Успявате ли да скътате някой лев?

  • 5 610
  • 134
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
Всичките ни пари отиват по предназначение, ако остане се харчат за някоя глезотия и все се чудя... не че съм песимистка, но ако се наложи за нещо да се изкарат повечко пари на куп откъде да ги изнамерим, ако е спешно?! И се чудя само ние ли правим тая грешка, или има съвестни хора, които спестяват за "черни дни". newsm78

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Доходите ни не позволяват да кътаме нищо  Rolling Eyes Живеем постоянно на кредити и изплащане  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 4 578
Ние всеки месец се заричаме, че започваме спестяването. Но още не сме, чакаме следващия месец Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 6 993
абе ако почна работа,сигурно ще почнем и да спестяваме Rolling Eyes Сега спестявам през седмицата и ги профукваме задено през събота и неделя Laughing
По принцип обичам да спестявам и го мога,стига да имам ясна цел - примерно сега като почна работа, ясната цел ще е компютър, после за бебето.И ако междувременно взема книжка - за някоя стара таратайка.Обаче с тия идеи - ако ми остане с какво да ям от заплатата, пак добре. За "черни дни" обаче ми е трудно да пазя пари.По-скоро вещи трупам Crazy

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мъжа ми гледа да скатае някой лев. Аз каквото докопам- всичко профуквам. Ядосвам се на себе си, но не мога да спестя ooooh! Добре, че поне мъжо е малко по-пестелив.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Успяваме да скътаме, главно мъжът ми /очертава се по-пестеливият от мен/... Mr. Green обаче мине се не мине малко време и успяваме и да похарчим скътаното... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 495
Мъжа ми гледа да скатае някой лев. Аз каквото докопам- всичко профуквам. Ядосвам се на себе си, но не мога да спестя ooooh! Добре, че поне мъжо е малко по-пестелив.
И при нас е така, взема ли заплата всичко свършва, а като си направя една равносметка нищо не съм си купила EmbarassedЗатова мъжо се разпорежда със семейния бюджет Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Спестяваме е силно казано. Успяваме да посъберем някой и друг лев, след което моментално ги вкарваме в нещо Laughing Все пак сме още много млади и имаме адски много неща да си купуваме - за дома, за семейството, детенцето ни е малко...Нормално е да нямаме по 20 хиляди евро в банкови сметки Wink Някой ден и това ще стане Grinning

# 8
  • Мнения: 15 619
Да, успявам, но само когато имам за цел да събирам. Иначе, по семейна план-сметка всеки месец трябва да ми остават някакви пари, които аз все пак съм похарчила за нищо. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 221
Старая се, но обикновено тамън скътам и излиза нещо непредвидено и спешно като разход и парите отиват  #Cussing out

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да, 10% от доходите ни ги отделяме. Много е лесно и тези пари не се усещат изобщо, а ако не св заделят  се харчат за  глупости.

# 11
  • Мнения: 552
Още като вземем парите част от тях прибирам в банката, а с останалите живеем. А не дай си Боже се забавя с внасянето .......... и те свършили.
Ох как обичам да харчааааааааааа  Mr. Green И как ме е яд на мен си, ама така се лекувам най-добре от депресии

# 12
  • Мнения: 10 758
Хич не съм от пестеливите.Квото имам го профуквам.Добре, че е мъжа ми, че иначе незнам.

# 13
  • Мнения: 4 668
Спестяваме е силно казано. Успяваме да посъберем някой и друг лев, след което моментално ги вкарваме в нещо Laughing Все пак сме още много млади и имаме адски много неща да си купуваме - за дома, за семейството, детенцето ни е малко...Нормално е да нямаме по 20 хиляди евро в банкови сметки Wink Някой ден и това ще стане Grinning

belinda , казала си го много добре  Hug и при нас е същата история . Сега обаче събираме за нова кола  Grinning ... да видим кога ще успеем !

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Тук да Party, в България-не Close.

# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Каквото успеем да съберем като по- крупна сума, веднага го уползотворяваме по някое перо, в това число и доста глезотии. Аз никак не съм от пестеливите, добре че е мъжа ми, винаги с колкото пари излезна, връщам се с 1-2 лева, или с няколко стотинки. Просто не мога да държа пари в себе си...
На въпроса ти отговорих с "НЕ", въпреки че от друга страна нямаме заеми, кредити, лизинги и т.н.

P.S. Освен и аз да пробвам номера със стотинките, които добросъвестно връщам вкъщи? newsm78

Последна редакция: сб, 16 сеп 2006, 17:28 от Umma

# 16
  • Мнения: 2 495
да, 10% от доходите ни ги отделяме. Много е лесно и тези пари не се усещат изобщо, а ако не св заделят  се харчат за  глупости.
Аз точно това също исках да напиша, а именно да се ръководиш от правилото "10/20/70", или:
10%от заплатата си отделяш за спестявания
20%-за погасяване на дългове, заеми, вноски, кредити и т.н.
И останалите 70 % да изкарваш месеца
Казват че имало ефект...ама ще видим newsm78

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
имам един познат, който си направи експеримент - събираше цяла година стотинки в едно 5  литрово шише от минерална вода. След 1 година ги преброи и беше събрал 500лв по 1,2,10,50 и 1лв. Реших и аз да го направя ( едно време като ученичка събирах дребните стотинки с прахосмукачката    Embarassed мързеше ме да ги вдигна - какво са 2 стотинки) та резултата е доста добър. Където се вика парното може да си платите в края на годината. Само отивате до банката за да ви ги сменят с левове.

# 18
  • Мнения: 1 313
Да, успяваме- по малко, но редовно. Ако нямам възможност да заделя пари настрана се чувствам  много зле. С това несигурно бъдеще не знам кога ще ми се наложи да дърпам от спестяванията. Лишавам се разни неща и така се получава

# 19
  • Мнения: 15 619
Това за стотинките много ми хареса. Ще взема да го опитам.

# 20
  • Мнения: 1 959
Да горе долу спестявам по нещо,иначе и ние имаме обувка в която слагаме стотинките и да ви кажа сабираме доста последния път си платих полета до БГ.опитайте и няма да збъркате. Peace

# 21
  • Мнения: 9 735
Успяваме, макар и не много редовно. Но наистина трябва. Скоро на мой-близък му се наложи да даде 500лв. за операция. За мен това не е толкова непосилна сума, но той доста се измъчи докато ги намери тия пари. А ако трябваше да намери 5000 не знам какво трябваше да направи и на кого да се моли.

# 22
  • Мнения: 5 317
И двамата сме големи прахосници и не можем да скътаме нищо.

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
да се ръководиш от правилото "10/20/70", или:
10%от заплатата си отделяш за спестявания
20%-за погасяване на дългове, заеми, вноски, кредити и т.н.
И останалите 70 % да изкарваш месеца
Казват че имало ефект...ама ще видим newsm78
Абсурд Naughty Поне 30-35% от доходите ни отиват за кредити/ жилищен, брррр Sick/. Ето значи защо не спестяваме интензивно - там ми отиват 10-те процента Twisted Evil Mr. Green Иначе 70-те процента за папу и фръци-фръци си ги спазвам стриктно hahaha

# 24
  • Мнения: 3 376
Това за стотинките много ми хареса. Ще взема да го опитам.
И на мен  ми хареса идеята:peace:  Ще пробвам,така или иначе няма друг начин да скътам нещичко,всичко си отива по предназначение Tired

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами,аз бях почнала всички стотинки да ги пускам в касичка.Бяхме си казали,че са на детето.Така за около 3 месеца събрах 140лв.които заминаха за ново столче за колата.И веднага заминаха.Сега почнахме пак и ще видим.Ако това се води за спестяване,значи спестявам.

# 26
  • Мнения: 6 167
да, вече да.
засега успешно се отървавам от заемите и заделяме
( мъжа ми повече в тази област прави, той е спестовника на едро)

аз реших всяка монета от 2 евро да я прибирам.  Mr. Green
хахо хихи.. прасенцето ми се пълни , пълни!

за по-сериозно спестяване засега не,
но в бъдеще ще заделям процент от дохода си.


# 27
  • Мнения: 5 622
Това е абсурд направо. Но ми се искаше да е възможно  Confused

# 28
  • Мнения: 4 371
Не, това е навъзможно, всичко профуквам Confused

# 29
  • Мнения: 5 577
имам един познат, който си направи експеримент - събираше цяла година стотинки в едно 5  литрово шише от минерална вода. След 1 година ги преброи и беше събрал 500лв по 1,2,10,50 и 1лв. Реших и аз да го направя ( едно време като ученичка събирах дребните стотинки с прахосмукачката    Embarassed мързеше ме да ги вдигна - какво са 2 стотинки) та резултата е доста добър. Където се вика парното може да си платите в края на годината. Само отивате до банката за да ви ги сменят с левове.

Баща ми на същия принцип - по 1 лв. Събирал за малкия за картинг. Вече е събрал за една жигула - ама чудо да стане в тези левчета не се пипа. Няма за ток, няма за зъболекар, няма за нищо.

Ние иначе спестяваме извънредните в банка. Само така не сме ги изхарчили още.

# 30
  • Мнения: 619
да,
всekи мeceц чacT oт мoятa заплaтa oтивa в oтдeлнA cметka.

# 31
  • Мнения: 3 394
за съжаление или за радост всичко, което скътам тук отива за изплащане на ипотеката.

Но в бг си скътах 100 кинта Simple Smile

# 32
  • Монтана
  • Мнения: 499
Задължително трябва да има  във фонда'и аз съм човек' smile3521

# 33
  • Мнения: 2 550
Тц, хич не мога да пестя  Laughing
С колкото и пари да изляза, прибирам се с...нищо  Crazy Laughing

# 34
  • Мнения: 3 394
ние спестяваме късметчетата-за около година се събират около 25 лири на стотинки, но последния месец извадихме късмет -мъжа намери за два дена 15, а аз 5 Simple Smile

В началото на октомври отваряме касичката и купуваме на Стела подарък Simple Smile
Като се роди с тези пари си купих стерилизатора, сега съм заплюла детска печка на Смуби Simple Smile

# 35
  • Мнения: 670
Имаме желание,но обикновенно разходите ни са повече от приходите Sad

# 36
  • Мнения: 1 202
Нищо не можем да скатаваме в близките 10 г. защото имаме да изплащаме заем   Tired

# 37
  • Мнения: 1 259
НЕ! Нищо не можем да скатаем.Ако се наложи нещо спешно опразваме някоя карта и после пълним ooooh!

# 38
  • Мнения: 2 211
Не ни се отдава. Имаме добри доходи, но и двамата сме със широки пръсти.

# 39
  • Мнения: 83
Хич не съм от пестеливите.Квото имам го профуквам.Добре, че е мъжа ми, че иначе незнам.
И при нас е така.Повече харча от мъжа си.

# 40
  • Мнения: 1 416
Не, нямаме спестени пари, нито възможности да скътаваме по някой лев...  Peace
Когато ни трябват по-сериозни суми, вземаме кредит...  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 2 085
Не редовно Mr. Green, но в общи линии-да

# 42
  • София
  • Мнения: 2 623
имам един познат, който си направи експеримент - събираше цяла година стотинки в едно 5  литрово шише от минерална вода. След 1 година ги преброи и беше събрал 500лв по 1,2,10,50 и 1лв. Реших и аз да го направя ( едно време като ученичка събирах дребните стотинки с прахосмукачката    Embarassed мързеше ме да ги вдигна - какво са 2 стотинки) та резултата е доста добър. Където се вика парното може да си платите в края на годината. Само отивате до банката за да ви ги сменят с левове.
Joy
Вярно е. Ние една година също събирахме и отидохме на море  Hug Преброихме около 400 лв
За протокола - мъж ми е по заделянето и окрупняването. МенЕ ме нЕма в цЕлата схема - аз само харча  Hug

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 074
Не, дори и тези не ни достигат Sad

# 44
  • Мнения: 2 567
Не. С наем и 4 кредита няма от къде.

# 45
  • Мнения: 2 825
Не спестяваме, въпреки че с тези доходи би трябвало да го правим. Много са ни широки пръстите и на двамата.

# 46
  • Мнения: 3 131
Изобщо не. И заеми имам да изплащам.

# 47
  • BG
  • Мнения: 390
Не, нямаме спестени пари, нито възможности да скътаваме по някой лев...  Peace
Когато ни трябват по-сериозни суми, вземаме кредит...  Rolling Eyes
Sad

# 48
  • Мнения: 3 562
Доходите ни не позволяват да кътаме нищо  Rolling Eyes Живеем постоянно на кредити и изплащане  Grinning

И ние сме така - да живеят кредитите и кредитните карти  Laughing

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Ох, бях се притеснила,че все не можем да спестим нещичко. Е сега спестяваме, защото зимата не работи, а само  моята заплата не стига. На пролет започваме от нулата понякога и с заем и като съберем малко започваме с покупките. Като това лято- климатик, компютър, кола и незнам още какво и пак без нищо в кутийката. Абе май хич не сме от пестеливите ама какво да се прави ако ти не си угодиш нямо кой да го направи. А това със стотинките е готина работа- миналата година си купихме телевизор за спалнята от тях

# 50
  • Мнения: 1 403
Не Naughty Ако ни трябва по голяма сума теглим заем

# 51
  • София
  • Мнения: 11 722
Много ни е трудна тази дейност!Просто разходите си текат и не усещаш как си похарчил всичко.Единствено през лятото мъжът ми заделя някой лев за сметките през зимата,че тогава ни се реве!Той е по-спестовния,на мен ми дай да купувам,особено за децата!Сега покрай първия учебен ден и настъпването на есента са само разходи за децата и за мен /все чаках да отаслабна след раждането/!...И разбира се много други разходи жилище,кола и т.н.

# 52
  • София
  • Мнения: 6 743
За жалост не, но от тук насетне ще се постаря да поправя тази грешка  Embarassed.Иска ми се да съм си закътала за празници или пък за лични нужди например, ама пусто много съм 'рядкопръста'  Blush

# 53
  • София
  • Мнения: 3 271
Имаме една касичка в която слагаме по 1лв (монета,на цяло), в края на деня всеки се изтърсва джобовете там.
Не, че спестяваме кой знае колко, но благодарение не тази касичка успяхме да си сменим входната врата (около 550лв, сме събрали от миналия септември до април тази година)  smile3503

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не.
Опитвам се да заделя някой лев от месечната сума, която мъжът ми дава за домакинството и моите разходи, ама все не успявам( а сумата  не е никак малка)  ooooh!Що така, незнам?!
Съпругът ми инвестира, не спестява  Peace

# 55
  • Мнения: 23 004
Мъжа ми гледа да скатае някой лев. Аз каквото докопам- всичко профуквам. Ядосвам се на себе си, но не мога да спестя ooooh! Добре, че поне мъжо е малко по-пестелив.
Peace Hug

# 56
  • Мнения: 5 026
 Не! Всеки месец решаваме, че теглим всичко от картите и трябва да заделим нещичко, но все излиза нещо непредвидено!
 Само едната касичка на детенцето остана!  Wink Добре, че не може да се бърка вътре!  Laughing

# 57
Ние си имаме касичка в която често пускаме само левчета аз взимам всеки ден пари такава ми е работата и пускаме миналата година мъжа ми си сложи музика в колата бяха около 800 лв сега са около 1000 но мисля да не ги вадя и да събираме да си купя и аз кола но не се знае че сме в един безкраен ремонт и незнам дали няма да стигнем и до тях аз обичам да си скътавам по нещо да си и имам като ми потрябват но не и да се лишавам

# 58
  • Popovo
  • Мнения: 571
Не, дори и тези не ни достигат Sad

# 59
  • Мнения: 8 505
Напоследък не.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 381
Нищо не спестяваме. Когато реша да закътам пари за нещо, все се отваря някой дупка, сиреч разход, и паричките отиват там.

# 61
  • Мнения: 899
Да. Спестяваме за различни неща - нещо, оето искаме да си купим, аз - стотинките и отделно пари в банката, които се пипат самов екстремни ситуации, иначе не. Планът се прави при вземане на заплатата.

# 62
  • Мнения: 781
Нищо не можем да спестим-всичко отива в изплащане на кредити. Ако ги нямаше тях, може би щяхме да спестяваме.Може би някой денннн.

# 63
  • Мнения: 5 370
Спестяваме премиите на мъжото. Забранила съм му да го набутва за щяло и нещяло. Затова се и върнах на работа-за да не се налага да взема от тях, че да ми дава за харчене на мене..

# 64
Не, това е навъзможно, всичко профуквам Confused

И аз съм по тая част, всичко профуквам само за себеси .Щот си скътавам всичките си парици от мъжо .Жевеем на принципа мойте са си мои ,а неговите общи. smile3521

# 65
  • Мнения: 4 187
Не, не успяваме да спестим нищо  Rolling Eyes! Аз, от време навреме си поставям такава цел, но бързо ми минава  Mr. Green.

# 66
  • Мнения: 114
Колкото и да се мъча все не мога да спестя .И двамата сме с широки пръсти , единствено детските ми се трупат в картата и не ги тегля - те са си на хлапетата.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, а и на дали някога ще имаме спестени пари.И двамата сме развей прах и харчим доста Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 396
Доста често се опитвам,но....безуспешно  Crazy Crazy

# 69
  • Мнения: 2 254
успяваме bowuu

# 70
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 680
Мъжът ми с хитрост и подмолни действия  Mr. Green се опитва да скатае някой лев,
но аз правя мили очички  cry, сърдя се и тем подобни, докато не постигна
своето, и те не остават дълго скатани. Обикновено после и двамата сме доволни от това, за което сме ги изхарчили.
Ето - до вчера бях събрала стотина лева (за около месец), но отивайки в Домко, видях един килим, и направо очичките ми останаха.
Той ми каза, че ако го вземем, ще го просне направо върху замазката, защото пари за паркет нямало да останат от моите неразумни постъпки... Е, дадох си стоте левчета, и той даде още толкова - и си взехме красивото килимче.
Паркетът - на лизинг. Винаги намирам разрешение на въпроса. Доколко е разумно, е друга работа  Whistling

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Не нищо не спестяваме, не защото нямаме желание, а защото не можем да си го позволим.

# 72
  • Мнения: 2 641
нашите спестявания са под формата на двойни вноски - намалихме си годините за изплащане на апартамента от 20 на 10. при други обстоятелства с тез пари можехме да се разпукваме да ходим къде ли не и да си купуваме кво ли не, но сега отиват в банката............т.е. нищо неспестяваме

# 73
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да, но според мен е въпрос на нагласа, а не на успяване. Понякога 5 лв са много пари, а друг път отлитат за кафене. Просто си редим месеца без тази сума (не е 5 лв, де) и това е, иначе щяхме да я издъним на дребно, а сега-на едро и когато се наложи.

# 74
  • Мнения: 3 550
Да. Знаем какви са ни приходите и ги разпределяме по фондове (за храна, за сметки, за малкия, лични, за извънредни случаи, спестявания). Ако не спестяваме, няма да можем да си платим данъците за следващата година.

# 75
# 76
  • София
  • Мнения: 2 896
Не, мамка му...и то главния виновник съм аз...просто обичам да харча, и това вече няква извратена форма на мазохизъм, щото знам, че ако не пестим ще си останем на квартира...а аз я мразя  ooooh!
Просто като имам пари и се чувствам длъжна да ги наместя някъде...по -силно е от мен и дори сега, като си имаме малко човече и трябва все пак човек да има "за черни дни" аз пак немога да спестя и лев. Осъзнавам, че е безотговорно, амаааа...
Дано съпружето да успее по някакъв начин да ме озапти, като му втръсне от моето прахосничество.

# 77
  • Мнения: 135
ами ние тъкмо се наканим да скрием по нещо и на другия ден се похарчват за съжаление

# 78
  • Мнения: 2 657
Ами не спестяваме нищо Embarassed
Мъжа ми по едно време реши да къта по някой и друг лев,ама аз не се стърпях и си бърках в тайното място Embarassed

# 79
  • Мнения: 520
Успявахме, преди време, когато имахме 1 дете и двамата работехме. Купихме си кола с тези пари. А сега само теглим от една банкова сметка дето уж нямаше да я пипаме.....ама и това ще мине Peace

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не , но не се и опитваме. Ако имаме някой неизхарчен лев ( щото не е стигнал до моите ръце   Mr. Green ) ходим по почивки. Но не  се притеснявам защото винаги имаме от къде да вземем ако изникне нещо спешно.

# 81
  • Мнения: 3 360
Ох,само опити правим и все неуспешни Rolling EyesТъкмо заделя някой лев и то...-или колата се счупи или нещо друго излезе и... така!

# 82
  • Мнения: 4 546
пари за черни дни - не. но гласувах с "да", защото обикновено купуваме нещо с кредитна карта и после щем не щем - изплащаме. за мен това си е вид спестяване, защото  така поне си позволяваме да си купим нещо, за което иначе не бихме събрали парите накуп.

# 83
  • Мнения: 766
За сега успяваме, по-точно мъжа ми успява. Но всичко е с цел. Събрали сме някой лев и смятаме да си купим кола и после пак събирай за къща и така ..........

# 84
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Ние успяваме да спестяваме - премиите (неговите и моите), а в последната година и моята заплата. Вярно е, че сега всичко ще издухаме при покупката на апартамента и около раждането на бебока, но това са най-добрите инвестиции Simple Smile

# 85
  • Мнения: 3 334
и аз не съм от пестеливите,добре,че мъжо има глава на раменете  Laughingиначе незнам!

# 86
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не. Малко и много - колкото и да изкарваме, все ги изхарчваме и сме на червено.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 423
Ами- опитвам се- говоря за собствените ми пари, а мъжа ми определено е финансиста на семейството  Hug

# 88
  • Мнения: 8 917
Всичките ни пари отиват по предназначение, ако остане се харчат за някоя глезотия и все се чудя... не че съм песимистка, но ако се наложи за нещо да се изкарат повечко пари на куп откъде да ги изнамерим, ако е спешно?! И се чудя само ние ли правим тая грешка, или има съвестни хора, които спестяват за "черни дни". newsm78
Положението е същото - останалите отиват за глезотии Mr. Green Като дойдат черните дни ще му мислим Peace

# 89
  • Мнения: 184
Всъщност, опитвам се, но нещо все не се получава Embarassed

# 90
  • Мнения: 5 475
Вече- нищо!Каквото имаше спестено- отиде за апартемента и обзавеждане!Да не говорим,че голяма част е на кредит! Peace

# 91
  • Мнения: 417
Не, а и на дали някога ще имаме спестени пари.И двамата сме развей прах и харчим доста Rolling Eyes
Crazyза съжаление Sick

# 92
  • Мнения: 4 473
Колкото и да се мъча все не мога да спестя .И двамата сме с широки пръсти , единствено детските ми се трупат в картата и не ги тегля - те са си на хлапетата.

Същата работа и при нас. А никак няма да е зле да го правим ooooh!

# 93
  • Мнения: 2 274
  Докато бях на работа успявахме, но откакто съм в болничен-не! После с разходите около бебо сигурно даже няма да достигат  Tired!

# 94
  • Мнения: 337
 ooooh! , няма шанс - под наем сме, изплащаме заем, а предстои и бебе....защо все всичко похарчвам  Thinking....не знааам newsm78

# 95
  • София
  • Мнения: 5 079
И да успеем, много бързо отива "по предназначение"...  Embarassed

# 96
  • Мнения: 686
Трудно! След като спестя, бързо решавам за какво да ги похарча!

# 97
  • Мнения: 239
не нито лев. всичко отива за ток;вода;телефон;погасяване на заем; памперси; градинка; а за храна и дрехи даже и не ги броя.

# 98
  • Мнения: 491
Да, ние успяваме. Работата е да ги заделим предварително - примерно 200 лв. от заплатите този месец отделяме за фонд "покупка на жилище" . Ако не ги заделим веднага, са изхарчени. Сумата, която решаваме да заделим е съобразно очакваните разходи. Примерно лятото заделяме повече пари, зимата по-малко, а от ноемврийските и декемврийските заплати - нищо. Те отиват за подаръци и коледни приготовления.

# 99
  • Мнения: 1 226
Аз не.Всичко се харчи на момента.Но скъпия успява.Поне един от нас мисли за утре.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, успявам. Peace

# 101
Здравейте!
А от къде до къде  Ви е полета?... И аз мога да опитам тази Ваша идея, но имам много по добър избор от който наистина се печели добре....   Усмивки и настроение!...  Вили   

Да горе долу спестявам по нещо,иначе и ние имаме обувка в която слагаме стотинките и да ви кажа сабираме доста последния път си платих полета до БГ.опитайте и няма да збъркате. Peace

# 102
  • Мнения: 2 000
Да. В момента спестяваме за ремонт  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3 478
Мдаа, усърдно се стараем да го правим и успяваме. Друг е въпросът, че мине не мине време и харчим всичко на един път, но пък е за добри цели Mr. Green.

# 104
  • Мнения: 268
АЗ успявам за разлика от  половинката .Колкото аз съм пестелива толкова той е прахосник  Close .
Заделям си на 3 места. В едната каси4ка са ми късмет4етата иама около 10 лв  Mr. Green ,в другата са ми само по 1 лев4е ,ама доста е понатежала и третата каси4ка ми е в банката. На третата най мога да раз4итам за 4ерни дни. Когато ми се наложи тегля,но после гледам в скоро време да си ги възстановя. Иска ми се и половинката да е като мен ,ама айде де,голям прахосник е. #Crazy

# 105
  • Мнения: 1 517
Преди години по-успявахме. Сега - тц. Дребни суми - под 100 лв. да. А сега и с тоя заем  ooooh! Ама да сме живи и здрави викам аз   bouquet

# 106
  • Мнения: 3 932
Поотделяме някоя бяла пара за черни дни...

# 107
  • София
  • Мнения: 39 783
Не съм спестовничка, и стотинка не мога да отделя Simple Smile

# 108
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз спестявам в по-вътршно отделение на портфейла..., демек потрябват ми и вадя.
За мъж ми идея си нямам. Може би - да.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 381
Да, ние успяваме. Работата е да ги заделим предварително - примерно 200 лв. от заплатите този месец отделяме за фонд "покупка на жилище" . Ако не ги заделим веднага, са изхарчени. Сумата, която решаваме да заделим е съобразно очакваните разходи. Примерно лятото заделяме повече пари, зимата по-малко, а от ноемврийските и декемврийските заплати - нищо. Те отиват за подаръци и коледни приготовления.


Браво на вас. Явно добре си планирате нещата. Аз само ще ви се възхищавам...

# 110
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Честно казано не успяваме да спестим пари в дългосрочен план. Спестяваме колкото да има за предстоящи по-крупни покупки или разходи - например каското за колата, твърдо гориво за зимата и т.н. Другото отива за текущи разходи и погасяване на кредити.

# 111
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не, засега нямаме никаква възможност Cry.

# 112
  • София
  • Мнения: 625
Всичко отива по предназначение, даже едвам издържаме до следващата финансова инжекция................. Confused

# 113
  • София
  • Мнения: 2 671
Какво ти спестяване, от сума месеци сме на червено.... а иде зима...очертава се "интересен" период, но най-ме е яд, че не можем да се стегнем и да превключим на по-ниски обороти с харченето  Crazy

# 114
Аз спестявам половината си заплата, като я получа и веднага внасям в банката. Мъжът ми не спестява, заплатата му е по-малка.
След като бях спестявала почти половин година, изтеглих парите и си купихме кола. Усещането е изключително приятно - да знаеш, че ти си изработил тия пари, че никой не ти е помагал. Сега спестявам без да имам конкретна цел, но пак е хубаво да знам, че имам нещо "зад гърба си". 

# 115
  • София
  • Мнения: 35 977
Да..  и после ги харча накуп за някоя глупост Grinning

# 116
  • софия
  • Мнения: 555
успявам, лошото е че с тия дребните все изниква нещо за което да се дадат Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 3 390
По-голяма спестовница от мен няма! Naughty
Спестяваме за всичко-за почивка, за техника, за апартамент, за детето и т.нат.

# 118
  • The wild, wild west
  • Мнения: 147
А не спестявате ли за след пенсиониране? Защото да се разчита на пенсиите, не знам колко е удачно. Както и за непредвидени обстоятелства - болест, безработица... Говоря за тези, които имат възможност да спесяват, разбира се. Когато няма, еми няма. Надяваме се да сме живи, здрави и в бъдеще да има.

Ние май сме доста дисциплинирани.  newsm78

# 119
  • в къщи
  • Мнения: 467
аз немога да спестявам,но на мъжът ми само това му дай.Добре,че е той,че иначе сме за никъде.Аз само харча и харча,и харча, чак вече ми е неудобно(на всичко отгоре не съм работила и един ден от както сме женени).А искам и на море и хубави мебели,и ...нали ви казвам ;добричкият ми той!Само работи,работи... newsm74 е!

# 120
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не, че се хваля, ама съм си много пестелива. Почти винаги имам лично мои си скътани пари (не кой знае каква сума, но все пак парици), за които мъжо няма и понятие. Отделно в картата си стоят детските на детето, тегля ги може би в годината веднъж за някой по-специален случай. Освен това отговарям за семейните спестявания. Иначе мъжо е с широки пръстенца, като има, има, като няма, няма.

# 121
  • София
  • Мнения: 978
Браво на мамчетата, които спестяват.
Според мен отношението към парите и спестовността се възпитават в детска възраст. Аз и мъжа ми изобщо не държим на парите Embarassed, което изобщо не е за хвалба. Дори и да имахме възможност пак не успяваме.

# 122
  • Мнения: 793
А трудно, но не невъзможно. Лошото, лично при мен, че като откача, в стил писна ми да се стискам и почвам да харча Embarassed

# 123
  • Мнения: 2 700
Временно и за кратко. След време се намира дупка, която да попълним и почваме да живеем пак от ден за ден.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 298
Спестяваме, всеки месец част от доходите - за да ги изхарчим за нещо наведнъж.

# 125
  • Мнения: 605
Аз - нееее, срам не срам, винаги си признавам, че през целия си съзнателен живот не съм спестила и 1 стотинка!Просто не ми идва отвътре. В момента в който реша, че съм спестила 50 лева примерно, на следващата секунда са отишли по направление - я дрешки на децата, я някое кремче за мама, я подаръче за тати. Добре че си имам по-пестелив мъж Simple Smile.

# 126
  • Мнения: 2 407
Не, всичко харчим, но се замислям да започна да спестявам, че нищо не се знае.

# 127
аз в едно шише от 10 литра сабирам стотинки мн е ефективно един ден се опитах да ги преброя но кат стигнох до 200 се отказах 

# 128
  • Мнения: 6 315
Рядко успявам.

# 129
  • Мнения: 1 612
За съжаление, не можем да спестяваме. В нашето семейство всичко, което остава отива за лекарства и доктори.  Sad

# 130
  • Мнения: 2 013
В България - рядко. Ако скътаме, то ще са за море или нещо такова. Добре, че се е случвало да работим и в чужбина, щото иначе ooooh! ooooh!

# 131
  • Мнения: 156
Опитвам се колкото мога newsm78. С тази моя мижава заплата какво спестяване.....едвам успях дърва за зимата да си купя ooooh!

# 132
  • Мнения: 1 455
да, мога да спестявам и го правя!

# 133
  • Мнения: 910
да, мога да спестявам и го правя!
Peace

# 134
  • Мнения: 2 040
Аз успявам (рядко, но факт) ... но тъкмо се изкефя и те отидат за нещо, и то наведнъж ... та немога много, много да се нарадвам на пестеливостта си  Laughing ... (не говоря в хиляди ...  Naughty такива случаи НЕМАМ)  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт