Писна ми от тази държава

  • 2 731
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 842
Живея в най-голяма строителна площадка в София - Лозенец от 3 години. То не бяха строежи, то не беше чудо. Мислех, че вече няма къде къде да се строи, но се оказа, че има. Ако се чудите къде ще ви кажа НА ТРОТОАРА.
На улица "Златовръх" от едната страна тротоара е доста широк, а между него и улицата има тревна площ - точно там някой е получил разрешение за строеж на жилищна сграда. Тротоарът го местят до улицата, тревната площ я изчистиха и дори са започнали да ограждат. На това място има още две нови сгради, но тротоарът се запази, а на мястото на тревните площи направиха градинки - много е хубаво, но явно не са имали достатъчно връзки хората да си направят по-големи сгради.
Сега минах от там и съм бясна. Тротоарът, който правят е много тесен, на всичко отгоре има и огромни дървета, които сигурно ще ги махнат, защото пречат - много ми е чудно как ще се разминат майка с дете и майка с количка!
Никога не съм искала да се махам от България, но вече се замислям. Искам да живея в нормален квартал. Ква е тази държава? Кой ги дава тези разрешителни? Няма ли поне минимален контрол?
ПИСНА МИ!
Искам да направя нещо, но знам че ще бъде безсмислено.
И накрая ще добавя,че днес не съм на работа, защото работя на Леге и Алабин, точно до срутилата се сграда.

# 1
  • Мнения: 1 546
И на мен ми писна от нерегулираните кръстовища в Търново, на които се прекръстваш, затваряш очи и минаваш...ако успееш...

# 2
  • Мнения: 68
Танини, аз също живея точно в този район, на ул. Златовръх, и днес сутринта минавах покрай строежа, с количката бях (а тя е двойна) и с малката, която се държи за якето ми, щото не мога да я държа и нея, и направо побяснях!То бива, бива, ама толкова пък не бива...Не стига, че в Лозенец няма една свестна улица, навсякъде дупки, коли, паркирани по тротоарите, непрекъснато се строи, ами сега ще ни унищожат и една от малкото зелени площи, на които могат да си играят децата! Когато питах какво ще се строи някакъв господин със строг поглед ми отвърна:"Ще видиш като се построи!"  #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 1 210
И на мен, ама всички като казват "то от мен нищо не зависи" нищо няма и да се промени...

# 4
  • София
  • Мнения: 1 842
Аз искам да направя нещо, но знам кой го строи. То тук не всеки може да почне и то на такова място. Преди две години унищожиха детската градина, където сега ходи дъщеря ми. Градината имаше страхотен двор, но за съжаление много голям. Вече няма! Има огромна кооперация. А учителките, които решиха да протестират, бяха заплашвани.
Въпреки всичко бих се пробвала, ако някой има идея, какво да направя, приемам предложения.

# 5
  • Мнения: 489
 И на мен. Ние сме държава на абсурдите, за съжаление те нямат край. На никого за нищо не му пука, дали някога ще се промени това не знам. Няма гражданско общество, всеки си живее в собствен свят в който се стреми да оцелява сам. Искам детето ми един ден да живее в нормална държава, с нормални хора, дай боже това да е собствената му родина. Не може и не трябва вси4ки да избягаме навън, защото каъка си тежи на мястото. Но ако няма промяна ще направя вси4ко възможно аз и семейството ми да отидем да живеем някъде другаде. Нека направим живота си нормален и по- хубав, от нас зависи. Нека не заравяме глава в пясъка и да 4акаме проблемите да ни ре6и някой друг. Нека бъдем отговорни и да се опитаме сами да направим живота си по- щастлив. Нека се уважаваме пове4е, и помагаме с каквото можем. Нека не бъдем егоисти...Българите са оцелявали като нация във всякакви ситуации, нека съхраним българското, да вярваме в себе си и в другите около нас. Когато сме заедно ще бъдем силни...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Отдавна ми е писнало и се чудя какво още правя тук  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 849
Мисля, че може да се почне с жалба до общината и може да се изисква с какви разрешителни са започнали стороежите (Според Закона за достъп до информацията). Общината е длъжна в едномесечен срок да ти даде отговор.

# 8
  • Мнения: 4 668
Мисля, че може да се почне с жалба до общината и може да се изисква с какви разрешителни са започнали стороежите (Според Закона за достъп до информацията). Общината е длъжна в едномесечен срок да ти даде отговор.
Така е , обаче отговорите никога не са в ущърб на строителите .
Така в нашия двор на кооперацията построиха ПИЦАРИЯ , която ни съсипва живота буквално .
Жалби , чудесии , нищо накрая ... имал бил всички разрешения , даже накрая наглеца се оплака в полицията , че го тормозим  Shocked
с тези жалби ...

А не само Лозенец е строително площадка - ела в Борово да видиш какво е  Sick
Лошото е , че разни хора вземат много пари , дават разрешения за строеж на безумни обекти , а ние трябва да търпим и излиза , че нямаме никакви права ... за съжаление !

# 9
  • Мнения: 6 167
lozenez  е пълно недоразумение.
ако имах апартамент там щях да го продам и да се преместя в по-отдалечен, но по-спокоен и нормален квартал ( Бъкстон, Борово...)
съчуствам ти, но не съм убедена и в жалбите.
писна ми от силни хора, които с пари и арогантност правят каквото си искат в българия.

# 10
  • Мнения: 4 668
Lennie , ако знаеш какво е в Борово в момента , чак ми се реве  Cry
Ще задмине и Лозенец сигурно ... Sick
А не е толкова отдавна времето , когато имаше поляни и борови горички в квартала

# 11
  • Мнения: 3 091
Мисля, че може да се почне с жалба до общината и може да се изисква с какви разрешителни са започнали стороежите (Според Закона за достъп до информацията). Общината е длъжна в едномесечен срок да ти даде отговор.
Това е най-гадното, че няма никакъв смисъл нито от жалби, нито дори от съд!
Нали именно общината е дала разрешение за строеж?

А дори не можем да престанем да плащаме данъци на общината. Т.нар. защита на фиска. ще ни осъдят и толкова.
Забелязахте ли при плащане на данъци и такси колко комисионна плащаме на СИ банк? по 2лв. защото си даваме парите на гише. И какво от това? #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 12
  • Мнения: 2 292
като има кой да им купува настроените върху тротоара и къде ли не жилища, беz да се интересува, че децата му няма къде да играят и в градината няма двор ... че жена му не може да се раzмине по тротоара с количка или че няма къде да си паркира колата освен върху тротоара и няма къде да я кара освен иz дупките ... и като не го е грижа , че всички коли щ? му минават под проzорците беz дори да спаzват ограничение на скоростта та да не вдигат мног о шум нощем ... Така е като се купува истерично какви ли не боклуци , само zащото са видиш ли в центъра ... то стана егати центъра . По добре кажи в бетонните катакомби беz градинки и дръвчета .

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 14:31 от vivita

# 13
  • Мнения: 13 766
Нищо не помага срещу корупцията в общината и наглеците с многото пари. Нали писах до общината за строежа в двора на нашето училище  Stop Колкото ти си ми отговорила, толкова и те  ooooh!

ПС. Срутената сграда на "Алабин", как мислиш, защо е...  #2gunfire

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И на мен ми писна, писна, писна ooooh!

# 15
  • Мнения: 377
Аз бих се обадила на господарите, не знам дали ще направят нещо, но пък от жалби до общината не мисля, че ще има полза. Другото, което ми хрумва е жалба директно до ББ, но не виждам как ще стигне до него без някакви връзки.   Rolling Eyes
А строежите не ми се коментират, около нас има 5. Тротоари не са оставени на нито един, а изкопите на 2 са даже на половин метър в платното, две коли посмъртно не могат да се разминат.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Кой ли го е грижа за нас и нашите деца, в нашата мила родина отдавна всичко се гради на многото пари, живях в сграда - общежитие и дойдоха хора с много парички и изгониха 80 семейства на улицата, млади семейства с деца, инвалиди, пенсионери..........................това е то, разбирам те много добре, как се чувстваш.

# 17
  • Мнения: 6 243
След 14 постинга, 13 от които съдържат думата "писна ми", ще се намерят ли 13 души, които да кажат дали някога нещо са правили, за да се противопоставят на това, което ги е дразнило. Не визирам Ламята, защото тя е от действащите.

Гражданската позиция не се изчерпва с "Писна ми".
Някой някота сещал ли се е, че измененията в строителните и ригулационни планове могат да се обжалват от заинтересуваните? Каквито са съседите по парцел на строящите се сгради. И не е само това. Възможностите във всеки конкретен случай са различни. Само дето 99% от хората, на които им е писнало, не знаят какво да предприемат и по-лошото, не желаят да разберат. И не желаят да си развалят рахата.

Естествено ,че за да се строи в момента, има строително разрешение. Ама как се е стигнало до там?

През ден в този форум има теми "Търся помощ от мамите - юристки, от мамите - счетоводителки, от мамите... нам си какви си. Защо вместо да ви пиши от щяло и нещяло, не се опитате да разберете какво да предприемете. Тая държава няма да се оправи от кибици.

Ще се радвам някой да ме опровергае с конкретни аргументи - но не защо нещо не е успял да направи (защото институциите са такива и онакива), а с аргументи какво е предприел, като му е кипнал келя.

# 18
  • Мнения: 3 091
Пищенето ще се обърне срещу самите непредприемащи нищо... Искам да кажа, че ако продължаваме да нямаме юридическа и гражданска култура, никой няма да ни защитава правата.
Още малко само трябва да изчакаме - да станем членки на ЕС.
Аз си продължавам борбата срещу кмета великан и корумпираната общинска администрация. Дупки и хралупи в законите не липсват. Да видим кой кого. Много обичам поговорката, че най-добре се смее този, който се смее последен.

# 19
  • Мнения: 69
Pipinka - за " Ветрило " ли става въпрос
А иначе явно зависи за кой и какви пари и власт има  , защото аз също живея в Борово и заради един строеж на "България " направиха улицата еднопосочна , взеха тротоара, сложиха си там крана и за да преминеш , често трябва да минеш на самия булевард #2gunfire #Cussing outЕ... звъняхме , писахме ,  "господарите , "нощен труд"- пращахме снимки ...и НИЩО #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 1 842
Още веднага след като се посъвзех малко и започнах да мисля нормално се сетих за Господарите и се обадих. Казаха, че ще проверят и обещаха да ми се обадят с резултати. Но ми казаха, от опит, да не се надявам на нищо, защото корупцията е била на много високо ниво в случая. А за излъчване също не знаят, трябва да е интересно - те такива обаждания сигурно имат всеки ден.

Сега ще пробвам в Нощен труд.

# 21
  • Мнения: 410
След 14 постинга, 13 от които съдържат думата "писна ми", ще се намерят ли 13 души, които да кажат дали някога нещо са правили, за да се противопоставят на това, което ги е дразнило. Не визирам Ламята, защото тя е от действащите.

Гражданската позиция не се изчерпва с "Писна ми".
Някой някота сещал ли се е, че измененията в строителните и ригулационни планове могат да се обжалват от заинтересуваните? Каквито са съседите по парцел на строящите се сгради. И не е само това. Възможностите във всеки конкретен случай са различни. Само дето 99% от хората, на които им е писнало, не знаят какво да предприемат и по-лошото, не желаят да разберат. И не желаят да си развалят рахата.

Естествено ,че за да се строи в момента, има строително разрешение. Ама как се е стигнало до там?

През ден в този форум има теми "Търся помощ от мамите - юристки, от мамите - счетоводителки, от мамите... нам си какви си. Защо вместо да ви пиши от щяло и нещяло, не се опитате да разберете какво да предприемете. Тая държава няма да се оправи от кибици.

Ще се радвам някой да ме опровергае с конкретни аргументи - но не защо нещо не е успял да направи (защото институциите са такива и онакива), а с аргументи какво е предприел, като му е кипнал келя.
Права си с изказването си,но на мен ми се иска да кажа,ЗАЩО повечето кибици(каквито са повечето от българските граждани) не предприемат нищоПърво комунизма научи повечето на мързел,дори и в отношението към себе си и второ за което се сещам е това че повечето граждани не им се занимава с молби до общината и т.н. защото няма смисъл.Естествено че този,който е получил разрешителното да строи е ръшнал нещо на подходящия човек и ще продължава да го прави ако има нужда.Добре,някой ще пусне жалба до обшината и този някой ще си е в пълното право,но кой ли ще го чуе,а дори и да предприемат нещо от въпросната община ще го влачат с месеци а може и повече и накрая строежа пак ще си продължи.
Ето затова на повечето им "Писна",защото няма оправия,няма закони,а дори и да ги има,никой не ги спазва #Cussing out
И на мен ми писна от теснотията по улиците от безбройните коли,които ми пречат по тротоарите и не мога да мина с количката,ама какво мога да направя,като власта не си върши работата Crossing Arms Аз ли да тръгна да ги разчиствам тези коли?!
Ето sladka hapka защо според мен повечето хора не предприемат нищо.А дали съм права,незнам newsm78 все пак всеки си има право на мнение,нали Peace

# 22
  • Мнения: 4 668
Pipinka - за " Ветрило " ли става въпрос
А иначе явно зависи за кой и какви пари и власт има  , защото аз също живея в Борово и заради един строеж на "България " направиха улицата еднопосочна , взеха тротоара, сложиха си там крана и за да преминеш , често трябва да минеш на самия булевард #2gunfire #Cussing outЕ... звъняхме , писахме ,  "господарите , "нощен труд"- пращахме снимки ...и НИЩО #2gunfire
Да за " Ветрило " Става дума  #2gunfire
Най - гадното е , че собствениците на имоти сме собственици и на земята - всеки със съответните идеални части и въпреки това , не можем нищо да направим !
След 14 постинга, 13 от които съдържат думата "писна ми", ще се намерят ли 13 души, които да кажат дали някога нещо са правили, за да се противопоставят на това, което ги е дразнило.

Да , аз съм направила . Имам 2 папки със жалби до всички институции , папка дадена и в националната телевизия и искам да те уверя , че отвсякъде ни отсвириха . Жалбите са подписани от 150 човека  #Crazy - как ти се струва ?
В полицията , казаха , че тормозим човека и му пречим на бизнеса  Sick и ние сме гадните , даже ни заплашиха , да престанем да " пречим на човека да си върти бизнеса "
В общината се крият , като ни видят ... нали те са разрешили това безобразие и са взели пари ...

Ако искаш ела да опиташ да се бориш , с удоволствие ще ти предоставя материалите по случая   Thinking

Аз не се отказвам от борбата  Twisted Evil най - малкото няма да ги оставя на мира и непрекъснато ще имат проверки , но имам чувството , че се боря с вятърни мелници  Sad

# 23
  • Мнения: 495
спасението е къща на село  Confused

# 24
  • Мнения: 6 155
Ето ви сайта на ДНСК.
ДНСК осъществява контрол върху строителството, на строителните книжа и ползване на строежите.
Има формуляри и на съответните жалби... ако някой иска да се жалва - да действа Wink

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ами да се оплача и аз. Ако може даже да отправя един апел към софиянци да спрат да умират защото като се настанихме в апартамента ни гледката беше едно красиво поле и в далечината Обеля. Сега гледката е гробища и всеки ден поне едно погребение. Разбрах че това е единственото действащо гробище в момента в София и само миналата година там са погребани 14300 човека. Сутрин се будим от камбана която бие на умряло. Общината е длъжна да залеси по крайщата ама познайте дали са залесили. НЕ. Купили са всички парцели от полето и плановете са гробището да стигне до прозорците ни. А на задушница пък не можем да излезем от къщи с колата защото всички улици и околоблокови пространства са пълни с паркирали коли. Включително и върху детската площадка спират. Искрено апелирам МОЛЯ спрете да се преселвате при нас, стоите си в Лозенец и Борово и прочие други по-хубави квартали и не се нервирайте излишно за да не получавате инфаркти.

# 26
  • Мнения: 1 180

Така в нашия двор на кооперацията построиха ПИЦАРИЯ , която ни съсипва живота буквално .
Жалби , чудесии , нищо накрая ... имал бил всички разрешения , даже накрая наглеца се оплака в полицията , че го тормозим  Shocked
с тези жалби ...

Е, точно за тази пицария много съм се чудила - ами то комина непрекъснато бълва дим в прозорците на близките /много близките!/ кооперации. Сега строят две нови блокчета, почти в двора на въпросната пицария и се чудя кой нормален човек ще си купи там жилище?! Освен, ако няма да си прави цех за пушено месце на балкончето, знам ли..... Иначе съм забелязала, че точно в 22 ч. се пускат щорите на прозорците във "Ветрило", а в 23.55 ч. пицарията е празна!

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 15:31 от tanya.d

# 27
  • Мнения: 6 155
Ами да се оплача и аз. Ако може даже да отправя един апел към софиянци да спрат да умират защото ...гледката ... Искрено апелирам МОЛЯ спрете да се преселвате при нас...

Мислиш ли, че е смешно?
Мислиш ли, че "софиянци" и роднините им държат непременно да ти развалят гледката?!

# 28
  • Мнения: 4 668
martisun  умрелите поне не вдигат шум , нали ... Sad
а и едва ли искат да са там ... под прозорците ти .

# 29
  • Мнения: 4 668

Така в нашия двор на кооперацията построиха ПИЦАРИЯ , която ни съсипва живота буквално .
Жалби , чудесии , нищо накрая ... имал бил всички разрешения , даже накрая наглеца се оплака в полицията , че го тормозим  Shocked
с тези жалби ...

Е, точно за тази пицария много съм се чудила - ами то комина непрекъснато бълва дим в прозорците на близките /много близките!/ кооперации. Сега строят две нови блокчета, почти в двора на въпросната пицария и се чудя кой нормален човек ще си купи там жилище?! Освен, ако няма да си прави цех за пушено месце на балкончето, знам ли..... Иначе съм забелязала, че точно в 22 ч. се пускат щорите на прозорците във "Ветрило", а в 23.55 ч. пицарията е празна!

А тези , които сме си купили преди това ...какво да правим ?
Работното време е до 22 ч. , никой не е длъжен да им търпи пиянските крясъци , като си тръгват към 23.55 ч.  Confused
За пушека от ХЕИ казаха , че не трябвало да е така , ама нищо не можели да направят  #Cussing out
Да не говоря , че има деца , които тичат и крещят вечер до 23-24 ч. на двора , но това е за тема "безотговорни родители " повече ...

# 30
  • Мнения: 69
Някой беше казал:" Безсилието ражда насилие"

# 31
  • София
  • Мнения: 2 623
Sladka hapka аз също мога да предоставя една папка с писма свързана с нередности из нашия квартал. Точно и заради това мое мислене бях заклеймена из форума като негативна, мрънкаща и т.н. Аз обаче не стоя със скръстени ръце. Лошото е само, че явно мисленето на тези в Общината е до голяма степен същото като на голяма част от форума. От всички писма които са ми върнали от Общината, на която съм писала по даден проблем само веднъж видях положителен резултат. Останалите са само оправдания и между редовете - моля не ни разваляте рахатлъка с разни жалби и проблеми  #Cussing out
Мартисън минавайки покрай това гробище не веднъж съм се питала как живеят хората там и какво е всяка сутрин ставайки и поглеждайки навън да виждаш гробове и траурни церемонии. Сега вече разбрах - потресаващо е - аз не бих издържала !

# 32
  • София
  • Мнения: 1 842
Писах и до Столична община, но не намирам телефони на "Нощен труд". Моля, ако някой има да ми пише!

Мartisun-много тъпо!

# 33
  • Мнения: 6 243
... на мен ми се иска да кажа,ЗАЩО повечето кибици(каквито са повечето от българските граждани) не предприемат нищоПърво комунизма научи повечето на мързел,дори и в отношението към себе си и второ за което се сещам е това че повечето граждани не им се занимава с молби до общината и т.н. защото няма смисъл.
Нека не намесваме комунизма. Сегашните 25 годишни през 1989 година са били на 6. Какво са научили те от нози държавен ред? А да намесваме особеностите на поколението на нашите родители, не виждам смисъл. Тук говорим за теб, мен, за такива като нас - не за 60 годишните.

Да , аз съм направила . Имам 2 папки със жалби до всички институции , папка дадена и в националната телевизия и искам да те уверя , че отвсякъде ни отсвириха . Жалбите са подписани от 150 човека  #Crazy - как ти се струва ?
В полицията , казаха , че тормозим човека и му пречим на бизнеса  Sick и ние сме гадните , даже ни заплашиха , да престанем да " пречим на човека да си върти бизнеса "
В общината се крият , като ни видят ... нали те са разрешили това безобразие и са взели пари ...

Ако искаш ела да опиташ да се бориш , с удоволствие ще ти предоставя материалите по случая   Thinking

Аз не се отказвам от борбата  Twisted Evil най - малкото няма да ги оставя на мира и непрекъснато ще имат проверки , но имам чувството , че се боря с вятърни мелници  Sad


Чудесно е, че ти си от правещите, а не от оплакващите се. Но фрустрацията ти щеше да е неимоверно по-малка, ако вместо да пишеш на всички институции и да им носиш папки с по 150 подписа, беше сигнализирала 1 - но точната държавна институция, пък ако ще и само от твое име. Залповият огън е абсолютна загуба на време.Никой няма да свърши каквото и да е, извън кръга на функциите му, а излизането вън от тези функции е свързано със санкция.

И мерси за предложението - но не искам да се боря по твоя въпрос - имам си мои си битки. Водя си ги. Нямам време да се боря по принцип.

# 34
  • Мнения: 4 668
А би ли ми казала коя е точната държавна институция , след като си толкова компетентна ?

И моля те , не слагай всички хора под един знаменател - много е лесно , когато си отстрани да коментираш , защото проблемът не е в твоя двор  Sick.

И идеята не беше да поемаш моите битки , а да разбереш , че има неща с които е много трудно човек да се справи , дори и да има и желание и възможности .

# 35
  • Мнения: 6 243
Не се опитвай да си го изкараш на мен, защото на мен ми е все тая всъщност.
Ако искаш да успееш в това, което правиш, трябва да знаеш какво да направиш, а не да се докачаш, ако някой се опитва да ти даде съвет. Аз това се опитвам да направя.

# 36
  • Мнения: 4 668
Не се опитвай да си го изкараш на мен, защото на мен ми е все тая всъщност.
Ако искаш да успееш в това, което правиш, трябва да знаеш какво да направиш, а не да се докачаш, ако някой се опитва да ти даде съвет. Аз това се опитвам да направя.

Нищо не си изкарвам  , но ми е чудно след като не можеш да кажеш нещо конкретно защо пишеш всъщност  newsm78
Попитах те коя е точната държавна институция ?
Отговори ми , за да опитаме и там ( след като смяташ , че не е направено , без всъщност да си запозната с казуса ) .
Ти не даваш съвет , а пишеш общи неща , затова и не можеш да отговориш на конкретен въпрос !
Проблемът като цяло е , че всички си прехвърлят топката , така че не е едно мястото където се подават жалби ...
А след като ти е все тая , не виждам причина да се изказваш и то неподготвена  ?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ей хора...и аз ще живея там чат пат а може и постоянно, още не се знам. Tired
Ама мислех, че избрахме добро място пък то от  трън та на глог, и нашия квартал тук във Варна е строителна площадка и няма не тесни а никакви тротоари почти. Поне липите  още никой не е  пипнал. Ужас някакъв. ooooh!

# 38
  • Силистра
  • Мнения: 288
Мили мами, искам да Ви кажа че българинът не е чак толкова безхаберен, дори напротив когато става дума за негова собственост, негов имот...мн добре си знае и интереса, и до кого да пише и как да го напише, но законите ни са мн калпави, не се правят от специалисти, а от юристи, да ме извиняват колегите.
ПП Исках да  кажа че в един Закон за устройство на територията е нх да участват и инженери, конструктори архитекти и разбира се юристи.

# 39
  • Мнения: 97
Отстоявам мнението, че София се пренаСели отвсякъде и мисля, че това е проблема. "Лозенец" бе началото, "Борово".. бройте нататък.

# 40
  • Мнения: 6 243
@ Pipinka: Винаги при възможност съм се отзовавала според възможностите си да помагам. В твоя случай просто нямам желание, защото стилът ти не ми допада. Приеми го съвсем лично.  Тезата ми в случая не беше доста конкретна и който поиска, я схвана.

Все пак юридическите консултации са скъпи, а моето време е ценно и аз преценям къде да го отдавам про боно.

# 41
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И ние се опитахме да водим битка с управляващите във Велико Търново. Резултата е, че бяхме психически тормозени до дупка. Аз заминах, за да се спася, а къщата ни не е обитавана от 6 години. Опитах да направя нещо от тук, но се занимават само с цигански проблеми. Тоест моите права не били нарушени. Лошото е, че съм се отчаяла до дупка и не знам какво може да се направи. А така ми се иска да знам, че един ден виновниците ще си поемат отговорността. Най-гадното в цялата история е, че ни трябваха свидетели от съседите,. за да поведем дело, но такива не се намериха. Чудя се дали спят спокойно......

# 42
  • Мнения: 9 107
Отстоявам мнението, че София се пренаСели отвсякъде и мисля, че това е проблема. "Лозенец" бе началото, "Борово".. бройте нататък.

уф, добре че ние от провинцията си седим тука, да не ви пренаСеляме китния град  Twisted Evil

съвсем по темата:

Данъчно са ми връщали пари далеч преди времето, когато връщаха надвнесен ДОД  чл 38 ЗОДФЛ и приспадане от данъка на единия родител. С упорство и ходене в институцията тогава ТДД (не от оплакване на близки и техни съжаления).
Обадих се на подходящото място и писах на подходящ човек  и бе спрян "пленер" по рисуване на морето с цел "оформяне на оценки по предмета" при положение, че пленера се прави последната седмица от учебната година, когато бяха оформени оценките.
Оправих на свеки здравните осигуровки, които трябваше да внесе от близо 700лв (за нея много) на 100-на,тъй като ходих 2 дни в НЗОК и питах. И представете си, има хора, които са любезни по институциите и отговарят в интерес на гражданина/респ.селянина.  И още такива с НОИ. И други такива дребни битки които съм си водила, които касаят мен и близките ми.
Защото не си ли помогнеш сам и господ няма да ти помогне.
Тук ще се намерят доста хора, които да ти съчувстват, ама с това ще приключи историята - никой няма да тръгне да ти върши работата.
... на мен ми се иска да кажа,ЗАЩО повечето кибици(каквито са повечето от българските граждани) не предприемат нищоПърво комунизма научи повечето на мързел,дори и в отношението към себе си и второ за което се сещам е това че повечето граждани не им се занимава с молби до общината и т.н. защото няма смисъл.
Нека не намесваме комунизма. Сегашните 25 годишни през 1989 година са били на 6. Какво са научили те от тзи държавен ред?


 Hug

# 43
  • Мнения: 4 668
@ Pipinka: Винаги при възможност съм се отзовавала според възможностите си да помагам. В твоя случай просто нямам желание, защото стилът ти не ми допада. Приеми го съвсем лично.  Тезата ми в случая не беше доста конкретна и който поиска, я схвана.

Все пак юридическите консултации са скъпи, а моето време е ценно и аз преценям къде да го отдавам про боно.

 smile3532 Опазил ме Господ да търся помощ от тебе пък точно ...
 Зададох ти конкретен въпрос , много точен , на който явно не можеш да отговориш ...
Между другото - аз съм юрист !
Благодаря ти за отделеното "ценно време и скъпа консултация " , отивам да си посипя главата с пепел , че съм лишена от помощта на един виден специалист ...  Laughing Laughing Laughing

А това , че не ти допада стилът ми го приемам като комплимент !

# 44
  • Мнения: 2 292
търтей, то и Париж е пренаселен, но си имат тротоари хората и гаражи zа колите по блоковете ... иди да паркираш там на тротоара и после ми кажи как ти се вижда сумата на фиша zа глоба  Wink
а ако ще се раzконспирират кибиците може да се почне от парламента , найълесно е мног оса конценрирани  Wink

# 45
  • Мнения: 517
И на Мен Ми беше опротивяло в един Момент всичко, имах тогава перспектива да започна нова работа, вместо това обаче започнах от нулата в друга държава
Днес не съжалявам за това си решение Simple Smile Не твърдя, Че всеки би трябвало да действа по този начин, но МОГА ДА разбера всеки, който твърди, Че не Може повече

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574

Мислиш ли, че е смешно?
Мислиш ли, че "софиянци" и роднините им държат непременно да ти развалят гледката?!

Смешно ли съм го разказала? Ела да пием кафе някоя сутрин в къщи, да погледаме погребение и да послушаме камбаната. Ще се посмеем заедно че като съм сама не ме избива на смях.

Мартисън минавайки покрай това гробище не веднъж съм се питала как живеят хората там и какво е всяка сутрин ставайки и поглеждайки навън да виждаш гробове и траурни церемонии. Сега вече разбрах - потресаващо е - аз не бих издържала !


Да ето така живеем. И аз не издържам но нямам избор. Купихме си апартамента само преди три години нарочно в края на квартала защото искахме тишина и спокойствие (както повечето тук, предполагам). Готин 10-годишен блок. След още някоя година като си изплатим заема цената на апартамента ни ще е толкова паднала заради гробището че ще си е вечно наш. Съседите около нас успяват да си продадат апартаментите само на китайци и афганистанци. Имам избор дали да си пия кафето с афганистанката под нас или с китайката до нас.
Единствено големия ми син приема нещата с черен хумор. Разправя ми че сутрин като стане ако е мрачно времето се чувства като в англииски хорър - прозореца му гледа към гробище обвито в мъгла. А пък ако си покани приятели да преспят в къщи ще могат да гледат в 12 дали излизат призраци.

И кажете ние на кой да се оплачем? Два пъти вече събираме подписка. В общината ни казват едва ли не да си избършем ...... с нея.
Всеки си има проблеми с жилището. Щом ще се занимаваме със съседите в Лозенец дайте да се занимаем и с моите "съседи". Преди да са започнали домашните кучета и децата ни да си играят с кокали.  Това го казвам сериозно, пък който иска нека се посмее.

И ако някой от Лозенец иска можем да си сменим апартаментите. Даже за по-малък ще го заменя.

# 47
  • Мнения: 4 668
martisun за кой квартал говориш ?

Лошото наистина е , че в общината ще кажат , че това са общински терени , могат да си ги правят каквото искат - в случая гробище  Sad
никой не го интересува , колко пари си дал и с каква идея си си купил имота ...
Мислех си , че поне не е шумно около вас ...  ooooh!

Т.е. отново се връщаме на темата - нищо не може да се направи , нямаме никакви права и никакви закони  Rolling Eyes

И сега е момента отново някой да се намеси неподготвен в темата , за да се изкаже компетентно , че ние сме си виновни , защото нищо не предприемаме или ако сме предприели не било правилно ...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт