"Модерния" вирус и кърмене

  • 1 840
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
Аз бях така преди няколко седмици. GP-то каза да взимам "смекта" четири пъти дневно, да пия чай (без захар или мед) от лайка и/или мента и/или шипки, но на 15 - 20 минути, по една малка чашка, за да не се дразни стомаха. Не ме е ограничил по колко чай да пия, но ме сложи на диета от варени картофи, варен ориз, солети и обикновени бисквити. Предписа ми ефералган, за да ми спадне температурата. Всичко това, защото знае, че кърмя и няма да има никакви последици за бебето.
Спазвайки съветите му, бързо се оправих, и не съм спирала да кърмя детето. Не ми е намаляла кърмата.  Grinning  
 
И аз така.само че аз изпих панадола на Ники, а не ефералган.Насилвах се да пия повечко течности, кърмех си и си почивах повечко,а бебка сякаш беше разбрала че мама е болна и двете си спинкахме по повечко.Кърми си защото както момичетата са писали организма ти вече си е образувал антитела и така ще предпазиш бебо.
Бързо възтановяване  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
П.П. Тоя вирус си минава със и без лекарства за 3 дни. Според мен няма смисъл да се пие почти нищо, освен вода заради обезводняването. Но антибиотици отде накъде!!!  Shocked

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Неее, не ми е изписвал антибиотик (поне си мисля, че Бисмутаналбина не е такъв) newsm78
Ама аз и без това не го пия и се кърмим, както ме посъветвахте   bouquet
Дано не го изкара и бебка вируса  Praynig
Благодаря ви много   bouquet

# 18
  • Мнения: 599
 Трябва да се наблегне на рехидратацията,  ако има упорито повръщане - знаете за Дегана, че е съвместим с кърменето и даже увеличава лактацията. Бисмутаналбинът има адстрингентно и антисептичнио действие, не знам защо точно него и въглена е избрал newsm78 Не са противопоказани при кърмене. Старай се да приемаш често по малко течности, кърми си и не се тревожи, дано да минава скоро. А колко са изхожданията? Понеже за Хидрасек в моя справочник пише, че няма данни за бременност и кърмене, а не го намирам по генерично име (racecadotril) в Интернет, можеш да питаш в Здравния форум, там има един фармацевт  Peace По принцип се изписва и на деца, но...

# 19
Двамата с мъжа ми го изкарахме този вирус миналата седмица, бях много зле, но не спрях да кърмя и за щастие бебка не се зарази. Пих само парацетамол за температурата, много прясно изцеден лимонов сок и мед. Педиатърката препоръча да кърмя с маска, но аз не го направих така или иначе дишаме един и същи въздух в стаята. Пожелавам ти по скорошно оздравяване Wink   

# 20
  • София
  • Мнения: 3 648
Змейковица, и аз бях така вчера - неможеш да сваля под 38 градуас, дрискането спря бързо, но имах много зловонни газове! Нищо почти не съм яла, но много ми се пиеше вода и гърдите ми бяхя пълни като никога! моето педи каза да не спирам да кърмя заради антителата и съм си го кърмела! сега акото му е зтъмно зелено и редичко, но предполагам от моята болест! Днес съм по-добре - ти как си?

# 21
  • Мнения: 949
И ние прекарах ме вируса,но ми казаха да минем само на кърма.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 120
Днес съм значително по-добре  Grinning
Нямам температура, само продължава да ми се гади  Sick
Малката е добре, да чукам на дърво  Praynig Вчера се изходи само веднъж, не е повръщала и няма Т
Кърмим се, макар че гърдите ми са почти празни  Rolling Eyes Само вечер й додавам замразена кърма, но като почна да се храня нормално  надявам се да няма нужда от нея  Wink
Благодаря ви още веднъж   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт