Бебе и ТV

  • 1 537
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Все пак, ако телевизора не е TFT или LCD, тогава облъчванията са по опасни и ако питате мен не трябва да гледа поне до 1 годинка, за да се нормализира зрението. Идеята с пускане на радио или някаква музика е по подходяща. Не мислите ли че малките сладури ще имат достатъчно неща за гледане след време освен телевизор Simple Smile например компютърните игри.

# 16
  • Мнения: 7 803
TFT , LCD и плаzма телевиzорите облъ4ват със светлина  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
Айде да не се заблуждаваме - ТВ е вреден за зрението на малките деца, особено на бебетата. Зрението им още не е напълно укрепнало (ако мога така да се изразя) и трептенето на монитора го уврежда. Съжалявам, че го обяснявам толкова просто, но не можах да намеря статията, в която подробно беше обяснено защо малките деца не бива да гледат телевизия.

# 18
  • Мнения: 942
Вреден или не щом види ТВ-то и една усмивка грейва на малкото й личице Grinning

# 19
  • Мнения: 2 266
И аз съм против гледането на телевизор.Аз и пред компютъра не му давам да стои.Като порасне да гледа колкото си иска.Непрекъснато се карам със свекърва ми,защото все пред телевизора го слага.Вреден е.Дори не се препоръчва в стаята в която спи детето да има телевизор.Дори изгасен,той е вреден.Облъчва. tv

# 20
  • София
  • Мнения: 6 959
Гледа,но си няма любими предавания  Laughing ,обаче на компа гледа с интерес"Завръщането на Немо" Ако не е продължително и от много близо,мисля че няма проблеми  Peace

# 21
  • Мнения: 465
Гледат и двамата, батко й още от бебе а малката глада само рекламите Peace Laughing

# 22
  • Мнения: 510
Оставям го да гледа по малко, без да прекалява и от далече, разбира се. В неговата си стая, където прекарва повечето време няма телевизор, компютър и т.н.

# 23
  • Мнения: 8 505
Оставях я да гледа.Никога не съм поставяла ограничения.Като че ли се насити и от много време насам (около година) не обръща никакво внимание на ТВ-то.Ако се загледа,то е за не повече от 2-3-5мин.

# 24
  • Мнения: 5 026
 Гледа и много се кефи на Ани Цолова. Не се шегувам! Винаги като я види тегли такава усмивка.... Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 561
Преди доста се заглеждаше в телевизора, но сега му хвърля бърз поглед и се захваща с играчките си  Simple Smile Само ако пусна музикален канал се заслушва с интерес Simple Smile Но аз като цяло съм против гледането на телевизия и гледам да не й давам.

# 26
  • Мнения: 1 910
Според мен номера е не да се поставят забрани за ТВ, а да се подбира какво гледа детето  по колко гледа. До някъде разбирам негативизма, защото до като си бях в България рядко попаднах на филмче, което да считам за подходящо за малко дете. Поне не и за моето.
На бебока ни пускаме едно холандско и едно белгийско филмче. И двете са специално направени за много малки дечица. Не мисля да го спирам и в бъдеще, защото в много от тези филмчета ги учат на различни полезни неща. А в нашия случай най-малкото слуша и втория език, който ще му се налага евентуално да ползва.

# 27
  • Мнения: 355
Гледа и още как! В спалнята ни има телевизор и тя винаги, когато е на леглото (а е много често) си го гледа с интерес. И пред компютъра си умира от кеф. Знам, че не е полезно, но май в този век на технологии нямаме много избор.

# 28
  • Мнения: 532
и моята бебка гледа ,но се старая да е по-малко.Някой път сутрин я оставям в столчето за кола на почтително разстояние да си погледа някое детско,та аз да мога  да свърша нещо.

# 29
  • Мнения: 3 042
Злати откакто го сложих в кошарка /6м/ по цял ден беше пред тв. Просто мястото на кошарата беше там и нямаше как да избегна гледането. Пък и в спалнята с/у леглото му пак има тв и там гледа.

Общи условия

Активация на акаунт