Какви подправки слагате когато готвите прясно зеле

  • 62 623
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Любопитно ми е кой какви подправки и зелении слага на прясно зеле. Thinking

# 1
  • Мнения: 9 108
целина или магданоз - но съвсем по малко. Ако ще е със свинче  Laughing дафинов лист.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз готвя пиле с прясно зеле. Слагам дафинов лист, къри, чер пипер, а и една пикантина за супи/без да соля, щото тя има много сол/.

# 3
  • Мнения: 22 867
Чубрица или копър, чер пипер, чесън, понякога кимион - много го обичам! Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 83
Слагам червен и черен пипер .На края слагам копър-става много вкусно! Hug

# 5
  • Мнения: 1 448
Червен пипер, дафинов лист, това май само  newsm78 целина не обичам  Sick

# 6
  • Мнения: 2 804
Магданоз , сол , черен и червен пипер .

# 7
  • Мнения: 1 353
Пропуснах да кажа че аз слагам червен и черен пипер,копър и чесън

# 8
  • Мнения: 295
Ако е със свинско черен пипер дафинов лист . Ако е постно чубрица.

# 9
Слагам червен и черен пипер .На края слагам копър-става много вкусно! Hug

И аз така  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Червен, черен пипер и чесън.

# 11
  • Мнения: 2 804
Магданоз , сол , черен и червен пипер .
Слагам магданоз , защото тук няма копър !
Иначе с копър и на мен ми е по-вкусно .

# 12
  • Мнения: 581
Червен пипер, черен пипер, сол и дафинов лист, дори когато е постно. Става ми по - вкусно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 108
Пропуснах да кажа че аз слагам червен и черен пипер,копър и чесън

е на прясно готвено зеле едва ли някой пропуска червения пипер  newsm78 newsm78

# 14
  • Мнения: 138
Цитат
Магданоз , сол , черен и червен пипер .
thumbsup


и чесън  yes

# 15
  • Мнения: 1 352
На прясно зеле много върви пресен копър или магданоз. С чубрица също е хубаво. Слагам също и дафинов лист, чер. пипер на зърна. За чесън не съм се сещала, ще пробвам.

# 16
  • София
  • Мнения: 440
розмарин или джинджифил или чесън и сол, а червен пипер понякога пропускам, но аз го готвя почти винаги без месо

# 17
  • София
  • Мнения: 35 945
Ако е със свинско черен пипер дафинов лист . Ако е постно чубрица.
Peace + червен пипер

# 18
  • Мнения: 1 353
Пропуснах да кажа че аз слагам червен и черен пипер,копър и чесън

е на прясно готвено зеле едва ли някой пропуска червения пипер  newsm78 newsm78
Ами да никой не пропуска червения пипер Laughing.Забележката ти беше излишна Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 531
понякога слагам чубрица и става много вкусно.

# 20
  • Мнения: 1 353
 Вкъщи го готвя като първо запържвам домати, прибавям червен пипер, слагам нарязаното зеле и след като омекне и се сготви добавям копър.

# 21
  • Мнения: 619
Ако е със свинско черен пипер дафинов лист . Ако е постно чубрица.
и аз така,нищо друго.

# 22
  • Мнения: 955
Само КИМ - става супер!

# 23
  • Мнения: 491
Пробвах с чесън. Наистина е супер! Благодаря ви, момичета!   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 825
Сол, черен и червен пипер и дафинов лист.

# 25
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Задължително винаги на прясното зеле (и на киселото) слагам сминдух (мерудия). на прясното, осве това, слагам червен пипер и дафинов лист. И доматки - да го подкиселят леко.

# 26
  • Мнения: 413
Задължително смлян кимион, семена от копър!!!!!, черен, червен пипер, дафинов лист, накрая - копър~Мнооого копър~

# 27
  • Мнения: 2 427
Аз прясно зеле правя така: слънчогледово олио,1 домат,дафинов лист,черен пипер,но на зърна в накълцаното зеле,червен пипер,докато се оцвети червено и лимонтозу,задължително!С лимонената киселина става точно като киселото зеле на зима,а аз за кисело злелце на фурна направо пощурявам.А,щях да забравя,готвя го винаги с пушено месо,дали било пиле,дали било пушени гърди...завивам го с фолио във фурната и като е сварено го отвивам да се запече апетитно отгоре.

# 28
  • Мнения: 5 140
Сол или вегета, червен пипер, магданоз и накрая доматки.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Мале, колко различни подправки за една манджа  ooooh!

На прясното слагам само червен, черен пипер, дафинов лист и малко чесън с доматеното пюре накрая.

# 30
  • Мнения: 693
малко в страни от темата но със свинско как точно го готвите варите ли месото пържите ли го или направо сурово и варите със зелето как става най-крехко месото newsm78 а от какво може да горчи от зелето ли защото веднъж и това ми се случи или съм прекалила с доматите

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 15:56 от viki81

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Лично аз първо запържвам месото до златисто и тогава го слагам при зелето да поврат малко заедно. Така не си пуска мазнотиите в яденето  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 140
малко в страни от темата но със свинско как точно го готвите варите ли месото пържите ли го или направо сурово със зелето  newsm78  от какво може да горчи от зелето ли защото веднъж и това ми се случи или съм прекалила с доматите

Месото го варя, а зеленцето го запържвам леко за да омекне и не хрупка, като се свари.

# 33
  • Мнения: 2 910
Слагам само червен пипер и дафинов лист.

# 34
  • Мнения: 815
всичко слагам накрая- сол, червен пипер и магданоз- като прочетох темата следващия път ще сложа и дафинов лист

# 35
  • София
  • Мнения: 472
За прясното зеле чесъна и копъра /накрая/ е задължително. Останалото по избор и предпочитание.

# 36
  • Мнения: 329
Освен стандартните червен и черен пипер на прясно зеле слагам ким, много е хубаво, опитайте, а също така готвя прясно зеле с малко ориз на фурна.  chef

# 37
  • Мнения: 244
Слагам доматки, за да е по-киселко. Като подправки основно: червен и черен + зелен + бял пипер, чесън на филирани скилидки, бахар - 5-6 зърна и дафинов лист. Става "муци".

# 38
  • Мнения: 5 183
целина или магданоз - но съвсем по малко. Ако ще е със свинче  Laughing дафинов лист.

И аз така

# 39
  • Мнения: 603
червен пипер,чесън,сол и магданоз Peace

# 40
  • Мнения: 410
Ако е с месо, задушавам месото в мазнина, изваждам го, задушавам лук, слагам зелето предварително намачкано със сол и изцедено. Задушавам с черен пипер, червен пипер, дафинов лист ( може и 1-2 зърна бахар ). Връщам месото. Като е почти готово, слагам и доматите. Пообърквам, обръщам в тава и запичам.

Да ви е сладко!

# 41
  • Мнения: 751
Аз слагам и риган,става още по вкусно.Побвайте и да ви е вкусно. newsm10

# 42
  • София
  • Мнения: 5 079
Червен и черен пипер, много малко чубрица, като се отстрани от котлона пресен магданоз.

# 43
  • Мнения: 550
Е,аз слагам кимион и магданоз.Не е лошо ,опитайте,но не прекалявайте с кимиона! Laughing

# 44
  • Мнения: 1 353
Ще пробвам с кимион -изглежда ми вкусно Laughing

# 45
  • Мнения: 7 106
Тази вечер готвих прясно зеле и му сложих чесън, освен другите стандартни неща дето си му слгам (червен пипер, дафинов лист, бахар) и стана трепач!
Много благодаря за идеята    chef .

# 46
  • Мнения: 1 353
Ммммммммммм да и аз го харесвам много с чесън Mr. Green

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вкъщи го готвя като първо запържвам домати, прибавям червен пипер, слагам нарязаното зеле и след като омекне и се сготви добавям копър.
Също но без копър

# 48
  • Мнения: 2 724
Аз слагам червен и черен пипер ,ако е със свинско- кимион ,кубче зеленчуков бульон . Всичко поставям в тенджера под налягане и за 30 минути яденето е готово .

# 49
  • Мнения: 5 299
Лелее, за 1 път чувам, че се слага чесън в прясно зеле Mr. Green newsm78 Трябва да пробвам. Аз слагам черен и червен пипер, сол, магданоз(не винаги) и дафинов лист. bowuu

# 50
  • Мнения: 5 026
 Чубрица и копър. И естествено пипер-червен и черен.

# 51
  • Мнения: 57
Много копър, чесън, черен пипер (ако има месце). Предпочитам настъргани домати вместо червен пипер.

П.С. Дадохте ми идея за утрешното готвене Simple Smile)

# 52
  • Мнения: 2 211
Девисил, чесън, червен и черен пипер, чушка и домати.

# 53
  • Мнения: 308
домати, чубрица, червен пипер, понякога и лимонена киселина за да придобие леко кисел вкус и копър накрая.

Общи условия

Активация на акаунт