Закриват София Ленд???

  • 9 614
  • 175
  •   1
Отговори
# 105
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Поредната голяма тъпотия на слабоумните управляващи. Не бях стъпвала от години в онзи раион и като отидох миналата година до НПМГ заради сина ми едва го намерих. И двора на училището са орязали заради кооперации. А едно време там беше страхотен парк.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 621
Ееее, как може? Ние толкова обичаме да ходим там, особено малката...много гадно. И без това са малко тези неща в България, само блокове ще ни радват. Sad

# 107
  • София
  • Мнения: 2 623
Жалко е наистина, но пък и те в последно време с оляха. Бяха сложили такива цени, че много малко хора биха могли да си позволят повече от 2 атракциона, а ако са цяло семейство направо УЖАС. Да не говорим в детския кът с атракционите останах като гръмната и се чудих кой олигофрен формира цените там - 10.00 лв за дете и 4.00 лв за придружител  Shocked #Crazy Shocked Значи не стига, че им давам 10.00 лв ами и ще дам още 4.00 за да си разхождам детето вместо за тези 10.00 лв те да ми го гледат. Аз нямам против да струва 10.00 лв - все пак тези пари за съоръжения трябва да се избият, но да дам 4.00 лв само за да качвам Божидар от въртележка на въртележка ще ме извиняват много  Naughty

# 108
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ееееееееее, стига де - тъкмо бебчо стана на възраст, в която вече разбира що е забавление......

# 109
  • Мнения: 4 084
Откъде всъщност е тази информация? Струва ми се абсурдно. Не че ще се учудя, ако е вярно, де. Абсурди под път и над път.

# 110
  • Мнения: 9 990
...... А едно време там беше страхотен парк.

Сега е Бизнес-парк Wink

# 111
  • Мнения: 2 013
Утрешният вестник "Сега"

"София ленд" затваря на 15 октомври

Собствениците уволняват персонала за зимните месеци

Веселина Гарчева

Увеселителният парк "София ленд" ще бъде затворен на 15 октомври и няма да работи най-малко до април, научи "Сега". Информацията беше потвърдена от Методи Костов от маркетинговия отдел на атракциона. Според него обаче паркът ще бъде затворен само за зимата, тъй като през този сезон дейността му намалява. Такава била практиката по света. У нас обаче това ще се случи за първи път от отварянето на "София ленд" през 2002 г. Решението е взето от борда на дружеството.
На 1 април паркът трябва да бъде отворен отново, допълни Методи Костов. Въпреки това по-голямата част от персонала ще бъде уволнен. На работа ще останат около 2% от служителите, предимно охрана и градинари.
В София от дни вървят слухове, че увеселителният парк ще бъде разрушен и на негово място ще бъдат вдигнати жилищни и административни сгради. "При нас не е постъпвало искане да се промени устройственият план и предназначението на терена", обясни шефът на дирекция "Архитектура и градоустройство" Иван Несторов. От район "Лозенец" също не знаеха за подобни намерения.
Според запознати обаче имотът е ипотекиран, а дружеството е в тежко финансово състояние, тъй че е възможно банките да го продадат, за да си върнат парите. Според публикации в пресата от 2003 г. голям дял от акциите държи фирма, свързана с Първа инвестиционна банка, която е кредитирала дружеството за строителството на парка. Пак според публикации "София ленд" е финансиран с почти $ 7 млн. от италианската инвестиционна компания "Фин Юро". Целият проект за увеселителния парк струва $ 34 млн.

ПРЕДИСТОРИЯ
Скандали бележат "София ленд" още преди началото на строителството. Теренът от 35 дка беше даден на "Пио технолоджи", в която има и италианско участие, по схемата "Берберян" - със замяна срещу апартаменти. "Пио технолоджи" се сдоби с апетитния терен срещу 18 апартамента при цена от $ 15 на кв. м. Замяната беше гласувана през 1999 г., а договорът беше подписан през 2001 г. от Стефан Софиянски. Не стана ясно как беше избрана фирмата, нито защо в договора не е изрично записано, че трябва да се построи лунапарк. Теренът засега е отреден за спортно-атракционна дейност, но с промяна в подробния план предназначението може да се промени.
Собствеността на "София ленд" се променя многократно. Първоначално в дружеството участие имаше Светлин Нейнски, свързан чрез съпругата си Мирослава с Елена Костова. През 2002 г. акционерите поискаха той да се оттегли заради тези връзки. Нейнски продаде дела си на британската "Комплийд ентертеймънт лимитид". От м. г. тя вече има 100% собственост върху "София ленд".

# 112
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Увеселителният парк "София ленд" ще бъде затворен на 15 октомври и няма да работи най-малко до април, научи "Сега". Информацията беше потвърдена от Методи Костов от маркетинговия отдел на атракциона. Според него обаче паркът ще бъде затворен само за зимата, тъй като през този сезон дейността му намалява. Такава била практиката по света. У нас обаче това ще се случи за първи път от отварянето на "София ленд" през 2002 г. Решението е взето от борда на дружеството.
Демек - пра'им се на виенчани Whistling
И аз се разходих през януари месец из затворения Пратер, то наистина на -15 градуса на виенско колело ли да се качиш или на въртележка cold. Но пък част от заведенията си работеха, както и някои атракциони на закрито.
Ще видим какво ще стане, без циркове няма да мине със сигурност.
Ако наистина е била идеята да работи временно, ще го затворят като нищо.
От друга страна пък и на мен не ми се вярва, че работи на загуба, в събота и неделя не може в района да се размине човек от коли. А предполагам какви заплати се плащат на персонала Sick, така че...

# 113
  • София
  • Мнения: 1 845
В "24 часа" пише, че ще отворят на 1 май. Малко късничко ми се струва, ама все пак се поуспокоих.

# 114
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Затворено ли е вече- някой знае ли? http://dnes.dir.bg/2006/09/16/news675359.html
Имах желание утре да отскочим до там Sad

# 115
  • Мнения: 677
София Ленд винаги е бил на загуба..
А банките не са благотворителни дружества..

# 116
  • Мнения: 292
Хайде сега - частен имот било и не можело нищо да се направи - ми да си събере вересиите общината и да го откупи този "непечаливш" комплекс и да го разработи на полза роду и децата български ....  Wink

# 117
  • Мнения: 2 013
Ще затвори на 15 октомври, дотогава ще работи, казва го маркетинговия директор, както и куп хора по-нагоре в темата.
А дали ще отвори после  newsm78 newsm78 newsm78

# 118
  • Мнения: 5 103
Гадно Twisted Evil

# 119
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Комплексът официално ще бъде затворен на 16 септември"... значи е блъф newsm78

Общи условия

Активация на акаунт