Какво правите със старите дрехи.....

  • 2 488
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
или тези, които не носите?
Интересно ми е да разбера,че при мен са голям проблем.Вечно се чудя  къде да ги сложа, не искам да ги изхвърлям/почти всички са обличани няколко пъти/.Само дето не са модерни вече.Та се чудя newsm78 вие какво ги правите?

# 1
  • Мнения: 1 448
Някои ми стоят за домашни или просто така си ги пазя, другите ги давам на ромите  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 622

 Момичета, давайте ги на акциите за събиране на помощи за домовете!

Аз лично така  правя  Peace Това, което е от минал сезон и реша, че няма да нося, веднага давам за домовете  Wink

Същото прави и мъжът ми, което ме подсеща да си проверим гардеробите за нови дарения.....

# 3
  • Мнения: 670
Някои ми стоят за домашни или просто така си ги пазя, другите ги давам на ромите  Laughing

И аз така правя.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Някои нося в къщи, други раздавам, също и хвърлям /по-точно ги оставям до кофата за боклук и предполагам че някои роми са се уредили.../

# 5
  • Мнения: 514
Тук има специални контейнери за стари дрехи.Каквото реша,че няма да нося-в торбичка и в контейнера Peace

# 6
  • Мнения: 4 651
Обличане няколко пъти и не са модерни?  ooooh!
Ами просто не си давам парите за такива дрехи.

# 7
  • Мнения: 127
На роми.
На племенничките ми.
На съседско момиче.



# 8
  • Мнения: 1 101
Някои нося вкъщи, а другите изхвърлям  Whistling

# 9
  • софия
  • Мнения: 555
давам ги на някой нуждаещ се

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 11 704
Трупам ги и като отворя гардероба си мисля колко много дрехи имам,а всъщност нямам!Отдавна съм се наточила за една голяма чистка,ама кога ли ще е Thinking?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Зависи от дрехите.По захабените оставям до контейнера, а по запазените и големи неща/пуловери, дънки, палта/изпирам сгъвам и събирам, като се понатрупат ги давам на нуждаещи се Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 623

 Момичета, давайте ги на акциите за събиране на помощи за домовете!

Аз лично така  правя  Peace Това, което е от минал сезон и реша, че няма да нося, веднага давам за домовете  Wink

Същото прави и мъжът ми, което ме подсеща да си проверим гардеробите за нови дарения.....

Правилно и поздравления   bouquet И аз правя така а покрай мен всички приятели и роднини Simple Smile
Момичета не изхвърляйте дрехите. Някой някъде има нужда от тях. Кофти ми е да го кажа, но стига сте обличали ромите - те и без вас ще се облекат !

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Чистачката в работата ми е самотна майка с три момчета. Сама си ги гледа младежите и последното нещо, за което й остават пари на жената са дрехите. В повечето случаи ги нося на нея и мойте дрехи, и на мъж ми - все се намира от тях кой да ги носи.
  Иначе разни супер износени дрешляци, дето не стават за обличане, ги оставям за парцали. Нарязвам ги на парчета, ползвам и хвърлям.

# 15
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
 Момичета в Нови Хан има един приют с църква , в който служи отец Иван/давали са го по телевизията/. Сам е направил приюта. В него има от бебета до възрастни хора. Когато събера повече дрехи/  от бебешки до за възрастни хора/ и разни  неща, като посуда и др., които не ползвам , отивам с една кола /то е  на около 10км. от София/ и им ги занасям. Човекът нищо не връща. Много е мил и любезен и те споменава с добро. На цигани нищо не давам, защото са гадни и крадливи! newsm78

# 16
  • Мнения: 695
Даваме ги в една църква и от там на бездомните хора

# 17
  • Мнения: 8 917
Трупам ги и като отворя гардероба си мисля колко много дрехи имам,а всъщност нямам!Отдавна съм се наточила за една голяма чистка,ама кога ли ще е Thinking?
Засега и аз нищо по-различно не правя и само се каня кога ще е голямата чистка Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 237
Ми по-старите ги раздавам.По-запазените ги пазя,все някога модата се връща  Peace

# 19
  • Мнения: 648
   Подарявам, давам, различно Hug

Една моя бивша съученичка си беше изхвърлила страхотно палто, поради съмнения, че някой й беше пришивал нещо към него Sick и няма да забравя фейса й, когато една ромка влезна натъкмена с палтенцето в магазина на съученичката ми hahaha

Последна редакция: сб, 02 сеп 2006, 21:25 от Nadejdica

# 20
  • Popovo
  • Мнения: 571
Старите, които не стават за носене ги хвърлям, а по-новите давам на някой който има нужда от тях.

# 21
  • Мнения: 13 512
На сина ми дрехите ги давам на приятелки.Моите и на дъщеря ми нося в домове

# 22
  • Мнения: 2 495
Ами какво правя ли-в една торба ги събирам и след това- на село Laughing

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 323
Даваме ги в една църква и от там на бездомните хора

Мишел в коя църква приемат дрехи?

# 24
  • Мнения: 1 226
Момичета в Нови Хан има един приют с църква , в който служи отец Иван/давали са го по телевизията/. Сам е направил приюта. В него има от бебета до възрастни хора. Когато събера повече дрехи/  от бебешки до за възрастни хора/ и разни  неща, като посуда и др., които не ползвам , отивам с една кола /то е  на около 10км. от София/ и им ги занасям. Човекът нищо не връща. Много е мил и любезен и те споменава с добро. На цигани нищо не давам, защото са гадни и крадливи! newsm78
Не знаех за това.Благодаря за информацията.Иначе които ми омръзнат ги давам на майка ми и на племенницата ми.

# 25
  • Мнения: 695
Даваме ги в една църква и от там на бездомните хора

Мишел в коя църква приемат дрехи?
В църквата Св.Троица. Намира се в парка срещу новата болница.Отиваш там и казваш,че носиш дрехи и те ще ги вземат. Peace

# 26
  • Мнения: 2 152
Ами завирам ги където е останало място по гардеробите.Някой , които са много стари и знам, че никога няма да облека, в чувал и на вилата-да ги ядат мулците Simple Smile

# 27
  • Мнения: 338
Давам ги в домовете за сираци

# 28
  • Мнения: 270
Раздавам ги на хора,които имат нужда от тях.Същото важи и за дрехите на мъжа ми.

# 29
  • BG
  • Мнения: 390
До скоро и аз ги оставях до контейнера, с цел да ги вземат ромите, но съпруга ми ме нахока, че те незаслужават, защото точно тези хора утре ще ти измъкнат портмонето от чантата или ще ти ограбят апартамента и вече - в домовете за сираци  Peace

# 30
  • Мнения: 1 520
Изхвърлям.
Преди и аз все се чудех къде да ги слагам, после като видях че веднъж прибрани повече никога не виждат светлина, освен при преподреждане на гардероба, подходих по-смело.
В кофата.

# 31
  • Мнения: 6 167
събирам, преценявам кое става и кое не, изпирам, сортирам, надписвам и давам на червен кръст

# 32
  • Мнения: 2 567
Някои ми стоят за домашни или просто така си ги пазя, другите ги давам на ромите  Laughing

И аз така процедирам. С допълнение, че някой давам на майка ми, а съпругът ми на баща ми. А тези, които запазвам са с идеята да облека като се вталя...., което май няма скоро да стане  Sad
Детските отиват за племенниците или приятелски деца.
Нямам навика да трупам в килери, в мазета или тавани  Naughty

# 33
  • Мнения: 1 202
Някои нося вкъщи, а другите изхвърлям  Whistling
И аз така!

# 34
  • Мнения: 1 517
Раздавам ги. Основно на една циганка - научи се жената и 1-2 пъти в годината минава. И май доста от дрехите си бяха наред (няма скъсано или лекета), просто като видя, че не се носят повече от 1 год. и ги махам. Сега правих разчистване на раклата с бебешките дрешки. Свидни ми са, ама хем място нямам, хем на някого ще послужат. Ще ги нося в Дома за деца във Виница.

# 35
  • Мнения: 1 146
Някои нося на вилата, да си ги доизносим там. Друга част трупам в пликове и ги давам за някой дом.

# 36
  • Мнения: 1 671
От мъжки ризи правя калъфки на възглавници - използвам ги или като декоративни възглавнички за дивани и холна гарнитура, или като първа /вътре в нея е пълнежа/ калъфка, върху която си слагам калъфките от спалните комплекти.

Стари дънки - стават чудесни чанти /обшивам ги с разноцветни копчета или капачки от безалкохолно за декорация/, раничка с ластик отгоре, декоративни кръпки по панталоните на големия ми син, като ги скъса някъде.

От вълнените платове /но не от пуловери/ - изрязвам еднакви или различни парчета, събирам ги и си шия кувертюри за леглата. Хем шарено, хем различно.

От копринени ризи - правя си панделки за коса, панделки за вързване на пердета.

Стари пердета - покривки за масата на двора и масата на терасата, комарници.

Абе, като се замисля, все нещо може да се направи от старите дрехи. Трудното е, че не винаги имам време...

# 37
  • Мнения: 1 512
Част от дрехите нося на вилата- като домашни или като работни на плантацията Laughing
Дрехи, които са ми омалели- давам на сестра ми, на приятелки, събирам за домовете. На боклука изхвърлям,  когато станат съвсем на парцали.

# 38
  • Мнения: 3 388
Тук има специални контейнери за стари дрехи.Каквото реша,че няма да нося-в торбичка и в контейнера Peace

.. има на различни организации
И аз така правя  Peace

# 39
  • Мнения: 1 925
Някои си ги оставям за домашни, други давам на баба ми в Калофер да ги дава, защото там има страшно много бедни семейства.   Sad

# 40
  • Мнения: 4 621
Някои оставям за вкъщи, но повечето давам на една жена, която ги носи на нуждаещи се семейства.

# 41
  • Мнения: 5 103
Хвърлям ги в кофата newsm78

# 42
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Движение на българските майки - правим акции всеки месец, събираме си нашите и на децата дрехи,обувки и играчки, които вече не ползваме, и след това ги занасяме в домовете , с които работим от 2 години, и лично ги даваме на децата - бебета, тинейджъри,всякакви, и сме сигурни,че наистина някой,който има нужда от тях ги ползна с радост( нали няма кой да им купи нови Sad Sad Sad)

# 43
  • Мнения: 686
Слагам ги в чували и на село! Оставям си само трикотажни потници и тениски - много хубаво се бърше прах с тях!

# 44
  • Мнения: 131
Тези, които не са ми удобни за в къщи, но са хубави за излизане ги подарявам на приятелки. Имам си приятелки за всичките ми размери - и когато съм била слаба  Heart Eyes, и когато съм била дебела  Wink. Останалите дрехи ги давам на дом за сираци. А най-най-смотанките - или за парцали или ги оставям до някой кош. Същото е и с обувките.
Изобщо не обичам да си пазя дрехите. И модата им минава и ми поомръзват и така.
Както се казва - Носете си новите дрехи...

# 45
  • София
  • Мнения: 3 271
При смяна на сезоните правя прочистване и на летни и на зимни дрехи. Складирам и от двата вида и при следващото прочистване правя чистка и на складираните.
Ох, май много объркано го обясних  Sick

# 46
  • Мнения: 3 098
Хвърлям ги в контейнерите за дрехи и обувки.Оттам отиват в екопарка и оттам Господ знае къде... newsm78
Преди ги раздавах,оба4е сега ве4е нямам време за това.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
В торби и отиват в някой дом за сираци.
Преди ги оставях на купчинки до кофите за боклук, да ги прибират клошарите, но хвърлям доста запазени неща- по- добре сираците да ги носят...
 Естествено, нещо скъсано или разнищено, отпуснато, захабено, отива директно на боклука или остава за парцал вкъщи  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт