Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори- 68

  • 34 446
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6
От какво ти е странно? След като ти е дошло няма как да си бременна! Ти май си пропускала часовете по биология, или си от малцинствата?

А, не. Много добре знам анатомията на човешкото тяло, госпожо! Не е нужно да нападате и все пак Ви благодаря за отговора! Simple Smile Просто реших да попитам, защото половият акт и менструалният цикъл са доста близо като време, а зачеването може да е възможно да е станало тези 2-3 дни, защото то става до няколко дни след половият акт и питам дали има такава възможност, въпреки цикъла и следващия път да нямам . Simple Smile

# 706
  • Мнения: 23
Здравейте! Понеже не съм напълно информирана и имам един бърз въпрос към вас. Последният ми полов акт беше на 1-ви Януари, разбира се, пазихме (но понякога стават и фалове). Сега на 8-ми ми дойде менструалния цикъл. Та въпросът ми е има ли някакъв шанс да съм забременяла понеже получих цистит, болка, ама доста по-силна от обикновено и някаква пулсация в корема. По принцип пуша, но сякаш не ми се пуши толкова и нямам много апетит...съжалявам ако задавам малко глупави въпроси, но реших първо да се допитам тук..
До колкото разбирам, в момента сте в цикъл, значи няма как да сте бременна. Циститът е ужасна инфекция и може да причини силни болки и гадене, особено ако е съпроводен с температура, тогава може да се наложи да пиете и АБ. Консултирайте се с лекар за инфекцията.

# 707
  • Мнения: 6
Здравейте! Понеже не съм напълно информирана и имам един бърз въпрос към вас. Последният ми полов акт беше на 1-ви Януари, разбира се, пазихме (но понякога стават и фалове). Сега на 8-ми ми дойде менструалния цикъл. Та въпросът ми е има ли някакъв шанс да съм забременяла понеже получих цистит, болка, ама доста по-силна от обикновено и някаква пулсация в корема. По принцип пуша, но сякаш не ми се пуши толкова и нямам много апетит...съжалявам ако задавам малко глупави въпроси, но реших първо да се допитам тук..
До колкото разбирам, в момента сте в цикъл, значи няма как да сте бременна. Циститът е ужасна инфекция и може да причини силни болки и гадене, особено ако е съпроводен с температура, тогава може да се наложи да пиете и АБ. Консултирайте се с лекар за инфекцията.

За цистита пия лекарства, не е сериозно, вече 3-ти ден и съм добре. Просто както казах, понеже зачеването става до дни след половия акт исках да знам със сигурност дали е възможно и просто сега да ми е дошъл, но следващият път не и като четох че цистита се появява и при бременни и пулсацията също и затова. Благодаря много за отговора! Simple Smile

# 708
  • Мнения: 297
Здравейте! Можете ли да препоръчате актуални теми - тук в бг мама - за кърменето и за добри педиатри в София. Търсих - но са или много стари, или не особено активни. Ако имате инфо от къде мога да се сдобия с актуална и достоверна информация и от други източници ще съм безкрайно благодарна Simple Smile

# 709
  • Мнения: X
Здравейте! Понеже не съм напълно информирана и имам един бърз въпрос към вас. Последният ми полов акт беше на 1-ви Януари, разбира се, пазихме (но понякога стават и фалове). Сега на 8-ми ми дойде менструалния цикъл. Та въпросът ми е има ли някакъв шанс да съм забременяла понеже получих цистит, болка, ама доста по-силна от обикновено и някаква пулсация в корема. По принцип пуша, но сякаш не ми се пуши толкова и нямам много апетит...съжалявам ако задавам малко глупави въпроси, но реших първо да се допитам тук..
До колкото разбирам, в момента сте в цикъл, значи няма как да сте бременна. Циститът е ужасна инфекция и може да причини силни болки и гадене, особено ако е съпроводен с температура, тогава може да се наложи да пиете и АБ. Консултирайте се с лекар за инфекцията.

За цистита пия лекарства, не е сериозно, вече 3-ти ден и съм добре. Просто както казах, понеже зачеването става до дни след половия акт исках да знам със сигурност дали е възможно и просто сега да ми е дошъл, но следващият път не и като четох че цистита се появява и при бременни и пулсацията също и затова. Благодаря много за отговора! Simple Smile

За да се случи до дни трябва да си била в овулация, а ти явно не си била , след като ти е дошъл цикъла.

# 710
  • Мнения: 73
Здравейте, дали има някоя мама раждала в скоро време секцио с вертикален разрез. По медицински причини се налага такъв при мен и ми е интересно как сте се чувствали след операцията и въобще как е било възстановяването.

# 711
  • Мнения: 1 283
Привет, момичета. Личната ми лекарка е в болнични за неопределен период, няма заместник, а трябва да се запиша за ЖК. Към каква институция бих могла да се обърна за съдействие?
Също като не съм записана на ЖК по ЗК какъв медицински документ се предоставя на работодателя, за да има защита по КТ?

# 712
  • Мнения: 541
Личния ви лекар трябва да има заместник, който да може да ви даде направление за ЖК, обадете му се. Другото, което ми хрумва е евентуално неотложен кабинет, но незнам дали ще могат да помогнат.
Пред работодателя ви трябва документ от лекар, в който да пише, че е констатирана бременност.

# 713
  • Мнения: 1 283
Няма заместник, няма и връзка с GP-то. От неотложния кабинет могат ли да дават направления за ЖК, на мен не ни звучи като спешно и не ми се струва редно да се нареждам наред с хората с наистина неотложни интервенции.

# 714
  • Мнения: 582
Момичета, по време на бременност мога ли да консумирам пилешки крилца, които са били в марината соев сос, чесън и бяло вино? Мисълта ми е за бялото вино.

# 715
# 716
  • Мнения: 4 144
Мисълта ми е за бялото вино.
Можеш, без проблем.

Няма заместник, няма и връзка с GP-то. От неотложния кабинет могат ли да дават направления за ЖК, на мен не ни звучи като спешно и не ми се струва редно да се нареждам наред с хората с наистина неотложни интервенции.

Изобщо ли нямаш направление за АГ. Това ще ти е първото откакто си бременна ли? Според мен се обади на здравната каса и го обсъди с тях. Може би ще изискат от лл да си постави заместник по най-бързия начин, както е редно.

# 717
  • Мнения: 372
Ако ви е само за защита по КТ би трябвало и ако отидете на платен преглед, като ви издадат амбулаторен лист да важи за работодателя.
Ако въпросът е за направления и изследвания по ЗК от ЖК, не мога да дам идеи. Simple Smile

Момичета, друг въпрос: края на 6 месец все още човек може да си поспи по гръб ако се е завъртял несъзнателно в съня си, нали? Така се събудих, леко на една страна, но предимно по гръб. Още ми е много малко коремчето и не тежи. Бебе подритна за добро утро няколко пъти и всичко изглежда както обикновено.. Simple Smile

# 718
  • Мнения: 226
Аз съм средата на 8ми месец и се завъртам умишлено по гръб поне за 20 мин ,защото вече много ме болят тазобедрените стави да лежа само на страни. Не мисля че е проблем,стига да не е за дълго време и постоянно .

# 719
  • Мнения: 4 144
Няма никакъв проблем как спите, стига Да не е по корем.

Общи условия

Активация на акаунт