Правителствена болница

  • 9 233
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 217
Ходя там при д-р Асенова.
Някой знае ли нещо за нея? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 182
За др. Асенова нищо немога да кажа , но за останалите мога да ти споделя - МАХНИ СЕ ОТ ТАМ !!! Няма да те плаша с разкази и прочие, просто искам да те предупредя, там НЕ работят професионалисти  Cry

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И аз така ще те посьветвам! #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 39 761
аз родих там
на консултации си ходех в ДКЦто, отидох 2 дена преди да родя в правителствена и изобщо не си спомням коя лекарка ме прегледа
иначе за раждането нямам оплакване, всичко мина ок
но доколкото разбрах ако имат някакъв по-сложен случай карат родилките в майчин дом. Жената на един колега на мъж ми е била с бъбречна криза преди раждането и са я откарали в майчин дом
Дъщеря ми беше на консултации при д-р Обрешкова от Правителствена б-ца. Много съм доволна и я препоръчвам

# 4
  • Мнения: X
Аз нямам личен опит от там, но когато се чудех дали да не раждам там, ми казаха, че нямали добри специалисти неонатолози и не ми препоръчаха болницата. По-добре иди в някоя специализирана болница.

# 5
  • Мнения: 5 370
Имам личен опит-засега доста положителен.Не мога да казвам категорично "ДА" и "НЕ",както правят други мами-аз за себе си съм направила избора,останалото-да пази Господ.За Д-р Асенова-веднъж попаднах на нея в ЖК,изглежда ми мила,но...аз ходя при друг лекар.Живот и здраве-там смятам да родя.

# 6
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Я да ви попитам аз там раждането плаща ли се или ако си с направление от здравната каса не си плащаш? Чух, че се плаща някаква сума за изследвания само!
 Close-mas:

# 7
# 8
  • Мнения: 5 370
Раждането е с талон от джипи-накрая се плаща пакет от изследвания,които в самата болница си изискват.

# 9
  • Мнения: 5 370
Цитат на: pipilota
Ако ти е мил живота и този на детето ти не виждам причина да рискуваш да раждаш при когото и да било в тази болница. Недей да се блазниш от по-добрите условия. Това няма нищо общо със самото раждане.

Понеже не ми е безразлично какво ще се случи-би ли споделила все пак??Щото това звучи ужасяващо наистина.... Embarassed

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Раждах там при доц.Р. Христова само добри думи мога да кажа. Избрах тази болница не заради условията, а заради лекарите. Христова ми следи бремеността последните няколко месеца и имах пълно доверие. В процеса на раждане се наложи да ми направят секцио. Тя ми го направи с пълна упойка. Хемоглобина ми падна и се наложи да ми преливат кръв на 3 ден, незнам дали в друга болница биха го направили. Братов4етка ми след секцио в Шейново я караха да си купува антибиотик. За д-р Асенова незнам нищо, дано други майки ти помогнат.

# 11
  • Мнения: 272
Цитат на: pipilota
Ако ти е мил живота и този на детето ти не виждам причина да рискуваш да раждаш при когото и да било в тази болница. Недей да се блазниш от по-добрите условия. Това няма нищо общо със самото раждане.

 
А ти от собствен опит ли говориш или на някоя приятелка познатата е раждала там и ........ и вече изказваш такива крайни мнения?
Аз пък имам приятелка, която роди там и е СУПЕР доволна. Мога да я попитам при кой лекар /защото не си направих  труда да запомня/ , но има ли значение след като е доволна като цяло от Правителствена и я препоръчва на всички!!!
Всеки сам решава къде да ражда.. За всички болници могат да се кажат и хубави и лоши неща. Но ако всеки "опарил се" заклеймява всяка една от тях, то къде да раждат хората?
 Thinking

# 12
  • Мнения: 46 511
Не съм ходила при нея на консултация, но така се падна, че беше на смяна на приемането и изписването ми Grinning  Като човек е добра, но като специалист, нямам лични наблюдения.
Аз съм много доволна от болницата като цяло. За престоя ми - 6 дена, не видях лекарска грешка или лошо отношение. Мога да дам мнение, разбира се само за престоя ми, иначе съм чула и добри и лоши неща за болницата.
Успех Grinning

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: sunny_
Цитат на: pipilota
Ако ти е мил живота и този на детето ти не виждам причина да рискуваш да раждаш при когото и да било в тази болница. Недей да се блазниш от по-добрите условия. Това няма нищо общо със самото раждане.

 
А ти от собствен опит ли говориш или на някоя приятелка познатата е раждала там и ........ и вече изказваш такива крайни мнения?
Аз пък имам приятелка, която роди там и е СУПЕР доволна. Мога да я попитам при кой лекар /защото не си направих  труда да запомня/ , но има ли значение след като е доволна като цяло от Правителствена и я препоръчва на всички!!!
Всеки сам решава къде да ражда.. За всички болници могат да се кажат и хубави и лоши неща. Но ако всеки "опарил се" заклеймява всяка една от тях, то къде да раждат хората?
 Thinking


  202uu   202uu   202uu

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Цитат на: Alexa
Ходя там при д-р Асенова.
Някой знае ли нещо за нея? Rolling Eyes


Д-р Асенова е много добра и като човек и като професионалист.Асистираше на моето секцио.За д-р Христова не мога много да кажа.Като цяло не е лоша,тя ми махна конците.
Препоръчвам тази болница.Моето раждане там мина добре и това е моето мнение.

# 15
  • Мнения: 189
И аз родих там. Много съм доволна, не знам защо  пишат че там нямало добри специалисти.

# 16
  • Мнения: 10 758
Вече доста се писа за тази болница.Имаше няколко теми. Но нищо не ми пречи пак да се повторя.
Дъщеря си я родих там преди 5години, сега ноември месец родих сина си пак там. След като и двете си деца съм родила в Правителствена, значи съм доволна. Ако бях останала с лоши впечатления от първото раждане, дали щях да се върна пак там да раждам?
Асенова я познавам само визуално, контакта ми е бил само на визитациите след като родих. Аз раждах при Папазов и двете си деца, със секцио. Доволна съм и от обстановката, ако мога така да се изразя, и от обслужването. Целия персонал без изключение, от санитарките до лекарите се държат с теб като,че си техен роднина или най-добър приятел.Не мога да кажа как е по другите болници, но дори и да попиташ за тях, пак ще имаш различни мнения. Един ще бъде супер доволен, друг ще псува до безкрай.
Раждането е безплатно, ако имаш направление от личния лекар. Плащат се само изследванията, около 250лв.На доктора не съм дала една стотинка.

# 17
# 18
  • Мнения: 46 511
Цитат на: pipilota
...........................А относно темата... Нямам намерение да разказвам подробности тъй като тука има бъдещи майчета, които не бих искала да стресирам допълнително.


И аз мисля, че не е зле да кажеш нещо по-конкретно. Иначе едва ли някоя майка ще си промени плановете само ако чуе, че там не е добре! Така ми се искаше и на мен някой да ми беше казал да не ходя в една болница, в която лежах за задържане и щяха да убият бебето ми Imp но тогава четях само, че най-добрите специалисти са там???????
ЛС също е вариант Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз смятам да раждам там живот и здраве. От години д-р Христова ми е личен гинеколог и съм изключително доволна от нея. В момента тя води консултациите ми и смятам тя да ме изражда когато дойде моментът Simple Smile

За Правителствена - имам 3 приятелки/роднини които са раждали там, все при д-р Христова и една при д-р Папазов и всички са изключително доволни, първо от професионализма и отношението, а също и от условията.

За д-р Асенова нямам впечатления, не я познавам и не мога да изказвам мнение

# 20
  • sofia
  • Мнения: 482
Там, в Правителствена болница били некадърници - защо?
Все едно в другите болници никога е нямало нещастни случай?...и всяко едно раждане е минаволо по ноти?А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали? И мисля, че са много повече легендите за гадно отношение от лекарите и мед. персонал пак в другите домове.

Мисля, че и обстановката в която раждаш има значение. Защо допълнително трябва да се депресираш и от нея? А и до теб като крещят още 2 жени, едната от които със сигурност ще е циганка...айде няма нужда! Имам в предвид, че там раждаш самичка с 7-8 души персонал около теб.

Реши си сама още от сега, ако ти харесват лекарите и им имаш някакво доверие в тях - защо не. А за прослолутите условия няма смисъл пак да се повтаряме - многократно са обсъждани тук - според мен са най-добрите! Това между другото...

Аз в началото ходех на консултации в Св. София, и какво - точно наблюдаващата ми лекарка ме отказа от там (за което даже съм й благодарна).
Отидох в Правителствена болница, останах страшно доволна, родих там и какво и аз и бебенцето ми сме живи и здрави (слава на господ) и след 5 дни като ме изписваха не ми се тръгваше.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 708
Цитат на: pipilota
А относно темата... Нямам намерение да разказвам подробности тъй като тука има бъдещи майчета, които не бих искала да стресирам допълнително.


Аз съм една от бъдещите майчета и наистина мисля че е по - добре да кажеш за какво става въпрос, така или иначе си започнала. Някой конкретен доктор или отношение или какво ... ?

# 22
  • Мнения: 948
Цитат на: emi_bademi
А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

Недей да говориш в множествено число. Аз съм от тези, които са чули и е на момиче, което е писало по темата вече.
Ако иска- тя да разкаже.
Нямам лично мнение по въпроса!

# 23
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Dafna
Цитат на: emi_bademi
А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

Недей да говориш в множествено число. Аз съм от тези, които са чули и е на момиче, което е писало по темата вече.
Ако иска- тя да разкаже.
Нямам лично мнение по въпроса!


И аз съм чула Sad , същия лекар по случайност участваше и в мойто раждане и съм изключително доволна, но явно е правил и грешки. Това е единствения случай, за който съм чула!

# 24
  • Мнения: 819
Цитат на: emi_bademi

А за Правител. б-ца все още не сме чули за смъртен случай, за разлика от всички останали домове, нали?

За жалост аз знам за един такъв през 1995 год., 2 месеца след като аз родих детето си там Sad

# 25
  • Мнения: 1 017
Аз родих там преди 2 години и 8 месеца близо и съм доволна, не мога да сравнявам от личен опит с други болници.
4 месеца от бременността ми бяха проследени там и съм много доволна от условията и отношението- никога не ми се е налагало да чакам на опашка за изследвания или за преглед, никой не се е държал грубо с мен както преди да родя така и след това, дори напротив. След раждането ни обясниха всичко необходимо и това което ни интересуваше за грижите за бебетата, сестрите ни показваха как се къпят бебоците:)
Даже и санитарките бяха грижовни и мили и ни се мъмреха ако не си бяхме изяли яденето:)
На самото ми раждане освен израждащият лекар присъстваха още 6 човека- лекари, акушерки и санитарка. Неонатолога после наблюдаваше детенце до осмия месец, срещу заплащане естествено и съм доволна от него, после направихме абонамент  и на детенце в болницата и го записахме при д-р Обрешкова и от нея съм доволна, както и от сестрите в педиатрията.
За съжаление и аз знам за този случай, за който говори Дафна и ми е много мъчно за момичето  Weary
В края на краищата всеки сам решава за себе  си, и гаранция за никоя болница не може да се даде на 100 процента!

# 26
  • София
  • Мнения: 39 761
айде и аз пак по темата
моето раждане беше през февруари 2001ва. както писах на консултации ходех при гинеколог от районното ДКЦ. Б-цата я избрах не заради условията и т.н. ... мъж ми по това време работеше в МС и ми беше безплатно, рекох си "защо пък не". Успях само една консултациа да направя в б-цата, но да ме убиете не си спомням при коя лекарка Wink Правиха ми 2 дена изследвания и понеже Диянката реши да избърза с 20 дена набързо се озовахме в родилно. И понеже Дияна била 1вото бебе след ремонта и за годината цялото отделение беше налице в родилна зала. Не ме питайте при кого съм раждала. Шефа на отделението ми натискаше корема, втори ме ши и т.н. Знам само акушерката. Всички започнаха да я наричат "баба". Wink В отделението бяхме две майки, бебетата бяха в съседната стая. Нямам оплаквания нито към персонала, нито за условията.
Беше ми смешно. Не знам как е по другите б-ци, но в правителствена ... Идва мъж ми да ни види след раждането. Пристигат 2 (най-вероятно) санитарки, будят ме, казват ми "мъж ти е тука", вдигат ме да седна на леглото, "лошо ли ти е", после ме изправят, "вие ли ти се свят", "ела в банята да те измия" (лицето). Протестирах когато тръгна да ме реши, но нямах сили да протестирам много, нареши ме жената с думите "да не каже мъжът ти, че сме повредили жена му".
Носи ми ядене едно санитарче и почва да ми се моли едва ли не на колене да ям. А храната не беше помия. Лежала съм във 2ра градкса за задържане и там на вечеря даваха филийка, половин домат и парченце сирене. Ние се разхождахме по околните магазини, за да си наваксваме.
В правителствена стоях 5-6 дена. Имаше само една акушерка, която мрънкаше, че бебетата плачели през ноща и тя не могла да спи. Но заради една черна овца не мога да плюя по цялата болница.
Раждането тогава беше около 700 лв.
След изписването мъж ми отиде в детското отделение и записа Дияна. И просто за късмет попаднахме на много добра специалистка - д-р Обрешкова. Тя дойде на втория ден и идваше по 2 пъти седмично. Ако се наложи да закъснее (става дума за закъснение) от 1-2 часа се обажда по телефона и предупреждава.
Аз лично няма от какво да се оплаквам от правителствена.
Живот и здраве ако сме в БГ пак ще раждам там Wink

# 27
  • sofia
  • Мнения: 482
Извинявам се, че не съм много в час!!! и МНООООГО съжалявам за случая! Tired МНОГО ЖАЛКО!

На всички бъдещи майчета - много късмет!

Но все пак, ако втори път забременея - пак ще е там, самото че от самото начало! живот и здраве !

# 28
  • София
  • Мнения: 2 217
А ако си осугурен пак ли е 700 лв. раждането?! Shocked

# 29
  • Мнения: 46 511
Цитат на: Alexa
А ако си осугурен пак ли е 700 лв. раждането?! Shocked



 Раждането е било 700 лв., когато болницата е била Правителствена, вече не е. Сега е обикновена болница и се казва "Лозенец". Раждането е безплатно с направление, на ръка също не са ми искали.
Една подробност: плащат се изследванията 250-300 лв., без тях не можеш да отидеш да раждаш там.

# 30
  • Мнения: 272
Цитат на: pipilota

Sunny_ не мога да разбера твоята агресивност, но със сигурност си имаш причина  Cry Това разбира се, не е мой проблем. Няма да ми стане по-добре като се заяждам или търся конфликт. Прекалено добре се чувствам, за да изпитвам необходимост от нещо подобно. Пожелавам ти и ти да се почувстваш скоро така.

А относно темата... Нямам намерение да разказвам подробности тъй като тука има бъдещи майчета, които не бих искала да стресирам допълнително.


Simple Smile Simple Smile Simple Smile Не съм агресивна, или поне не съм искала да прозвучи така. Поне мамите, които ме познават ще ти кажат, че не съм такъв човек, а и със сигурност съм много щастлива мама Simple Smile
Извинявай ако съм те засегнала  Heart Eyes
Просто ме подразни призива ти към бъдещите майки! Мисля че той беше прекалено краен! Но както и да е. Simple Smile
Тук вече се изказаха много момичета, говорейки от собствен опит и мисля, че стана ясно на бъдещите майчета Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 808
Цитат на: Alexa
Ходя там при д-р Асенова.
Някой знае ли нещо за нея? Rolling Eyes

Аз дълтги години ходих п ри д-р Асенова, много съм доволна страхотна лекарка и професионалист, но май е единствената. Иначе Правителствена болница не се слави с добри професионалистив в гинекологията. Всичко се заплаща и обстановкатеа е на ниво. Ти си решаваш дали да останеш там. Ако ти е по възможностите може да останеш при Асенова. Горещо я препоръчвам.

# 32
  • Мнения: 1 289
Цитат
Горещо я препоръчвам

Аз не съм и толкова горещ фен. Заради Асенова стояхме цяла седмица, вместо нормалните 4 дни. Точно преди да ме изпишат вдигнах температура и се оказа, че правя сепсис. Тя просто не беше изчистила цялата плацента при раждането. Според мене от чиста немарливост, защото родих в събота, а се наложи да спука околоплодния мехур. Беше писала на епикризата ми, че възстановяването ми е протекло нормално, та се наложи да я преписват. Христова е топ-гинеколога там. Дамянов също е много добър. За първи път чувам, че Асенова е единствения читав гинеколог там. Моето мнение е противоположно.
От собствен опит - ако има съмнения за усложнение, иди в друга болница. Микропедиатрите не са подготвени за спешни случаи. Разисквали сме темата отдавна. Спомнете си Еми и това че не се усетиха, че тя и бебчо имат несъвместими кръвни групи или нещо подобно. Караха ги спешни в Педиатрията.

Общи условия

Активация на акаунт