Мами в Италия - 4аст 23

  • 24 957
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 804
Я пак да зачекна темата с книжките за шофьор !!!
Знаете ли  Thinking  ако изкарам курс за шофьор сега докато съм в БГ ,дали после ,
като се върна в Италия мога да мина само с кормуване и легализация ?
Или ще трябва да си карам и курса тук на ново ! Rolling Eyes
Влади , показа се и там сладкото ми момиченце  bowuu .
Ма той много я дразни и явно и е кипнало .

# 16
  • Мнения: 6 167
feiamche,
рокли мога много да ти харесам,че съм на такава вълна, но все в американски сайтове.
италиански сайт хубав не съм виждала.....но ще потърся.


ето тази ми е любима:



тази държа и отзад да ти я покажа:





ето и една по-'нормална', но красива също:

# 17
  • Мнения: 6 167
даниелка,
ако вземеш шофьорска книжка в българия имаш право да караш с нея тук 1 година.
след това се трансформира ( не се кара пак курс), Гери мина по този път. Плащаш на аутоскуола, в Милано консулството си превеждаш и легализираш книжката ( там и само там) и след известно време си взимаш италианска книжка.
Мисля, че цялата история около трансформирането е към 200 евро.
аз лично ще изчакам влизането на Бг в ЕС пък дано ми се размине
тук карам с книжката моята, имам време още.
досега не са ме спирали, но предполагам ако ме спрат няма да се размине без допълнителни усложнения.
затова, като изкараш книжка в БГ не е лошо да си вземеш и международна такава, за да спиш спокойно. караш с нея 1 година.

# 18
  • Мнения: 6 167
gioia, хайде де! Wink

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
feiamche,
рокли мога много да ти харесам,че съм на такава вълна, но все в американски сайтове.
италиански сайт хубав не съм виждала.....но ще потърся.


ето тази ми е любима:


ето и една по-'нормална', но красива също:


Лени, ей тази е моята, мамка му. Семпла както оби4ам и не тясна, 4е Sick
ина4е, в Зара както ми предложи Влади видях една то4но мой тертип с мноого гол гръб (преди хиляда години с такова задно деколте се ожених Sunglasses), ама с това бирено корем4е дет съм го заформила... Rolling Eyes ooooh!, не ставангер.

а, Влади, и на двете места все панталони си харесах Sick
ЛоШа работа newsm78

пп. за 2 седмици от Щатите дали няма да пристигне? (на колко се обажда?)

# 20
  • Мнения: 2 804
Лени , мерси за светкавичната информация   bouquet !

# 21
  • Мнения: 6 167
feiam, ще ти предлагам и други))
в момента почти всяка вечер само рокли гледам.
друг е въпроса къде ще ги намериш, но ще видя в този сайт дали няма шипинг за италия.. съмнявам се.

предлатам ги , като си с бирено коремче ето такива модели , с висока талия:











влади, имам обувки на Бата, балеринки, не са хич лоши, но са почти единственото, което е равно и ми харесва. Такива обувки не ми харесват, а при равните са масови.




днес гледах и едни велурени балерини, ще са супер за сватбата за мен, но...60 евро за един ден.... не ми харесва идеята. затова исках нещо по-обикновено и класическо, за да мога да ги нося...

# 22
  • Мнения: 6 167
Владка, та, виждаш модата в Бата не е нормална.
Аз харесах тези ( но черни), но пък нямаше моя номер.
това беше единственото, което мога да кажа, че ми хареса

# 23
  • Мнения: 2 804
Вчера докато се прибирахме и Юссеф на два пъти се налага да набие спирачките !
Първият път ни изскочи една дива свиня с малките си , а втория път една котка .
Уж тичаше и изведнъж се спря и не мърда от по средата на улицата .

# 24
  • Мнения: 714
даниелка,
ако вземеш шофьорска книжка в българия имаш право да караш с нея тук 1 година.
след това се трансформира ( не се кара пак курс), Гери мина по този път. Плащаш на аутоскуола, в Милано консулството си превеждаш и легализираш книжката ( там и само там) и след известно време си взимаш италианска книжка.
Мисля, че цялата история около трансформирането е към 200 евро.
аз лично ще изчакам влизането на Бг в ЕС пък дано ми се размине
тук карам с книжката моята, имам време още.
досега не са ме спирали, но предполагам ако ме спрат няма да се размине без допълнителни усложнения.
затова, като изкараш книжка в БГ не е лошо да си вземеш и международна такава, за да спиш спокойно. караш с нея 1 година.

Лени, не заблуждавай Даниела. Това, което си написала важи ако си имала книжка преди да си изкараш италианска резиденца. Ако сега трябва да караш курс за книжка в България и си вече с италианска резиденца, бг книжката можеш спокойно да я хвърлиш в коша. Даниела, ако обичаш, прочети преди да питаш, това е разисквано МНОГО пъти във форума Мами в Италия.  Въпросът е не само да пишем, но и да четем какво пишат другите ... понякога помага .... Единственият начин за книжка ако нямаш досега е да си караш скуола гуида в Италия.
Аз пък защо ли се обаждам .... ми иди, пръсни сума ти пари, изкарай си книжка в България и си ела тука .... после Лени ще ти е виновна  #Crazy

# 25
  • Мнения: 6 167
даниелка,
ако вземеш шофьорска книжка в българия имаш право да караш с нея тук 1 година.
след това се трансформира ( не се кара пак курс), Гери мина по този път. Плащаш на аутоскуола, в Милано консулството си превеждаш и легализираш книжката ( там и само там) и след известно време си взимаш италианска книжка.
Мисля, че цялата история около трансформирането е към 200 евро.
аз лично ще изчакам влизането на Бг в ЕС пък дано ми се размине
тук карам с книжката моята, имам време още.
досега не са ме спирали, но предполагам ако ме спрат няма да се размине без допълнителни усложнения.
затова, като изкараш книжка в БГ не е лошо да си вземеш и международна такава, за да спиш спокойно. караш с нея 1 година.

Лени, не заблуждавай Даниела. Това, което си написала важи ако си имала книжка преди да си изкараш италианска резиденца.


лелеееее, верно! изобщо не се сетих за резиденцата!!!

Даниелка, извинявам се, описах моя случай, наистина, дано да четеш преди да дадеш пари за курс  Praynig
оф и аз какво се обаждам... да отговоря бързо..

# 26
  • Мнения: 2 804
Аз пък защо ли се обаждам .... ми иди, пръсни сума ти пари, изкарай си книжка в България и си ела тука .... после Лени ще ти е виновна  #Crazy
Не така де  Stop аз ви бях чела преди , но не си спомням точно всичко и исках с 2 думи да ми опресните !
По простата причина , че с двете калпазанки нямам време да изчета отново всичко изписано от преди .
Все пак мерси ! Flutter
Аз ще се консултирам и с тия от агенциите за шофьорските курсове тук , но и вашето мнение никога не ми е било излишно .
То с питане става работата тук

# 27
  • Мнения: 2 804
Hug
Мерси , прекрасни сте !

# 28
  • Мнения: 1 545
Тъй, за мое огромно съжаление напоследък никакво време нямам, просто едва успявам да ви прочета, и все не мога да се включа в някоя дискусия.  Sad
Иначе днес беше първия "училищен" ден на Борис. Стояхме около 2 часа в детската градина. В началото не искаше даже да влезе в стаята, после постепенно започна да си играе сам, после и с другите деца, но все ме търсеше, ако се отдалечах, се започваше "мамаааа", само се оглеждаше къде съм. Обаче иска утре пак да отиде.
На обяд пак не искаше да яде, наказах го да стои сам в неговата стая, по едно време заяви, че иска да яде, пак започнахме, и с хиляди увещания за подаръци и как ще порасне голям и силен, ако яде, си изяде почти всичката леща. После докато заспи, що бой изяде.....
Много ми харесаха идеите за рокли на Лени, и аз също съм на сватба през октомври, и още се чудя дали да купувам нещо ново, или с тоалета от сватбата на зълва ми да ходя, и като се има предвид, че се каним ние да вдигаме сватба през декември, май няма да купувам нищо.

# 29
  • Мнения: 6 167


на моята приятелка келемето на ясла от 1 седмица, 6 часа рев и блъскане на главата в края на креватчето. пълен кошмар. сега го спряха.

аз вдругиден съм с риза и панталон, нямам обувки, но дреме ми, все ще измисля нещо.
сватбата не е официална, дамиано ще е кум да, но аз с апарата.

Общи условия

Активация на акаунт