Име за момиченце,?

  • 4 229
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Моля, дайте ми идея за хубаво женско име. Иска ми се да я кръстя на майка ми ( Надежда) или нещо близко до това. Ако имате предложения?

# 1
  • Мнения: 12 834
Надежда, Невена, Надина (има го в Германия).
На мен Надежда ми харесва много.

# 2
  • Мнения: 2 761
С "н" харесвам Невена и Наталия.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 306
Напоследък много ми харесва името Недина. На галено Неди.
Невена, Наталия, Неда, Надина, Неделина, Нелина.

# 4
  • Мнения: 3 426
Неда е хубаво име. 😊

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 8 664
Ако не е Надежда, Неда е подходящо. Хубаво име е.
Иначе с Н- Невена и Ния...но освен първата буква, по нищо друго не личи, че детето е кръстено на Надежда.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 597
Още един глас за Надя.
И Натали/я.

# 8
  • Мнения: 2 039
Ако ще кръщавате на някого,кръстете го на името му.
Ако ще е някакъв вариант,по-добре не се ограничавайте с определена буква и си го кръстете с което име ви харесва.

# 9
  • Мнения: 3 037
Подкрепям мнението ня Пип2. Ако майка ти се казва Надежда и искаш да бъде кръстено на нея, използвай точно това име. То така или иначе е най-хубавото за мен от предложените до момента варианти.
На мен с Н ми харесва Николета, но няма нищо общо с Надежда, освен първата буква.

# 10
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 966
Хубаво име е Надежда, но имай предвид, че никой не се обръща към Надежда с това дълго име. На мен лично повече ми допада Надя. Харесва ми и Ния. Предпочитам кратки имена. Но всеки си има неговите предпочитания.
Все пак щом ще е кръстено на майка ти, нека е Надежда.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Благодаря Ви много Simple Smile

# 12
  • Мнения: 646
Една позната си кръсти детето Ная на баба си Надежда. Иди се сети после, че Ная ще празнува на (вяра, надежда, любов). Без да се обижда никой, ама тва е пълна глупост. Като ще кръщаваш или ползвай името или си го пиши както си искаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 8 664
Има си имена със значение, на които не върви да кръстиш с друго със съвсем различно звучене и значение. Примерно на дядо Стоядин, внучка Силвия 🙄 Или баба Малина и внучка Милица.
Но ако името е от рода Гинка, Панчо...мисля, че тогава може да се измисли Гергана или Петър.
Нямам предвид, че имената са архаични или грозни, а че са кратки с неясно на пръв поглед значение.
Но Надежда...не върви Невена(колкото и да е красиво), защото е цвете. Или на Надежда-Недялко.

# 14
  • Мнения: 8 578
Надежда ми харесва най - много. След това Надя.

# 15
  • Мнения: 3 922
Аз съм за Надя, защото е интернационално https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nadia за разлика от Надежда (само в славянските страни).

# 16
  • Мнения: 410
Според мен Надин подхожда на Надежда. Може да я кръсти те само Надя, и без това са на мода кратките имена. С тази буква ми харесва Нона, Нина и Невена.

# 17
  • Мнения: 1 394
И на мен ми допадат Надя, Неда, Натали, също Нора, Ноеми...

По принцип съм съгласна с мнението на Дези, но има имена, които наистина звучат доста архаично. Ако някой дядо се казва Груйо или Ганчо - защо внукът му да не Георги или Герасим, например?

В случая с името Надежда - то не е архаично, но би се произнасяло доста трудно на други езици. Докато с името Надя няма да има такъв проблем.

Успех!

# 18
  • Мнения: 3 037
Според мен Надежда е по-хубаво от Надя, но всеки има вкус. И на Надежда не козват ли за по-кратко Надя така или иначе?

# 19
  • Мнения: 8 882
като живеещ в чужбина, Nadezhda хич не изглежда добре в международния паспорт

# 20
  • Мнения: 3 037
като живеещ в чужбина, Nadezhda хич не изглежда добре в международния паспорт
Ех, този международен паспорт. Във всяка една тема си аргументираш мнението с него. Иначе, да, права си, че не изглежда добре изписването на името Надежда в него, заради буквата Ж.

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Надежда или Надя
Ако ти харесва Надежда,хич да не ти пука за международния паспорт.Няма гаранция къде ще отиде детето и дали изобщо ще иска да отиде някъде...
Ами ,ако отиде в арабските страни или в Китай?
И в Европа и в Америка вече е пренаселено с хора от всякакви държави и странните имена не правят  впечатление.

Натали,я
Невена
Нина

# 22
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 782
Надежда, Невена, Неда.

# 23
  • Мнения: 18 562
Или я кръстете директно на бабата или само вземете буквичката. Не се сещам за нищо близко дю Надежда. На мен това име не ми харесва. Нито Надя ми харесва. Има много нежни имена с Н. Наталия,Невена са хубави,може Ния ако ви допада,Николета.
За мен едно дете е кръстено на даден човек ако е взело цялото му име дословно.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 147
С буква "Н" най-любими са ми Ния, Нора и Невена, но нито едно от тях не звучи като детето да е кръстено на Надежда.
А Надежда е хубаво име с прекрасно значение - не звучи остаряло, рядко използвано е, може спокойно да си го използвате директно за детето, щом искате да е кръстено на баба си.

# 25
  • Мнения: 793
Нели, Никол Simple Smile това са имена, които аз харесвам с буквата Н. От по-рядко срещаните Нелина, Недислава
 Между другото на моя братовчедка майката се казва Надежда, но всички я наричат Нели. Името има красиво значиние, ако ви харесва може направо така да я наречете. Знам, че в днешно време повечето хора възприемат, че е достатъчно порвата буква да съвпада с тази на роднина, за да се счита, че детето е кръстено на него. За мен това лично е странно и безсмислено Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8 882
Хората възприемат кръщаване само по първата буква, но доколкото  съм чела хора, изследващи  тези въпроси, трябва да го  кръстиш с цялото име.
Понякога, родът имал тежка карма и тогава изкарвали детето  на улицата и който пръв мине, го молят да му даде име, с цел, именно да се прекъсне връзката с родовата карма.

# 27
  • Мнения: 7
Натали 🤗

# 28
  • София
  • Мнения: 5 778
Надежда е хубаво и като име, и като значение. Иначе ми харесва Ния. Наталия също, въпреки че Нати не ми допада, а най-често така ги наричат на кратко.

# 29
  • Мнения: 1 271
Абсолютно съм за Натали. Много красиво име.

# 30
  • Мнения: 1
На мен ми харесва Надина, защото означава Надежда, красиво звучи, интернационално е и не е толкова често срещано. 🙂 Неделина също звучи добре, но има друго значение.

# 31
  • Мнения: 741
Моята сестра се казва Наделина, кръстена на баба ни Надежда. Много харесвам това име!

# 32
  • Мнения: 1 394
Чух името Наделина преди година-две - има водеща от Канал 3, която се казва Наделина Анева. Не ми допада. Не бих кръстила така детето си, защото мисля, че името на човека трябва да има смисъл, а не да бъде просто струпване на срички. Нищо лично. Да е жива и здрава сестра Ви!

# 33
# 34
  • Мнения: 8 912
Надежда ми харесва като значение, но като звучене и като изписване и на кирилица ми е грубо. Надя по става, но толкова съм свикнала да е съкратеното на Надежда, че нещо не мога да го възприема като цяло име.

Наталия, Невена, Нора

# 35
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Срещала съм и Нивелина и Нивелина.

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 294
Нева
Невелина

Общи условия

Активация на акаунт