Колко време след раздялата бяхте отново във връзка

  • 9 122
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
След колко време от раздялата бяхте готови за нов или се събрахте отново?

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 22:07 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 3 769
Не бих се събрала с бивш. Казват, да не казваме Никога, но това е омагьосан кръг, който не бих си причинила.
Колкото за времето между връзките, 3 месеца са ми достатъчни, за да изтрия всякакви емоции, надежди и прочие. И съм готова.

# 2
  • Мнения: 246
Мястото на бившите е в миналото.Любовта е свършила.Лошо при мен е,че минаха 7 години и пак ми е трудно да се доверя на друг човек.

# 3
  • Мнения: 1 011
На мен максимума, в който съм стояла без половинка е 3 години и то защото аз не исках да се занимавам със сериозни неща... Но обикновено не се задържам повече от 2-3 месеца.
Не се хваля, но не страдам от мъжко внимание Grinning Друг е въпроса, че попадам на муньовци, но предпочитам да опитам с нов човек, отколкото да цикля в нефункционални връзки.

# 4
  • Мнения: 1 376
Май няколко седмици... Издържа няколко месеца, но аз и от това имах нужда. После година и нещо само "несериозни" неща, но ми се живееше така, след повече от десет години с един човек. Даже ми хареса...

# 5
  • Мнения: 5 838
При бивш аз няма да се върна. Щом е станал такъв, нека такъв си остане и за бъдеще.

   Зависи колко ме е наранил и обидил. Доста дълго съм стояла без мъж. В момента отдавна съм без мъж. Нямам доверие на мъжете. Все пак установих, че ми е по-добре да бъда сама, отколкото някой да ми къса нервите. Вкъщи са се погрижили с това да ме късат нервите. Излишно е някой друг да ми причинява това.

# 6
  • Мнения: 4 969
Колко време..не е формула.
Зависи,кога ще срещнеш мъж,който ще пробуди желания и доверие.

# 7
  • Мнения: 746
Зависи какъв характер си и как изживяваш нещата, колко си обичал или не човекът, с който си се разделил. Някои може и на 3-я месец да си хванат ново гадже, на други им трябва години, за да започнат нещо ново. Иначе ако е само за неангажиращи срещи, ей така за разнообразие и да се разсейваш, да не мислиш за раздялата ако е тежка може и веднага. Познавам хора, които са се събирали след раздяла и са много по-сплотени и държащи един на друг от преди, строго индивидуално си е.

# 8
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Колко време..не е формула.
Зависи,кога ще срещнеш мъж,който ще пробуди желания и доверие.
Принципно да, но не е само това. Човек влиза в нова връзка само когато е абсолютно сигурен, че се е оттърсил от негативните емоции от предната връзка (накратко, отработил е негативните емоции в позитивни) и се чувства готов за това. В крайна сметка, следващия човек НЕ е длъжен да играе ролята на емоционален тампон.
Ей тая част с отработването е най-трудната.

И да, както някой по-горе писа, няма точна формула.

# 9
  • Мнения: 4 969
Колко време..не е формула.
Зависи,кога ще срещнеш мъж,който ще пробуди желания и доверие.
Принципно да, но не е само това. Човек влиза в нова връзка само когато е абсолютно сигурен, че се е оттърсил от негативните емоции от предната връзка (накратко, отработил е негативните емоции в позитивни) и се чувства готов за това. В крайна сметка, следващия човек НЕ е длъжен да играе ролята на емоционален тампон.
Ей тая част с отработването е най-трудната.

И да, както някой по-горе писа, няма точна формула.

Така е правилно..Но рядко се случва.
Често се случва да се хвърлиш преди това.
Понякога лечебно,понякога те смачква повече,според човека.

# 10
  • Мнения: 1 456
Колко време? Когато се появи подходящ човек Simple Smile за съжаление може да отнеме години, но пък може да е за добро...

# 11
  • Мнения: 1 206
Аз, сърбайки горчивия си опит, казвам, че когато нещо се счупи, няма смисъл от поправки. Това са само загубени нерви, време, усилия, надежди и т н, за да осъзнаеш накрая, че просто няма да стане. Колко време - колкото ти е нужно, за да преодолееш човекЪ. Също смятам, че няма нищо по-досадно и отблъскващо от човек, който е  с нов партньор, а постоянно сравнява с бившия, така че ако трябва, хвани тренажор, пък после мисли за връзка.

# 12
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Колко време..не е формула.
Зависи,кога ще срещнеш мъж,който ще пробуди желания и доверие.
Принципно да, но не е само това. Човек влиза в нова връзка само когато е абсолютно сигурен, че се е оттърсил от негативните емоции от предната връзка (накратко, отработил е негативните емоции в позитивни) и се чувства готов за това. В крайна сметка, следващия човек НЕ е длъжен да играе ролята на емоционален тампон.
Ей тая част с отработването е най-трудната.

И да, както някой по-горе писа, няма точна формула.

Така е правилно..Но рядко се случва.
Често се случва да се хвърлиш преди това.
Понякога лечебно,понякога те смачква повече,според човека.
Хаха, лечебно... за кого? Grinning

# 13
  • Мнения: 1 456
Колкото до събирането с бивши, наскоро бях шокирана от случилото се с моя позната. Мъжът и преди години я изоставя бременна в осми месец, събира се с друга жена,любовницата. Тя, съответно, му ражда друго дете. Как успя да се събере психически това момиче, да стъпи отново на крака и да си отгледа детенцето, не мога и не искам да си го представя, но тя се справи с живота перфектно. Дълги години не е имала друга сериозна връзка. И наскоро разбах, че ......онзи се е разделил с любовницата, а моята позната се върнала при него, след цели 10 години! Любов ли е, глупост ли е, знае ли човек.

# 14
  • Мнения: 4 969
За жена става дума,нали?Simple Smile
Не,че и за мъж не е валидно.
Както и нагоре споменаха- неангажиращи връзки
Някои уж неангажиращо,пък съвсем се ангажирали

Кофти е ако зациклиш ,тогава съвсем спираш да виждаш.

# 15
  • Мнения: 9
Много минорно отговаряте, а аз очаквах да влезните с танцова стъпка. Моят пример е със сестра ми който ще ви дам! Раздели се с приятеля и защото не се разбираха. Дадоха си почивка от 4 месеца в които уж тя го беше зарязала, но постоянно страдаше по него. Накрая се събраха - годеж - сватба - дете и сега живеят живота мечта за всяка една двойка

# 16
  • Мнения: 1 125
Моята връзка беше толкова изчерпана, че бях във връзка преди да приключа старата.

# 17
  • Мнения: 346
Половин година след развода ( от раздялата беше минала една година) започнах връзка, с идеята да е неангажираща. Но тя пък взе, че стана сериозна и така вече седем години 🙂. Не съм търсила специално.

# 18
  • Мнения: 24 467
След колко време от раздялата бяхте готови за нов или се събрахте отново?

Случаи толкова, колкото и хора.
Едни застъпват паралелно връзки, други минават от една в друга постоянно, като влакова композиция, трети поизчакват месеци, четвърти - години. Едни се събират отново, други никога не се виждат повече.
Ни има правилно, ни има правило.

# 19
  • Мнения: 451
Аз съм в момента в процес на раздяла (развод) и се питам същото, поне в частта, кога ще съм и дали съм готова за нещо ново. В едно съм сигурна, че назад няма да се върна повече. Интересно ми е обаче, кога остава време за откриването на нов партньор, покрай работа и деца. Лично аз, може би съм готова и за неангажираща връзка (за определени нужди Flushed ), обаче да е постоянна такава, а не все с различен партньор. Няма да се разсърдя и на нещо по-ангажиращо, но за в момента (2 месец от раздялата) не знам дали бих се доверила на някой емоционално.

# 20
  • Мнения: 1 456
.....Интересно ми е обаче, кога остава време за откриването на нов партньор, покрай работа и деца.

Не остава никакво време. Опитът ми и на мои разведени приятелки с нови връзки сочи, че обикновено някой познат или близък човек запознава жената с подходяща партия и много често се получават нещата. В друг случай това е колега от работа,или пък покрай общо занимание, човек от група по танци, някакво хоби и така. От няколко разведени покрай мен няма нито един/една който да е срещнал половинката си по някаква случайност Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 376
Винаги съм изпитвала ужас да изляза "на пазара" и да се провикна "търся си мъж до гроб", камо ли пък да ходя на евентуални "огледи". Подбирала съм, излизала съм на срещи, с кой преспиш, с кой - не, с кой е повече от веднъж... Над 30 годинки едва ли можеш да желаеш по-добър сценарий. Няма и за кога. Сега ако остана сама, пак бих процедирала по същия начин.

# 22
  • Мнения: 24 467
А-а-а-а, то това не се прави тъй баш. Никой не отива на пазара, викайки такова нещо!
Има си майсторки - умеят ги тия неща. И клиентът дори и не разбира, че са го снабдили със стока след въздействаща реклама.


# 23
  • Мнения: 819
Максимум 2 години и половина, това се случи след раздялата с първото ми гадже. Не исках срещи с никой, трябваше ми време за да преживея човека, с когото бях. Та с него се събрахме пак, но 6 години след раздялата и двамата бяхме променени, вече не толкова деца, колкото бяхме тогава. Все още сме заедно и връзката ни вече е хармонична.

# 24
  • Мнения: 9
Максимум 2 години и половина, това се случи след раздялата с първото ми гадже. Не исках срещи с никой, трябваше ми време за да преживея човека, с когото бях. Та с него се събрахме пак, но 6 години след раздялата и двамата бяхме променени, вече не толкова деца, колкото бяхме тогава. Все още сме заедно и връзката ни вече е хармонична.

А така да си знаят хората които плюят това да се върнеш при бивш

# 25
  • Мнения: 6 239
Максимум 2 години и половина, това се случи след раздялата с първото ми гадже. Не исках срещи с никой, трябваше ми време за да преживея човека, с когото бях. Та с него се събрахме пак, но 6 години след раздялата и двамата бяхме променени, вече не толкова деца, колкото бяхме тогава. Все още сме заедно и връзката ни вече е хармонична.

А така да си знаят хората които плюят това да се върнеш при бивш

А може би тези хора знаят друго от завръщането при бивш/бивша, как мислиш? Не винаги е толкова щастлива развръзката, по-скоро се оказва, че настъпваш същата мотика втори път.

С първата ми приятелка стана така, първата ми любов, силни чувства, силна тръпка.... Обаче момичето беше от онези, които се имат за големи красавици и си мислят, че след като имат тълпи от мераклии, могат да си въртят мъжете както искат и очакват да бъдат носени на ръце.... Бях на 20 и не обръщах внимание на червените лампички, когато обаче ме заряза след почти година връзка, наистина ме заболя. Трудно преглътнах раздялата, мотивът беше, че не ме обичала така, както аз нея и такива ала....бала. Бяхме разделени около година, през това време ме търсеше периодично, виждахме се през няколко месеца. Не ми се получи с други момичета през този период, още веднъж ударих гредата с друго момиче, което харесвах, след това просто не ми допадаше никоя друга. При една от срещите ни с бившата след около година раздяла стана заварката... Знаех, че е грешка още на момента, ама се поддадох.
Събрахме се отново, но този път вече не я обичах безрезервно, имаше страст, но и имах едно на ум, както и желание за реванш. Започна едно надлъгване, едно надцакване -тя да изкопчи максимално от връзката ни и от факта, че си лягаме, аз пък гледах да мина максимално тънко и да не се прекарам. Все кофти работи. Изкарахме така 3 години, имаше още раздели и събирания, имаше си и хубави моменти, разбирахме се с половин дума, не ме натоварваше, не се виждахме много често и имах време да излизам с приятели, по кръчми и заведения. Имах чувства към нея въпреки всичко, не съм бил с друга докато бяхме заедно. Обаче пропуснах възможностите да имам пълноценна връзка през онези години в началото на 20-те. Вкарах във френдзоната момиче, което по-късно исках много силно, но тя вече ме възприемаше само като приятел. Също имах възможността да науча каква НЕ ТРЯБВА да бъде една връзка, което по-късно ми помогна много да създам истинска такава и да оценя правилно човека отсреща.
Като цяло това беше грешка и не го препоръчвам на други. Това, че има и изключения, само затвърждават правилото, никога повече бивши.

# 26
  • Мнения: 115
Чудесна тема ще следя. Темата за бившите е кофти но лично аз там където плюя не ближа. А иначе след връзка имам нужда поне 3 до 6 месеца да поседя сама. Защото иначе се насъбира разочарование след разочарование и един ден когато срещнеш правилният човек...не можеш да го оцениш защото си мислиш, че е поредното говно. За това мисля, че жената има нужда от себе си известно време да се отърси, да оцени компанията си и да знае какво иска от човека до себе си. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 819
Скрит текст:
Максимум 2 години и половина, това се случи след раздялата с първото ми гадже. Не исках срещи с никой, трябваше ми време за да преживея човека, с когото бях. Та с него се събрахме пак, но 6 години след раздялата и двамата бяхме променени, вече не толкова деца, колкото бяхме тогава. Все още сме заедно и връзката ни вече е хармонична.

А така да си знаят хората които плюят това да се върнеш при бивш

Да ви кажа честно не съм очаквала, че така ще се развият нещата при мен. 6 години е много време и първоначално, когато започна отново да ме търси не мислех, че бихме могли отново да сме заедно. Една година време бяхме приятели преди да се съберем. Но истината е, че през цялото това време не успях да срещна човек, с който да се разбираме толкова добре.

# 28
  • Мнения: 17 410
Teddy_m,
Как си представяш постоянна неангажираща връзка? Замисляш ли се, че това, което искаш, е всъщност ангажираност? С поведение като на дърво можеш да причиниш негативни преживявания на човек, нямащ нищо общо и никаква вина за несгодите ти. После пък той да ходи да си го връща на някоя друга, и така причиняваш мъка на посестрима. Нали много държим на женската солидарност Simple Smile
 Най - смели са някои в отмъщението, но помисли, ако искаш - заради такива приказки с емоциите и доверието се дразните на мъжете и ги наричате какви ли не.
Доверието не ти се полага, пък ти си стой като пън и го чакай.

# 29
  • Мнения: 9
Попаднах на едно доста интересно видео, което горещо ви препоръчвам да гледате
https://youtu.be/YX2jw1S-hYc

# 30
  • Мнения: 451
Извинявай, но това малко грубо ми прозвуча. Никъде не съм казала, че искам да си отмъщавам на някой, още повече като включа и трети. Неангажираща, а постоянна връзка имах предвид за секс да кажем, т.е. да има кой да удовлетворява определени нужди, да един и същи всеки път, а не да се търси различен. Има мъже дето и на това са готови, пък виж ако прерастне в нещо друг е добре дошло, стига да е и от двете страни.

Teddy_m,
Как си представяш постоянна неангажираща връзка? Замисляш ли се, че това, което искаш, е всъщност ангажираност? С поведение като на дърво можеш да причиниш негативни преживявания на човек, нямащ нищо общо и никаква вина за несгодите ти. После пък той да ходи да си го връща на някоя друга, и така причиняваш мъка на посестрима. Нали много държим на женската солидарност Simple Smile
 Най - смели са някои в отмъщението, но помисли, ако искаш - заради такива приказки с емоциите и доверието се дразните на мъжете и ги наричате какви ли не.
Доверието не ти се полага, пък ти си стой като пън и го чакай.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте! Използвам темата за да разбера вашето мнение по един въпрос, който все пак има общо с темата:) Регистрирана съм отдавна, но искам да запазя анонимност.
Какво мислите за мъж, който се обвързва с жена с две деца, която му е заявила категорично в началото на връзката им, че няма да ражда повече, и той е бил съгласен с това, заявил е че само тя му е достатъчна и не желае повече деца /има дете от предишен брак/ и след като са минали повече от две години съвместно съжителство той решава, че иска още едно дете с мотива, че неговото не могло да остане само?! Права ли е жената да се чувства излъгана и предадена или е егоист?

# 32
  • Мнения: 17 410
Защо не си го обсъдиш с него. Може с времето и съжителството да е променил нагласите си. Чак пък предадена, то и в първа ръка семейства единият често се дърпа Simple Smile

# 33
  • Мнения: 258
Нито е излъгана, нито е предадена жената. В началото сте се разбрали, че няма да има повече деца. В последствие той променя желанията си(което също е нормално, и самия човек се променя с времето). От тук нататък отново трябва да го обсъдите спокойно.

# 34
  • Мнения: X
Обсъдено е. Той няма нито физическата нито финансовата възможност в момента за още едно дете. В момента се е обсебил от идеята и то защото попитал детето си дали иска брат или сестра и то казало "да". Не мисля, че такива решения трябва да бъдат вземани от едно дете, което не може да преценява нещата. Утре детето ще си промени решението, но бебето ще е факт и няма връщане назад. Друг довод, който изтъква е, че не иска да остави детето си само, но това дете не живее с него и няма как да свикне с братчето си и както очаква бащата да си станат много близки. Смятам, че мъжа не мисли за последствията, а само за моментните желания на детето си. Чувства се раздвоен и хем не иска да губи жената до себе си с която много се обичат и разбират, хем иска още едно дете. Според мен трябва да мине време, да улегне мисълта в главата му и тогава само той да си вземе решение какво иска. В момента щом усеща раздвоение значи не е убеден на 100%.

# 35
  • Мнения: 258
И аз също имах моментен копнеж за трето дете. И средства и време имаше. Не срещнах съгласие от страна на партньора си тогава. Мина време и на мен ми мина Simple Smile С това искам да кажа, че вероятно и той така се чувства в момента. Розово му е, но щом няма нито време, нито финанси, нито желание от ваша страна, скоро ще го осъзнае. А относно това деца да участват в решенията за други деца на родителите си - абсолютно не го разбирам. Те нито ще ги отглеждат, нито ще ги издържат и след няколко години ще се изнесат от семейното жилище. Не вярвам в случая той наистина да смята желанието на детето си като основна причина, за да иска още едно дете. Надявам се да се наредят нещата при вас.

# 36
  • Мнения: X
Освен желанието на детето и неговата мисъл, че ще остане сам изтъква като довод и че за да продължи нашата връзка трябва да имаме нещо общо като дете. Според него децата скрепяват връзката. Според мен не! Той се е разделил с жена си заради неразбирателство въпреки детето, аз също се разделих заради изневяра въпреки двете деца. Мисля, че щом се разбираме и се обичаме и сме приели децата си смисъла в живота ни ще бъде целта да ги отгледаме тези деца с колкото се може по-малко лишения. Опитвам се да го убедя, че това че нямаме общо дете не означава, че нямаме обща цел в живота. Ще го изчакам още сам да си вземе решението и ако наистина толкова настоява да има дете, колкото и да ми е тежко ще се разделим и му пожелавам да намери жена, която би сбъднала желанието му.
Според вас има ли начин двама души да са щастливи заедно без общи деца?

# 37
  • Мнения: 258
За мен си права. Аз също съм разведена с две деца. Не са ни закрепили децата дето се вика. И при вас е така. Аз и друго съм си мислела ами ако нямам сили и средства за следващо дете. Хубаво ражда се едно бебе, но ако се разделите с новия партньор, това дете ще трябва да го отгледаш относително сама, а имаш вече две. Ами ако имаш средства да пратиш първите две да учат, а не успееш третото. Ей такива неща съм си мислела аз по темата.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 213
След като приключи една много изтощителна и за двете страни връзка (продължила 5 години) , срещнах мъжа ми само 3 седмици след това. Чувствах се смачкана, нямах вяра в себе си, но той беше търпелив и страхотен (а и все още е) Simple Smile

# 39
  • Мнения: 859
Аз имам малко луд късмет и обичайно все ми се случват разминавания и драми - или аз не харесвам, или мен не ме харесват (или поне човекът не желае сериозни отношения, а аз други не искам). Забелязала съм, че около 2 години ми отнема да срещна наистина подходящ човек, което за мен е много, защото не се чувствам добре сама, имам нужда да давам и получавам любов. Но не може и на всяка цена да си обвързан.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 599
Според вас има ли начин двама души да са щастливи заедно без общи деца?
Естествено, стига да гледат в една посока и нито на един да не му минава мисълта, че е пропуснал нещо. Но май случая тук не е такъв...

# 41
  • София
  • Мнения: 1 017
Първата ми връзка беше дълга, разделихме се на седмата година за два-три месеца, после се събрахме и изкарахме около година половина заедно, но приключихме по взаимно съгласие. След тва имах почивка около година и половина, когато се събрах с втория си приятел, с който изкарахме осем години и половина. Със сегашния ми приятел се запознахме към края на тази връзка, разделих се с втория и с последния се събрахме няма и месец след това. Още сме заедно вече близо осем години. Така че е различно. Но с бивши никога повече, няма смисъл за мене.

# 42
  • Мнения: 308
Аз съм разведена с бившия ми мъж от 7 години.Преди 3 години се запознах с друг мъж/трудно се доверявам на мъжете/ и точно преди Коледа се разделихме по телефона. Боли много от раздялата, а и вече си мисля,че ще остана сама,въпреки че мразя да съм сама,обичам да давам и да получавам любов,да има с кой да си поговоря,но.... втори път греда. А детето ми расте и в един момент наистина ще се окажа съвсем сама.Всеки ми казва не страдай, мъже много, е да ама къде са тези мъже?Или аз не ги виждам,но пък от друга страна идея си нямам колко време ще ми трябва да се съвзема. Та относно темата скоро не се виждам във връзка.

# 43
  • Мнения: 17 410
Аз съм разведена с бившия ми мъж от 7 години.Преди 3 години се запознах с друг мъж/трудно се доверявам на мъжете/ и точно преди Коледа се разделихме по телефона. Боли много от раздялата, а и вече си мисля,че ще остана сама,въпреки че мразя да съм сама,обичам да давам и да получавам любов,да има с кой да си поговоря,но.... втори път греда. А детето ми расте и в един момент наистина ще се окажа съвсем сама.Всеки ми казва не страдай, мъже много, е да ама къде са тези мъже?Или аз не ги виждам,но пък от друга страна идея си нямам колко време ще ми трябва да се съвзема. Та относно темата скоро не се виждам във връзка

Защото мислиш повече за връзката, отколкото за това, което си писала, че обичаш.

# 44
  • Мнения: 2 928
1 месец до първия несериозен опит. Какво значи връзка? Ако ще е нон стоп присъствие чак до задушаване, хич и не ми се влиза!

# 45
  • Мнения: 451
Моята раздяла е преди малко повече от 6 месеца, а развода от около 3.... връзка още нямам, чудя се и дали ще имам някога. Към момента може би не съм готова още, не че не искам, но пък и не виждам кой би взел майка с 2 деца, които не са негови. Предполагам има някакви малки шансове някой ден нещо да се появи, но реално му се струва, че повечето хора търсят неангажиращи връзки, в което няма нищо лошо може би, за определен период от време.

# 46
  • Мнения: 1 119
С бивш не бих се събрала. Просто е предначертан край.

Обикновено са ми трябвали винаги около 2,3 месеца за да съм готова за нова връзка. Последния път беше по-дълго. Разделих се Януари. Започнах връзка Май. През това време, обаче, не съм стояла да страдам. Имала съм контакти с мъже. Просто не ставаха за връзка.

# 47
  • Мнения: 650
Моята раздяла е преди малко повече от 6 месеца, а развода от около 3.... връзка още нямам, чудя се и дали ще имам някога. Към момента може би не съм готова още, не че не искам, но пък и не виждам кой би взел майка с 2 деца, които не са негови. Предполагам има някакви малки шансове някой ден нещо да се появи, но реално му се струва, че повечето хора търсят неангажиращи връзки, в което няма нищо лошо може би, за определен период от време.
Доста сходно и при мен. Само че детето е 1 бр. И аз не знам дали съм готов за нова връзка, но определено пандемията не допринася за това да срещнеш някой....

# 48
  • Мнения: 451
Ами не помага, да, пробвам разните му сайтове, но то само извратеняци в тях, предимно. Пък и реално и да намериш някой по-читав, няма и къде да се видите като се замисля....

Доста сходно и при мен. Само че детето е 1 бр. И аз не знам дали съм готов за нова връзка, но определено пандемията не допринася за това да срещнеш някой....

# 49
  • Мнения: 24 467
Ще се възродят те тлаките и седенките...

# 50
  • Мнения: 650
Ми тъй е Теди.... И аз попадам или на предложения за платен секс или на опити за измама.... Но дори и да попаднеш, наистина - нито можеш да отидеш на кафе в момента, нито нищо.... А и не знам, изпитвам известно недоверие към хората и то не заради ковид...Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 119
Моята раздяла е преди малко повече от 6 месеца, а развода от около 3.... връзка още нямам, чудя се и дали ще имам някога. Към момента може би не съм готова още, не че не искам, но пък и не виждам кой би взел майка с 2 деца, които не са негови. Предполагам има някакви малки шансове някой ден нещо да се появи, но реално му се струва, че повечето хора търсят неангажиращи връзки, в което няма нищо лошо може би, за определен период от време.

Рано е още. Но моля Ви, не се подценявайте. Да имаш деца е комплимент. Не порок!
Няма никой да Ви вземе! Вие ще намерите подходящия и силно вярвам в това! Simple Smile

# 52
  • Мнения: 650
Рано е още. Но моля Ви, не се подценявайте. Да имаш деца е комплимент. Не порок!
Няма никой да Ви вземе! Вие ще намерите подходящия и силно вярвам в това! Simple Smile
Дано да си права...

# 53
  • Мнения: 308
Моята раздяла е преди малко повече от 6 месеца, а развода от около 3.... връзка още нямам, чудя се и дали ще имам някога. Към момента може би не съм готова още, не че не искам, но пък и не виждам кой би взел майка с 2 деца, които не са негови. Предполагам има някакви малки шансове някой ден нещо да се появи, но реално му се струва, че повечето хора търсят неангажиращи връзки, в което няма нищо лошо може би, за определен период от време.

Рано е още. Но моля Ви, не се подценявайте. Да имаш деца е комплимент. Не порок!
Няма никой да Ви вземе! Вие ще намерите подходящия и силно вярвам в това! Simple Smile

Tyra, права си, но моята раздяла стана точно заради детето, понеже съм и била обръщала много внимание, е как да не и обръщам, а иначе дъщеря ми и приятеля ми уж много си допадаха, та така не че се  подценявам, но и аз вече съм предубедена към мъжете за съжаление PensivePensive

# 54
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Ясно е, че ти е дъщеря, този факт няма кой да го промени и тя ще ти е по-мила от.... кхм... "приятеля", но ако не си способна да носиш две дини под една мишница (както очевидно изглежда), може би не е добра идея да се ангажираш с друг човек на първо място. Защото ако приемем за момент, че е било така, историята ще се повтаря, независимо дали ще е Петко, Ганчо, Драганчо и т.н.

Не виждам разумна причина за предубеждение към мъжете, след като очевидно проблема не е там.

# 55
  • Мнения: 17 410
Мой колега е предубеден към жените с деца, след кратко съжителство. Пък всички връзки искат...

# 56
  • Мнения: 308
Ясно е, че ти е дъщеря, този факт няма кой да го промени и тя ще ти е по-мила от.... кхм... "приятеля", но ако не си способна да носиш две дини под една мишница (както очевидно изглежда), може би не е добра идея да се ангажираш с друг човек на първо място. Защото ако приемем за момент, че е било така, историята ще се повтаря, независимо дали ще е Петко, Ганчо, Драганчо и т.н.

Не виждам разумна причина за предубеждение към мъжете, след като очевидно проблема не е там.

Phoenix Wright, винаги съм се съобразявала с него, даже е имало моменти, когато съм оставяла детето при майка ми, за да сме заедно, никога не е бил на "заден план" /той също има дете/, даже винаги аз се съобразявах с неговото свободно време, само да кажа, че не живеехме заедно.

# 57
  • Мнения: 24 467
Мой колега е предубеден към жените с деца, след кратко съжителство. Пък всички връзки искат...
Ами то и доста други мъже са, за жалост.
Няма какво да се лъжем.
Важно е, че не са всички.

# 58
  • Мнения: 17 410
То не е по пол. Лошият опит е лош опит и край. После - ах, ама не се виждам във връзка, кой кого нямало да вземе и т.н. Сякаш някой ги кара да влизат от връзка във връзка. И сам не се стои, но угодия няма.

# 59
  • Мнения: 650
Аз, напротив, мисля, че даже е по-добре жената да има дете в някои аспекти. Но всеки човек и връзка са си уникални все пак. Така или иначе нямам все още опит Simple Smile)))

# 60
  • Мнения: 24 467
И аз не мога да приема, че наличието на интимна връзка може да е нечия цел, но хора разни... Ако човек има липса нейде - цел ще му е, сигурно. Като повечето други неща, които ги нямаш, а искаш да ги притежаваш и са ти някаква ценност.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
След края на една от връзките ми се събрах с друга жена още същата вечер. Като ученик много години преди това бях направил грешката да чакам около една година, преди да реша отново да погледна друго момиче след раздялата ми с първата ми приятелка. Мислех тогава, че никога повече няма да обичам момиче, или по-скоро не исках да вярвам, че ще е друга, а не първата ми любов. А всъщност това са загубени месеци, които никога няма да се върнат и е глупаво човек да се самоограничава.

# 62
  • Мнения: 16
Наскоро приключих дълга връзка с бащата на децата ми. За две неща съм сигурна, че не бих се върнала при бивш и , че оттук нататък ще кимам и ще се правя че им имам доверие. И се радвам, че урока, който получих спомогна за това да внимавам къде колко да давам и да гледам аз и децата да сме си добре. В момента съм в неангажираща връзка , нямам чувства, просто влечение към човека, толкова ми стига 🙂

# 63
  • Мнения: 17 410
То за какво ли ти е това доверие. Ненгажирщата връзка е много по-голям ангажимент, щото все внимаваш да не се прецакаш 😁

# 64
  • Мнения: 16
Не виждам как бих се прецакала точно пък така? 🤔

# 65
  • Мнения: 3 769
Дренка има предвид, че се самоконтролираш да не се появят чувства и това те напряга.
 Дренка, наистина ли мислиш, че доверието е лесно и всеки човек, който сме допуснали по-близо до себе си, го заслужава?

# 66
  • Мнения: 17 410
Доверие за какво?
Че няма да я утрепе - явно там му има доверие, и той го доказва, щом още е жива след срещите Simple Smile
Че е единствена - какво значение има, жената и без друго не ще да се ангажира.
Да му разкрие своята душевност, материално състояние и каквото там има риск да се случи, тъй като се предполага, че разменят някоя дума - също без значение, предвид горното.

# 67
  • Мнения: 3 458
След последната ми раздяла може би бях в нова връзка след 6 месеца. Отне ми доста време. Бившия за това време обаче вече беше бракуван и чакаше бебе (явно много е страдал след като скъсахме).
Веднъж само имах глупостта да се събера с бивше гадже пак - загуби ми още една година от живота докато не го напуснах пак. Дори трети път искаше да се съберем... но за какво като така и не намери желание да се изнесе от маминка и да заживеем заедно?

# 68
  • Мнения: 5 776
На мен повече време ми отне да приема, че брака ми е изчерпан, защото нали години, дом, деца, навик... Също и 'кой ще ме погледне разведена, с две деца". Реално нещата между нас бяха приключили години преди развода, не беше много трудно да се влачим така, защото заради работата си той се прибираше за по месец-два в годината. Аз също бях решила да си дам време и бях с нагласата за неангажираща връзка, но още докато бях в процедура на развод се запознах с човек, с когото си пасваме много и е възможно да прерастне в нещо по-сериозно.

# 69
  • Мнения: 16
Доверие за какво?
Че няма да я утрепе - явно там му има доверие, и той го доказва, щом още е жива след срещите Simple Smile
Че е единствена - какво значение има, жената и без друго не ще да се ангажира.
Да му разкрие своята душевност, материално състояние и каквото там има риск да се случи, тъй като се предполага, че разменят някоя дума - също без значение, предвид горното.

Познаваме се отпреди доста години, приятелчета бяхме. Общуваме си , но както се сещате по общи неща. Бързо се случи всичко,но и аз и той имаме нужда само от това. Приятно ми е докато сме заедно, пишем като искаме да се видим и до там 🙂
П.с. не го мисля, в момента имам доста неща по- важни и ми запълват времето. Дано не хвана чувства, ще избягам сигурно 😄

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 09:53 от nikita.parilla

# 70
  • Мнения: 308
След последната ми раздяла може би бях в нова връзка след 6 месеца. Отне ми доста време. Бившия за това време обаче вече беше бракуван и чакаше бебе (явно много е страдал след като скъсахме).
Веднъж само имах глупостта да се събера с бивше гадже пак - загуби ми още една година от живота докато не го напуснах пак. Дори трети път искаше да се съберем... но за какво като така и не намери желание да се изнесе от маминка и да заживеем заедно?


Ей затова и ние се разделихме, явно на някой мъже им е по удобно при родителите, лошо няма, ама да казват навреме, а не след като са минали 2-3 години примерно и са се появили някакви чувства. На мен пък изобщо не ми звъни или пише,просто само ми наблюдава профила.

P.S. Между другото някой знае ли как става, да видя кой ми гледа профила във фейса, защото имало начин, но аз не го знам?

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 10:05 от bubeto80

# 71
  • Мнения: 1 125
Не знам дали на някои мъже им е по-удобно да са "при мама", по-скоро зависи от човека, нагласата към връзката и как я вижда в дългосрочен план.
За справка да кажа, че аз имах седемгодишна, в последните години абсолютно безперспективна връзка, която продължи толкова дълго заради навика, общата приятелска среда и други, съвсем не крепящи се на обичта и взаимното уважение чувства и фактори. Аз не пожелах да прекараме и една нощ заедно, освен ако не сме на море/хижа. Щом я прекъснах обаче, след два месеца заживях с мъжа на живота ми. За две години си купихме апартамент, а сега чакаме първата си рожба, която ще направи живота ни още по-щастливи и пълен с топлота.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
 Никога не съм успява да разбера мъжете, които са при мама и то по време на връзка. Що за мъж трябва да е, за да се откаже от няколко пълни програми дневно, за да е до полата на мама? Или отиват при жената само заради програмите, а после пак са при мама за вечерята и спането?

# 73
  • Мнения: 308
Никога не съм успява да разбера мъжете, които са при мама и то по време на връзка. Що за мъж трябва да е, за да се откаже от няколко пълни програми дневно, за да е до полата на мама? Или отиват при жената само заради програмите, а после пак са при мама за вечерята и спането?

И аз това се чудя, явно навик или пък на мама така и е удобно и той изпълнява. При мен беше малко по различно, защото той имаше и дете, но на мен това не ми пречеше, аз харесвам децата, но не там и там, това е положението.

Vst_89, радвам се за теб.
На мен определено ми трябва повече време, за да се "съвзема" след раздяла, за 2 месеца не мога, но пък при мен е по-различно аз имам дете, но дано пък имам шанс след време да срещна някой мъж все пак.

# 74
  • Мнения: 451
Истина е, че е различно и индивидуално за всеки. Има голямо значение, колко време си бил обвързан, поради каква причина сте се разделили, също дали имаш деца и колко са големи те.

Аз примерно след 10 години брак, две деца и полученото лошо отношение, честно казано не знам, кога и дали бих имала връзка. Като се замисля, може би искам, но твърде ми е рано още, може би, минали са около 6 месеца. После следващото ми претеснение е, да не попадна пак на същото отношение (неуважение предимно). И това, което най-много ме притеснява е, как е го приемат деца, а и също как пък бившия и родителите му ще реагират, и до колко ще се опитат да повлияят на децата. Притеснения много, мераклии никакви, не че ги търся, но и мен не ме "блъснал" някой. Човек за удовлетворяване на определени нужди да кажем, че се намира лесно и пак зависи, аз не бих искала да е различен всеки път, т.е. и това пак е вид връзка, когато е постоянен, обаче неангажираща. Обаче пък си мисля, че е добре макар и неангажираща, да се разменя по някоя и друга дума, а не само в случаите, когато на "приятеля с превилегии" му се доприискало.

# 75
  • Мнения: 2 928
Аз не пожелах да прекараме и една нощ заедно, освен ако не сме на море/хижа.
Дам, има мъже, до които е хубаво да не замръкваш! Аз затова и живея със сина си. Присъствието му да отблъсква натрапниците. Дано някоя след време не каже, че "маминка го е обсебила". Не съм, бе! Честно!
Той в сряда става на 19.

# 76
  • Мнения: 3 769
Доверие за какво?
Че няма да я утрепе - явно там му има доверие, и той го доказва, щом още е жива след срещите Simple Smile
Че е единствена - какво значение има, жената и без друго не ще да се ангажира.
Да му разкрие своята душевност, материално състояние и каквото там има риск да се случи, тъй като се предполага, че разменят някоя дума - също без значение, предвид горното.
Ся не се измъквай от питането!😂
 Доверие при ангажираща връзка, на неангажиращата разбрахме къде и е мъката. Обаче, ако приемем, че е напрягащо да се самоследим да не "хванем чувства", по-малко напрягащо ли става да гласуваме доверие някому(в комплект с чувствата, естествено)?

# 77
  • Мнения: 17 410
Така и така си се заела да тълкуваш смисъла на писанията ми, можеш спокойно да продължиш. Аз ще се включа по-нататък😂

# 78
  • Мнения: 308
Момичета, както писах преди известно време от 2 месеца съм разделена с приятеля ми (все още не съм го преживяла, за връзка на този етап не мисля), но друго ми е интересно 2 месеца от него ни вест, ни кост, сега от 1 седмица на сам започна през 2-3 дни да ми пише и то не да се видим, да говорим или нещо подобно, а какво е направил в къщи, какво е купил и разни подобни неща, после пак затишие........чудя се какво изобщо става и защо ми пише, някой имал ли е подобна ситуация?

# 79
  • Мнения: 650
Извинявам се, момче съм Simple Smile))Моментно му липсваш - т.е. от време на време. Явно има нужда да си поговори с някой и понеже си му най-близка засега, затова така. Все по-рядко ще са такива моменти. А може и да се чуди - дали пък не ни беше по-добре заедно, но ще мине, спокойно.

# 80
  • Мнения: 451
Щом трябва да сме момичета.... Stuck Out Tongue съгласна съм с мнението на Player. Това е напълно нормално поведение/отношение след раздяла, особенно ако сте били по-дълго време заедно.

Извинявам се, момче съм Simple Smile))Моментно му липсваш - т.е. от време на време. Явно има нужда да си поговори с някой и понеже си му най-близка засега, затова така. Все по-рядко ще са такива моменти. А може и да се чуди - дали пък не ни беше по-добре заедно, но ще мине, спокойно.

# 81
  • Мнения: 308
Извинявам се, момче съм Simple Smile))Моментно му липсваш - т.е. от време на време. Явно има нужда да си поговори с някой и понеже си му най-близка засега, затова така. Все по-рядко ще са такива моменти. А може и да се чуди - дали пък не ни беше по-добре заедно, но ще мине, спокойно.

player82, благодаря за отговора, за момент забравих, че тук пишат и мъже, извинявам се Smiley

# 82
  • Мнения: 4 453
Аз залагам на друго - ''виж колко много неща правя сега, (особено ако са такива, за които ти си мрънкала), виж, че се променям. Хайде да ми дадеш пореден шанс".

# 83
  • Мнения: 2 790
От три до пет дни. Седмица, ако се е случило да се разделим в четвъртък или петък.

# 84
  • София
  • Мнения: 4 360
Яяя, как съм я пропуснала тази тема, интересна е. Та на въпроса - 10 години. Засега. Ама аз съм тъпо парче и не искам. Да, да, не искам. Аз съм изключително независима, самодостатъчна съм си и обичам да се справям сама.  Е, вратата не е заключена, но е мноооооого плътно затворена,  трябва да е нещо изключително. Ама много изключително. Нямам време да се занимавам с Муньовцци и да си губя времето. Знам точно какво искам,  компромиси повече няма да правя. И мъжете го усещат и бягат надалече.  Ако някой ми привлече вниманието (което само по себе си е много трудно нещо) може и да се навия. Ама...
Единственото, за което съжалявам е, че станах на 42 и останах с едно дете. Но не съм се отказала, де. Лошото е, че е трудно, понеже искам само дете, без мъж.

# 85
  • Мнения: 308
Аз залагам на друго - ''виж колко много неща правя сега, (особено ако са такива, за които ти си мрънкала), виж, че се променям. Хайде да ми дадеш пореден шанс".
Витаминче, единственото,което съм искала от него е да бъдем повече време заедно, без родители, това ми е първата раздяла с него.Интересно е, че ме информира за някакви неща и после пак тишина 😙😙

# 86
  • Мнения: 4 453
Bube, може пък да съжалява и да е премислил. Не знам.
Моят бивш след мен ремонтира и обзаведе апартамента си. Нещо, за което аз говорех,  докато още бяхме заедно.  И после ме информира. А) за да ми натрие носа "виж,  че мога" 
И Б) Ето, направих каквото искаше, върни се сега..

# 87
  • Мнения: 17 410
в) кой се интересува от мотивите на някакъв бивш.

# 88
  • Мнения: 3 458
Момичета, както писах преди известно време от 2 месеца съм разделена с приятеля ми (все още не съм го преживяла, за връзка на този етап не мисля), но друго ми е интересно 2 месеца от него ни вест, ни кост, сега от 1 седмица на сам започна през 2-3 дни да ми пише и то не да се видим, да говорим или нещо подобно, а какво е направил в къщи, какво е купил и разни подобни неща, после пак затишие........чудя се какво изобщо става и защо ми пише, някой имал ли е подобна ситуация?

Сам е и няма друго занимание. И моя ми пишеше след като ме заряза - ей така от скука и общи приказки и простотии. Всичко спря след като си намери друга.

# 89
  • Мнения: 308
Bube, може пък да съжалява и да е премислил. Не знам.
Моят бивш след мен ремонтира и обзаведе апартамента си. Нещо, за което аз говорех,  докато още бяхме заедно.  И после ме информира. А) за да ми натрие носа "виж,  че мога" 
И Б) Ето, направих каквото искаше, върни се сега..
Витаминче,подозирам че при мен ще е отговор А, да ми покаже,че може и какво съм "загубила" вероятно и това след 2 месеца мълчание.
Arielle, вероятно си права,като намери друга ще спре да ме информира,но пак казвам случва се доста рядко,затова недоумявам.

# 90
  • Мнения: 3 458
Bube, може пък да съжалява и да е премислил. Не знам.
Моят бивш след мен ремонтира и обзаведе апартамента си. Нещо, за което аз говорех,  докато още бяхме заедно.  И после ме информира. А) за да ми натрие носа "виж,  че мога" 
И Б) Ето, направих каквото искаше, върни се сега..

Arielle, вероятно си права,като намери друга ще спре да ме информира,но пак казвам случва се доста рядко,затова недоумявам.

Скучае и му е тъпо. Игнорирай го. За мен беше абсолютно странно защо ми пише при положение, че той ме заряза. Много време ми отне след това да го блокирам и да го разкарам от всяка социална медия. Но това е най-доброто решение, особено ако не сте се разделили цивилизовано.

# 91
  • Мнения: 308
Bube, може пък да съжалява и да е премислил. Не знам.
Моят бивш след мен ремонтира и обзаведе апартамента си. Нещо, за което аз говорех,  докато още бяхме заедно.  И после ме информира. А) за да ми натрие носа "виж,  че мога" 
И Б) Ето, направих каквото искаше, върни се сега..

Arielle, вероятно си права,като намери друга ще спре да ме информира,но пак казвам случва се доста рядко,затова недоумявам.

Скучае и му е тъпо. Игнорирай го. За мен беше абсолютно странно защо ми пише при положение, че той ме заряза. Много време ми отне след това да го блокирам и да го разкарам от всяка социална медия. Но това е най-доброто решение, особено ако не сте се разделили цивилизовано.
При нас аз го "зарязах", 2 месеца мълча и изведнъж получавам съобщение,какво бил свършил,останах супер озадачена, при положение,че уж не искаше да ме  погледне,затова и реакцията ми беше такава,  не знаех какво да си мисля.

# 92
  • Мнения: 4 969
И защо си задавате въпроси?
Аз пък откликвам. Не тая лоши чувства. Нашите добри отношения се отразяват добре на детето.
Приела съм, че трябва да разчитам само на себе си ..останалото е добре дошло (било финансово, било по-дълго време да прекара с детето си)

# 93
  • Мнения: 308
И защо си задавате въпроси?
Аз пък откликвам. Не тая лоши чувства. Нашите добри отношения се отразяват добре на детето.
Приела съм, че трябва да разчитам само на себе си ..останалото е добре дошло (било финансово, било по-дълго време да прекара с детето си)

Ако въпроса Ви е отправен към мен,този мъж не е баща на детето ми,беше ми приятел повече от 3 години. Аз също не тая лоши чувства, просто не намирам за нормално някой да не ти е говорил 2 месеца и изведнъж да те информира за разни неща, после да мълчи 10 дни, после пак да се сети и така. ...

# 94
  • Мнения: 4 969
Реших, че става дума за БНД.
Аз още не съм срещнала мъж, след бившият ми съпрук, който да ме кара да си задвам въпроси т. е, да ме докосне душевно

Общи условия

Активация на акаунт