ден имам още деца, подозирам, че ще носят памперси поне докато станат на годинка и нещо
Права си за всичко. Колкото до свикването -- децата не познават алтернативата да бъдат самостоятелни и чисти, затова не им прави впечатление. Знаеш ли сега как се сърди Самуил ако искаме да го обличаме а той не е свършил с тоалетната, или пък не сме му обърнали навреме внимание и той с е оцапал.

Децата имат вродено чувство за хигиена и ако им се даде шанс ще правят всичко възможно да останат чисти. А с памперса изглежда свикват на нечистота и просто им става все едно...

Общи условия

Активация на акаунт