Лепенки за белези Cica care - отзиви !

  • 36 200
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 116
Ако някой ги е ползвал нека да си изкаже мнението !

# 1
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
    Според мен са добри. Разбира се,не мога да знам как би било без лепенките,но с тях белегът на дъщеря ми значително се заличи. Знаеш,че са за пресни белези -до 3 години нали?

# 2
  • Мнения: 1 113
За пръв път чувам за такива лепенки. Как се ползват? Пуснете някоя снимка да видим как изглеждат, ако може.

# 3
  • Мнения: 1 116
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
Бебе , казваш че не стават за стари белези ли ?! Тука пише че стават и за 20 год белези.А ето и снимка:

http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290

# 4
  • Мнения: 826
Хитко,
има ли такъв мехлем в БГ?

www.mederma.com

Ползвах го за белега от секциото и съм доволна.
А лепенките и тук има,но дерматоложката каза,4е не вършат същата работа като мехлема.

# 5
  • Мнения: 1 116
Гледам състава е сходен с този на Contactubex, чувал съм че са доволни и от него,ама и много хора не са (според мен заради нередовното мазане).

# 6
  • Мнения: 704
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290

Интересувам се от тези лепенки - дъщеря ми има белег от изгорено на едната ръчичка /около 4-5 см. в диаметър/; преди около година бавачката забравила ютията включена и детенце се залепило на нея Sad. Раната зарастна, но белег има.

Продават ли се в аптеките в момента и каква е цената?

# 7
  • Мнения: 1 116
Продават се , обаче са различен размер.В сайта който дадох пише какви размери са.Могат да се режат , затова че преценете какъв размер ви трябва за 3-4 месеца.Може би около 50-60 лева ще са достатъчни.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Режиш и лепиш на белега или на зарастващата рана.
Бебе , казваш че не стават за стари белези ли ?! Тука пише че стават и за 20 год белези.А ето и снимка:

http://wound.smith-nephew.com/AU/Standard.asp?NodeId=3290
На нашата брошура пише"Само за белези до 3 години". Размерът на плаката е 12см./6см.,струва 61лв. и я купихме от дистрибуторите по препоръка на хирурга,който оперира детето. Възможно е преводът да не е точен.

# 9
  • Мнения: 1 116
Ами аз знам че са за всякакви белези и за това разпитвам.  Simple Smile

# 10
Аз съм ползвала почти всички изброени неща и засега ефекта е ... незадоволителен, но тава е заради особеността на моята кожа. Cica-care наистина действа, ако се носи редовно, а от Контратубукс не видях никакъв ефект. Най- доброто за сега е Кеналог - ампуле с много силно действие/инжектират се не повече от 3/. Съветът ми е да ходите на лекар и то не само при един - винаги е по-добре да се чуе сще едно мнение.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 546
Темата мама много ме интересува защото точно преди месец на бузата порязахме синът с една ампула Вит С и остана белег дълъг около 3 см и широк 2 мм защото лекарят от Пирогов си остави ръцете върху бузата на детето ми. Давайте съвети с какво да започна да го мажа. Днес купих Контратубекса но съм готова да пробвам и друго. Като се има предвид,че ходи и на градина и не знам тези лепенки как ще му седят на бузата?! newsm78 еално белегът е още розов.
XuTkO давай съвет. Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Cica care плаките са за хипертрофични белези/цикатрикс/, демек изпъкнали. Ние ползвахме такива за притискане на хемангиомът на сина ми. Благодарение на тях подтиснахме растежа му. Цената на плаката с размери 12х6 см е около 60 лева. След операцията ползвахме Dermatix защото белегът беше вдлъбнат.

# 13
  • Мнения: 511
изкам да попитам ако наистина стават за до след 20 год,дали ще помогнат на племенницата ми която е оперирана от порок на сърцето като беше бебе на 1 месец,сега е на 13 год и много се срамува от белега а тои е доста дълъг около 25 см,но е тъничък.затова ако някои си даде мнението ще се радвам

# 14
  • Мнения: 481
А на нас ни изписаха Zeraderm - 15гр. - 50 лв., но съм много доволна - изглади белега и се надявам да не му личи много - на челото и веждата е. Ползва се 2 месеца. Ако някой има опит с това лекарство, моля да драсне 2 реда - ние го ползваме вече месец. Но белегът е голям  Sad и не знам дали ще се заличи

# 15
  • Мнения: 1 116
Темата мама много ме интересува защото точно преди месец на бузата порязахме синът с една ампула Вит С и остана белег дълъг около 3 см и широк 2 мм защото лекарят от Пирогов си остави ръцете върху бузата на детето ми. Давайте съвети с какво да започна да го мажа. Днес купих Контратубекса но съм готова да пробвам и друго. Като се има предвид,че ходи и на градина и не знам тези лепенки как ще му седят на бузата?! newsm78 еално белегът е още розов.
XuTkO давай съвет. Peace
Почнете да мажете с Мадеказол или Вита мерфен.Ако не помогнат лепенките наистина заличават но не знам за бузата как ще ги слагате. Ползвайте каквото и да е редовно иначе ефект няма да има.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 546
Благодаря! Hug Но купихме Контратубекс-а, какво ще кажеш за него, да го започвам ли? Пробвах го на дупето за някаква реакция и всико е ОК. Peace

# 17
  • Мнения: 1 116
Давай.Мажи.Поне 6 месеца редовно.

# 18
Здравейте много ме заинтересува тази тема, аз съм бременна в 9-тия месец и от бременността ли от какво и аз незнам ми излязоха пъпки между гърдите и изобщо деколтето ама и аз съм си виновна защото ги разраних и сега са едни грозни отвратителни белези от които много ме е срам даже и на лекар да отида.  Embarassed Въпроса ми е ако можете да ми помогнете - дали докато кърмя мога да ползвам някои от тези кремове или лепенките. Защото аз бях на косъм ве4е да отида и да купя тези лепенки,но дали ще пре4и нещо за бебето докато кърмя ??????? Моля Ви помогнете миииииии smile3518

# 19
  • Мнения: 1 116
Няма да му навредят спокойно. Те са силиконови , нямат системен ефект. Безвредни са.

# 20
Благодаря за бързия отговор  smile3503

# 21
Темата мама много ме интересува защото точно преди месец на бузата порязахме синът с една ампула Вит С и остана белег дълъг около 3 см и широк 2 мм защото лекарят от Пирогов си остави ръцете върху бузата на детето ми. Давайте съвети с какво да започна да го мажа. Днес купих Контратубекса но съм готова да пробвам и друго. Като се има предвид,че ходи и на градина и не знам тези лепенки как ще му седят на бузата?! newsm78 еално белегът е още розов.
XuTkO давай съвет. Peace

6to togava ne si go za6i sama a? Mnoo gi obi4am ei takiva orvorkovci...ti4a v pirogov i sled tva razpravq kak lekarq vidi6 li i obezobrazil sina...dokato ima takiva smotani hora ni6to ne stava da znaete !!! #2gunfire #Cussing out

# 22
zdraveite ,
predi malko poveche ot 2 godini preturpqh avtomobilna katastrofa ot koqto postradah dosta glavata mi bila schupena na 4 mesta i sega na cheloto si imam dosta nepriqten beleg koito veche dve godini maja s contratubex i naistina mi pomogna , no iskam da pitam dali tezi lepenki shte podsilqt deistvieto na contratubexa . Az sum ot Yambol samo v Sofia li sa razprostraneni tezi lepenki ako shte imam nqkakva polza ot tqh razbira se shte si zakupq i kak stava polzvaneto na broshurata pishe che sa za mnogokratna upotreba tova znachi li che 1 lepenka moga da q polzvam dosta vreme i kolko vreme moga da q polzvam ako e taka .
Blagodarq vi predvaritelno.

# 23
  • Мнения: 1 475
и аз да попитам дали стават за белези от Варицела имам 3 големи дупки на лицето от шарката, която съм я карала , като съм била на 6г????

# 24
  • Мнения: 2 534
На моето момиченце му останаха белези на едната бузка , след като беше разранила един алергичен обрив .
Стана вече година мажех бузката , непостоянно обаче, с Мадеказол .
Прочетох сега , че най-важното е постоянството , и то в продължение на шест месеца , така че вече няма да се чудя защо не помага .
Ако все пак мислите , че контратубекса или друго лекарство ще й помогне повече , препоръчайте , не искам детето ми да остава с белег на лицето .
И тъй като съм изгубила листовката на Мадеказола , колко пъти на ден да я мажа  newsm78

# 25
# 26
  • 1st floor
  • Мнения: 9 119
и аз да попитам дали стават за белези от Варицела имам 3 големи дупки на лицето от шарката, която съм я карала , като съм била на 6г????
наистина, дали помагат при белези от варицела - щерката я кара , преди около 4 години и има едно, изпъкнало , като бобче , на гърба Rolling Eyes
а каква е цената на контратубекс?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 262
АМи незнам дали стават за белези от шарка, ние сме ги купили за големите белези от операции на синовете ни, и това са плаки, които се лепят и махат по определен механизъм. Пише още, че са хипертрофични и келоидни белези, ако някой знае какво означават тези термини да ги преведе на човешки език, аз не мога. Мисля че не са удачни за това, което питате.

# 28
  • Мнения: 10
хипертрофичен ще рече белег който е доста вдлъбнат... атрофия означава това...  на мен ми предстои операция на епидермална киста на бузата и след това ще се замисля какъв продукт да ползвам за заличаване на белезите... а някой да знае какъв е ефекта от лазера за заличаване на белези ?

# 29
  • Мнения: 2 652
Ползвах Cica care и направо не повярвах - за 2-та месеца белегът ми заприлича на много стар блед белег, червенината изчезна, безчуствеността също. В днешно време си е впечатляваща такава ефикасност. Малко кофти е, обаче, схемата отначало - трябва да държиш лепенката първия ден 2 часа и всеки следващ да увеличаваш с 2 часа. Е, питайте дали съм ставала нощем да си отлепям лепенката Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 531
 Gracem  А тази лепенка многократно ли се лепи или лепиш-хвърляш??? Става ли за стрии???

# 31
  • Мнения: 2 652
Да, силиконова е и се ползва многократно, мие се и пак се залепва. Т.е. след като си увеличавала с по 2 часа всеки ден, в един момент си я носиш постоянно, без да я сваляш (е, в банята я махаш де). Мисля, че се продаваха 2 размера, но и така си е доста голяма. От мойта си отрязах само една лентичка за белега и ми остана много голямо неизползвано парче. Виж, за стрии не знам.

# 32
     Аз започнах да ползвам Контратубекс вднага след операцията. Белега ми беше вдлъбнат, а сега почти се е изравнил с кожата ми,но е много червен. Сега ползвам Мадекасол и пак намирам реултати.  С Контратубекса се мазах по 3-4 пъти на ден без да пропусна и ден, а сега с Мадекасола по 2-3 на ден когато се сетя. Обаче трябва да е маже РЕДОВНО иначе въобще не се захващайте. Сега съм заинтересована от тези лепенки и мисля да ги пробвам. Някой ако може да ми каже как се ползват,за колко време стигат и за колко време се използват за да има видим резултат лепенките за белези Cica care с размер 12х6 см като белега ми е 1 на 2 см. Благодаря.

# 33
  • Мнения: 226
 smile3547Септември ми оперираха левия бъбрек в Пирогов. Шева като цяло е хубав,защото е прав,а не някои разкривен.Докторката ми каза,че даже бил къс, в сравнение с на другите хора оперирани от същото.Но колкото и да е хубав и прецизно направен от медицинска гледна точка, това са си 10 шева на 12см разрез  Cry На 3 месеца е и още си е пресен - червен, релефен (изпъкнал), болезнен и едновременно безчувствен на места, сърби ме ужасно понякога, а не мога да се почеша като хората, защото боли Weary. Понякога се будя нощем от едно особено чувство на дискомфорт- опъва ме сякаш всеки момент ще се пръсне и ще заприличам на разпорена риба  no След цялото ми многословие и обяснения горещо ви моля КОЕ  е наи-ефикасното за моя случай?Имам бал тая година и искам хубава рокля ,а не да се увия като талибанка, за да не се вижда гнусния белег. Моля ви се помогнете  newsm17

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 537
Скоро се консултирах с физиотерапевт тъй като исках посредством облъчване да вкарва крема за белези понеже се получавал доста по-добър резултат, от колкото ако се нанесе чрез втриване и той ни каза, че за различните белези се използват различни препарати, така че ако се консултираш с физиотерапевт, може би ще получиш най-точен отговор, според мен!!! Peace

# 35
  • Мнения: 226
Мерси много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт